PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεο FORD Focus ST.



Nikos
01-12-05, 15:03
Ρε παιδιά, έβλεπα πριν 1-2 μέρες το ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ και είχε παρουσίαση το νέο Focus ST. Ακούστε λίγο χαρακτηριστικά.

2.500 κυβικά, τούρμπο, 225 άλογα!!!!!

Πλάκα μας κάνουν??? Πως το κατάφεραν αυτό? Δηλαδή η AUDI, VW, Skoda, βλάκες είναι και τα βγάζουν από 1800?? Τι να πω! 28.000€+κάτι ψιλά... Από εμφάνιση πάντως το κάνανε πολύ όμορφο. Οι ζάντες κορυφαίες μπορώ να πω. Και τα καθίσματα μέσα. Αλλά 2.500cc, τούρμπο και μόνο 225 άλογα????..... Κρίμα....

ckalfas
01-12-05, 15:38
Κι αυτή η ρημάδα η Fiat δεν τουρμπίζει κανένα μοτόρι της, να βρούμε την χαρά μας...

Stilatos
01-12-05, 17:54
υπομομη υπομονη ερχεται το καινουργιο punto gt ;)

MaGeLaNoS
01-12-05, 18:27
Ναι αλλα εδω ειναι που κερδιζει το ST σε σχεση με ολα τα αλλα που ανεφερες.Το Α4 για παραδειγμα για να βγαλει 200αλογα θελει καποιες περιποιησεις ενω αντιθετως το ST και μονο με επαναπρογραμματισμο κερδιζει ιππους λογω κυβικων.Και κατι αλλο Νικολη την ειδα και γω την εκπομπη και δεν ξερω αν προσεξες την τιμη της ροπης του και ποσο χαμηλα την βγαζει.Εκει ειναι το ζουμι ολο..και 500 αλογα να εχει ενα αμαξι αμα τα βγαζει λιγο πριν σπασει ειναι δωρον-αδωρο,ενω αμα τα βγαζει χαμηλα(ελεω μεγαλου κυβισμου)κερδιζει..
Συντομα προβλεπω τρελλες ιπποδυναμεις παντως για το εν λογω Focus και πραγματι ειναι πανεμορφο ειδικα σε αυτο το πορτοκαλι που το ειχε ο Θεοφραστου 8)

παντελης
02-12-05, 00:33
αστο το focus και φερε μου κανα BMWακι και Μ3 να ειναι δεν εχω προβλημα και 0-400 αμ λαχει στη Λαμια το παω.(εκει στο χαντακι)...

Nikos
02-12-05, 10:08
Και κατι αλλο Νικολη την ειδα και γω την εκπομπη και δεν ξερω αν προσεξες την τιμη της ροπης του και ποσο χαμηλα την βγαζει.Εκει ειναι το ζουμι ολο..

Δεν τη είδα όλη Νίκο, και δεν άκουσα για ροπή. Πόση είπε ότι έχει? Σίγουρα είναι καλύτερα να έχει περισσότερα κυβικά, απλά το έθιξα εγώ όσον αφορά τη νομοθεσία στην Ελλάδα. Το RS δηλαδή τους χαλούσε που ήταν 2λιτρο?


και 500 αλογα να εχει ενα αμαξι αμα τα βγαζει λιγο πριν σπασει ειναι δωρον-αδωρο,ενω αμα τα βγαζει χαμηλα(ελεω μεγαλου κυβισμου)κερδιζει..

Δίκιο έχεις αλλά τα VAG την βγάζουν από τις 1800 στροφές...


Συντομα προβλεπω τρελλες ιπποδυναμεις

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα. Κι εγώ μόλις το είδα αμέσως σκέφτηκα "στην Ελλάδα αυτό με το που θα το αγοράζουν, κατευθείαν μετατροπή στα 300 άλογα!" :)



αστο το focus και φερε μου κανα BMWακι και Μ3 να ειναι δεν εχω προβλημα και 0-400 αμ λαχει στη Λαμια το παω.(εκει στο χαντακι)...

Ρε συ Παντελή, χαλάρωσε λιγάκι, το γ@μησες!...

ckalfas
02-12-05, 15:43
Παντελή, όποιο και να ήταν στην Λαμία, στου χαντάκι θα κατέληγε!
Την είδα την εκπομπή και το πορτοκαλί ήταν τέλειο... (Σαν το Stilo που έχουμε στην homepage του Gallery)

tzagarakis
02-12-05, 19:03
Εγω για το FOCUS δε τρελενομαι τωρα το ST αλλοιμονο αν δεν ηταν καλο