PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ



verone
26-12-05, 11:24
Σε ένα ταξίδι από Θεσσαλονίκη Σουφλί έπαθα λάστιχο στης 2 το πρωί πριν ακόμα ξεκινήσω ήταν Κυριακή και Δευτέρα πρωί έπρεπε να είμαι στην δουλειά μέσα στην βροχή πάω σε ένα περίπτερο να ρωτήσω που μπορώ να φτιάξω το λάστιχο και μου λέει ότι το μόνο 24ωρο βουλκανιζατέρ είναι όπως βγαίνεις από Θεσσαλονίκη δεξιά ένα ελεύθερο πρατήριο πάω τελικά εκεί ήταν ένας πόντιος πολύ καλός τύπος και ένας Αλβανός μου βγάζει την ρόδα γιατί λέει ότι δεν μπορεί να κάνει ένεση ήταν μεγάλη τρύπα όλα καλά μέχρι που την παίρνει ο Αλβανός να την βάλει ενώ ήμουν μέσα στο μαγαζί γιατί έβρεχε ο Αλβανός αργούσε να γυρίσει και λέω κάτσε να πάω να δω τι κάνει πάω εκεί και του λέω τι έγινε ρε μεγάλε τόση ώρα να εκο προμπλεμ τι προμπλεμ ρε μεγάλε το βίδα δεν μπαίνει τι δεν μπαίνει ρε φέρτω εδώ πάω να βιδώσω την βίδα και η βίδα κολυμπούσε στο μουαγιέ φωνάζω τον πόντιο και μου λέει να θα ήταν χαλασμένο το μουαγιε θα στο φτιάξω φέρνει κάτι για να μου κάνει σπιροματα αλλά όχι μόνο σπιροματα δεν μου έκανε αλλά το έκανε χειρότερο τελικά ξεκινάω με 3 βίδες.

Όταν έφτασα στο Σουφλί μετά την δουλειά πάω στην αντιπροσωπεία της Ορεστιάδας για να μου το κάνουν και τι μου λένε 250€ καλά του λέω αστο δεν δίνω τόσα για ένα μουαγιε ξεκινάω μετά από λίγο καιρό για ταξίδι Σουφλί Αθήνα για το Athens tuning show και ήθελα λάστιχα πάω σε ένα φιλαράκι και ξέχασα να του πω ότι παίζει πρόβλημα με το μουαγιε και για κακή μου τύχη μου χαλάει και την απέναντι τρύπα και λέω θα το κάνω Αθηνά που θα είναι ποιο λογικές τιμές αλλά ας περάσω μια βόλτα από Αλεξανδρούπολη να ρωτήσω και εκεί μια τιμή, 250€υροπουλα και εκεί άντε για λέω πάω Αθήνα όταν έφτασα Αθήνα μετά από δυο μέρες λέω να πάω να το φτιάξω πάω σε ένα κοινό μας γνωστό ονόματα να μην λέμε αλλά μέχρι τώρα είναι απσογος απέναντι μου και τελικά κατάλαβα ότι τα 250€ είναι η ταριφα σε όλη την Ελλάδα τελικά το θέμα μουαγιε με την έκθεση το ξέχασα και το θυμήθηκα πάλι στον γυρισμό.

Μια μέρα έρχεται ένας φίλος στο σπίτι (με Leon Cupra r) και μου λέει ξέρεις κανένα για να κάνω ευθυγράμμιση ναι του λέω αλλά θα σε πάω εγώ καλά μου λέει παρτω να δεις κανένα σωστό αμάξι πως πάει στον δρόμο μήπως και πετάξεις τον κουβά τον πάω σε ένα φιλαράκι αλλά είχε πολύ δουλειά και του λέει σε δυο μέρες αλλά αυτός ήθελε να το κάνει εκείνη την μέρα και έτσι που ψάχναμε για μαγαζί μαθαίνουμε για μια καινούρια αντιπροσωπεία που άνοιξε λίγο μετά το Διδυμότειχο.

Πρώτα απο ολα έπαθα πλάκα με την εγκατάσταση είναι τρομερά μεγάλη και από μακριά φέρνετε σαν ένα ολοκαίνουριο εργοστάσιο αυτοκινήτων και τα αμάξια που είχε έξω ήταν σαν να είχαν βγει μόλις από την παραγωγή. Φτάνουμε στην αντιπροσωπεία και με μια μεγάλη απορία κοιτάζω στην έκθεση και τι να δω ήταν αντιπροσωπεία FIAT κοιτάζω μέσα και βλέπω ένα κατακίτρινο stilo και διπλά 3 τυπαδες να το κοιτάνε αυτό ήταν σκεφτικά άμεσος νέα μέλη για το club μπαίνω μέσα και τους αρχίζω να τους λέω για το stilo και το club μας ο αντιπρόσωπος (που δεν είχα καταλάβει ποιος ήταν αλλά κατάλαβα μετά) έχει μείνει κόκαλο δεν μου λέει τίποτα και γελάει πριν μιλήσω ακόμα με τον αντιπρόσωπο (που δεν είχα καταλάβει ποιος ήταν) παίρνω το παλικάρι και του λέω και άλλα έξω μπαίνω μέσα μετά και ρωταω τον αντιπρόσωπο (που δεν είχα καταλάβει ότι ήταν αυτός γιατί ήταν μικρός κατά την γνώμη μου για αντιπρόσωπος τελικά ήταν ο γιος του) αν ήθελε να πάρει stilo και αυτός και μου λέει έλα στο γραφείο να τα πούμε κόκαλο εγώ όταν κατάλαβα ότι μίλαγα με τον ιδιοκτήτη ετοιμάζει καφεδάκι και με ρωτάει αν έχω stilo τελικά ήξερε το stilo μου χωρίς δεύτερη κουβέντα τον ρωταω αν έχει internet να μπούμε στο club μπαίνουμε στο club του κάνω μια μικρή ξενάγηση του μιλάω για τις δραστηριότητες του club και μετά από λίγο του πετάω το θέμα για το μουαγιε μου απαντάει ότι πρέπει να μιλήσω με τους μηχανικούς πάω λοιπόν να τους βρω και με μια μεγάλη περιέργεια για το συνεργείο, μπαίνω μέσα με μεγάλη έκπληξη αντικρίζω ένα τέλειο μηχανουργείο χωρίς υπερβολές ρωταω τον αρχιμηχανικό και μου λέει θα σε πάρω τηλ αύριο να σου πω πότε και πόσο θα έχει το ανταλλακτικό με την εγκατάσταση καλά σκέφτομαι από μέσα μου καμιά 300ρου θα μου πει αυτός πάω πάλι στο γραφείο της έκθεσης τελειώνω τον καφέ μου και φεύγω.

Την άλλη μέρα κάνω μια έρευνα για τους μηχανικούς που έχει μέσα ένα θα πω ο αρχιμηχανικός μεγάλωσε με ένα γυαλικό στο χέρι είναι πολύ καλός μου λένε, είχε συνεργείο ο πατέρας του χρόνια στην πιάτσα έχει κάνει τρομερές μετατροπές ατμοσφαιρικών νίτρο και turbo αυτοκινήτων εδώ πάνω.

Τελικά με παίρνει τηλ και μου λέει ότι το γνήσιο μουαγιε έχει 67€ και το μαμουδάκι 40€ και τα περαστικά +20€ κόκαλο τι λέει αυτός λέω από μέσα μου και των ρωταω αν βάλω το μαμουδάκι δηλαδή θα μου κοστίσει 60€ με τα περαστικά ναι μου λέει ωραία αύριο θα είμαι εκεί κλίνω ραντεβού και πάω αν είχα βάλει χρονόμετρο δεν θα ξεπερνούσε τα 10 λεπτά από την στιγμή που έφτασα μέχρι να κάνει βίδες το μπροστινό σύστημα ξεκινάει να βγάλει το παλιό μουαγιε και μου λέει θα το βγάλω χωρίς να χαλάσουμε το ρουλεμάν γιατί είναι καινούριο καλά του λέω επί μια ώρα προσπαθούσε να βγάλει το μουαγιε χωρίς να μου καταστρέψει το ρουλεμάν οπού το ρουλεμάν πληροφοριακά έκανε 25€ δηλαδή αν έδινα +25€ θα είχε τελειώσει και θα είχα φύγει μέσα σε 30 ώρα το πολύ!

Όταν τελείωσα με φωνάζει μέσα ο αντιπρόσωπος και μου είπε ότι ενδιαφέρετε για συνεργασία με το club σε λίγο καιρό θα έχουμε απάντηση και άλλη μια αντιπροσωπεία δίπλα μας για τα μέλοι του Έβρου και όχι μονό με ένα πολύ καλό επιτελείο μηχανικών που είναι διαθέσιμο για το club με αρκετές γνώσεις πάνω στα αυτοκίνητα μας ο μηχανικός είναι έτοιμος μου είπε να απαντήσει σε όλα τα ερωτήματα μας άρα τέλος πια το ρε παιδιά τι λέτε για αυτό γίνετε;!

FIAT ΧΡΙΣΤΑΚΑΚΗΣ
6o ΧΙΛ.
ΔΙΔ/ΧΟΥ – ΟΡΕΣ/ΔΑΣ

Nikos
26-12-05, 23:58
Μπράβο ρε Μπάμπη! Να έχετε κι εκεί κάποιον αντιπρόσωπο κοντά σας! Αν είναι τόσο καλός, αξίζει 30-40 λεπτά δρόμος από Αλεξ/πολη να τον επισκεφτείς...

aman17-2
27-12-05, 00:04
δεν μπορούσες να τον βρείς κάνα μήνα πιο πρίν ?? :) :) :)
μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα...
γιατι δεν έχω ανέβει προς τα πάνω τελευταία και δεν ξέρω τι παίζει...
πολύ καλή η πρωτοβουλία....keep walking....
περιμένω νέα....