PDA

Επιστροφή στο Forum : Το "ψευδώνυμο" είχε την δική του ιστορία



aman17-2
17-02-05, 01:14
Όταν ο καθένας από εμάς κάνει το πρώτο βήμα και αποφασίσει να κάνει register στο club το πρώτο πράγμα που του ζητάμε είναι να γράψει ενα ψευδώνυμο με το οποίο θα τον αναγνωρίζουμε .
Εκεί λοιπόν όσοι δεν έχουν/με γράψει ονόματα έχουν βάλει κάτι το οποίο τους αντιπροσωπεύει ή τους εκφράζει.
Καλό λοιπόν θα ήταν να μάθουμε όλοι τι ιστορία κρύβει από πίσω κάθε ένα από τα nicknames που υπάρχουν στο club

ΑΜΑΝ = Αντώνη Μας Άφησες Νωρίς , Ήμουν είμαι και θα είμαι φανατικός της εκπομπής
17= ηλικία όταν πρωτομπήκα στο internet και μάλιστα στο Mirc
-2= μέσα στο Mirc ήμουνα κακό παιζί και μετά από αρκετούς καυγάδες με έναν HSOC αν θυμάμαι καλά, Κ-line και τα ρέστα αποφάσισαν να μου ρίξουν μια για πάντα το Αμαν17

Αυτά από ε΄μένα ...περιμένω τα δικά σας

Stilo_Rodos
17-02-05, 02:09
Stilo_rodos= ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ CLUB ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΟΔΟ. :cry: :D Καλά τόσο μ@λακες είναι η υπόλοιπη stiloροδίτες

birel
17-02-05, 07:59
birel= μαρκα σασι με το οποιο τρεχω σε αγωνες καρτ

Nenya
17-02-05, 10:05
Nenya = Galadriel's Ring , the ring of water
η Galadriel ήτανε ένα Highelf που με τι δύναμη του δαχτυλιδιού (nenya) εξουσίαζε το νερό.
(από την τριλογία "ο άρχοντας τον δαχτυλιδιών" ) οποιοι έχει δει τις ταινίες ίσος το θυμηθεί οποιοι έχουν διαβάσει τα βιβλία σίγουρα θα ξέρουν

Nikos
17-02-05, 10:32
Nikos.... Χμμμμμ, για κάτσε να σκεφτώ.... ΝΑΙ ΜΩΡΕ!!! Θυμήθηκα!! Από το όνομά μου!!!... :P :P :P

mike
17-02-05, 11:41
Nikos.... Χμμμμμ, για κάτσε να σκεφτώ.... ΝΑΙ ΜΩΡΕ!!! Θυμήθηκα!! Από το όνομά μου!!!... :P :P :P

Κοίτα να δείς που νόμιζα οτι σε λένε Ευανθία και το Νίκος ήταν το καλλιτεχνικό σου.... :D :D :D :D

verone
17-02-05, 13:20
VERONE πρωτα πολλα ξεκινησα με VER οπου σημενει στα γαλλικα σκουλικη.ετσι με αποκαλλεσαι η καθηγητρια των γαλικων μου στο γυμνασιο(στεφανιδου,για την ιστορια)το ONE προστεθηκε μετα για να μεγαλωσει το ταγκ μου τα χρονια που εκανα graffity.τωρα για το BROYM BROYM που μου κολλησατε πιστευω πως με αντιπρωσοπευει απολητα και καταλαβαινουμε ολοι τον λογο.βρουμ βροθμμμμμμμμμμμμμμμμ

Nikos
17-02-05, 13:29
Κοίτα να δείς που νόμιζα οτι σε λένε Ευανθία και το Νίκος ήταν το καλλιτεχνικό σου....


Ρε mike!!!!!!!!! Με αποκάλυψες!!! Τι θα κανω τώρα?? Θα πρέπει να εξαφανιστώ και να ξαναέρθω μετά από χρόνια, πλαστικές, πλαστές ταυτότητες, με νέο όνομα στο club... :P :P :P

face
17-02-05, 15:43
face...τωρα να σας πω ολοι μουτρο με φωνάζουν....γιατί όμως και δεν μου φαίνεται....!!!

Arf
17-02-05, 15:51
Το arf βκήκε πριν μερικά χρόνια όταν έπαιζα μουσική σε ένα μαγαζί της χαλκιδικής και το αφεντικό είχε την φαεινή ιδέα να κάνει αφίσες με αυτό το ψευδόνυμο( AR--> από το Άρης, F--> το πρώτο γράμμα του επιθέτου μου)

Soul_Giannis
17-02-05, 22:23
Soul απο το επωνυμο!!!!
Και giannis απο το Γιαννης!!!΄:):):)

FBNNOS
17-02-05, 23:29
Fiat
Brava
Novitec
NOS
Από τις μεταλλάξεις που έχει δεχτεί η Brava μου.
Για πιο εύκολα τα παιδιά με φωνάζουν " Εφ Μπί " και " 'Ανεμο "
Σε άλλες παρέες με φωνάζουν "Σκουίρτ" και "Πόντικα" και "David".....(και Βαβύλη και Φωκά και Κουφοντίνα).

ΟΧΙ, δεν έχω κάνει φυλακή.... (πάνω από 6 μήνες) :twisted:

back
18-02-05, 00:17
Καποτε υπηρχε μια σειρα στην τηλεοραση που ο πρωταγωνιστης λεγοταν μπακ ροτζερς.
Τοτε ειχα τα ιδια μαλλια (αργοτερα επεσαν) και κατι τα μαλλια κατι το επιθετο μου εβγαλαν το παρατσουκλι
που οι παιδικοι μου φιλοι το χρησιμοποιουν ακομα.
οι μεγαλυτεροι θα θυμουνται τον μπακ ροτζερς.

elaborus
06-03-05, 16:56
Όταν ο καθένας από εμάς κάνει το πρώτο βήμα και αποφασίσει να κάνει register στο club το πρώτο πράγμα που του ζητάμε είναι να γράψει ενα ψευδώνυμο με το οποίο θα τον αναγνωρίζουμε .
Εκεί λοιπόν όσοι δεν έχουν/με γράψει ονόματα έχουν βάλει κάτι το οποίο τους αντιπροσωπεύει ή τους εκφράζει.
Καλό λοιπόν θα ήταν να μάθουμε όλοι τι ιστορία κρύβει από πίσω κάθε ένα από τα nicknames που υπάρχουν στο club

ΑΜΑΝ = Αντώνη Μας Άφησες Νωρίς , Ήμουν είμαι και θα είμαι φανατικός της εκπομπής
17= ηλικία όταν πρωτομπήκα στο internet και μάλιστα στο Mirc
-2= μέσα στο Mirc ήμουνα κακό παιζί και μετά από αρκετούς καυγάδες με έναν HSOC αν θυμάμαι καλά, Κ-line και τα ρέστα αποφάσισαν να μου ρίξουν μια για πάντα το Αμαν17

Αυτά από ε΄μένα ...περιμένω τα δικά σας


ΡΕ ΤΙ ΜΕ ΘΥΜΗΣΑΤΕ ΤΩΡΑ...

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΡ & Η ΧΑΝΘ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ...
ΕΠΙΣΗΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ...
(ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ 67)
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΩΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...
ΘΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ

(ΑΝΤΩΝΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ...Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΠΆΛΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)

Koulou
06-03-05, 21:43
Koulou...
Από το επίθετο μου: Κουλουκουργ... έχει κι άλλο... :lol: :lol: :lol:

philippyz
10-04-05, 09:16
εμεμαν απο το ονοπα Φιλιππος κατ το yz426f που καβαλαω στην πιστα και στο χωμα και κατω απο την αστυνομια με σουζα , για να μην λενε οτι μεγαλωσα και πηρα αυτοκινητο και σοβαρευτηκα με τρια παιδια τωρα.

MAFIA
10-04-05, 16:42
ε ενταξει εγω γενικοτερα ειμαι μεσα στην παρανομια,στην κλεψια και σε ολα αυτα που ιοταν προσβαλουν την φαμιλια τα παιρνω και καθαριζω!!! :D :D
ΜAFIA!!τι πιο ιταλικο μετα την fiat,ferrari και alfa romeo???
the italian job!!!!