PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΡΕΛΗ ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΛΗ



nandro
14-06-05, 08:56
Οπως θα ξερετε καποιοι εχω παραβρεθει σε ελαχιστες συναντησεις και events του club παρακολουθω ομως στενα μεσω του site ολες τις δραστηριοτητες του.
Μου ηρθε λοιπον μια ιδεα τρελη αλλα νομιζω καλη.
Αν παρατηρησατε τις φωτογραφιες απο την φωτογραφιση για το περιοδικο κανενα Stilo δεν ηταν ιδιο με το αλλο, ο καθενας ειχε βαλει την προσωπικη του πινελια, υπαρχουν δε καποιοι οι οποιοι κανουν και δικες τους πατεντες (Νικος ο βασιλιας της μοντιφας και το πιο καλογουστο Stilo που τουλαχιστον εγω εχω δει, και να φανταστειτε οτι το ειχα δει οταν το ειχε κατεβασει στη εκθεση που ηταν ακομη 10.000 ευρω extras and counting)
Aπο την αλλη βλεπω τα Stilo που φτιαχνουν οι βελτιωτικοι οικοι (Novitec, Cadamuro κλπ) τα οποια δεν λεω καλα ειναι αλλα νομιζω οτι υπολοιπονται σε καλο γουστο και τις περισσοτερες φορες ειναι extreme χωρις ουσια
Αν δε αναφερθω στα μηχανικα εδω εχουμε αναγει τα παντα σε επιστημη αφου αν φτιαξουμε λιστα με τα πραγματα που εχουμε δοκιμασει θα καλυπτουν το 90% της αγορας (απο λαστιχα ως φιλτρα εξατμισεις και turbo nitro και τα ρεστα), ενω αν ξερω καλα εχουμε δυο turbo stilo στο club εκ των οποιων το ενα ειναι μανιφακτουρα
Πολυ σημαντικο ειναι οτι εχουμε τον Κωνσταντινο ο οποιος μπορει να προωθει πραγματα αφου ειναι της δουλειας,
εν ολιγοις μεσα στο club υπαρχουν ολοι οσοι χρειαζονται για να στηθει μια εταιρια που μπορει να λεγεται:










STILOCLUB TUNING (ή καπως ετσι βρε αδερφε στο ονομα θα τα χαλασουμε)

αυτη ειναι η ιδεα, μια προτυπη εταιρια σχεδιασμου και παραγωγης τμηματων βελτιωσης καταρχας των Stilo (και βλεπουμε στο μελλον και για τα αλλα) αλλα και μηχανικων βελτιωσεων και μετατροπων στα προτυπα ομως των μεγαλων οικων και οχι της ψωροκωσταινας (δηλαδη κατεβαζουμε σε διεθνη εκθεση Stilo φτιαγμενο).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ξερω ακουγεται λιγο φαντασια αλλα σε τελικη αναλυση δεν μας λειπει ουτε η φαντασια ουτε οι γνωσεις (ισως να μας λειπει το χρημα αλλα μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος), και εξαλλου τα μεγαλα κατορθωματα ξεκινουν απο ιδεες που ειναι αδυνατον να πραγματοποιηθουν

ckalfas
14-06-05, 14:47
Νίκο, πολύ καλή η ιδέα, αλλά για να υλοποιηθεί είναι δύσκολο! Δηλαδή, θα κάνουμε μία εταιρία όλοι εμείς (το πως, ποιοι, που και το με ποιο τρόπο θα λειτουργεί, είναι άλλη υπόθεση)... Πελάτες ποιοι θα είναι; Πάλι εμείς;;;
Ποια θα είναι η έδρα; Αθήνα ε;
Ποιος θα δώσει χρήμα; 40€ είναι η συνδρομή, αλλά...
Τέλος Πάντων, Νίκο πραγματικά καλή ιδέα, ουτοπιστική κατ' εμέ (παρόλο που και οι δικές μου ιδέες είναι το ίδιο ουτοπιστικές με τις δικές σου...), αλλά χλωμό το βλέπω!

Stilatos
14-06-05, 15:41
hhahha καπως σαν το forzatuning.it? δεν λεω ωραια ιδεα αλλα πολυ δυσκολο να υλοποιηθει. βασικα υπαρχει η ntechnologies που φτιαχνει τα stilo

verone
14-06-05, 18:26
Α και demo car το veronestilo!

Psycho13
15-06-05, 11:23
Α και demo car το veronestilo!
ΨΩΝΑΡΑΑΑΑ!!! :D