PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάμερες στη Θεσσαλονίκη



Karateka
07-09-05, 09:16
Προσέχετε οι Θεσσαλονικείς. Ο μεγάλος αδελφός καραδοκεί:

http://www.anti-camera.com/cgi-bin/simeia?viewby=area&nomos_id=19

Mad
07-09-05, 13:04
Να 'σαι καλά ρε Γιάννη γιατί ειδικά από τη μία περνάω συνέχεια!

BravoTwoZero
07-09-05, 14:16
Η κάμερα του τούνελ έχει ενργοποιημένο το ραντάρ της, αλλά δεν αξιοποιείται γιατί βρίσκεται τοποθετημένη έτσι ώστε να παίρνει πρόσωπο, οπότες δεν χρησιμοποιούν τα δεδομένα της

ammoulianiotis
07-09-05, 17:10
Να'σαι καλα ρε Γιαννη που μας προειδοποιεις!

BravoTwoZero
07-09-05, 23:09
Επίσης, φαντάζομαι οι... ενδιαφερόμενοι γνωρίζετε ότι όσοι εξ ημών είχαμε πιαστεί (από ραντάρ χειρός ή φωτο) μέχρι 22 ΙΟΥΝ 05 και πηγαίναμε για δικαστήριο, "χαρίσθηκαν" διά νόμου που πρότεινε η Κυβέρνηση και ψήφισε η Βουλή!...
(Προσωπικώς με "έκαιγε" γιατί είχα 2 Πλημμελειοδικεία...).

Soul_Giannis
07-09-05, 23:34
Και εγω ειχα 1!
Ουφ Ουφ ......:):)

ThoDoriS
08-09-05, 11:46
Γιαυτό ο φίλος μου ο Γιώργος γλίτωσε τα 193χλμ?????

Ρε γμτ κάτι ****φαρδοι....:p

aman17-2
08-09-05, 12:12
αυτό έγινε γιατί μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα κόπηκαν πάνω από 200.000 κλήσεις και για να αποσυμφορηθούν τα δικαστήρια

HARKONMAN
28-10-05, 19:06
Για σας παιδια απο ΗΑRKONMAN

BravoTwoZero
29-10-05, 10:00
Για σας παιδια απο ΗΑRKONMAN

Καλώς ήλθες στην παρέα!

paidaros
29-05-07, 16:01
2 ΝΕΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1)ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΔΕΞΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΚΑΒΑΛΑ-ΣΕΡΡΕΣ-ΛΑΓΚΑΔΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΤΑΝ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΡΟΦΗ,ΔΕΞΙΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΣΤΗΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2)ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΡΕΥΜΑ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΞΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΓΙΑ ΠΟΛΙΧΝΗ,ΚΑΡΦΟΥΡ,ΕΥΚΑΡΠΙΑ ΚΤΛ,ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΣΤΗΛΟΣ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ!!!!!!!
εχει 10 μερες που τους εγκατεστεισε η ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟΣ,στην οποια ανηκει το κομματι της εξωτερικης περιφερειακης!!!!!
ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 90 ΧΛΜ!!!!!!!!!!!!!!!!

s6_sot
29-05-07, 16:05
Αν τους εγκατέστησε η Εγνατία δεν υπάρχει πρόβλημα, θα είναι μόνο για έλεγχο κυκλοφορίας... Η καστανιά είναι γεμάτη από τέτοιες!!

ΑΓΓΕΛΟΣ
29-05-07, 16:08
τι μ@@@@@@κες σιγα να μην παμε και με 40χλμ πως την κανω ψωνιο!!!
αυτοι νομιζουνε οτι ακομα κυκλοφορουμε με καρα και αλογα!!!
σε λιγο θα ερθουν αμαξια που θα πετανε και αυτοι το οριο ταχυτητας θα το εχουν ακομα ετσι οπως στην κατοχη!οταν φτιαχτηκε ο πρωτος δρομος

paidaros
29-05-07, 16:14
Αν τους εγκατέστησε η Εγνατία δεν υπάρχει πρόβλημα, θα είναι μόνο για έλεγχο κυκλοφορίας... Η καστανιά είναι γεμάτη από τέτοιες!!

μην εισαι τοσο σιγουρος οτι ειναι για ελεγχο κυκλοφοριας!!!!!!!!δεν ειναι καμερα καθαρη οπως εχει στον περιφερειακο της θεσσαλονικης που ειναι για παρακολουθησει,αλλα ειναι 2 κουτακια πλαστικα,ενα πανω-ενα κατω!!!!!!!!!!!!!!!!συμφωνω οτι η ΕΓΝΑΤΙΑ ειναι γεματη απο τετοιες,αλλα εχω ακουσει οτι εχουν στειλει και φωτογραφιες στα σπιτια!!!!!!!!!!!!!!!!!

s6_sot
29-05-07, 16:26
Τότε μάλλον μιλάμε για φωτογραφικά ρανταρ τα οποία μάλλον δεν εγκατέστησε η Εγνατία!!!

DontMKsense
29-05-07, 17:03
Το ..... της ..... τους!!!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ
29-05-07, 17:10
Το ..... της ..... τους!!!!!
..............

edit face: Παιδιά...ήρεμα..χαλαρώστε:(

paidaros
29-05-07, 21:37
Τότε μάλλον μιλάμε για φωτογραφικά ρανταρ τα οποία μάλλον δεν εγκατέστησε η Εγνατία!!!

η εγνατια τα εστησε γιατι ευχε να τους δω οταν βαζανε τους πασαλους και τους φωτογραφους!!!!!!!!!!!!!!

neuromancer
30-05-07, 02:08
Κάθε Τετάρτη που πάω στο ΤΕΙ περνάω με 140.... Thanks για την ενημέρωση.

ammoulianiotis
30-05-07, 10:19
Εγω παντως φοραω πλαστικο στην πινακιδα και εχω το κεφαλι μου ησυχο!

aman17-2
30-05-07, 16:16
Εγω παντως φοραω πλαστικο στην πινακιδα και εχω το κεφαλι μου ησυχο!

για πες για πες...
είναι κ για μηχανή?

ΑΓΓΕΛΟΣ
30-05-07, 18:55
εμενα με σταματησαν με πλαστικα στις πινακιδες και με γραψαν τρεις φορες και τα εβγαλα

REPT1L3
31-05-07, 00:25
Και όχι τίποτα άλλο λέει από Σάββατο μπαίνει σε λειτουργία ο καινούργιος Κ.Ο.Κ. (τουλάχιστον έτσι άκουσα στο ράδιο) που τα έχουνε ξεφτιλίσει....!!! Θέλουν να πάνε διακοπές με τα ωραία μας λεφτάκια....

ΑΓΓΕΛΟΣ
31-05-07, 13:55
γιαυτο μην σταματαται ποτε σε μπατσους!!!και αμα τελεικα σε πιασουν πεστε οτι νομιζα οτι με χερετησατε φανταστηκε τροχονομε!!!!
(καλα εχεις να φας κατι φαπες αμα σε πιασουνε μετα)!!!

Cubano_KG
31-05-07, 17:27
Μη μασατε ρε παιδια...

...παρεπιπτοντως κατι γνωριζει ο Ορεστης για αυτους που διαχειριζονται τις καμερες και τις φωτογραφιες...
...Καλο ειναι να μας κανει την καθυσηχαστικη του ενημερωση...

Ορεστηηηηηηηηηηηηηηηςςς????

ammoulianiotis
31-05-07, 19:42
Κυριακο φοραω τα φιμε πλαστικα στις πινακιδες! και στο παπακι εχω και μεχρι τωρα δεν εχει ερθει φωτο απο τις λεωφορειολωριδες!

s6_sot
31-05-07, 20:12
Δεν κανουν απολύτος τίποτα τα πλαστικά αυτά, εκτός αν είναι τελείως μάυρα...

ΑΓΓΕΛΟΣ
31-05-07, 21:45
εγω τα ειχα τελειως μαυρα!

ammoulianiotis
03-06-07, 09:45
Εχω παλι δεν τα εχω τελειως μαυρα γιατι κανουν μπαμ απο μακρια και προκαλεις να σε σταματησουν. Εχω κανει αρκετα ταξιδια σε μερη που ξερω οτι εχει καμερες και μεχρι τωρα δεν εχει ερθει φωτο! Φτου φτου να μην με ματιαξω! :bleh:

ΑΓΓΕΛΟΣ
03-06-07, 21:34
ναι ναι φτου φτου!
καλα μονο εγω ημουν ο ατυχος?

MaGeLaNoS
04-06-07, 00:44
2 ΝΕΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1)ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΔΕΞΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΚΑΒΑΛΑ-ΣΕΡΡΕΣ-ΛΑΓΚΑΔΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΤΑΝ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΡΟΦΗ,ΔΕΞΙΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΣΤΗΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2)ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΡΕΥΜΑ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΞΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΓΙΑ ΠΟΛΙΧΝΗ,ΚΑΡΦΟΥΡ,ΕΥΚΑΡΠΙΑ ΚΤΛ,ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΣΤΗΛΟΣ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ!!!!!!!
εχει 10 μερες που τους εγκατεστεισε η ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟΣ,στην οποια ανηκει το κομματι της εξωτερικης περιφερειακης!!!!!
ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 90 ΧΛΜ!!!!!!!!!!!!!!!!


Ρε συ Γιαννη αυτα δεν ειναι καμερες..απλα μετρανε ταχυτητα νομιζω..:rolleyes:

paidaros
04-06-07, 15:22
Ρε συ Γιαννη αυτα δεν ειναι καμερες..απλα μετρανε ταχυτητα νομιζω..:rolleyes:

εγω φιλε ξερω οτι ειναι ρανταρ-φωτογραφος!!!!!!!!!!!!!!!
ολοκληρη η εγνατια οδος ειναι γεματη τετοιες!!!!!!!!!!!!!!
οποιος θελει ας δοκιμασει και θα μαθουμε τι ειναι!!!!!!!!!!!!!!!:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

ammoulianiotis
05-06-07, 08:30
ολοκληρη η εγνατια οδος ειναι γεματη τετοιες!!!!!!!!!!!!!!
οποιος θελει ας δοκιμασει και θα μαθουμε τι ειναι!!!!!!!!!!!!!!!:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
Μεχρι τα Γρεβενα το κανω συχνα και μεχρι τωρα ενω περναω τετοιες καμερες δεν εχει ερθει φωτο. Εχω ανεβει 2 φορες Αλεξανδρουπολη και παλι δεν εχει ερθει τιποτα... Τωρα η τυχερος ειμαι, η ο Νικος εχει δικιο...

MaGeLaNoS
05-06-07, 09:43
Μεχρι τα Γρεβενα το κανω συχνα και μεχρι τωρα ενω περναω τετοιες καμερες δεν εχει ερθει φωτο. Εχω ανεβει 2 φορες Αλεξανδρουπολη και παλι δεν εχει ερθει τιποτα... Τωρα η τυχερος ειμαι, η ο Νικος εχει δικιο...

Αυτες οι κοκκινες φωτιζομενες επιγραφες το ξαναλεω οτι δεν ειναι καμερες.Απλα ειναι φωτεινες ενδειξεις για το οριο ταχυτητας.Κ μεσα στα Τεμπη εχει τετοιες.
Παντως κ γω Σοφο οσες φορες περασα δεν μου εχει ερθει τιποτα ακομα :P

face
05-06-07, 11:18
Η εγνατία πάντως ξέρω όπως και η αττική οδός ότι είναι τίνγκα στις κάμερες διαχείρησης κυκλοφορίας και δεν κοβουν κλήσεις...Δεν ξέρω για αυτές που λέει ο Paidaros, αλλα οι φωτογραφικές έχουν 2 πυλώνες με 2,5μέτρα περίπου ύψος και ένα κουτί σε κάθε μία...Η μία είναι το φωτοκύταρο και η άλλη το φλάς με την μηχανή..Ένα πέρασμα απο Μαλιακό και θα καταλάβετε..:)

ΑΓΓΕΛΟΣ
05-06-07, 16:04
Μεχρι τα Γρεβενα το κανω συχνα και μεχρι τωρα ενω περναω τετοιες καμερες δεν εχει ερθει φωτο. Εχω ανεβει 2 φορες Αλεξανδρουπολη και παλι δεν εχει ερθει τιποτα... Τωρα η τυχερος ειμαι, η ο Νικος εχει δικιο...
το εχουμε καταλαβη οτι εισαι τυχερος απο τα πλαστικα τις πινακιδας σου!!
χαχαχαχα

neuromancer
05-06-07, 16:32
Μαζί μιλάτε και χώρια καταλαβαίνετε. Άλλο οι κάμερες σε κόκκινες κολόνες που λέει ο παίδαρος (κοντά στην ΤΙΤΑΝΑ, εξωτ. περιφεριακός) και άλλο οι κοκκινες φωτεινές πινακίδες που λενε το όριο ή οι άλλες με την κάμερα που σου λένε πόσο τρέχεις (και είναι για να ψαρώνεις - δεν κόβουν κλίση).

ΑΓΓΕΛΟΣ
05-06-07, 19:59
σωστοςςςςςςςςςςς

paidaros
05-06-07, 22:31
ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ(ΤΕΜΠΗ,ΠΕΡΙΦΡΕΙΑΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΤΛ) ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΡΧΕΣΕ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΓΙΑ ΤΕΜΠΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ 3 ΡΕΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ 1 ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΡΙΟ 60,ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ!!!!!!!!!!!
ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΓΝΑΤΙΑΣ ΟΔΟΥ!!!!!!!!!!

too fast to live!!
06-06-07, 12:35
Ραντάρ έχει στην εθνική οδό για Θες/κη αλλά ραντάρ χειρός.. σε μπλόκο δηλαδή.. προσοχή μεγάλη θέλει στην γέφυρα πριν από τα διόδια των Μαλγάρων όπου έχει τις περισσότερες φορές αυτοκίνητο με συμβατικές πινακίδες που σημαδεύει και σε τσιμπάνε στα διόδια για το κουστουμάκι…

face
06-06-07, 12:55
Ραντάρ έχει στην εθνική οδό για Θες/κη αλλά ραντάρ χειρός.. σε μπλόκο δηλαδή.. προσοχή μεγάλη θέλει στην γέφυρα πριν από τα διόδια των Μαλγάρων όπου έχει τις περισσότερες φορές αυτοκίνητο με συμβατικές πινακίδες που σημαδεύει και σε τσιμπάνε στα διόδια για το κουστουμάκι…

To επιβεβαιώνω αυτό....:D

επίσης για περισότερα για κάμερες και μπλοκα στο bloka.gr

neuromancer
06-06-07, 13:20
Επειδή Θεσσαλία κατεβάινω συχνά, έχουμε και λέμε:
1) Στο τέλειωμα την εθνικής προς Θεσσαλονίκη πριν αρχίσει το παλιό κομμάτι των Τεμπών (που οι 3 γίνονται 1) κάτι παίζει καθώς έχω φάει κλίση γιατί πάτησα λέει τη ζέμπρα - με σταμάτησαν στα διόδια στα Τέμπη (βασικά έτρεχα και έκανα και προσπέραση πάνω στη ζέμπρα).
2) Λίγο μετά τον ΟΣΕ Ραψάνης, προς Θεσ/νίκη, πριν αρχίσει και πάλι η Εθνική.
3) Σε όλο το καμμάτι της παλιάς Εθνικής (Λεπτοκαρυά και Πλαταμώνας)
4) Στη γέφυρα πάνω από την Εθνική πριν τα διόδια Μαλγάρων (όπως ειπώθηκε).

MaGeLaNoS
06-06-07, 13:28
Φωτη αυτα ειναι καμερες ή μπλοκα που αναφερεις?

too fast to live!!
06-06-07, 13:39
sti rapsani deksia ekei poy exei stenevei o dromos exei sxedon panta mloko. olo ayto to komati 8elei prosoxi... ego efaga mia stoys Neoys Poroys mia to vradi... pigena 111 eno to orio einai 80! mia to vradi me radar xeiros. saltara!!! tin epomeni pigena arga alla patisa kai ego ti zevra.. 2-0



edit:Γραφε με ελληνικά αν είναι εύκολο.Είναι κανονας του forum.

ΑΓΓΕΛΟΣ
06-06-07, 13:50
γραφε αλληνικα πλιζ μου φυγανε τα ματια για να το διαβασω

verone
07-06-07, 00:41
Καλά πολύ καλή σελίδα έχω δουλίτσα τώρα σας αφήνω χαχαχα!

neuromancer
07-06-07, 13:58
Φωτη αυτα ειναι καμερες ή μπλοκα που αναφερεις?
Μπλόκα με χειρός. Ειδικά τα #2 και #3 είναι πιό σταθερά και από κάμερες. Τη γλυτώνεις μόνο αν εκείνη την ώρα έχουν σταματημένους 2-3 και ασχολούνται με αυτούς.

Έχω μια επιφύλαξη για το No1 που είπα παραπάνω. Νομίζω με είδε "γιατρός" που ήταν εκεί κοντά και έγραφε φορτηγατζή, και έδωσε σήμα στα διόδια στα Τέμπη και μου έδωσαν τη "συνταγή" (ευτυχώς μόνο 17e).

Arf
07-06-07, 19:12
Ούτε στο κομμάτι Θεσσ/νίκη-Ξάνθη έχει σταθερά ραντάρ. Τσεκαρισμένο. Αν είχε, τώρα θα ήμουν φυλακή :) :) :)

ΑΓΓΕΛΟΣ
07-06-07, 21:51
Ούτε στο κομμάτι Θεσσ/νίκη-Ξάνθη έχει σταθερά ραντάρ. Τσεκαρισμένο. Αν είχε, τώρα θα ήμουν φυλακή :) :) :)
χα χα χα χα

paidaros
07-06-07, 23:28
Ούτε στο κομμάτι Θεσσ/νίκη-Ξάνθη έχει σταθερά ραντάρ. Τσεκαρισμένο. Αν είχε, τώρα θα ήμουν φυλακή :) :) :)

αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!!!!!!!!!!!

verone
09-06-07, 03:39
http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=729

Για δείτε αυτό και μετά πείτε μου!!!

lisimelis
16-06-07, 19:45
paidia me stamatisan me tin mixani tis proalles kai paraligo na me egrafan epidi i kopelia moy den forouse kranos!!!!

Koulou
25-06-07, 02:53
Νέο φωτογραφικό στην είσοδο του τούνελ της Κατερίνης, όπως επιστρέφεις προς Θεσσαλονίκη... Ήρθε φωτό σε φίλο....

s6_sot
25-06-07, 11:57
Νέο φωτογραφικό στην είσοδο του τούνελ της Κατερίνης, όπως επιστρέφεις προς Θεσσαλονίκη... Ήρθε φωτό σε φίλο....

Αυτό είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό!!! Έρχεσαι με φόρα και πρέπει να κόψεις στα 80!!!! Αλλιώς... Χαμογελάς για να βγεις καλός!!!

paidaros
25-06-07, 12:39
δεν ειναι μονιμο απο οτι ξερω!!!!!!!!!!!!!!μπορει και να κανω λαθος!!!!!!!!!!!!!
απλα πολλες φορες εχω δει ασπρο οκταβια με συμβατικες πινακιδες στην εξοδο που λεει για κατερινη,πριν το τουνελ οπως ερχεσε θεσσαλονικη και καθετε μεσα στο αμαξι και βγαζει φωτογραφιες!!!!!!!!!!!!!!!!
αποστολε με ποσο τον γραψανε και ποσα πληρωσε????

too fast to live!!
27-06-07, 10:20
Ανοιξα σημερα το πρωι στον υπολογηστη το google earth και ανακαλυψα οτι μου ειχε περασμενα τα ρανταρ στην εθνικη οδο.. Υπαρχει προτζεκτ που στελνουν ειδοποιηση με τα gps και ενημερωνουν οταν συναντησουν ρανταρ. Υπαρχει εφαρμογη και για κινητα τηλεφωνα. Λεει οτι αν το εγκαταστησεις σε ειδοποιει 15 δευτερολεπτα πιο πριν για να κοψεις ταχυτητα.. εδω ειναι.. ριξτε μια ματια http://www.foxytag.com/en/presentation.html

sNk][AnacondA
27-06-07, 12:40
kalh magia prepei na efodiastoume oloi me gprs giati den palevetai

DontMKsense
27-06-07, 14:26
Αυτό είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό!!! Έρχεσαι με φόρα και πρέπει να κόψεις στα 80!!!! Αλλιώς... Χαμογελάς για να βγεις καλός!!!

Εγώ 2 φορές την μέρα περνάω απο το τούνελ με 180 τον τελευταίο χρόνο..ακόμα δεν ήρθε τπτ..ελπίζω να μην έρθει.

ammoulianiotis
27-06-07, 18:53
Εγώ 2 φορές την μέρα περνάω απο το τούνελ με 180 τον τελευταίο χρόνο..ακόμα δεν ήρθε τπτ..ελπίζω να μην έρθει.
180; Μονο; Χαχαχαχαχαχα!!!

DontMKsense
27-06-07, 21:34
Αφού δεν πάει παραπάνω το γαμ..δι.. :( το κοντέρ βέβαια λέει τα δικά του.

ammoulianiotis
27-06-07, 21:38
Τουρμπισε το το γ.....μενο!!!

paidaros
27-06-07, 21:49
Ανοιξα σημερα το πρωι στον υπολογηστη το google earth και ανακαλυψα οτι μου ειχε περασμενα τα ρανταρ στην εθνικη οδο.. Υπαρχει προτζεκτ που στελνουν ειδοποιηση με τα gps και ενημερωνουν οταν συναντησουν ρανταρ. Υπαρχει εφαρμογη και για κινητα τηλεφωνα. Λεει οτι αν το εγκαταστησεις σε ειδοποιει 15 δευτερολεπτα πιο πριν για να κοψεις ταχυτητα.. εδω ειναι.. ριξτε μια ματια http://www.foxytag.com/en/presentation.html

ρε παιδια προσπαθω να το κατεβασω για να το βαλω στο κινητο μου,μιας και δεν εχω gps,και δεν μπορω να βγαλω ακρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπορει κανενας να βοηθησει???????????

s6_sot
27-06-07, 22:02
Εγώ 2 φορές την μέρα περνάω απο το τούνελ με 180 τον τελευταίο χρόνο..ακόμα δεν ήρθε τπτ..ελπίζω να μην έρθει.

Εδώ και αρκετό καιρό έρχονται περιοδικά φωτογραφίες από τι τούνελ. Μάλλον με τα κέφια του είναι γιατί και εγώ έχω περάσει με πολλά παραπάνω από το όριο και δεν μου έχει έρθει... Αλλά αν σου κάτσει?!?

ammoulianiotis
27-06-07, 22:06
ρε παιδια προσπαθω να το κατεβασω για να το βαλω στο κινητο μου,μιας και δεν εχω gps,και δεν μπορω να βγαλω ακρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπορει κανενας να βοηθησει???????????
Μηπως το κινητο σου δεν υποστιριζει το συγκεκριμενο τυπο αρχειου;

paidaros
27-06-07, 22:06
Εδώ και αρκετό καιρό έρχονται περιοδικά φωτογραφίες από τι τούνελ. Μάλλον με τα κέφια του είναι γιατί και εγώ έχω περάσει με πολλά παραπάνω από το όριο και δεν μου έχει έρθει... Αλλά αν σου κάτσει?!?

αμα του κατσει θα τραγουδαει το γνωστο ασμα!!!!!!!!!!!!
ΣΤΟ ΚΕΛΙ 33 ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ-ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ!!!

paidaros
27-06-07, 22:09
Μηπως το κινητο σου δεν υποστιριζει το συγκεκριμενο τυπο αρχειου;

απλα δεν βγαζω ακρη πως να το κατεβασω!!!!!!!!!!!!!!!!
εχω browser κινητο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εκει που λεει για τα κινητα δεν εχει συγκεκριμενες οδηγιες για την εγκατασταση σε κινητο!!!!!!!!!!
βεβαια και τα αγγλικα μου δεν ειναι στα καλυτερα!!!!!!!!!!
για αυτο ζηταω βοηθεια!!!!!!

too fast to live!!
27-06-07, 22:33
http://www.foxytag.com/rel/0.5.5/FoxyTag_0.5.5_en.zip αυτο το λινκ κατεβαζει το προγραματακι για τα Symbian τηλεφωνα..

too fast to live!!
27-06-07, 22:39
χρειαζεται ομως και εχτρα εξαρτημα gps για να δουλεψει. gps bluetooth...
παρτε μια ιδεα απο εδω.. υπαρχουν και φθηνοτερα αλλα και εγω το ψαχνω ακομη

too fast to live!!
27-06-07, 22:39
χρειαζεται ομως και εχτρα εξαρτημα gps για να δουλεψει. gps bluetooth...
παρτε μια ιδεα απο εδω.. υπαρχουν και φθηνοτερα αλλα και εγω το ψαχνω ακομη


http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280246&product=893226&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEDD37B4CEAECB11D12CE3C0 360B38A14CEA2B5001C509C07EE73F6615F122FD8C759ED145 18B742C052431416D150ACE34592A463EF91C96FDEBA48D667 392B6612E3300610745BC2A575108AC07C1B8F00D06E3076BA F6278F834AAF39AC60926AB86758903248EB5B6A26DA2E6400 7EB6203A902649E5C3

too fast to live!!
27-06-07, 22:43
με το bluetooth gps και το προγραματακι σε προειδοποιει για τα ρανταρ. με το destinator pn μετατρεπεται το τηλεφωνο σε πραγματικο gps με χαρτες και καθοδηγηση κτλ

paidaros
27-06-07, 23:00
δηλαδη εκτος απο το τηλεφωνο που εχει browser,πρεπει να παρεις κα αυτο μαζι για να δουλευει και τα πιανει τα ρανταρ????πιανει και φωτογραφους????

s6_sot
27-06-07, 23:47
Ρε παιδιά δεν πιάνει τα ραντάρ. Απλώς έχουν σημειωμένες θέσεις όπου έχει αναφερθεί ύπαρξη ραντάρ και αυτό σε πρειδοποιεί κάποια μέτρα πριν. Για ppc και destinator υπάρχει σχετικό patchaki από πολύ δραστήρια ομάδα, αλλά είναι πολύ σπαστικό γιατί χτυπάει όλη την ώρα χωρίς λόγο! "Προσοχη... Κάμερα λεοφορειολωρίδας μπιπ μπι μπι..." Ε το κλείνω και ησυχάζω!!

PS: Η αγγελία μου ισχύει ακόμα και δίνω και αυτό το patchaki με το destinator για όποιον ενδιαφέρεται!!! :)

papor
28-06-07, 19:16
Λοιπον για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους. Μιλαω ΜΟΝΟΝ για τα φωτογραφικα ρανταρ. Υπαρχει ειδικη υπηρεσια, για την Εθνικη Οδο. Το καλο ειναι οτι αποτελειται μονον απο 3 ατομα και τον διευθυντη. Εχουν δοθει οδηγιες, για αποστολη παραβασεων, μονον για ταχυτητες πανω απο 145 km. Και αυτο γιατι για καθε παραβαση, πρεπει να ετοιμαστει φακελλος, να σου στειλουν αντιγραφο στο σπιτι, αντιγραφο στην εισαγγελια, και παει λεγοντας. Ετσι ξεκαθαριζουν τις φωτογραφιες, που πανε στα κεντρικα. Δεν υπαρχει περιπτωση να σταλλουν ολες οι παραβασεις, λογω προσωπικου. Αυτα πριν τον νεο ΚΟΚ. Αλλα και τωρα απο οτι ξερω, τα ιδια ατομα υπαρχουν. :D:D:D

sNk][AnacondA
28-06-07, 20:32
παλι καλα εγω ψαχνω μια καλη λυση απο ιταλια πλευρα και συντομα θα το εχω το οποιο συνδεεται αμεσα με δορυφορο και σου λεει τα παντα ταν ερθει στην κατοχη μου μιλαμε

ammoulianiotis
29-06-07, 00:05
Χρησιμη πληροφορια Ορεστη!

paidaros
29-06-07, 21:52
σωστος και πληροφοδιωτης ο ορεστης!!!!!!!!!!

papor
30-06-07, 01:27
σωστος και πληροφοδιωτης ο ορεστης!!!!!!!!!!

Πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις!:D:D:D

ΑΓΓΕΛΟΣ
30-06-07, 09:12
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

paidaros
30-06-07, 15:25
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

δεν σας λεω τι πινω!!!!!!!!!!!!!!
αγγελε θα γυρισει ο τροχος!!!!!!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ
30-06-07, 19:52
στην προκημενη περιπτωση ειμαι ο φτωχος!!!
χα χα χα χα

papor
03-07-07, 17:34
στην προκημενη περιπτωση ειμαι ο φτωχος!!!
χα χα χα χα

Καλλοοοοοοοο...:D:D:D:D:D

paidaros
08-10-08, 10:52
ΣΟΣ 3 ΝΕΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ ΟΔΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!
τελικα λεγανε οτι θα βαλουνε φωτογραφους στον περιφεριακο και τους εβαλαν!!
1.απο δυτικα προς ανατολικα μετα τον κομβο αγιου παυλου-συκιες,στην κατηφορα για τριανδρια-τουμπα,δεξια κρυμμενος φωτογραφος οπως ειναι αυτοι που ειχανε στον μαλιακο!
2.απο ανατολικα προς δυτικα ο πρωτος ειναι μετα την εξοδο για πανοραμα και πρν το τουνελ,ακριβως στην βουτια που κανει ο δρομος δεξια!
3.απο ανατολικα προς δυτικα μετα τον κομβο νεαπολης-ρετζικιου εχει την αριστερη στροφη,μολις ισιωνεις και πριν την δεξια στροφη που βγαινεις στο παπαγεωργιου δεξια ειναι ο φωτογραφος!
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ!!!!

Sn7per
08-10-08, 11:09
Καλα που το ειπες φιλε παιδαρε γιατι δεν εχω και φωτογενεια.

ioannidis
08-10-08, 11:12
Ξυρίσου, πλύνε δόντια και τρέχα.

paidaros
08-10-08, 11:13
και εσυ καθαρισε τον **** σου μιχαλη!!!

Sn7per
08-10-08, 11:16
Παιδια ζελε παντα μαζι σας γιατι δε μας βλεπω καλα.

Οχι στον ****, στο κεφαλι :P

Τι δουλεια εχουν εκει ρε γ@μωτο, απο την συναυλια της Madona ηρθαν ?

ioannidis
08-10-08, 11:19
και εσυ καθαρισε τον **** σου μιχαλη!!!

Με την όπισθεν θα πηγαίνω;

paidaros
08-10-08, 15:06
Με την όπισθεν θα πηγαίνω;

οχι εννοω που εινα βρομικος απο το ταξιδι!:D:D:D

paidaros
09-10-08, 19:06
ΝΕΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.
παιδια δεν ξερω τι εχει γινει αλλα μαλλον ειναι οργανωμενο το σχεδιο να μας παρουν τα λεφτα,διπλωματα,αυτοκινητα η κυβερνηση και το κρατος!
ξεφυτρωνουν σαν μανιταρια φωτογραφοι σταθεροι στην περιοχη της θεσσαλονικης ο ενας μετα τον αλλον καθε μερα!
δεν ξερουμε απο που να φυλαχτουμε και συμφωνα με πληροφοριες που εμαθα ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ!
εκτος απο τους παραπανω που εγραψα ανακαλυψα αλλους 3 φωτογραφους!
1.στην μουδανιων ερχομενοι θεσσαλονικη μολις περναμε την εξοδο για το εμπορικο κεντρο κοσμος και πριν την εξοδο για το praktiker μεσα στα φυτα κρυμμενος
2.απο μαλγαρα προς θεσσαλονικη μπροστα στην mercedes ιωαννιδης φωτογραφος
3.φευγοντα απο το παπαγεωργιου και πρνοντας την εξωτερικη περιφεριακη μετα την διχαλα που φευγεις για καβαλα-σερρες-τιταν κατω απο την γεφυρα παλι φωτογραφος!

πραγματικα δεν ξερουμε απο που να κρυφτουμε και ολα τα σημεια ειναι λουκουμια που και να συκωσεις το ποδι σου απο το γκαζι,ειδικα αυτοι που ειναι σε κατηφορες,απο μονον του το αμαξι θα ανεβασει ταχητυτα!
θα πρεπει να πηγαινουμε οπως εμεις στα φορτηγα που μολις αρχιζει η κατηφορα και ειμαστε φορτομενοι με το φρενο και το κλαπε για να μην μας παρει η κατηφορα!

s6_sot
09-10-08, 19:55
Είσαι σίγουρος ότι είναι φωτοραντάρ? Γιατί άκουσα για τοποθέτηση καμερών για την διαχείρηση κυκλοφορίας στον περιφερειακό...

paidaros
09-10-08, 20:09
Είσαι σίγουρος ότι είναι φωτοραντάρ? Γιατί άκουσα για τοποθέτηση καμερών για την διαχείρηση κυκλοφορίας στον περιφερειακό...


αν προσεξες ξαφνικα γεμισε ταμπελες προειδοποιητικες η ταχυτητα ελεγχετε με τεχνικα μεσα σε καθε εξοδο που βγαινεις εχουν βαλει και απο μια ταμπελα!
αυτες οι καμερες που λες αν προσεξεις ερχομενος απο φοινικα προς δυτικα ειναι ψηλα επανω στις κολωνες που φωτιζουν!
εκεινες ναι ειναι για αυτον τον λογο!
αλλα αυτα που εχω γραψει παραπανω ειναι φωτορανταρ και ειναι σε κατασκευη οπως αυτοι που ειναι στις λεωφοριογραμμες στην θεσσαλονικη και σαν αυτες που ειχανε στον μαλιακο!

s6_sot
09-10-08, 20:12
:thumbsup:

paidaros
29-10-08, 21:05
νεοι φωτογραφοι στην θεσσαλονικη!
στην κορυφη στο δερβενι μολις περνεις την κατηφορα για λαγκαδα-καβαλα στα δεξια στημενος!
οπως επισης στην καρδια και πηγαινοντας για χαλκιδικη και γυρνοντας ειδικα γυρνοντας στην αποτομη την κατηφορα που το οριο ειναι 90 ακριβως κολλητα ο φωτογραφος!
και πηγαινοντας για χαλκιδικη ειναι στην ανηφορα της καρδιας!

ολοι αυτοι και οι παραπανω που εχω γραψει λειτουργουν καποιες ωρες αλλα απο 1 νοεμβριου θα λειτουργουν κανονικα 24 ωρες και απο οτι ακουγετε ειδικα για τον περιφερειακο ακομα και με 91 θα βγαινει η φωτογραφια(το οριο ειναι 90) και θα αποστελετε σπιτι!
και ακουγετε τα προστιμα θα ειναι τσουχτερα!

Sn7per
29-10-08, 21:11
Νομιζω τωρα με τοσες καμερες πρεπει να προσεχουμε λιγο παραπανω και να μην τρεχουμε... πριν βγαλουμε την πισω πινακιδα του αμαξιου μας. αχαχ ευθυμησαμε παλι σε καλο να μας βγει :(

paidaros
29-10-08, 21:15
ειδη πολλα ακουγονται απο πολλους για τους νεους φωτογραφους!
περισσοτερα δεν μπορω να πω λογω ευνοητων λογων και δμοσιου φορουμ!

Arf
29-10-08, 21:22
ειδη πολλα ακουγονται απο πολλους για τους νεους φωτογραφους!
περισσοτερα δεν μπορω να πω λογω ευνοητων λογων και δμοσιου φορουμ!

Τί εννοείς Γιάννη???? Δηλαδή????? :D:D

Sn7per
29-10-08, 21:54
Την θεσσαλονικη μονο για καμερες τη θυμουνται ας βαλουν μονιμες καμερες και στην αττικη οδο.

Καλα κανανε παντως να πουμε και ενα μπραβο στους μπατσους παρολο που ειναι δολοφονοι.

MaGeLaNoS
29-10-08, 22:08
ειδικα για τον περιφερειακο ακομα και με 91 θα βγαινει η φωτογραφια(το οριο ειναι 90) και θα αποστελετε σπιτι!
και ακουγετε τα προστιμα θα ειναι τσουχτερα!

Μην ακουω μαλακιες..σιγα μην βγαζει κ στα 90,5.Ποιος θα κατσει να μετρησει τετοια αποκλιση απο το εκαστοτε κοντερ.
Εξαλλου μεχρι 20% πανω απο το οριο δεν σε γραφει ακομα κ κινητο ρανταρ να σε πετυχει..

DontMKsense
29-10-08, 22:22
Δεν νομίζω Νίκο..εγώ για 20% πάνω πλήρωσα 380€ πρίν 2-3 εβδομάδες.

ioannidis
29-10-08, 22:27
Δεν νομίζω Νίκο..εγώ για 20% πάνω πλήρωσα 380€ πρίν 2-3 εβδομάδες.

Μιλά η πείρα.... :D:D

Έχω την εντύπωση ότι είναι στο 110%. Αλλά πάντα μιλάμε για τους τροχονόμους και όχι για κάμερες...

paidaros
29-10-08, 23:42
Τί εννοείς Γιάννη???? Δηλαδή????? :D:D

ελα ντε!τι εννοω?:D:D:D


Μην ακουω μαλακιες..σιγα μην βγαζει κ στα 90,5.Ποιος θα κατσει να μετρησει τετοια αποκλιση απο το εκαστοτε κοντερ.
Εξαλλου μεχρι 20% πανω απο το οριο δεν σε γραφει ακομα κ κινητο ρανταρ να σε πετυχει..

οποιος θελει νικο ας το δοκιμασει!μετα να μην λεει δεν προειδοποιησα!
αυτα ειναι απο εγκυρες πηγες που σου λεω!


και η μονη λυση ειναι ειτε να μην τρεχεις ειτε το παλιο και σιγουρο κολπο με την γυναικεια λακ!
και να σε καταλαβουν υπαρχει δικαιολογια που δεν μπορει να σε πει τιποτα!

ioannidis
29-10-08, 23:49
...το παλιο και σιγουρο κολπο με την γυναικεια λακ!


Έχει και αντρικές;

paidaros
29-10-08, 23:50
Έχει και αντρικές;


για σενα εχει οτι θελεις!:D:D:D

Sn7per
29-10-08, 23:57
Ας πουμε οτι το κολπο με τη λακ ισχυει και πετυχαινει, αν σε καταλαβουν τι θα πεις, οτι την εβαλε η γυναικα σου την λακ για να δωσει λιγο ογκο στην πινακιδα ?

paidaros
29-10-08, 23:59
Ας πουμε οτι το κολπο με τη λακ ισχυει και πετυχαινει, αν σε καταλαβουν τι θα πεις, οτι την εβαλε η γυναικα σου την λακ για να δωσει λιγο ογκο στην πινακιδα ?



οχι απο οτι με εχει πει μπατσος λες οτι ειναι κερι που εβαλες και γυαλισες το αμαξι!

george65
31-10-08, 16:16
Για όσους κινούνται στον οδικό άξονα Θεσ/νικης - Κοζάνης :
Με γεια μας οι νέες κάμερες μας .....
Και στα δύο ρεύματα (έχω μετρήσει 6 μέχρι τη Βέροια - δεν ξέρω παραπέρα) ...


Και όσο για τις προσπάθειες με λακ και ... μιζαμπλί της πινακίδας, οι Mythbusters είχαν κάνει μια παρόμοια εκπομπή δοκιμάζοντας ότι ακούγεται ότι βοηθάει να μην φωτογραφίζεσαι. Τζίφος ... όλες οι φωτό καθαρές και με ζωηρά χρώματα !!!!!!

ThoDoriS
31-10-08, 16:37
Και όσο για τις προσπάθειες με λακ και ... μιζαμπλί της πινακίδας, οι Mythbusters είχαν κάνει μια παρόμοια εκπομπή δοκιμάζοντας ότι ακούγεται ότι βοηθάει να μην φωτογραφίζεσαι. Τζίφος ... όλες οι φωτό καθαρές και με ζωηρά χρώματα !!!!!!

Έτσι όπως τα λές είναι...ότι και να κάνεις...

carlos_jackal
31-10-08, 20:12
Έτσι όπως τα λές είναι...ότι και να κάνεις...κανεις λαθος!υπαρχει και κατι αλλο που το ειχα δει σε ενα focus κοκκινο εδω στη θεσσαλονικη (μπορει καποιοι να το εχουν δει,ξεχοριζει) οπου ειχε μαγνιτες στη πινακιδα και εβγαζε και την εβαζε οποτε ηθελε.

paidaros
31-10-08, 21:38
Για όσους κινούνται στον οδικό άξονα Θεσ/νικης - Κοζάνης :
Με γεια μας οι νέες κάμερες μας .....
Και στα δύο ρεύματα (έχω μετρήσει 6 μέχρι τη Βέροια - δεν ξέρω παραπέρα) ...


Και όσο για τις προσπάθειες με λακ και ... μιζαμπλί της πινακίδας, οι Mythbusters είχαν κάνει μια παρόμοια εκπομπή δοκιμάζοντας ότι ακούγεται ότι βοηθάει να μην φωτογραφίζεσαι. Τζίφος ... όλες οι φωτό καθαρές και με ζωηρά χρώματα !!!!!!


σε ποια σημεια ακριβως ειναι?δωσε σημεια να ξερουμε!
οσο για την λακ εμενα μου το ειπε μπατσος μεσα απο την τροχαια!

ThoDoriS
31-10-08, 22:20
σε ποια σημεια ακριβως ειναι?δωσε σημεια να ξερουμε!
οσο για την λακ εμενα μου το ειπε μπατσος μεσα απο την τροχαια!

Καλά επειδή εγώ έχω φίλο στην τροχαία και με αυτό το μαραφέτι έχω παίξει πολλές φορές σου λέω όχι η λακ αλλά ούτε τπτ δεν πιάνει....Αμα βγάλεις την πινακίδα άλλο καπέλο...

Sn7per
31-10-08, 23:01
Το καλυτερο ειναι να βρεις πινακιδα ακυρη και οταν ειναι να ταξιδεψεις στους εν λογω δρομους να την αλλαζεις (την πισω μονο).

paidaros
01-11-08, 00:09
ολες οι πληροφοριες εδω!
http://www.bloka.com/phpBB3/viewforum.php?f=4

george65
03-11-08, 11:36
Δεν τις προλαβαίνουμε !!!!!!

ΝΕΑ κάμερα μετά τη διασταύρωση Σίνδου με κατεύθυνση Θεσ/νικη (Εθνική Οδός) πάνω στη γέφυρα Γαλλικού ...

και οι υπόλοιπες στο bloca.com με συντεταγμένες ... (δες παραπάνω link)

george65
03-11-08, 11:40
Και ας μη ξεχάσουμε να τονίσουμε ότι η κάμερα που βρίσκεται ΠΡΙΝ από τα διόδια (με κατεύθυνση προς Αθήνα, αμέσως μετά από την έξοδο προς Ευζώνους, έπεται πινακίδας με όριο ..... 80 χιλ. (αν είναι δυνατόν !!!!!) .
Αν δεν καλύψουν το έλλειμα με αυτή την κάμερα, δεν θα το καλύψουν ΠΟΤΕ ...

ioannidis
03-11-08, 11:41
Είδα ακόμα μία...
Στην Θεσσαλονίκης - Μουδανιών με κατεύθυνση προς Μουδανιά, μετά την αερογέφυρα της Θέρμης και του αεροδρομίου (εκείνες τις 2 κολητές σχεδόν), ακολουθεί μία ακόμα γέφυρα (στο ύψος της waterland περίπου).
Αμέσως μετά αυτή τη γέφυρα.

DontMKsense
03-11-08, 17:38
Νομίζω πως είναι ώρα να αρχίσουμε να μιλάμε για αντιραντάρ κ laser jammers...anyone?

Sn7per
03-11-08, 18:53
Νομιζω πως ειναι ωρα να αρχισετε να απολαμβανετε την διαδρομη.

Και εγω μαζι, πολυ καλα κανουνε μπραβο τους.

mitsos
03-11-08, 20:36
Νομιζω πως ειναι ωρα να αρχισετε να απολαμβανετε την διαδρομη.

Και εγω μαζι, πολυ καλα κανουνε μπραβο τους.

Εσυ που ελεγες οτι δεν μπορουσες να φρεναρεις οταν πηγαινες με 190...
Τελικα, τα καλυτερα φρενα ειναι οι καμερες ε?

paidaros
03-11-08, 20:58
Νομίζω πως είναι ώρα να αρχίσουμε να μιλάμε για αντιραντάρ κ laser jammers...anyone?

δημητρη αν σε καταλαβουν με αντιρανταρ προστιμο 2000ευρω και κατασχεση του αυτοκινητου!

paidaros
03-11-08, 21:00
Δεν τις προλαβαίνουμε !!!!!!

ΝΕΑ κάμερα μετά τη διασταύρωση Σίνδου με κατεύθυνση Θεσ/νικη (Εθνική Οδός) πάνω στη γέφυρα Γαλλικού ...

και οι υπόλοιπες στο bloca.com με συντεταγμένες ... (δες παραπάνω link)

αν προσεξες την ειχα αναφερει που λεω μπροστα στην μερσεντες ιωαννιδης!

DontMKsense
04-11-08, 17:25
δημητρη αν σε καταλαβουν με αντιρανταρ προστιμο 2000ευρω και κατασχεση του αυτοκινητου!

δεν υπάρχει ρε Γιάννη κάποιος τρόπος να το κρύψουμε??Βαρέθηκα να πληρώνω 500ρικα..εχει μια εβδομάδα που πάω με 130 στην δουλειά και κυνδινευω να καρφωθώ πουθενα κάνωντας ζαπινγκ στην tv απο την βαρεμάρα.

Sn7per
04-11-08, 19:14
Εσυ που ελεγες οτι δεν μπορουσες να φρεναρεις οταν πηγαινες με 190...
Τελικα, τα καλυτερα φρενα ειναι οι καμερες ε?


Δεν παω μονιμα με 190, απλως εκεινη τη στιγμη ετρεξα για να προλαβω να μπω μπροστα απο το φορτιγο για να μη με παει καροτσακι στην θεσσαλονικη φιλε μου.

Βεβαια καλα κανουν με τις καμερες, μπραβο και παλι μπραβο, δεν ειναι δυνατον να εχουμε μονιμως πολεμο στους δρομους και νεκρους σε καθημερινη βαση.

paidaros
04-11-08, 20:29
δεν υπάρχει ρε Γιάννη κάποιος τρόπος να το κρύψουμε??Βαρέθηκα να πληρώνω 500ρικα..εχει μια εβδομάδα που πάω με 130 στην δουλειά και κυνδινευω να καρφωθώ πουθενα κάνωντας ζαπινγκ στην tv απο την βαρεμάρα.

εχει βγει καποιο αντιρανταρ που μπαινει μεσα απο τον μπροστινο προφυλακτιρα,με τρυπες οπως ειναι οι αισθητηρες παρκαρισματος,και εχει διακοπτη απο μεσα στο αμαξι!απλα οταν βρεις ρανταρ πρεπει να προλαβεις να κλεισεις το διακοπτη,δηλαδη να το απενεργοποιησεις!
αλλιως κλαψτα γιατι με το ρανταρ τους καταλαβαινουν αν εχεις αντιρανταρ!
το μονο σιγουρο απο οτι μου ειπε ο φωτης,ξερεις εσυ στις συκιες,ειναι οι μεμβρανες που μπαινουν πανω στην πινακιδα!
απο οτι μου ειπε ειναι 100% επιτυχημενες για τους φωτογραφους!
πανε αν θες μια βολτα και ξερεις,πες οτι σε στελνω εγω

Sn7per
04-11-08, 20:58
δεν υπάρχει ρε Γιάννη κάποιος τρόπος να το κρύψουμε??Βαρέθηκα να πληρώνω 500ρικα..εχει μια εβδομάδα που πάω με 130 στην δουλειά και κυνδινευω να καρφωθώ πουθενα κάνωντας ζαπινγκ στην tv απο την βαρεμάρα.

Αχαχαχαχα φιλε μου keep walking μη μασας...

Τωρα καταλαβα γιατι την ελλαδα δεν την αγγιζει η οικονομικη κριση. :p :p :p :p :D :D :D

DontMKsense
05-11-08, 02:26
Μιλάς εσυ ρε γκαζάκια??Τρομοκράτη?ετσι και σε καρφώσω ρε τα πήρα πίσω τα λεφτά μου.Κουφοντίνα..

Sn7per
05-11-08, 02:33
xa xa xa xa xa xa. Κουφοντινας ΧΑ ΧΑ ΧΑ.

ROMANOS
10-11-08, 20:56
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ 3 ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ,ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΤΟΥΝΕΛ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ,ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ...(ΠΗΓΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΓΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΩΝ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ..)

paidaros
10-11-08, 21:07
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ 3 ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ,ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΤΟΥΝΕΛ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ,ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ...(ΠΗΓΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΓΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΩΝ ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ..)

καλυτερα να διαβαζεις πρωτα και μετα να κανεις ποστς!
και μην γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ!

Sn7per
10-11-08, 21:13
Ετσι ! Να γραφουμε και κανα μηνυμα με νοημα !

Arf
10-11-08, 21:19
Ετσι ! Να γραφουμε και κανα μηνυμα με νοημα !

Τι εννοείς sn7per??? :D:D

Sn7per
10-11-08, 21:25
Τι εννοείς sn7per??? :D:D

Το πιασα το υπονοουμενο...

DontMKsense
11-11-08, 14:21
καλυτερα να διαβαζεις πρωτα και μετα να κανεις ποστς!
και μην γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ!

Χαλάρωσε ρε Λουμίδη τι τον έπιασες απο τα μούτρα τον άνθρωπο?Εγω δεν ήξερα οτι ακομα δεν λειτουργούν αυτές οι κάμερες.

paidaros
11-11-08, 22:44
αμα δεν το εκανα εγω μητσο καποιος αλλος θα το εκανε!
σημερα ειδα οτι αρχισαν να παροποιουν τους φωτογραφους!
αυτος που ειναι μπροστα στην mercedes ιωαννιδη απο σινδο προς θεσσαλονικη καποιος πηγε και εβαλε και εδεσε μια μαυρη σακουλα ηδη!αρχισαν τα οργανα!

george65
12-11-08, 11:29
Εγώ πέτυχα την κάμερα (με κατεύθυνση προς Θεσ/νίκη - μετά την Αλεξάνδρεια) να κοιτάζει τον ουρανό !!!!

Μάλλον στέλνει κλήσεις στα ... σπουργίτια και στις καρακάξες εκεί γύρω

paidaros
12-11-08, 15:49
χα χα χα χα!να δω τα μουτρα τους που στις φωτογραφιες θα εχει πουλια και κουτσουλιες!

paidaros
10-12-08, 22:05
νεος φωτογραφος!
μολις βγαινουμε εθνικη απο λαχαναγορα προς μαλγαρα ακριβως κατω απο την γεφυρα που ειναι ο κομβος της εγνατιας οδου που φευγεις για καβαλα εχει φωτογραφο!

paidaros
19-03-09, 21:48
12 νεες καμερες τοποθετηθηκαν στον περιφερειακο της θεσσαλονικης!
απο το τουνελ περιπου μεχρι και μετα απο το παπαγεωργειου,και στα 2 ρευματακαι προς ανατολικα και προς δυτικα δουλευον καθε βραδυ με αποτελεσμα να μπουν 12 νεες καμερες!
βεβαια συμφωνα με ασφαλης πληροφοριες μπηκαν για την κυκλοφορια αλλα οπως μου ειπαν κατα λεξη εχε το νου σου!προσεχε!
οποτε καταλαβαινετε τι σημαινει!
αν βρεθει κανας γκαζακιας και ειδικα το βραδυ τον κανουν τσακωτο και απο τις νεες καμερες που εβαλαν!
αν ειναι δυνατον σε εναν δρομο πουυνολο περιπου πανε ελα ειναι καμια 20-25 χιλιομετρα εχουν 3 φωτογραφους και 12 καμερες!

paidaros
19-03-09, 21:50
νεος φωτογραφος!
οπως παμε προς καρδια μετα την γεφυρα για αεροδρομιο σχεον κατω απο την γεφυρα που εχει στην ευθεια πριν την ανηφορα της καρδιας εχει φωτογραφο και το οριο ειναι 110

lamdami
21-03-09, 00:10
Μας έχουν αλλάξει τα φώτα με τις κάμερες παντού!!!

neuromancer
22-03-09, 13:02
Η πιο κουφή είναι αυτή στις 2 γέφυρες, πρίν τον Γαλλικό (πριν τα διόδια, προς Αθήνα). Πας με τουλάχιστον 130 (εθνική γαρ) και έχει ταμπέλα 80, στην αρχή της δεξιάς εξόδου. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση η ταμπέλα να αφορά αυτούς που βγαίνουν από εθνική - μόνο έτσι βγαίνει νόημα.

Επίσης, αυτά τα μικρά άσπρα κουτιά (σε κόκκινη κολόνα συνήθως) που έχει σε μερικά σημεία ο εξωτερικός περιφεριακός τι είναι?

MaGeLaNoS
26-08-09, 14:08
Για οσους κινουντε προς Περαια καθε απογευμα απο τις 6 ως τις 12-1 το βραδακι εχει ρανταρ κ γραφουν κοσμο αβερτα.

Το οριο μετα το φαναρι της Ιντερσαλονικα μεχρι την εισοδο Περαιας στα Goodys ειναι 90χλμ.

Το εμαθα τις προαλλες που με χτυπησε με 160...αυτα..

breraromeos
27-08-09, 01:14
12 νεες καμερες τοποθετηθηκαν στον περιφερειακο της θεσσαλονικης!
απο το τουνελ περιπου μεχρι και μετα απο το παπαγεωργειου,και στα 2 ρευματακαι προς ανατολικα και προς δυτικα δουλευον καθε βραδυ με αποτελεσμα να μπουν 12 νεες καμερες!
βεβαια συμφωνα με ασφαλης πληροφοριες μπηκαν για την κυκλοφορια αλλα οπως μου ειπαν κατα λεξη εχε το νου σου!προσεχε!
οποτε καταλαβαινετε τι σημαινει!
αν βρεθει κανας γκαζακιας και ειδικα το βραδυ τον κανουν τσακωτο και απο τις νεες καμερες που εβαλαν!
αν ειναι δυνατον σε εναν δρομο πουυνολο περιπου πανε ελα ειναι καμια 20-25 χιλιομετρα εχουν 3 φωτογραφους και 12 καμερες!
Μια ειναι σιγουρα ταχυτητας και βρισκεται αμεσως μετα την εξοδο για επταπυργιο μετα την αερογεφυρα στην κατηφοριτσα ερχομενος απο Παπαγεωργιου και κατευθυνομενος προς τα τουνελ.Το οριο ειναι 90.
Να πω ομως οτι ο περιφερειακος ειναι απο τους δρομους που επιβαλονται οι καμερες και τα ρανταρ γιατι τα ατυχηματα γινονται εκει απο υπρβολικη ταχυτητα σε ενα οδοστρωμα που δε σηκωνει με τιποτα πανω απο 100-110.Νταξει ειναι βλακεια να σε γραψει για 100 η 120 αλλα για παραπανω καλο ειναι να υπαρχει και να γραφει

stilonas 1.6
27-08-09, 15:21
εγω εφαγα μια καλη μετα την χαλαστρα με 234 (οχι με το stilo) και το στρουμφακι με εγραψε για 160 γιατι αλλιως επρεπε να με παει αυτοφορο.
τι να κανω Q7 4.2TDI ειχα να μην το πατησω??????

andreasL
27-08-09, 19:24
εγω εφαγα μια καλη μετα την χαλαστρα με 234 (οχι με το stilo) και το στρουμφακι με εγραψε για 160 γιατι αλλιως επρεπε να με παει αυτοφορο.
τι να κανω Q7 4.2TDI ειχα να μην το πατησω??????
και πήγαινε αυτό τόσο?
τα έχουν βελτιώσει τα audi ρε παιδάκι μου...σε λίγο θα πηγαίνουν σαν stilo ...και αντε πιάστα μετά!:D

stilonas 1.6
28-08-09, 13:09
παει παρα πολυ καλα αλλα με το που το βλεπουν τρως κληση

paidaros
14-09-09, 10:44
εκει εχει φωτογραφο πριν τα διοδια μαλγαρων και απο τα 120 εχει οριο 80!!
οπως καταλαβαινεις γραφει αβερτα γιατι ειναι αδυνατο να κοψεις!
μεχρι και ατυχημα μπορει να προκαλεσεις