PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ.....



stilo_PT
03-09-05, 17:00
.....πριν 25 μέρες ήμουν έτοιμος να αλλαξω λάστιχα...Είπα λοιπόν να επιδοθώ στο αγαπημένο μου αθλημα.Στις 2 πλατείες του ΣΕΦ..Μετα απο κανένα 15λεπτο κι ενώ τα λάστιχα( firestone B590)ζούσαν τις τελευταιές στιγμές τους....στον τελευταίο κυκλο στη μικρή πλατεία η έξοδος έγινε λίγο!!!πιο γρήγορα...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:η ζάντα απλά έβρισκε στο αμορτισερ στην περιστροφή...και μια κρεμαριερα..

φιλική τιμή μαζί με service 30000 xlm:550e είπα να αλλάξω και ζαντες oxigin 16ares + λάστιχα TOYO T1 PROXES = 1050e

Υ.Γ επειδή έχω το 1.4 actual ανέβηκα σε διασταση στο 205/55/16

thank u!!!

S_Bravo
03-09-05, 17:42
Ετσι ειναι αυτα αγαπητε .......(unknown Petro..Panagioti)
Θα γνωρισεις ενα παιδι στο Club που θα γινεται ασπονδοι φιλοι.Verone σου βρηκα παρεα.
Καλως ηρθες στην παρεα μας.Καλα Post.
Αν θες κανε μια βολτα απο δω:
http://www.stiloclub.gr/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=17

philippyz
03-09-05, 20:37
δεν πειραζει φιλε μου καλα ποστ στο κλαμπ και καλα γκαζια

BravoTwoZero
03-09-05, 20:54
Το σκηνικό προχθές βράδυ έξω από το Στάδιο του Beach Volley, στον παράδρομο που ενώνει όλες τις Εγκαταστάσεις της Ζώνης Φαλήρου, μετά από την πρόκριση των Καραντάσιου/Αρβανίτη στον ημιτελικό του World Tour:

Κάθε βράδυ που οι Καραντάσιου/Αρβανίτη νικούσαν σε αγώνα και προκρινόταν στον επόμενο γύρο, ένας νεαρός (μπαγλαμάς), με τη γκόμενά του μέσα το ολοκαίνουργιο Mini του (η γκόμενα ανεμίζοντας - περιχαρής- ελληνική σημαία από το παράθυρο), κάνει περιστροφές με χειρόφρενο σ' ένα ανοιγματάκι, που υπάρχει εκεί και οι θεατές -οι οποίοι φεύγουν απ' το Στάδιο- κάνουν χαβαλέ με τον στόκο.

Αυτό γίνεται επί μερικές ημέρες, συνεχώς.

Προχθές βράδυ, λοιπόν, το Mini σκάει με το πλευρό πάνω σε παρακείμενο δένδρο (ακριβώς στην κολόνα της πόρτας του οδηγού)...

Αποτέλεσμα: α) Ο νεαρός (μπαγλαμάς) και η (κατά τα άλλα "περήφανη") γκόμενά του, τραυματίες, διακομίζονται άρον- άρον με νοσοκομειακό στο νοσοκομείο. β) Το (ολοκαίνουργιο και ακριβό) Mini: Πάμε γι' άλλα...

Ηθικόν δίδαγμα: Οι μ.....ες πληρώνονται και δη ακριβά...

S_Bravo
04-09-05, 00:54
Ηθικόν δίδαγμα: Οι μ.....ες πληρώνονται και δη ακριβά...
Ηθικοτατο.

Πριν απο ενα χρονο στα λιμανακια,ενας Ibizaς σε μια στροφη εμπαινε τα κερατα του.Η στροφη ηταν δεξια και στη εξωκειμενη της παρκαρισμενα.Εμπαινε-παλαμακια-εμπαινε-παλαμακια :217 :217 (γι αυτους που ειχαν τα αυτιοκινητα στη εξοδο).
Ε,ολα εχουν καποιο οριο,εχασε την προσφυση του και εφυγε πανω στα παρκαρισμενα.
Και μια γνωστη παροιμια:
Τα γουστα και οι μαλακιες πληρωνονται
Και δεν ειναι για σενα φιλε μου.Αιναι για αυτους που εις γνωση τους αφηνουν αλλους αναπηρους,4πληγικους ή πληρωνουν κ@#λοζημιες.
Αμα δεν ενοχλει η πλακα ειναι χαβαλες,ειδαλλως μαλακια.

stilo_PT
04-09-05, 01:09
Σίγουρα η πλάκα που φτάνει να ενοχλήσει το πολύ την τσέπη μπορει να είναι και να παραμένει χαβαλές.Αλλωστε ποιος δεν έχει ψάξει τα όρια του και του αυτοκινήτου...Ποιος δεν έχει μετρήσει απώλειες και ...μεγάλες ήττες?
Ζάρια παίζουμε κάθε φορά που μπαίνουμε μέσα απλά δε θέλουμε να το σκεφτόμαστε η΄να μας το λένε..

Παρεπιπτοντως είναι δυνατόν το νέο Megane 1.4 να έχει φτάσει να μένει ένα αμαξι πισω στην αλλαγή 2ας--3ης....η'απλά ο οδηγός του το χαντάκωσε?

PUNTOGT2DA
04-09-05, 01:20
φιλε BravoTwoZero και εγω το ειδα το σκηνικο αφου ομως ειχε ηδη γινει την ωρα που εφευγα απο το γηπεδο.

οντως το mini ειχε γινει χαλια!!!

ειδα κατι τυπους γυρω απο το ιχ αλλα τα παιδια τα ειχαν παρει ηδη.

aman17-2
04-09-05, 04:49
έεεττσσσσιιιιι έεετττσσσιιιιι
οι μαλακίες πληρώνονται αλλά κάθε φορά που κάνεις και μία ακόμη...η αδρεαναλίνη βαράει κόκκινο και το αίμα τελικιάζει μέσα στις φλέβες ... η καρδιά βαράει κόφτη...εεε και που και που βαράει κόφτη και το πορτοφόλι...
αλλά τι να γίνει..
ΒΓΑΖΕΙΣ ΓΟΥΣΤΑ.....
Stilo ...Γιατί έτσι μας αρέσει.... (Βλέπε διαφήμιση Heineken)

BravoTwoZero
04-09-05, 08:04
[quote]Τα γουστα και οι μαλακιες πληρωνονται


Ή, όπως το λέμε εδώ στη Θεσσαλονίκη (κι έχει ακουστεί κι απ' το βήμα της Βουλής):

Τα λάθη, τα πάθη, τα γούστα κι οι παραγγελιές πληρώνονται...

stilo-hraklis
04-09-05, 15:43
εγω τωσες μαλακιες εχω κανει το μονο που πληρωνα ηταν κλησεις!!!χεεχε

ckalfas
04-09-05, 19:44
Τελικά η στούκα του Mini ήταν οιωνός! Τα κορίτσια έχασαν από τις Βραζιλιάνες και ο μπαγλαμάς έχασε το Mini από ένα δένδρο που έσκασε ξαφνικά μπροστά του! (άσε που έχασε και την γκόμενα με τις μ...κίες του)

verone
05-09-05, 22:09
Σεφ αχ Θα κανω μια πλατεια μονος μου εδω στον Εβρο τελικα γιατι δεν με βλεπω καλα!