PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιλογή Ξενοδοχείου για την 7η Πανελλήνια Συγκέντρωση - Ζαγοροχώρια 2010



face
22-11-10, 23:26
Ξεκινάμε εδώ καθώς ο καιρός περνάει...
Σε μία γρήγορη αναζήτηση εντόπισα το παρακάτω στο Μονοδένδρι και έχω στείλει e-mail. Περιμένω απάντηση...

http://www.ke-hotel.gr/

ioannidis
23-11-10, 09:13
:hmmm:
Σκυλάκι να επιτρέπεται... ξέρεις εσύ...

ThoDoriS
23-11-10, 09:28
:hmmm:
Σκυλάκι να επιτρέπεται... ξέρεις εσύ...

Και αλλού δεν επιτρεπότανε και το πήρες.....ξέρεις εσύ...

face
23-11-10, 09:32
Καλά, ψάχνω για άλλο γιατί αυτούς τους έχω στείλει e-mail από την Παρασκευή καμία απάντηση.
Παίρνω στα τηλέφωνα που έχουν, καμία απάντηση...

face
23-11-10, 14:41
Το Ξενοδοχείο βρέθηκε και είναι το παρακάτω.
http://www.machalas.gr/
http://www.machalas.gr/images/slideshow/1.jpg
http://www.machalas.gr/images/slideshow/5.jpg
http://www.machalas.gr/images/slideshow/2.jpg

Πιθανή ημερομηνία είναι 21-22-23 Ιανουαρίου 2011 και τα δωμάτια που επικαλέστηκα είναι 10-15.
Έχουμε κρατήσει τα δωμάτια αλλά έχουμε μέχρι την Κυριακή 28-11-10 να το κλείσουμε...
Μετά θα ζητήσω διορία να μαζέψουμε προκαταβολές.
Η ενδεικτική τιμές που μας έδωσαν είναι:
Δίκλινο: 70€
Τρίκλινο: 80€
Οι τιμές θα οριστικοποιηθούν μόλις κλείσει και ο αριθμός των συμμετοχών.

σημ. Είναι εκπληκτική τιμή για αυτό το ξενοδοχείο

ioannidis
23-11-10, 14:46
/me drooling
:hmmm:
:slap:
nice!!!!

Soul_Giannis
23-11-10, 14:51
Πολυ καλο!!!

s6_sot
23-11-10, 15:43
Πέτρο θα χωρέσουμε? Γιατί στην σελίδα αναφέρει σύνολο 10 δωμάτιια.

παντελης
23-11-10, 20:02
ένα τρίκλινο για μένα.
αυτο το πετρινο τοπιο ειναι το κατι αλλο.

PARHS
23-11-10, 20:30
τελικα σε ποια ημερομηνια κλεινουμε??? ποτε τελειωνει η ψηφοφορια???

γαματο το ξενοδοχειο!!!!!!!!!!!!!!

Ionio-Zante
23-11-10, 20:46
Και εγω μεσα... Ενα δικλινο. Να μας δωσει λογαριασμο να βαλουμε την προκαταβολη... Κατα προτημηση Alpha Bank. Το συγκεκριμενο χωριο εχει και ενα πολυ ωραιο μνημιο... Μια Παλια τριτοξη πετρινη γεφυρα...

face
23-11-10, 21:08
Υπάρχει ένα θέμα με τα δωμάτια.
Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι άψογο από ότι φαίνεται στις φώτο, και η τιμή που μας έχει δώσει είναι φοβερή, αλλά μπορεί να φιλοξενήσει τελικά μέχρι 10 ζευγάρια.
Το πρωί που μίλησα του ανέφερα ότι θα είμαστε από 10 έως 15 ζευγάρια και δεν μου είπε κάτι περί αυτού.
Ο s6-sot πρόσεξε κάτι που εγώ δεν είχα προσέξει, ότι δηλαδή έχει μόνο 10 δωμάτια.
Ύστερα από επικοινωνία μου πριν από λίγο, δεν κατάφερα να μιλήσω με τον υπεύθυνο αλλά με κάποια άλλη που μου το επιβεβαίωσε και μου είπε ότι ο υπεύθυνος διαχειρίζεται και κάποιο άλλο ξενοδοχείο.
Αύριο θα επικοινωνήσω με τον υπεύθυνο να με ενημερώσει.
Καταλαβαίνω ότι καλό θα είναι να βρούμε κάπου να είμαστε όλοι μαζί, αν και θα μπορούμε να βρισκόμαστε στο lobby.
Να αρχίσω να ψάχνω για κάτι άλλο (τόσο καλό και οικονομικό δεν θα είναι σας το λέω) ή να επικοινωνήσω αύριο να μου πει στοιχεία για το 2ο ξενοδοχείο και βλέπουμε..?

ioannidis
23-11-10, 21:21
Επικοινώνησε μαζί του και δες τι θα σου πει για το 2ο και το συζητάμε...

Ionio-Zante
23-11-10, 21:24
Επικοινώνησε μαζί του και δες τι θα σου πει για το 2ο και το συζητάμε...

Συμφωνω με τον προλαλησαντα. +100

face
23-11-10, 21:26
Roger that.......

ngtech
23-11-10, 21:47
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!! ΕΥΚΑΙΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! 70 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ ΜΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!! ΣΕ ΥΠΕΡΛΟΟΥ SEASON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O TYΠΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ!!!!

ngtech
23-11-10, 21:50
ΡΕ ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΤΕ ΡΕ!!!!!!!! ΕΔΩ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟ ΔΙΕΤΙΑΣ!!! ΣΤΟΝ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΑΙΖΟΝΕΤΕΣ ΜΕ 80 ΕΥΡΩ!!!!!! ΣΤΟ ΚΑΪΜΑΚΤΣΑΛΑΝ!!!! ΠΟΤΕ ΤΑ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΖΑΓΟΡΑΡΑΧΩΒΑ!!!!

ThoDoriS
23-11-10, 21:58
ΡΕ ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΤΕ ΡΕ!!!!!!!! ΕΔΩ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟ ΔΙΕΤΙΑΣ!!! ΣΤΟΝ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΑΙΖΟΝΕΤΕΣ ΜΕ 80 ΕΥΡΩ!!!!!! ΣΤΟ ΚΑΪΜΑΚΤΣΑΛΑΝ!!!! ΠΟΤΕ ΤΑ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΖΑΓΟΡΑΡΑΧΩΒΑ!!!!


Γιατί δεν το αναλαμβανεις εσυ ρε Νίκο τότε;
Αν σου φαίνονται πολλά απλά κανε μια αντιπρόταση...μην φωνάζεις απλά για να φωνάζεις.

ngtech
23-11-10, 22:02
ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΞΕΝΩΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΘΑ ΧΩΡΕΣΟΥΜΕ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΡΟΤΑΣΗ?ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ?ΠΟΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΔΙΝΕΙ Η ΑΓΟΡΑ...

ngtech
23-11-10, 22:08
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΛΕΩ ΓΩ ΚΑΤΑ ΠΗΛΙΟ ΜΕΡΙΑ? ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ!!!

face
23-11-10, 22:19
Άσε μας ρε Νίκο, ότι θυμάσαι χαίρεσαι....
Να μην έρθεις αν δεν σ' αρέσει...
Θα γλυτώσουμε και την αλλαγή ελαστικού βραδιάτικα...
:)
Στο Πήλιο νομίζεις θα την βγάλεις με λιγότερα από 90€ το δωμάτιο?...
Εδώ μιλάμε ότι το ξενοδοχείο τα σπάει με boutique έπιπλα, διακόσμηση και αυτόνομα σπίτια και εσύ λες ότι είναι πολλά 70€ το δωμάτιο...
Μπορείς να βρεις και με 50 και να σου χρεώνουν xtra την πετσέτα..
Μην τρελαθούμε εντελώς..
Το μόνο πρόβλημα αυτή την στιγμή είναι ότι έχει μόνο 10 δωμάτια...
Και αν δεν λυθεί αύριο αλλάζουμε γιατί με έναν γρήγορο υπολογισμό θα είμαι τουλάχιστον 15 δωμάτια.

Vasilistilo
23-11-10, 22:45
Ειναι απιστευτη τιμη οντως και μαγευτικη η ολη τοποθεσια μεσα με χιλια ενα μεγαλο ευχαριστω για οσους ασχοληθηκαν με το θεμα μπραβο Πετρο ουτως η αλλος για κατι τετοια σκηνικα γινονται αξεχαστες οι πανελληνιες και παλι μπραβο.

face
24-11-10, 11:27
Λοιπόν, μέσω ενός γνωστού μας προτάθηκε και το παρακάτω...
http://www.dovra.eu/index.php
Είναι πάρα πολύ και αυτό όπως θα δείτε και επειδή έπαιξε γνωστός οι τιμές είναι:
Δίκλινο 55€
Τρίκλινο 70€

http://www.dovra.eu/images/xenodoxeio/xenodoxeio8.jpg


ΚΑΙ εδώ υπάρχει το ίδιο θέμα, ότι δηλαδή μπορεί να φιλοξενήσει έως 10 δωμάτια, αλλά υποσχέθηκε ότι μπορεί να μας βρει εντός πεντακοσίων μέτρων εφάμιλης ποιότητας στην ίδια τιμή.
Αυτό το ξενοδοχείο φαίνεται να έχει πιο πολύ "άπλα" και καλύτερους χώρους (lobby, αίθουσα εκδηλώσεων κτλ) αλλά δεν φαίνεται να είναι το ίδιο γραφικό.

Σας παραθέτω το μήνυμα του που αναλύει πιο πολλά για την τοποθεσία.

"Προτείνεται να μείνετε στο Κεντρικό Ζαγόρι για να έχετε καλύτερη πρόσβαση και στο Δυτικό, αλλά και στο Ανατολικό το οποίο όμως τούτη την εποχή δεν λέει και πολλά παρά μόνο φύση και δάσος και το οποίο απέχει γύρω στην μιάμιση ώρα από το κέντρο του Κεντρικού Ζαγορίου.
Καλή πρόταση είναι να μείνετε στους Ασπραγγέλους που βρίσκονται στο κέντρο του Κεντρικού Ζαγορίου.
Από τα Γιάννενα είναι μισή ώρα απόσταση.
Τα καλά χωριά του Δυτικού Ζαγορίου απέχουν από τους Ασπραγγέλους από 10` έως και μία ώρα το πολύ.
Ελάτη 5` - Βίτσα / Κήποι / Μονοδέντρι 10` - Αρίστη 45` - Βίκος 50` - Πάπιγκο 1 ώρα.
Σε όλα τα χωριά έχει ύπνο και φαγητό.
Θα σου προτείνω όμως να μείνετε στους Ασπραγγέλους.
Υπάρχει κάποιος γνωστός ο οποίος έχει ξενοδοχείο. Μπορεί να τακτοποιήσει κάποια άτομα (14 δωμάτια αν δεν κάνω λάθος), αλλά μπορεί να μεριμνήσει και για πολύ περισσότερους, μέχρι εκατό μου είπε, μιας που επικοινώνησα μαζί του.
Και φαγητό έχει (ψητά κλπ)."

richard
24-11-10, 12:38
ΡΕ ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΤΕ ΡΕ!!!!!!!! ΕΔΩ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟ ΔΙΕΤΙΑΣ!!! ΣΤΟΝ ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΑΙΖΟΝΕΤΕΣ ΜΕ 80 ΕΥΡΩ!!!!!! ΣΤΟ ΚΑΪΜΑΚΤΣΑΛΑΝ!!!! ΠΟΤΕ ΤΑ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΖΑΓΟΡΑΡΑΧΩΒΑ!!!!
ΖΑΓΟΡΑΡΑΧΩΒΑ!!! χαχαχα!!Γεια σου ρε Νικο!!
Παντως εγω θα εδινα και 100 ευρω για το συγκεκριμμενο, η γνωμη μου ειναι οτι τα αξιζει.
Τωρα για το οτι δεν χωραμε θα βρουμε αλλο και ολα θα πανε μια χαρα, τα παιδια κανουν οτι μπορουν, μπαινουν και στον κοπο να ψαξουν.
Παντως καλο θα ειναι να ειμαστε ολοι μαζι σε ενα ξενοδοχειο.

ΥΓ-ελπιζω να καταφερω να ερθω και φετος στην εκδρομη.

face
24-11-10, 14:36
Λοιπόν, τρίτη επιλογή.
Ξενοδοχείο Ζαρκάδας στο Μονοδέντρι.
http://www.monodendri.com/grpage3.html

http://www.monodendri.com/photo/pict11l.jpg
http://www.monodendri.com/photo/pict27l.jpg

Η απάντηση στο e-mail που έστειλα είναι η παρακάτω.
Δίκλινα: 45€
Τρίλινα: 65€
2 lobby

Δυνατότητα 22 δωματίων.

face
24-11-10, 14:39
Ρεσουμέ.

Έχουμε το Μαχαλάς και το Ντορβά που έχουμε μέχρι 10 δωμάτια, αλλά μπορούν να μας βρουν και άλλα κοντά και το Ζαρκάδας.

Το Μαχαλάς είναι όλα τα λεφτά αλλά και το πιο ακριβό. Το Ντορβά είναι καλή περίπτωση και οικονομική (πιο κοντά στα Γιάννινα), το Ζαρκάδας μας χωράει όλους αλλά δεν φαίνεται να είναι τόσο καλό όσο τα άλλα. Επίσης είναι και το πιο οικονομικό από τα τρία.

To Ζαρκάδας το φοβάμαι αρκετά πάντως.

s6_sot
24-11-10, 15:59
Το θέμα είναι να δούμε και τι εναλλακτική μας προσφέρουν τα δύο πρώτα... Η περίπτωση του Μαχαλά είναι πολύ καλή, και πιστεύω θα γίνει ακόμα καλύτερη αν μας βρούνε κοντά άλλο ξενοδοχείο, με χαμηλότερη τιμή για να έχουμε και δυνατότητα επιλογής.

Ionio-Zante
24-11-10, 16:19
Μηπως να σκεφτουμε ποιες ειναι οι απαιτησεις μας και οχι να κρινουμε απο την εξωτερικη εμφανιση...? Δηλαδη αν το θελουμε για ενα υπνο και μια νυχτερινη συγκεντρωση τοτε μας ειναι αρκετο ενα ξενοδοχειο το οποιο θα εχει καπου να μαζευτουμε και καλα δωματια, μιας και η εξωτερικη εμφανιση θα ειναι περριτη.
Εαν δεν μετακινηθουμε και την βγαλουμε στο ξενοδοχειο τοτε μονο το δωματιο δεν θα μας ειναι αρκετο.

Παντως τα μερη που υπαρχουν τα αναφερομενα καταλυματα ειναι μακρυα... ειναι πολυ κοντα στα Γιάννενα, αλλα πολυ μακρυα απο τα παραδοσιακα επισκεψιμα χωρια στα Ζαγοροχωρια (Μικρο-Μεγαλο Παπιγκο, Αριστη, Βικος κτλ).

Μηπως να παιρναμε και απο εδω καμια προσφορα? http://www.aristi.eu/&gclid=CKmT9_LRuaUCFchH4wodoGniWw ή απο καποια απο αυτα?

http://www.greekhotel.gr/gr/north_greece_hotels/epiros_hotels/zagoroxoria_hotels/aristi_hotels.asp?id=830

face
24-11-10, 16:24
Δεν είναι μακριά βρε συ....
Το πιο μακρινό (το δεύτερο) είναι μία ώρα από Πάπιγκο..
Κανά μισάωρο αποστάσεις ειναι τα άλλα,...

Ionio-Zante
24-11-10, 16:47
Ναι βρε Πετρο... Δεν ειπα οτι ειναι τραγικα μακρυα... Ειπα οτι ειναι πιο μακρυα απο τα παραδοσιακα επισκεψιμα χωρια... Η Αριστη που αναφερα ειναι 20 λεπτα απο Παπιγκο, 5 λεπτα απο Βικο, 30 λεπτα απο Μονοδενδρι. Αλλωστε και πρωτο ξενοδοχειο που προτεινα ειναι ολα τα λεφτα... Αλλα αν μας κανει μια καλη προσφορα ισαξια με των αλλων γιατι μα μην το προτιμησουμε...?

ngtech
24-11-10, 18:56
Λοιπόν.... επειδή είστε παπαρούπες... χαχχαχα!!! Είπα να σας τσιτώσω λίγο για πλάκα... Όπου κλείσετε μέσα είμαι αλλά θέλω και τζάκι... Τα χρήματα δε με πολυενδιαφέρουν απλά το ανέφερα γιατί τέτοιες περιόδους σε γκρουπ νομίζω ότι πιο λογικό είναι να κάνουν κατι καλύτερο. Επίσης αυτή τη φορά θα έχω μαζί μου και καστάνια για τα μπουλόνια και πίτα σε περίπτωση που πάλι δεν με περιμένετε!!!
+ 1 δίκλινο για μένα....

richard
24-11-10, 19:07
με Επίσης αυτή τη φορά θα έχω μαζί μου και καστάνια για τα μπουλόνια και πίτα σε περίπτωση που πάλι δεν με περιμένετε!!!
+ 1 δίκλινο για μένα....
Μαζι θα την κοψουμε Νικολα, μην μασας!

face
24-11-10, 19:08
Ναι βρε Πετρο... Δεν ειπα οτι ειναι τραγικα μακρυα... Ειπα οτι ειναι πιο μακρυα απο τα παραδοσιακα επισκεψιμα χωρια... Η Αριστη που αναφερα ειναι 20 λεπτα απο Παπιγκο, 5 λεπτα απο Βικο, 30 λεπτα απο Μονοδενδρι. Αλλωστε και πρωτο ξενοδοχειο που προτεινα ειναι ολα τα λεφτα... Αλλα αν μας κανει μια καλη προσφορα ισαξια με των αλλων γιατι μα μην το προτιμησουμε...?

Εννοείτε....Θες τους πάρεις εσύ?......Άντε, βοηθάτε και λίγο.... :)

thuglife
24-11-10, 23:57
Παρα πολυ ωραια,κι η τιμη ειναι πιο καλη ακομη.

Soul_Giannis
25-11-10, 00:47
Παιδια εγω στο τελευταιο δεν παω να κοιμηθω!Κατι παιζει!ΕΙναι πολυ φθηνο και μαλλον θα ειναι λουμπα η δουλεια!

richard
25-11-10, 14:01
Παιδια εγω στο τελευταιο δεν παω να κοιμηθω!Κατι παιζει!ΕΙναι πολυ φθηνο και μαλλον θα ειναι λουμπα η δουλεια!

Μην νομιζεις οτι ειναι και τσαμπα, νομιζω λογικη η τιμη του αν σκεφτεις οτι ειναι εκτος σεζον και οτι θα κλεισουμε 15 δικλινα, ουτος η αλλως πανω κατω για εναν υπνο παμε.
Αν εχει και πρωινο στην τιμη θα ειναι μια χαρα.

andreasL
25-11-10, 14:10
Λοιπόν συμφορουμίτες καιρός να γίνουμε πιο πρακτικοί! :)
Συγχαρητήρια καταρχήν για τις μέχρι τώρα επαφές και διαδικασίες! Επειδή είμαι πολύ κοντά στον τόπο του εγκλήματος, προτείνω να πάω να κάνω μια αυτοψία μέσα στο επόμενο 15νθήμερο να παζαρέψω για τιμές, κοψίδια, διασκέδαση κλπ.! Μπορώ και να φωτογραφήσω τα πειστήρια ! Κάντε λοιπόν όλες τις διερευνητικές συζητήσεις τηλεφωνικώς και όπου καταλήξετε πάω για αυτοψία ή άμα δω καμιά καλή ευκαιρία live το μεταφέρω και πράττουμε ανάλογα! Μένω Ηγουμενίτσα αλλά είμαι κάθε μέρα Γιάννενα, όμως το Σ/Κ αυτό ή το επόμενο μπορώ να πεταχτώ (έχω και αυτό το διαολεμένο το 1,2 το γρήγορο!!!):) Α! Ξέχασα το σημαντικότερο!!! Είμαι μέσα με γυναίκα και κόρη! :) Άντε να γνωριστούμε επιτέλους! (Μιχάλη εσένα σε γνώρισα, τα σέβη μου!)

ThoDoriS
25-11-10, 14:32
Και το πρώτο του Ιόνιο μου άρεσε...να κάνουμε μια κρούση και εκεί....και μας χωράει και όλους.

richard
25-11-10, 16:07
Και το πρώτο του Ιόνιο μου άρεσε...να κάνουμε μια κρούση και εκεί....και μας χωράει και όλους.

Οντως ειναι πολυ ωραιο, ελπιζω βεβαια αυτα που λεει στις τιμες να πεσουν κατα πολυ..

από 01/01/2010 ως 31/03/2011
Τύπος δωματίου
Δίκλινο από 120 € ως 180 €
Δίκλινο + από 160 € ως 240 €
Σουίτα από 220 € ως 330 €
Μονόκλινο από 120 € ως 150 €
Δίκλινο Superior από 130 € ως 190 €
Δίκλινο Superior + από 130 € ως 220 €

Ionio-Zante
25-11-10, 17:22
Εγώ μίλησα τηλεφωνικός με τον υπεύθυνο του ξενοδοχείου στο Aristi Mountain Resort. Ένας πολύ ευγενικός κύριος μου ζήτησε τις ημερομηνίες της εκδρομής, πόσα δωμάτια σύνολο, εκ των οποίων πόσα δίκλινα, πόσα τρίκλινα και πόσα για ΣΚ η ΠΣΚ. Του ανάφερα τα δεδομένα που έχουμε ως τώρα, ότι έχουμε και άλλες πρόσφορες από άλλα ξενοδοχεία χωρίς να αναφερθώ σε λεπτομέρειες. Προσφέρθηκε να μου στείλει πρόσφορα στο mail άλλα μου τόνισε ότι η προσφορά ίσως να μην είναι τόσο ανταγωνιστική όσο των άλλων ξενοδοχείων. Είδωμεν... Εν αναμονή για το mail και βλέπουμε.

Vasilistilo
25-11-10, 20:04
Σε οποιο και αν αποφασισουμε παντως μην ξεχναμε οτι παμε για την πολυ καλη παρεα που ειμαστε του Πετρου τα σπαει αλλα και η πρωτη επιλογη του Ιονιο ειναι σουπερ

papor
27-11-10, 15:07
Κανονίστε να είμαστε όλοι μαζί.
Δεν λέει να μοιραστούμε σε 2 ξενοδοχεία.

Ionio-Zante
28-11-10, 23:28
Σορρυ παιδια αλλα ο τυπος δεσμευτικε να στειλει μαιλ για προσφορα αλλα δεν το εκανε... δεν εχω λαβει τιποτα... Αν καποιος θελει ας παρει τηλ. να τον ρωτησει ξανα ακι να κανονισει.

ioannidis
07-12-10, 10:08
Καμία εξέλιξη έχουμε στο θέμα;

Soul_Giannis
07-12-10, 21:45
Παιδια εσκασε προβλημα σε εμενα τον Θοδωρη και τον αδελφο μου που θα ερχοταν μαζι μας!Στις 23 του μηνα εχω ενα συνεδριο και δεν μπορω για εκεινο το τριημερο!Εαν και εφοσον μπορουμε να το αλλαξουμε να το κανουμε εαν γινεται 14-15-16/01/2011 η 04-05-06/02/2011!
Εαν δεν γινεται τοτε δεν θα μπορεσουμε να ερθουμε!

ioannidis
08-12-10, 09:20
Από θέμα ημερομηνίας εγώ δεν έχω πρόβλημα... οπότε... ότι πείτε.
Από ξενοδοχείο όμως δεν βλέπω κίνηση.

Ionio-Zante
08-12-10, 15:03
Χωρίς Γιάννη και Τέο δεν γίνεται ¨τι κοπή ¨τι πίτα¨. 4-5-6/2 μου ακούγεται καλύτερο αν συμφωνούν και οι άλλοι.

face
08-12-10, 23:20
4-5-6/2 βρίσκω ότι ξεφεύγουμε.
Θα προτιμούσα 14-15-16/1.

Το ξενοδοχείο Γιώργο δεν απάντησε???

Ionio-Zante
09-12-10, 00:11
Όχι δεν απάντησε. Μπορεί να πάρει και κάποιος άλλος να ρωτήσει αν θέλει. Εμένα πάντως δεν μου έστειλε mail.

Soul_Giannis
09-12-10, 00:58
Το 4-5-6 ειναι το καλυτερο για εμενα!

ngtech
10-12-10, 22:56
Συμφωνώ φίλε Ιωάννη!

παντελης
11-12-10, 20:38
για μενα ουσιαστικο θεμα δεν εχω αλλα νομιζω οτι το 14-15-16/1 ειναι το ιδανικο .
αρκει να εχει φα'ι'.

s6_sot
11-12-10, 22:46
Παιδιά και εγώ Ιανουάριο προτιμώ... Αρκεί να προλάβουμε!!!

Soul_Giannis
12-12-10, 12:43
Να κάνουμε μια νέα ψηφοφορία με τις ημέρες τις συγκεκριμένες και να ψηφίσουμε μόνο όσοι έχουμε δηλωσει συμμετοχή;

ioannidis
12-12-10, 12:47
Να κάνουμε μια νέα ψηφοφορία με τις ημέρες τις συγκεκριμένες και να ψηφίσουμε μόνο όσοι έχουμε δηλωσει συμμετοχή;

Ο,τι θέλτε!
Τι θέλτε;
Γκαζόζα θέλτε;;;

Ionio-Zante
12-12-10, 13:15
Εγω παιδια για να μπορεσω να ερθω απο την Παρασκευη θα παρω αδεια μιας μερας λογω του καραβιου. Τα μονο κακο ειναι οτι για εμας τους τραπεζικους ο Γεναρης ειναι λιγο δυσκολος για αδειες. Γι' αυτο προτειμω απο αρχες Φεβρουαριου.

Οπως και να εχει εγω θα ειμαι εκει οποια ημερομηνια και να γινει.

papor
12-12-10, 19:29
Παιδια εσκασε προβλημα σε εμενα τον Θοδωρη και τον αδελφο μου που θα ερχοταν μαζι μας!Στις 23 του μηνα εχω ενα συνεδριο και δεν μπορω για εκεινο το τριημερο!Εαν και εφοσον μπορουμε να το αλλαξουμε να το κανουμε εαν γινεται 14-15-16/01/2011 η 04-05-06/02/2011!
Εαν δεν γινεται τοτε δεν θα μπορεσουμε να ερθουμε!

Δεν το κανουμε το Πασχα να μπορουνε ολοι?

jason
12-12-10, 21:45
για μενα ουσιαστικο θεμα δεν εχω αλλα νομιζω οτι το 14-15-16/1 ειναι το ιδανικο .
αρκει να εχει φα'ι'.


Παντελή , αν πάς με το Abarth σου , στο δρόμο θα βρείς " πολύ φαί " , μην ανησυχείς καθόλου!!
Καλά να περάσετε όλοι σας σας εύχομαι , και ζηλεύω πολύ !!!

Jason

Soul_Giannis
12-12-10, 22:57
Όντως το Πάσχα είναι καλύτερα!

παντελης
12-12-10, 23:14
εγω ξερω οτι πητα ολοι κοβουνε το πολυ μεχρι τελος Ιανουαριου
καθε φορα ειμαστε οι τελευταιοι που τρωμε τη πητα.
μα καλα ολος ο κοσμος τα σεμιναρια τα κανει μεσα στη εβδομαδα εσεις γιατι τα κανετε Σαβατοκυριακο ?
τι να πω παρτε και τους αλλους απο το σεμιναριο και ελατε ολοι μαζι να τα κανουμε ολα μαζι κοπη πητας φα'ι' και σεμιναριο.
να μια ιδεα ισως η καλητερη.

ThoDoriS
16-12-10, 19:12
Ξενοδοχείο βρήκαμε? Γιατι με το ρυθμό που πάμε δεν μας βλέπω ούτε για Μάρτιο...

Ionio-Zante
17-12-10, 18:23
Λέω μήπως να οργανοσουμε μια επιτροπή εκδρομής που θα αναλάβει να μας κλείσει δωμάτια κτλ. Γιατί όπως παει δεν θα πάμε φέτος.

Stelini
04-01-11, 10:50
Μολις μιλησα με το ξενοδοχειο Aristi που προτεινε ο Ionio και θα μου αποστηλει μια προσφορα.Αρα αναμενουμε!

Γιαννης

Soul_Giannis
07-01-11, 11:09
""Αγαπητέ Γιάννη,
*
μετά τη τηλεφωνική μας επικοινωνία σου αποστέλω τη προσφορά μας για την εκδρομή του club σας.
*
Συνολικά η ανάγκη σας καταλήξαμε ότι είναι 12 Δωμάτια εκ των οποιών τα 11 αφορούν check in 04/02 με check out 06/02 και 1 με check in 04/02*και check out 05/02.
Τα 10 δωμάτια θα χρησιμοποιηθούν ως Δίκλινα ενώ τα 2 θα χρησιμοποιηθούν ως οικογενειακά.
*
Για τη περίοδο που σας ενδιαφέρει η τιμή για τα Δίκλινα δωμάτια μας είναι 140€/Διανυκτέρευση και 160€/Διανυκτέρευση για τα superior (τζάκι και μπανιέρα με υδρομασάζ).
Αντίστοιχα για τα*Οικογενειακά η τιμή είναι 180€ και για τα superior (τζάκι) 200€.
*
Η ενιαίες τιμές που θα ισχύσουν για εσάς είναι 125€/Διανυκτέρευση για τα Δίκλινα δωμάτια και 160€/Διανυκτέρευση για τα Οικογενειακά.
*
Στις τιμές περιλαμβάνεται πρωϊνό μπουφέ και εκμετάλευση των εγκαταστάσεων SPA (indoor stream pool,* jacuzzi,* sauna,* hamam).
*
Στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε διευκρίνηση.
*
Με φιλικούς χαιρετισμούς,
*
Δημήτρης Πετειναρέλης
Hotel Manager
Aristi Mountain Resort
Τηλ: 26530 41330
Φαξ: 26530 41311
E-mail: info@aristi.eu
Web: www.aristi.eu
Please consider the environment before printing this email""

Soul_Giannis
07-01-11, 11:10
Αυτή παιδιά ήταν η απάντηση τους.Για εμένα το βρίσκω καλό αλλά ότι αποφασίσουμε!

face
07-01-11, 15:23
Εγώ είμαι μέσα αλλά επίσης ότι πείτε εσείς....
Για να μην λέμε, είναι το μοναδικό που έχουμε βρεί να μας χωράει όλους μαζί...
Μετά πάμε σε κάποιο άλλο και να σπάσουμε...
Να δώσουμε μία εβδομάδα διορία γιατί ο καιρός περνάει...

s6_sot
07-01-11, 17:59
Εμένα γιατί μου φαίνεται λίγο ακριβό?

face
07-01-11, 19:42
Είναι ακριβό....
Δεν είναι ακριβό όμως για αυτά που έχει...
Θέμα επιλογής είναι...

s6_sot
07-01-11, 19:46
Και γι' αυτά που έχει είναι ακριβό Πέτρο. Ειδικά φέτος ξενοδοχεία με τις ίδιες παροχές είχαν πολύ καλύτερες τιμές.

thuglife
07-01-11, 21:45
Δεν ειναι πολυ ακριβω.απλα πιστευω οτι λογο καταστασης,θα μπορουσαν να κανουνε καλυτερεσ τιμες.αλλα οκ.εγω ειμια μεσα!!!

face
07-01-11, 21:57
Και γι' αυτά που έχει είναι ακριβό Πέτρο. Ειδικά φέτος ξενοδοχεία με τις ίδιες παροχές είχαν πολύ καλύτερες τιμές.

Πού ρε παιδιά, πού είναι αυτά να πάμε...!!
Αλλά ξενοδοχείο με αυτό το στυλ (5*) καινούργιο με πισίνες, χαμαν, πέτρες, ξύλα κτλ κτλ κάτω από 150 δεν έχω πετύχει ποτέ και πουθενά...
Πραγματικά τώρα...
Πολύ καλή περίπτωση είναι το και το πρώτο που είχα βάλει με 70-80€ δεν θυμάμαι πόσο ήταν αλλά έχει 10 δωμάτια...

s6_sot
07-01-11, 22:41
Πήλιο, Αγ. Αθανάσιο, Νυμφάιο, Πόζαρ... Τώρα δεν ξέρω αν ήταν 5 ή 4 ή 3 αστέρια, πάντως δωμάτιο με τζάκι και υδρομασάζ παίζει στο 100ρικο ( μέσο όρο).

face
07-01-11, 23:12
Πήλιο, Αγ. Αθανάσιο, Νυμφάιο, Πόζαρ... Τώρα δεν ξέρω αν ήταν 5 ή 4 ή 3 αστέρια, πάντως δωμάτιο με τζάκι και υδρομασάζ παίζει στο 100ρικο ( μέσο όρο).

Ξενοδοχεία με εσωτερικές θερμαινόμενες πισίνες, spa και σε αυτό το στυλ σου λέω Σωτήρη παίζουν στο 150άρι + σε γενικές γραμμές...
Αλλά ξαναλέω, αν βρείτε τίποτα άλλο που να μας βολεύει πείτε το...
(Δηλάδή καλό, με ευρύχωρο λόμπυ -μην την πατήσουμε όπως πέρυσι- Parking και γενικά όπως πχ αυτό στην Πλαστήρα που είχαμε πάει..)
Μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

ioannidis
08-01-11, 13:26
Χαμάμ;;; Χμμμ... :hmmm:
Μέσα σε ότι πείτε!

Τα 125 είναι εφικτά...

παντελης
09-01-11, 09:34
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
για μισο για να καταλαβω αυτη η τιμη ειναι και για τις παρασκευη -σαββατο-κυριακη η' μηπως ειναι τιμη ανα ημερα ?
οποιος ξερει να το δυεκρηνησει γιατι με ποναει ιδη το κεφαλι μου .
μα καλα μη χεσω στα Ζαγοροχώρια δε ειπαμε να παμε ?

s6_sot
09-01-11, 13:18
Ανά ημέρα Παντελή...

richard
10-01-11, 11:21
Για τις παροχες που εχει ειναι λογικη τιμη νομιζω,το θεμα ειναι τις θελετε αυτες τις παροχες, η ειναι ειδος πολυτελειας τετοιες δυσκολες εποχες? Αν υποθεσουμε οτι καποιος θα μεινει 3 μερες ειναι 375,00 ευρω, + 200 ευρω βενζινες, διοδια και μετακινησεις παμε στα 575,00 ευρω.
Βαλε και το φαγητο περιπου 150 ευρω το ατομο (εξαιρειται ο Θοδωρης που θελει ενα πεντακοσαρικο...) τοτε η κατασταση φευγει΄λιγο για ενα Σ/Κ.
Αν βρειτε με 70 ευρω δωματιο θα ειναι σαν να σας κανουν δωρο ολα τα καυσιμα σε σχεση με το χλιδατο.
Εγω παντως προσωπικα θα προτιμουσα αντι να κανω χαμαμ και σαουνα να μου γεμιζαν 2 φορες το ρεζερβουαρ...
Η αποφαση δικη σας.

face
10-01-11, 11:47
Παιδιά και εγώ μέσα είμαι σε ότι πείτε....
Και εμένα το 125αρι θα με ζορίσει άσχετα αν θα τα έδινα....
Με τα έξτρα +55 την ημέρα βγάζουμε τις βενζίνες.
Πάμε για το 70άρι το πρώτο?...
Υπόψιν έχει 10 δωμάτια...
Οι υπόλοιποι θα πάνε κάπου κοντά...
Και ποιοι θα είναι αυτοί?

s6_sot
10-01-11, 12:51
Πέτρο πιστεύεις θα χρειαστούν περισσότερα από 10 δωμάτια?

Nikos
10-01-11, 13:04
Καλημέρα και καλή χρονιά και πάλι. Επειδή ήμουν Ζαγοροχώρια για πρωτοχρονιά, να ρίξω μερικές ιδέες στο τραπέζι? Αν και δεν θα μπορέσω να έρθω εγώ (για αυτό και δεν δήλωσα συμμετοχή). Λίγο ψάχνοντας, βρήκα 2 ξενοδοχεία τα οποία πιστεύω σας χωράνε όλους κι έχουν σχετικά λοιγικές τιμές.

1) Το Μικρό Πάπιγκο (http://www.mikropapigo.gr/el/page/home), το οποίο βρίσκεται προφανώς στο χωριό Μικρό Πάπιγκο. Στο site δίνει τιμές 100Ε την βραδιά, αλλά αν κάνετε επαφή για πολλά δωμάτια, φαντάζομαι η τιμή θα πέσει.

Τα θετικά του:
-Εξαιρετικό περιβάλλον.
-Πανέμορφο ξενοδοχείο.
-Υπέροχη θέα.
-Χτισμένο μέσα στο οικισμό ο οποίος είναι 100% γραφικός και προσπελάσιμος μόνο με τα πόδια.

Τα αρνητικά του:
-Είναι στο τέλος του δρόμου, που σημαίνει αν κάνετε μια εξόρμηση, θα φάτε όλο το στροφιλίκι να γυρίσετε πάλι πίσω (μερικούς μάλλον δεν θα τους πειράζει αυτό).
-Στο χωριό δεν έχει σχεδόν τίποτα από μαγαζιά, αλλά έχει στο Πάπιγκο το οποίο είναι μόλις 3χλμ μακριά.
-Επειδή το χωριό είναι κλειστό για οχήματα, τα αμάξι θα παρκάρουν σε μια πλατεία στην είσοδο του χωριού και μετά έχει 200-300μ περπάτημα


2) Το Ameliko Hotel (http://www.ameliko.gr/main_gr.html), το οποίο βρίσκεται στα Άνω Πεδινά (πολύ καλό "στρατηγικό" σημείο για εξορμήσεις). Στο site δίνουν 70-90Ε το δίκλινο, πιστεύω και πάλι θα σας κάνουν καλύτερη τιμή.

Τα θετικά του:
-Οικονομικό.
-Σε καλή θέση στην περιοχή των Ζαγοροχωρίων και μπορείτε να κινηθείτε και βόρεια και ανατολικά.

Τα αρνητικά του:
-Δεν είναι τόσο γραφικό όσο το Μικρό Πάπιγκο.


Γενικότερα, στο Μικρό Πάπιγκο έχω πάει και για αυτό έγραψα και περισσότερα. Από τα Άνω Πεδινά απλά έχω περάσει, για αυτό και δεν έγραψα περισσότερα για το ξενοδοχείο. :)

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα και να μη σας μπέρδεψα... :)

Ionio-Zante
10-01-11, 17:09
Εγω επειδη εχω ξαναπαει και εχω κρατησει καποια καρτα αν πατε στο πρωτο με τα 70Ε μη με υπολογισετε γιατι θα βρω καπου εκει κοντα.

Vasilistilo
12-01-11, 22:12
καταρχην χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους και καλα χιλιομετρα και αυτα που λεει ο Νικος ειναι καλη ιδεα η παρεα μας και μονο φτανει εδω που τα λεμε ολοι θα ζοριστουμε γα να ερθουμε και προσωπικα δεν θα μεινη χρονος οσες πολυτελιες μας παρεχουν ελπιζω να βρεθει η καλυτερη επιλογη γιατι για καποιους πχ αθηναιους οι βενζινες θα ναι περισσοτερες

thuglife
12-01-11, 23:23
εδω ομωσ γεννιεται ενα πολυ σοβαρο ζητημα...χλιδα κι λιγο ακριβα η φθηνα με τα μονα απαραιτητα?παιδια εγω προτεινο να κανουμε μια ψηφοφορια για να τελειωνουμε

papor
16-01-11, 20:46
Μας φάγανε οι ψηφοφορίες.
Βρείτε κάτι απλό, να πάμε όλοι.
Την σημερινή μέρα, όλοι προσέχουμε τα έξοδα μας.
Προσωπικά με αέριο ταξιδεύω, δεν μου λέει τίποτα η τιμή της βενζίνης.
Αλλά άλλοι το σκέφτονται διπλά.
Αφήστε τα ακριβά. Πάμε σε φτηνότερα, αλλά με καθαρά δωμάτια.

thuglife
16-01-11, 23:29
Εχεισ Δικιο.αλλωστε ρε παιδια...εμεισ ολη την ωρα θα ειμαστε εξω.βολτεσ ταβερνεσ κι τετοια..οποτε μονο για υπνο θα παμε στο ξενοδοχειο.

papor
19-01-11, 21:15
Αν πηγαίναμε Ζάκυνθο, θα ήταν πολύ πιο φθηνά.
Αλλά θέλουμε να πιάσουμε το βουνό σε φουλ σαιζόν.
150 € την βραδιά, σορρυ παίδες αλλά δεν τα δίνω.
Σιγά μην δώσουμε ένα 500αρικο για 2 μέρες.
Τόσα θα χρειαστούν με φαγητά, με βενζίνες, διόδια, κλπ.
Οι καιροί είναι δύσκολοι παιδεια.
Δεν είναι καιρός για τρέλες.

ioannidis
19-01-11, 22:20
Αν πηγαίναμε Ζάκυνθο, θα ήταν πολύ πιο φθηνά.
Αλλά θέλουμε να πιάσουμε το βουνό σε φουλ σαιζόν.
150  την βραδιά, σορρυ παίδες αλλά δεν τα δίνω.
Σιγά μην δώσουμε ένα 500αρικο για 2 μέρες.
Τόσα θα χρειαστούν με φαγητά, με βενζίνες, διόδια, κλπ.
Οι καιροί είναι δύσκολοι παιδεια.
Δεν είναι καιρός για τρέλες.

Να φανταστώ ότι μάλλον σου ξέφυγε το παρακάτω:
http://www.stilo-club.gr/vb3/showthread.php?6657-7η-Παννελλήνια-Συνάντηση-Ξενοδοχείο-και-Προκαταβολές

Επιλέχθηκε το ξενοδοχείο και ήδη άρχισαν οι προκαταβολές...