PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο καθένας το βιολί του...



stilo-hraklis
11-07-05, 15:50
ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΠΙΣΗΜΟ ΜΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΟΥΤΕ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΠΟΡΩ ΠΩς ΘΑ ΓΙΝΩ ΕΠΙΣΙΜΟ ΜΕΛΟς??ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ απο ΚΑΝΕΝΑΝ !ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΣΑΒΒΑΤΟ!!!!!!!!!!ΜΕΤΑ ????ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΠΙΟΙ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Μ@Λ@ΚΕς ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΝΟΥΝ 40ΕΥΡΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ 50 ΠΜ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΚΕΙ ΟΛΟΙ Η ΑΛΛΟ ΜΕ ΓΡΑΨΑΝ ΣΤΑ @@ ΤΟΥς ΟΛΟΙ :116 ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Μ@Λ@ΚΑς ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟς???

stilo-hraklis
11-07-05, 16:02
ΕΙΧΑ πει οτι δεν θα ξαναγραψω σαν ανεπισημο μελος αλλα δεν εβλεπα προκοπη να γινω επισημο!!!!!ολοι βγαινουν και κανουν παραπονα!!!εξοργιστηκα!ελπιζω να ειμαι ο μονος που δεν μπορει να δωσει συνδρομη....Και να πω ΤΟΤΕ και εγω ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο σε αυτους που εστειλα ΡΜ και ΠΗΡΑ ΕΝΑ @ Σας ευχαριστω :116 :116 :211

face
11-07-05, 17:12
ηρακλη σε ποιους έστειλες pm και δεν σου απαντησαν...??..επίσης στην κεντρική σελίδα υπάρχει η ανακοίνωση με το πως μπορω να γίνω επίσημο μέλος και αναφέρει χαρακτηριστικά..

"3.Που μπορώ να δώσω την συνδρομή μου?
Την συνδρομή μπορείτε να την καταθέσετε στην Alpha Bank στον αριθμό λογαριασμού: 298002310003763 είτε από κοντά ερχόμενος σε κάποια συνάντηση του Club μας "...

αν δεν μπορεί να γίνει κάποιο απο τα δύο τότε σε κάποια εκδρομή μεσα στο σ/κ η κάποια κατ΄ιδίαν συναντηση με κάποιον..ο θοδωρής ήταν πάτρα όλο αυτο τον καιρό...αν έστειλες σε κάποιον pm απο τους 11 του Δ.Σ για να συναντηθείτε και σε εγραψε κακώς και έχεις ΄δικιο....εκτός βέβαια των παιδιών απο σαλονικα...

ThoDoriS
11-07-05, 18:27
Ρε Ηρακλή.....σε πήρα και τηλ γιατι με τα πμ δεν τα πάω καλά......

Ακόμα περιμένω να με πάρεις για το Σαββάτο ρε φίλε......σε περίμενα να πάμε για καφέ και δεν με πήρες......

Εγώ όλη μέρα αραχτός ήμουν.......και αν είδες είχα προβλήματα όλο το ΣΚ με το φόρουμ οπότε έπρεπε να με πάρεις ένα τηλέφωνο ρε φίλε......:/

Μπλεχτήκαμε για χαζομάρες πάλι γμτ....

stilo-hraklis
11-07-05, 18:57
re thodori πως να σε παρω αφου δεν εχω το τηλ σου!!!σου ειπα να μου το στειλεισ η να κανεις αναπαντητη αλλα δεν εκανες και οταν με πηρες ειχες αποκρυψη!!!πως να σε παρω ρε φιλε!!!πετρο δεν μπορω να παω σε τραπεζα ρε φιλε :(

stilo-hraklis
11-07-05, 18:59
¨φιλε πετρο δεν θελω να αναφερθω ονομαστικα αν θελουν να αναφερθουν σε πιους εστειλα πμ~~~~Ξερουν καλα γιαυτο και δεν γραφου εδω!!!παρα μονο λενε ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.....

Pantjo
11-07-05, 20:02
Με αυτα και με αυτα εχει γινει το Forum μπαχαλο. ΘΑ ηθελα να τονισω στο σημειο αυτο οτι καλα θα κανετε ολοι σας να μην παιρνετε τα πραγματα στα τοσο σοβαρα και να χαλιεστε. Απο τη γεννηση αυτου εδω του διαδυκτιακου τοπου εχουν περασει κιολας στα αληθεια κοντα στα 3 χρονια. Με τη μια μορφη η με τη αλλη. Στα 3 χρονια αυτα εχει περασει αρκετος κοσμος. Αλλοι ποσταραν σαν τρελλοι και κανανε παρεες και αλλοι απλως παρακολοθουσαν και πεταγαν καμια κουβεντα που και που. Κατα καιρους δημιουργουνται ομαδες συζητησεων. Αυτε οι ομαδες εναλασσωνται και γυρνανε και αλλαζουν. Απότι καταλαβαινω η ομαδα που κυριαρχει αυτη τη στιγμη στο forum εχει χασει λιγο το μπουσουλα και συζητατε ανοησιες. Ποιος ηρθε, και ποιος εφυγε και ποιος εκατσε και ποιος πληρωσε. Για αλλη μια φορα τελειωσαν τα θεματα συζητησης. Τη τελευταια φορα που ειχε γινει αυτο γινανε εκλογες και το forum απεκτησε προεδρειο. Συζητηθηκε και αυτο, γινανε καποιες κινησεις ενθουσιασμου καποιες απο τις οποιες υλοποιηθηκαν και αλλες πηγαν απατες.
Αυτο που ζηταει ο κοσμος απο το forum ειναι να βρει τι μπορει να κανει στο αμαξι του για να γουσταρει περισσοτερο. Τελος. Αυτο ειναι. Ολα τα αλλα ειναι παρελκομενα.
Να δειτε που στο τελος αυτης της διαμαχης θα εκλεξουμε καινουργιο προεδρειο. Προσεχτε πως θα εξελιχθει.
Και μη χαλιεσται τσαμπα. Αν δεν εγινε εκδρομη με 25 αμαξια και τι εγινε? Για βραβειο συμμετοχων παμε? Δηλαδη αν μαζευτουν 100 αμαξια τι θα γινει? Θα μας δωσει η FIAT απο ενα καινουργιο STILO η θα μας κανουν τσαμπα τα service? Μπαρμπουτσαλα. Τιποτα δεν θα γινει. ΑΠλως τραβαμε τα βλεματα διερχομενων οδηγων και κανουμε τσαμπα διαφημηση στην FIAT AUTO HELLAS. Και στην τελικη οσοι θελανε να πανε εκδρομη, πηγαν και περασαν και καλα απο οσα λεγονται. Οποτε προς τι ολη αυτη η αγωνια?
Μην τα παιρνετε τα πραγματα τοσο σοβαρα. Οσοι δουλευουν για το club το κανουν επειδη γουσταρουν και οχι επειδη σκαει το τσεκ καθε μηνα. Οποτε και εσεις που δουλευετε μην γκρινιαζετε τοσο πολυ. Αφου το γουσταρετε. Αν και απ'οτι βλεπω και αυτη η κατηγορια μελων τεινει να τα παρατησει.
Τελος παντων.
ΚΟυβεντα να γινεται οπως παντα.
Δεν κανουμε τιποτα εκλογες να αναψουν τα αιματα? ;-)

john_stil
11-07-05, 22:12
Με αυτα και με αυτα εχει γινει το Forum μπαχαλο. ΘΑ ηθελα να τονισω στο σημειο αυτο οτι καλα θα κανετε ολοι σας να μην παιρνετε τα πραγματα στα τοσο σοβαρα και να χαλιεστε. Απο τη γεννηση αυτου εδω του διαδυκτιακου τοπου εχουν περασει κιολας στα αληθεια κοντα στα 3 χρονια. Με τη μια μορφη η με τη αλλη. Στα 3 χρονια αυτα εχει περασει αρκετος κοσμος. Αλλοι ποσταραν σαν τρελλοι και κανανε παρεες και αλλοι απλως παρακολοθουσαν και πεταγαν καμια κουβεντα που και που. Κατα καιρους δημιουργουνται ομαδες συζητησεων. Αυτε οι ομαδες εναλασσωνται και γυρνανε και αλλαζουν. Απότι καταλαβαινω η ομαδα που κυριαρχει αυτη τη στιγμη στο forum εχει χασει λιγο το μπουσουλα και συζητατε ανοησιες. Ποιος ηρθε, και ποιος εφυγε και ποιος εκατσε και ποιος πληρωσε. Για αλλη μια φορα τελειωσαν τα θεματα συζητησης. Τη τελευταια φορα που ειχε γινει αυτο γινανε εκλογες και το forum απεκτησε προεδρειο. Συζητηθηκε και αυτο, γινανε καποιες κινησεις ενθουσιασμου καποιες απο τις οποιες υλοποιηθηκαν και αλλες πηγαν απατες.
Αυτο που ζηταει ο κοσμος απο το forum ειναι να βρει τι μπορει να κανει στο αμαξι του για να γουσταρει περισσοτερο. Τελος. Αυτο ειναι. Ολα τα αλλα ειναι παρελκομενα.
Να δειτε που στο τελος αυτης της διαμαχης θα εκλεξουμε καινουργιο προεδρειο. Προσεχτε πως θα εξελιχθει.
Και μη χαλιεσται τσαμπα. Αν δεν εγινε εκδρομη με 25 αμαξια και τι εγινε? Για βραβειο συμμετοχων παμε? Δηλαδη αν μαζευτουν 100 αμαξια τι θα γινει? Θα μας δωσει η FIAT απο ενα καινουργιο STILO η θα μας κανουν τσαμπα τα service? Μπαρμπουτσαλα. Τιποτα δεν θα γινει. ΑΠλως τραβαμε τα βλεματα διερχομενων οδηγων και κανουμε τσαμπα διαφημηση στην FIAT AUTO HELLAS. Και στην τελικη οσοι θελανε να πανε εκδρομη, πηγαν και περασαν και καλα απο οσα λεγονται. Οποτε προς τι ολη αυτη η αγωνια?
Μην τα παιρνετε τα πραγματα τοσο σοβαρα. Οσοι δουλευουν για το club το κανουν επειδη γουσταρουν και οχι επειδη σκαει το τσεκ καθε μηνα. Οποτε και εσεις που δουλευετε μην γκρινιαζετε τοσο πολυ. Αφου το γουσταρετε. Αν και απ'οτι βλεπω και αυτη η κατηγορια μελων τεινει να τα παρατησει.
Τελος παντων.
ΚΟυβεντα να γινεται οπως παντα.
Δεν κανουμε τιποτα εκλογες να αναψουν τα αιματα? ;-)

Καιρο ειχα να ακουσω μια τοσο απλη αλλα και συγχρονως και μια τοσο σωστη αποψη επι του θεματος!!!

Κατ΄αρχην η γκρινια ειναι ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ!!! Γιαυτο σταματηστε!!!

Οντως τα πραγματα ειναι πιο απλα απο οτι νομιζουμε...

Εχει χαθει η ουσια του Club μας??? Μπορει Ναι Μπορει και Οχι...

Γιατι παμε ολοι ή οι περισσοτεροι σε ενα (night) Club????

Ουτε γιατι ΠΡΕΠΕΙ ουτε γιατι μας το επιβαλουν καποιοι αλλοι ουτε κανενας...

Παμε για να περασουμε ΑΠΛΑ καλα....

Ετσι και με το δικο μας club... μαζευομαστε για να περασουμε καλα...

Η γκρινια απωθει.... η φαγωμαρα το ιδιο... οι απαιτησεις ακομα περισσοτερο... οι λαλακιες του καθενος ακομα περισσοτερο...

Εχετε καταλαβει οτι στην παρουσα φαση στο club μας παιζει χαλια μουσικη και γινονται φασαριες????

Γιατι ο αλλος να παει... Ωραιο κλιμα!!!!

Το προβλημα του club ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλα μελη ωστε να γινεται συνεχη ανακυκλωση στα meetings και να ειναι οι συναντησεις παντα με πολλα μελη....

Ειναι λογικο οταν υπαρχουν οι ιδιοι και ιδιοι καποιες φορες να μην μπορεσουν καποιες στιγμες για τους Χ Ψ λογους τους με αποτελεσμα και να φαινονται αλλα και να ειναι οι συναντησεις μικρες και χωρις πολλες συμμετοχες...

Αγαπαμε το αμαξι μας, το club και τους φιλους σε αυτο, αλλα δυστυχως δεν εχουμε λυσει ολα τα προβληματα της ζωης μας για να βλεπουμε την αυτοκινηση και ενα club αυτοκινητου σαν χομπυ... οπως το Porsche Club ή Ferrari Club...

Πιστευω οτι οποτε μπορει και οπως μπορει ο καθενας συμμετεχει....

Ετσι κριτικη χωρις προτασεις ειναι μισος λογος... τοτε...

Και το βλεπετε.... οταν υπαρχει θεμα ολοι ερχονται....

Αρα.... κανουμε περισσοτερες συναντησεις με θεμα... παρα χωρις θεματολογια....

Σταματαμε την φαγωμαρα... γιατι πολλοι ξενερωνουν....

Και επιλεγονται μερη για καφε που εχουν να δωσουν κατι στα μελη...

Ωραιο περιβαλλον πχ. Notos Cafe προχθες περασαμε πολυ ωραια και η κουβεντα ειχε να δωσει πολλα... παρα τους αρκουδογυφτους στο Σ.Ε.Φ....

Λιγο πιο οργανωμενες εκδρομες.... βλεπε Πηλιο...και εκει μακρια ηταν αλλα ποσοι πηγαμε... αρκετοι για την αποσταση...
νομιζω....να μου πεις εδω πηγαμε Θεσσαλονικη....
Και πολλοι για λιγες ωρες και γυρισαν...

Τι να πω ρε παιδια... ο καθενας οπως μπορει για να εχει ουσια αυτο που κανουμε.... απο το λιγοτερο... εναν που θα μπει και θα γραψει εστω 1 post.... μεχρι αυτον που εχει βαλει λεφτα απο την τσεπη του και δεν εχει χασει ουτε μια συναντηση....

ΟΛΑ εχουν αξια....

karaLRS
11-07-05, 22:23
Και μη χαλιεσται τσαμπα. Αν δεν εγινε εκδρομη με 25 αμαξια και τι εγινε? Για βραβειο συμμετοχων παμε? Δηλαδη αν μαζευτουν 100 αμαξια τι θα γινει? Θα μας δωσει η FIAT απο ενα καινουργιο STILO η θα μας κανουν τσαμπα τα service? Μπαρμπουτσαλα. Τιποτα δεν θα γινει. ΑΠλως τραβαμε τα βλεματα διερχομενων οδηγων και κανουμε τσαμπα διαφημηση στην FIAT AUTO HELLAS. Και στην τελικη οσοι θελανε να πανε εκδρομη, πηγαν και περασαν και καλα απο οσα λεγονται. Οποτε προς τι ολη αυτη η αγωνια?



συμφωνώ απόλυτα.

εγω προσωπικά δεν καίγομαι αν θα γίνει εκδρομή ή οχι. αν θα πάμε για καφέ ή οχι.


αν γίνει κάποια εκδήλωση και εχω την διάθεση και τον χρόνο να είμαι εκεί σαφώς και θα είμαι.ο καθένας εχει αλλες προτεραιότητες στην ζωή του . σε μερικούς ειναι Οι βόλτες με το αμάξι , σε μερικούς το μπανιο , σε μερικους ο καφές , σε μερικους ο υπνος. ο καθένας διαλέγει τι θα κάνει. το οτι οργανώνει το club μια εκδρομή δεν ειναι υποχρεωτικό κανένας να παει. αν εχει δηλώσει συμμετοχή σαφώς εννοειτε οτι εχει μια ευθυνη να πάει ή να ειδοποιησει εγκαιρα οτι δεν θα πάει.

μην χαλιόμαστε τζάμπα....

ThoDoriS
12-07-05, 01:58
re thodori πως να σε παρω αφου δεν εχω το τηλ σου!!!σου ειπα να μου το στειλεισ η να κανεις αναπαντητη αλλα δεν εκανες και οταν με πηρες ειχες αποκρυψη!!!πως να σε παρω ρε φιλε!!!πετρο δεν μπορω να παω σε τραπεζα ρε φιλε :(


Σου έστειλα μετά απο ένα 2ωρο περίπου mms ρε Ηρακλή....το έχω ακόμα στο κινητό μου για να το δείς......

Σου έστειλα που είμασταν όλοι μαζί και τρώγαμε και πίναμε.....γμτ την qtek k tin tim.....

Θα στο δείξω την Παρασκευή....

Nikos
12-07-05, 06:29
Ο καθένας το βιολί του!!!

Καλά που διαβάσατε τι ζητάει το τόπικ στο οποίο είχατε ποστάρει και απαντήσατε ανάλογα!!!

Για ευνόητους λόγους τα ποστ σας χωρίστηκαν από το συγκεκριμένο τόπικ.

Nikos
12-07-05, 06:42
Όλα σωστά όσα είπατε.

2-3 διευκρινίσεις: Όταν πας σε έναν αντιπρόσωπο, για να αποσπάσεις κάποια χορηγία και κάποια συνεργασία (βλέπε έκπτωση στα service & ανταλλακτικά), δεν ρωτάει "είστε καλή παρέα?", "τα πάτε καλά μεταξύ σας?", "πάτε συχνά για καφέ?". Τον ενδιαφέρουν άλλα πράγματα. Πόσα μέλη είστε? Μαζεύεστε πολλοί σε συναντήσεις? Σε εκδηλώσεις συμμετέχεται? Γιατί αυτούς τους νοιάζει ο αριθμός, να φαίνονται πολλά Stilo και να γίνεται διαφήμιση. Γιατί να χορηγήσει μια εκδρομή, όταν βλέπει ότι θα πάνε 5 Stilo (θα μπορούσε να είχαν βρεθεί και τυχαία τόσα Stilo μαζί). Θέλει να μας δώσει έναν χώρο, πρέπει όμως να μαζεύονται και πολλά αυτοκίνητα, για να γίνετε βαβούρα και να διαφημίζεται. Ποιός θα ασχοληθεί με 4-5 Stilo????

Οπότε ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα και λέμε ότι θα τρέχουμε για να διαφημίζουμε άλλους. Τους διαφημίζουμε σε αντάλλαγμα των παροχών τους. Αν δεν δώσουμε πως θα πάρουμε? Μας είδανε και γοητεύτηκαν από την ομορφιά μας?

Εκτός και αν δεν μας ενδιαφέρει τίποτα, εκτός του να είμαστε μια παρεούλα. Δεν μας ενδιαφέρουν ούτε χορηγίες, ούτε ευκολίες, ούτε εκπτώσεις, ούτε τίποτα...

Όσο για προεδρία κλπ, δε νομίζω να έχει κανείς την ψευδαίσθηση ότι το ΔΣ έχει κάτι να κερδίσει! Ούτε έχει κάποια δύναμη. Είναι ένα μέσο να οργανώνονται πιο καλά οι δουλειές του club. Μόνο μπελάς είναι, αλλά για αυτούς που αγαπάνε το club είναι ευχάριστος μπελάς. Από τότε που είμαι μέλος, το μόνο που άλλαξε είναι να χάνω περισσότερο χρόνο από την δουλειά μου, από την προσωπική μου ζωή, να ξοδεύω χρήματα και να τρέχω από πόρτα σε πόρτα... ΟΠΟΙΟΣ θέλει, και μιλάω σοβαρά, μπορεί άμεσα να αλλάξουμε θέση. Χωρίς καμία παρεξήγηση, χωρίς κανένα πρόβλημα...

Εκλογές πρέπει να γίνουν και αν νομίζετε ότι τώρα είναι καλή περίοδος γιατί όχι. Θα εμφανιστεί κανένας ή θα είναι όμως μόνο το ΔΣ και 5-6 ακόμη???