PDA

Επιστροφή στο Forum : H μέρα που δεν περίμενα να φτάσει ποτέ.(και περιμενε ο tabo)



face
21-06-05, 18:20
και όμως η μέρα που το stilo μου θα είναι ενα απλό 1600αρι ΕΦΤΑΣΕ...

απο αυριο θα το παίζω αδιάφορος σε ανυποψίαστους γρήγορους..
πάνε πια οι κόντρες με rs, saxoralla, 1,8Τvag...

πάνε πια οι ημέρες δόξας του stilo GT 1.6T...

πανε...

λόγω αγοράς μηχανής έχει αρχίσει να ξηλώνεται το turbo kit, και ένα induction kit και λίγο φτιάξιμο στα ρεύματα θα είναι στην λίστα των μηχανικών βελτιώσεων μου...έχω ήδη αρχίσει να το μετανιώνω...αλλα τι να κανουμε το γκαζι που θέλω με αυτοκίνητο δεν φτάνεται..

πανε πια τα 24κιλά ροπής και τα 170 άλογα..θα αναπάυονται στο συνεργίο μέχρι να δούμε τι θα γίνει...

1χρόνο το ευχαριστήθηκα, ήταν μαζί μου συνέχεια και με συνέπερνε παντου και πάντα...

sorry για το δακρύβεχτο ποστ...θα μου περάσει...

philippyz
21-06-05, 18:32
ΤΙ επαθες ρε Πετρο??????

ckalfas
21-06-05, 22:28
Ρε κάτι μου λέει πως πάει για Abarth κινητήρα...
Κάτι τέτοιο μου μυρίζει...
Πέτρο... διέψευσέ με!!!
Κι ύστερα κανένα τούρμπισμα στον Abarth και μη τον είδατε...

Λέγε Πέτρο...

Stilatos
22-06-05, 01:41
πετρο? κανονισε να εχεις βαλει στο νου να βαλεις κατι πιο βαρβατο στο stilo διοτι αμα το αφησεις το stilo εντελως στην μοιρα του θα ριχνω μαυρο δακρυ :(

thanasis134
22-06-05, 09:50
Για πες τι ετοιμάζεις γιατι να το αφήσεις μαμά αποκλείεται...

face
22-06-05, 14:03
γιατι ρε παιδια..???...για τετοιο με εχετε..??:)

προς το παρον θα παω για μηχανη γιατι τα λ7 δεν περισευουν και γιαυτο τα ξηλώνω...τωρα στην πορεια κατι μπορει να προκυψει...

τουλάχιστον μαλλον θα πανε σε γνωστό stilo του club...απότε το stilo gt θα μείνει στην οικογένεια..

mike
22-06-05, 14:22
Το αποφάσισες το fazerάκι?

ckalfas
22-06-05, 14:38
Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, θα ξηλώσεις τις τουρμπίνες, τα κολάρα, τις σκάστρες για να πάρεις μηχανή...;;;
Τι λέτε κυρ-Πέτρο; Θα μας τρελλάνετε;;;

Nikos
22-06-05, 14:44
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ!!!!

Αφήστε τον άνθρωπο να πάρει καμιά μηχανή, να δούμε κι εμείς καμιά άσπρη μέρα στο γκάζι μας... :P

Όσο για τον τίτλο του τόπικ, ΤΑΒΟ μην χαίρεσαι ένα άλλο κίτρινο 1600άρι θα σε πατάει πάλι!!!! :twisted: :twisted: :P :P

ΥΓ: Πέτρο, σε έψαχνα στο MSN σήμερα. Θα σε πάρω μόλις βρω χρόνο στο κινητό. Τα λέμε...

ckalfas
22-06-05, 14:55
Τι γίνετε ρε παιδιά;
Ο ένας κάνει μανίσιο το τουρμπίσιο... (Για να κάνει τι άραγε;)
Ο άλλος θα κάνει το κίτρινο ερπετό με τα χιλιάδες extras τουρμπίσιο ala PetRan... (Ή μάλλον θα 'θελε)


...και όλα αυτά γιατί ο Βολιώτης θέλει να αγοράσει μηχανάκι;;;


Έλεος παίδες...

Nikos
22-06-05, 15:00
Ρε Χρήστο το ερπετό δεν πάει βήμα! Τουλάχιστον με το τούρμπο να φτάσει τις επειδόσεις του Sei/Cinq Sporting!!! Γιατί τώρα μας αφήνουν πίσω και τα απλά!!!! :P :P :P :P :P :P :P

Του Πέτραν οι επιδόσεις δεν φτάνονται. Πρέπει να πετάξω ένα φορτηγό πράγματα...

ckalfas
22-06-05, 15:04
Μακάρι ρε Νίκο να το τουρμπίσεις, αλλά δεν μου είπες τίποτα χθες...

Όσο για τον κυρ-Πέτρο τι παίζει; Γνωρίζεις;

Sound&Stilo
22-06-05, 15:07
Πέτρο σε καλωσορίζουμε λοιπόν!! Ζήτω το sprint booster!!! xaxaxa! Πολύ καλή η σκεψη σου συμφωνώ απεριόριστα!

thanasis134
22-06-05, 16:26
Παιδιά μήπως μπερδευτήκατε?Δεν θα πάρει μηχανή με 2 ρόδες αλλά μηχανή για να βάλει στο stilo...!!!

thanasis134
22-06-05, 16:28
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ!!!!

Αφήστε τον άνθρωπο να πάρει καμιά μηχανή, να δούμε κι εμείς καμιά άσπρη μέρα στο γκάζι μας... :P

Όσο για τον τίτλο του τόπικ, ΤΑΒΟ μην χαίρεσαι ένα άλλο κίτρινο 1600άρι θα σε πατάει πάλι!!!! :twisted: :twisted: :P :P

ΥΓ: Πέτρο, σε έψαχνα στο MSN σήμερα. Θα σε πάρω μόλις βρω χρόνο στο κινητό. Τα λέμε...

Τουρμπίνες????????Μια ξέραμε όλοι οτι έχει....
Νίκο τον μαρτύρησες...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

ckalfas
22-06-05, 23:31
Μπερδεύτικα!!!
Ρε Μούτρε δεν βλέπω να συμμετέχεις... δεν μιλάς...
Τι σκοπεύεις να κάνεις;

Soul_Giannis
23-06-05, 00:40
Μαλλον το μετανιωσε γι'αυτο δεν μιλαει!
Πετρο ενα πραγμα να εισαι σιγουρος οτι οταν εισαι ατμοσφαιρα παλι θα θελουν πολυ να σε εκδικηθουν και να τα στησεις μαζι τους γιατι μεχρι τωρα τους παταγες!
Ευκαιρια να παρουν το αιμα τους πισω!

Nikos
23-06-05, 06:02
Παιδιά μήπως μπερδευτήκατε?Δεν θα πάρει μηχανή με 2 ρόδες αλλά μηχανή για να βάλει στο stilo...!!!


Μοτοσυκλέτα θέλει να πάρει ο άνθρωπος (fazer.... - κάτι τέτοιο μου είπε). Χρήστο δεν το ήξερα όταν μιλήσαμε. Αργότερα με πήρε και μου είπε πάλι ότι τελικά τα ξυλώνει...

Πέτρο άσε τον κόσμο να λέει! :P

face
23-06-05, 08:40
τι να πω βρε χρήστο..αστε με τωρα και αρχίζω να το ψιλομετανιώνω...αλλα και η μηχανη είναι αλλη φάση...

απο την αλλη και stilo με ροπακλα είναι επίσης άλλη φάση...χμμμμ λές??:):)

γιαννη ποιοι είναι οι πελάτες???ο στέλιος??ο mike??:):)

thanasis134
23-06-05, 10:23
Πέτρο θα το μετανιώσεις...

MaGeLaNoS
23-06-05, 10:35
Πετρο επειδη μαλλον σε βλεπω για τορπετο απο Coupe20vt κανε την αλλαγη και μην ακους κανεναν.Στην αρχη θα σου κακοφανει αλλα σκεψου μετα οταν μαζεψεις λ7 τι θα τσαγιαζεις..τα VAG ουτε που θα κανεις τον κοπο να ανοιξεις μαζι τους :lol: :lol: :lol:

Koulou
23-06-05, 20:06
Πετρο επειδη μαλλον σε βλεπω για τορπετο απο Coupe20vt κανε την αλλαγη και μην ακους κανεναν.Στην αρχη θα σου κακοφανει αλλα σκεψου μετα οταν μαζεψεις λ7 τι θα τσαγιαζεις..τα VAG ουτε που θα κανεις τον κοπο να ανοιξεις μαζι τους :lol: :lol: :lol:

Αυτό εγώ το είχα προβλέψει από καιρό μετά από κάτι ύπουλα postάκια... :roll: :wink:
Για να δούμε τι μας ετοιμάζει ο γρήγορος της παρέας... :roll: :wink: :D

MaGeLaNoS
24-06-05, 00:48
once turbo addicted=for ever turbo lover....μου ειναι λιγο αδιανοητο Κουλου να το εχει μαμα..κατι ετοιμαζει..

Koulou
24-06-05, 13:00
once turbo addicted=for ever turbo lover....μου ειναι λιγο αδιανοητο Κουλου να το εχει μαμα..κατι ετοιμαζει..

Kι εσύ που είχες Punto GT, πώς και δεν έχεις κάνει κάνα τρελό δρακούλεμα το Stilo...q :roll: :lol: :lol: :lol:

MaGeLaNoS
24-06-05, 15:17
Κουλου εγω δε μιλαω και πολυ.Αμα ερθεις στο meeting θα σου πω τι σκεφτομαι για το stilo.Προτιμω να σκασω μια μερα και να με δειτε και να παθετε την πλακα σας.Καλυτερα πραξεις παρα λογια. :twisted:

Ακομα το εχω το Gt αλλα για ειδικες περιπτωσεις.Το βγαζω καμια φορα "βολτα" να μην πιανεται το καλο μου :lol:

face
28-06-05, 17:16
αααααααααααχχχ....με ποναει η καρδια μου...αλλα ξερω ότι θα παει σε καλα χερια...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/face__/24560/447207/0/IMAGE_00019.jpg
http://briefcase.pathfinder.gr/download/face__/24560/447208/0/IMAGE_00020.jpg

και ο θοδωρής πλαναρει το καπακι να βαλει την μαμα φλατζα...αααααχχχ..γιατι ρε γμτ..το μετανοιωσα ήδη..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/face__/24560/447209/0/IMAGE_00021.jpg

Stilatos
28-06-05, 17:24
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Stilatos
28-06-05, 17:26
στο μεταξυ σαν πολλη βρωμα δεν εβγαλε? πετρο τι βενζινη του εβαζες?

face
28-06-05, 17:28
τα υπολύματα της φλατζας είναι παντελή..στα εμβολα είναι η βενζίνη..αν ανοίξεις το δικό σου θα δείς τι γίνεται...:)

Nikos
29-06-05, 06:40
Κουράγιο Πέτρο! Την άλλη Τετάρτη (6 και σήμερα!) θα είμαι κάτω για την ολοκλήρωση της μεταμόσχευσης. Έλα ρε! Μην σε παίρνει από κάτω! Όποτε θέλεις θα βρισκόμαστε να το βολτάρεις! :wink: Σε αναμένα κάρβουνα κάθομαι ρε γμτ!!!! Αύριο μπαίνει το τουτου μέσα για να μπουν τα καινούργια οργανάκια. Δεν παιρνάνε οι π##%@ες οι ώρες!!!! Ούτε όταν θα απολυόμουν δεν έκανα έτσι!!! :D:D:D:D

face
01-07-05, 12:45
η αντιμοντιφα τελείωσε...ξανα βρουμ βρουμ ατμοσφαιρα...0-100 σε "πόσο καφε είπες ότι βάζεις" και 0-400 σε "αν το έκανα τρέχοντας πιο γρήγορος θα ήμουν"..χεχε μια χαρα...η πλάκα είναι ότι τελικά δεν πάει όσο χάλια περίμενα να πηγαίνει..δηλαδή μπορεί να πάιξω και με κανα matiz...

η πλάκα είναι τώρα που δεν έχω πολύ βαβούρα και είναι όλα ήσυχα (στο περίπου) καταλαβα ένα ενοχλητικό θόρυβο που τον άκουγα και όταν ήταν καινούργιο...τελικά είναι αντλία νερού και την περιμένω απο τρίτη..κάνει ένα συνεχόμενο ιιιιιιιιιιιιι στο γκαζι.....αντε να δούμε την τριετή επέκταση της εγγύησης γιατι 120Ε δεν είναι και λίγα..

αντε φευγω τώρα πάω να βάλω καμια κόντρα με καναν πεζό...:)

(η καταναλωση επανήλθε στο παλιο γνωστό 13,1lt ανα 100χλμ:()