PDA

Επιστροφή στο Forum : 8η Πανελλήνια Συνάντηση - Η συνήθεια που έγινε θεσμός.



face
02-11-11, 22:50
Μπήκε ο Νοέμβριος και επειδή το StiloClub δεν καταλαβαίνει από κρίσεις όταν έρχεται η ώρα για την Πανελλήνια, ανοίγει το topic.
Πλησιάζει η ώρα να πάρουμε τα βουνά.
Παραφλού έλεγχος, αλυσίδες, κρύο, τζάκια, κοψίδια κτλ κτλ κτλ.
Ελεύθερη συζήτηση προς το παρόν.

ioannidis
03-11-11, 00:03
Στο Βούπερταλ οικονομικοί μετανάστες...

face
03-11-11, 00:13
Ας μας κάνει μία προσφορά και αρκεί να έχει πάρκινγκ.
Έτσι Παντελή???

Soul_Giannis
03-11-11, 00:36
Η Εκδρομη Φιλε Face ειδη εχει ξεκινησει να προγραμματιζεται και φετος η ανακοινωση για το ποτε και το που θα ειναι αμεσα χωρις ψηφοφοριες!
Ετσι δημοκρατικα!!!

Stilatos
03-11-11, 00:48
αποφασιζομεν και διαταζομεν!!!

richard
03-11-11, 01:08
Ωραια, ας αποφασισω εγω.. Λοιπον η εκδρομη φετος θα γινει στα καλαβρυτα 13/01/12-15/01/12 στις 9 το πρωι θα ξεκινησουμε απο Αθηνα και θα μεινουμε στο hotel helmos με κοστος 180€ την βραδια, η μαλλον 60.000 δρχ γιατι τοτε θα εχουμε ηδη μπει στην δραχμουλα. Ετσι πρεπει, δημοκρατικες διαδικασιες :-b

παντελης
03-11-11, 16:34
Πειτε ολοι οτι θελεται εγω κυρησω Δημοψήφισμα για την εκδρομη και θελω τη γνωμη του λαου.
αυτην την κυριακη εμπηστευομαι το stilato λαο του club και με 'ναι' παμε εκδρομη και με 'οχι ' δε παμε εκδρομη.
Ναι = παμε εκει που θα διαλεξουμε εμεις τοποθεσια που ακολουθουμε το θεσμο
Οχι = δεν θα παμε εκδρομη μαζι με ολους αυτους που δεν ακολουθουνε καθε χρονο αλλα εχουνε αποψη και θα παμε εκει που θελουμε.
ποιο δημοκρατικα δε θα μπορουσα να εκφραστω .
μια καλη προταση ειναι να επισκευτουμε την λίμνη Πλαστηρα που εχουμε μεινει ευχαριστημενοι απο το φα'ι' και απο τις παροχες του ξενοδοχειου και απο τη γραφικοτητα της περιοχης .
ακομη καλητερη προταση επισεις σχεδον στο μεσο της Ελλαδιτσας μας ειναι η Βολαρα με το Πηλιο το βουνο των Κενταυρων που σε περιοχες οπως η Τσαγκαραδα ειναι ιδιαιτερα ξεχωριστες αυτη την εποχη και με πολυ πλουσιο ταβερνομεζεδια και κοψηδια με πολυ θετικο κλημα ξεκουρασης και με παρκιν αλλα ειναι πολυ ποιο κοντα για το φιλο Πετρο που πλεων δεν ειναι 2 αλλα 2 1/2 .
ετσι Πετραν?????

angelinho
05-11-11, 14:46
βλεπω και φετος μαραθωνιο μεχρι τον ιανουαριο για να βρουμε μερος τιμη ξενοδοχειο...να εχει τζακουζι να εχει τζακι κτλ.... ο καθενας θα λεει να παμε κοντα στο σπιτι του... :P ειναι και αυτο μια παραδοση :)

παντελης
30-11-11, 19:05
να υποθεσω οτι απο τον προλογο του θεματος ψαχνουμε για τοποθεσια και ετσι θα επιλεξουμε εγκαιρα ημερομηνια και ξενοδοχειο?
αμα ειναι να φωναξουμε την Τροικα να μας πιεσει λιγο ετσι ωστε μεχρη την Παρασκευη να διαλεξουμε τοποθεσια ημερομηνια και ξενοδοχειο.
γιατι καθε χρονο το καθηστερουμε και μετα τα φτηνα ξενοδοχεια τα κλεινουνε αλλα clubακια και εμεις μενουμε με τα ''''''''''κλειδια''''''''' στα χερια, χαθηκε ο κοσμος να παμε εκδρομουλα μεσα στο πρωτο 20αημερο του νεου ετους που συνηθως πευτουνε και οι αλκιωνιδες μερες ?
αλλα για να τα προλαβουμεε ολα αυτα πρεπει πριν φτασει ο Ιανουαριος να κανουμε καποια βηματα, που 7χρονια τωρα ολοι τα ξερουμε.
ο Πετρος εκανε την αρχη εγω την συνεχηζω και ζηταω επισημα να οριστουνε προτασεις μεχρι την Παρασκευη για προορισμους .

Ionio-Zante
30-11-11, 19:18
Νομίζω πως είναι καλύτερα να δούμε ποιοι θα είναι οι σίγουροι συμμετάσχωντες και μετά να δούμε το μέρος.

orbit21
30-11-11, 21:52
χα χα ελατε Πολωνια!!!!! φευγω σε 15 μερεεεες!!!! επιτελους διακοπες!!!!! και δεν θα ξεχασω φυσικα τους συμφορουμιτες!!!!!!! εχει απολα τα καλουδια πανω!!!!!!! ( να δω ποτε θα καταφερω να ερθω σε μια πανεληνια γμτ)

ioannidis
30-11-11, 22:04
Παρών!!!
Όπως πάντα!

Soul_Giannis
01-12-11, 01:51
Οι συμμετεχοντες ειναι οπως παντα περιπου 13-15 αρα παμε περιπου σε αυτα τα στανταρ.
Ειμαστε σε επικοινωνια με ενα ωραιο ξενοδοχειο βολικο για ολους!!!
Θα δειτε!Καντε υπομονη!!!

παντελης
01-12-11, 09:55
Αγορινα καλημερα
ποιο ειναι το μερος που ειναι βολικο για ολους και και επιδη εχουνε σφηξει λιγο ολων τα οικονομικα σε ποια τιμη θα παιξει το ξενοδοχειο που επικοινωνητε ?

panos22
01-12-11, 12:38
MAΓΚΕΣ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ!!!!!!!!ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ Γ@Μ@Τ@!!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ HOTELS$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Soul_Giannis
01-12-11, 14:13
Θα πω κατι και πιθανόν σε καποιους να μην αρεσει αλλα μην με παρεξηγητε!
Δυστηχως δεν υπάρχει περιπτωση να ικανοποιηθουμε ολοι σε ολα τα επιπεδα απολυτα!
Ειναι ο χαρακτήρας μας τέτοιος!
Παντα σε κάτι θα βρουμε να αντιδρασουμε!

s6_sot
01-12-11, 18:05
Την ημερομηνία τουλάχιστον που συζητάτε με το ξενοδοχείο, καθώς και το μέρος δεν πρέπει να τα ξέρουμε?

ThoDoriS
06-12-11, 16:53
Παρών και εγώ.... Αν το ξενοδοχείο είναι μάλιστα και αυτό που έχω πει με τον Γιάννη, κόβω ήδη τις φλέβες μου....

παντελης
06-12-11, 20:16
θα μας ενημερωσετε για τις ημερομηνιες και το ξενοδοχειο τιμες για να κανουμε το σχετικο κουμαντο μας.

Soul_Giannis
07-12-11, 10:44
Το μέρος είναι ορεινή Ναυπακτία.
Περιπου κέντρο και ενα μέρος που δεν εχουμε πάει εκδρομή!
ΤΟ ξενοδοχείο λέγεται Δάσος Θέρετρον http://www.dasostheretron.gr/.Σε (http://www.dasostheretron.gr/.%CE%A3%CE%B5) πολυ καλό σημείο η αποψη μου και παρα πολυ ωραίο!!!

Η επικοινωνία μαζί τους

Αγαπητέ κύριε Σουλαντίκα,

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον

Σε συνέχεια του μαιλ σας , παρακάτω θα βρείτε την προσφορά μας,

ΙΝ 20 ή 27/1 OUT 22 ή 29/1/12 ( 15 δωμάτια )

ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ) από 145,00 η Δ/Ν με πρωινό στα 120,00
DeluxeDouble ( εκτός κεντρικού κτηρίου,τζάκι ) από 120,00 η Δ/Ν με πρωινό στα 95,00
StandardDouble ( εκτος κεντρικού κτηρίου ) από 110,00 η Δ/Ν με πρωινό στα 85,00

Οσον αφορά κάποιον χώρο για την κοπή της πίτας σας και τις θέσεις παρκινγκ θα σας τα εξασφαλίσουμε δωρεάν!

Επίσης εάν τα δωμάτια είναι από 15 και πάνω θα σας οργανώσουμε μια βραδιά με ζωντανή Ελληνική μουσική στο χώρο του μπαρ δωρεάν!

Η χρήση της εσωτερικής θερμαινόμενης πισίνας , του γυμναστηρίου, του υδρομασάζ και των τζακιών συμπεριλαμβάνονται στην τιμή.
Στο ξενοδοχείο μας λειτουργεί εστιατόριο με μεσογειακό μενού και παραδοσιακή ταβέρνα σε προσιτές τιμές.

Στη διαθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία και θα είναι τιμή μας να ξαναεπιλέξετε το ξενοδοχείο μας και εσείς και η παρέα σας για τις διακοπές σας.


Με εκτίμηση,

Ioannou Dimas Dimitrios
Hotel Manager

Tel:0030 22660 91000-2 Fax:0030 22660 91003
e-mail: manager@dasostheretron.gr
Paleoxari - Doridas PC: 33 056
e-mail:info@dasostheretron.gr URL: www.dasostheretron.gr (http://www.stilo-club.gr/exchweb/bin/redir.asp?URL=http://www.dasostheretron.gr)


From: KEM_ISoulantikas [mailto:kem_isoulantikas@germanos.gr]
Sent: Thursday, December 01, 2011 2:18 AM
To: info@dasostheretron.gr
Subject: Ζήτηση προσφοράς



Καλησπέρα σας
Ονομάζομαι Σουλαντίκας Γιάννης και είμαι μέλος μιας λέσχης αυτοκινήτων StiloClub.
Θα θέλαμε να πραγματοποιήσουμε την ετήσια συνάντηση μας στο ξενοδοχείο σας για 3 μέρες την περίοδο από 20-22/01/2012 ή 27-29/01/2012 και πιθανόν ακόμα μία εναλλακτική ημερομηνία που θα μας προτείνετε εσείς κοντά σε αυτές την ημερομηνίες.
Θα θέλαμε περίπου 13-15 δωμάτια πιθανόν και περισσότερα εάν έχουμε μεγαλύτερες συμμετοχές κάτι που θα εξαρτηθεί από την τιμή που όπως καταλαβαίνετε την περίοδο αυτή παίζει σημαντικό ρόλο.
Επίσης θα θέλαμε να χρησιμοποιήσουμε έναν χώρο του ξενοδοχείου σας το Σάββατο βράδυ για την κοπή της πίτας καθώς επίσης και εξασφαλισμένες θέσεις Parking στο γκαράζ σας για όλο το τριήμερο.
Γι'αυτό θα ήθελα να μου κάνετε μια γραπτή προσφορά για της παραπάνω ημερομηνίες και τις παροχές που δικαιούνται στην συγκεκριμένη τιμή(πχ χρήση πισίνας, γυμναστηρίου κλπ)
Ευχαριστώ πολύ

Stilatos
07-12-11, 12:12
δ/ν τη σημαινει? δηλαδη η φθηνοτερη τιμη τι αντοιστιχει? α κατσε εννοει οτι πχ απο 145 μας το κανει 120?

s6_sot
07-12-11, 12:58
Δ/Ν προφανώς εννοεί διανυκτέρευση, δηλαδή 120 η βραδιά...

ioannidis
07-12-11, 14:49
Γιάννη έκανες ένα λάθος και μία παράλειψη...

Καλησπέρα σας
Ονομάζομαι Σουλαντίκας Γιάννης και είμαι μέλος ΤΗΣ λέσχης αυτοκινήτων StiloClub, και είμαι Παναθηναϊκός και έχασα από τον μεγάλο ΑΡΗ.


Έτσι ξεκινάει ο κόσμος τα mail του...

ThoDoriS
07-12-11, 15:04
Επειδή το μέρος είναι απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ας κάνω εγώ την αρχή:

1.ThoDoriS - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)

Soul_Giannis
07-12-11, 15:07
Γατακια και σκουλικια Αρειανοι θα λιωσετε στο χωμα!!!!

1.ThoDoriS - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)
2.Soul_Giannis - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)

face
07-12-11, 15:17
Ou la la. Τι είναι ετούτο????
Λοιπόν άμπαλοι χαρείτε φέτος που δεν έχει Ολυμπιακό Βόλου γιατί του χρόνου θα τρέχετε πάλι.

1.ThoDoriS - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)
2.Soul_Giannis - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)
3.Face - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο κάποια άτομα στις πατητές στην πισίνα)

ioannidis
07-12-11, 15:31
Άσε μας ρε με τον Ολ. Βόλου...

1.ThoDoriS - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)
2.Soul_Giannis - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)
3.Face - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο κάποια άτομα στις πατητές στην πισίνα)
4.Ioannidis - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να απλώσω το κασκόλ του ΑΡΗ στην πισίνα)

richard
07-12-11, 15:52
Τελικα ειχε δικιο ο Γιωργακης που ελεγε οτι λεφτα υπαρχουν! Ολοι σε ExecutiveDouble θα μεινετε?
Και εγω που ελεγα να σας πω για κατι πιο φθηνο... http://www.blvd-deals.net/gr/see_offer.php?offer_Id=498&ref=linkwise
Δεν πειραζει, το πολυ πολυ να ερθω και εγω ο φουκαρας αλλα για μια βραδια, απο Σαββατο πρωι και φυσικα στο 85αρι το υπογειο διπλα στον λεβητα... :-b
Παντως το dasos τα σπαει, μ@μ@ει!

παντελης
07-12-11, 16:26
DeluxeDouble ( εκτός κεντρικού κτηρίου,τζάκι ) από 120,00 η Δ/Ν με πρωινό στα 95,00

1.ThoDoriS - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)
2.Soul_Giannis - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο στην πισίνα)
3.Face - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να λιώσω λίγο κάποια άτομα στις πατητές στην πισίνα)
4.Ioannidis - ExecutiveDouble ( κεντρικό κτήριο, τζάκι ), 2 Δ/Ν, απο Παρασκευή (όχι τίποτα αλλά να απλώσω το κασκόλ του ΑΡΗ στην πισίνα)
:happy::happy::happy::happy::happy::happy::happy:: happy:
να ποιοι κανονηζουνε τα παντα και κανουνε κουμαντο
λοιπον να πληρωσεται εσεις για ολους εμας μιας και αφησατε το παντελη μονο του......
χαχαχαχαχαχα
αμα γυρναει ο τροχο και βολευεται και ο φτωχος πολυ με αρεσει.χαχαχαχ

richard
07-12-11, 16:42
Χιλιομετρικες αποστασεις και κοστος καυσιμου

Απο Καβαλα = 547 km / 91 ευρω καυσιμα +-
Απο Θεσσαλονικη = 424 km / 69 ευρω καυσιμα +-
Απο Βολος = 248 km / 44 ευρω καυσιμα +-
Απο Αθηνα = 248 km / 38 ευρω καυσιμα +-
Απο Καλαματα = 320 km / 49 ευρω καυσιμα +-
Απο Ζακυνθος (κυλληνη) = 129 km / 23 ευρω καυσιμα +-
Απο Πατρα = 52 km / 10 ευρω καυσιμα +-
Πηγη www.googlemaps.com

ioannidis
07-12-11, 18:10
Α, χα...
Άλλαξα κλίμακα τώρα. Έπεσα στα 38... :P

s6_sot
07-12-11, 18:15
:O Από πότε?

Ionio-Zante
07-12-11, 19:38
Χιλιομετρικες αποστασεις και κοστος καυσιμου

Απο Καβαλα = 547 km / 91 ευρω καυσιμα +-
Απο Θεσσαλονικη = 424 km / 69 ευρω καυσιμα +-
Απο Βολος = 248 km / 44 ευρω καυσιμα +-
Απο Αθηνα = 248 km / 38 ευρω καυσιμα +-
Απο Καλαματα = 320 km / 49 ευρω καυσιμα +-
Απο Ζακυνθος (κυλληνη) = 129 km / 23 ευρω καυσιμα +-
Απο Πατρα = 52 km / 10 ευρω καυσιμα +-
Πηγη www.googlemaps.com

Απο Ζακυνθος (κυλληνη) = 129 km / 23 ευρω καυσιμα +-
Να συμπληρωσω επισης 54 eur + 54 eur το αμαξι με τα 2 ατομα να περασει απεναντι με το πλοιο.
Επισης να προσθεσω τα 12 eur της γεφυρας.

Αρα 54 + 12 + 23 = 89. Ολα Αυτα βεβαια πολυ αισιοδοξα. γιατι σιγουρα 23 σε βενζινα δεν φτανουν ουτε μεχρι την Πατρα.

Απλα το αναφερω για να μην νομιζουν μερικοι οτι παω με 23 eur στην Ορεινη Ναυπακτια.

ioannidis
07-12-11, 21:41
:O Από πότε?

Έχει λίγες μέρες...

παντελης
08-12-11, 00:15
Μωρε καλα ειναι αλλα απλα τις προιγουμενες χρονιες μας εβγενε η εκδρομη περιπου 280 με 320 ευρω και φετος ειναι ολα ποιο ακριβα και περουμε λιγοτερα λεφτα.
προσωπικα δε ξερω μπορει να ειναι καλο το μερος καλο το ξενοδοχειο αλλα θελουμε 120 ευρω στη καλητερη πηγενε ελα Βολο-Ναυπακτια-βολτες -ταβερνες-Βολο+16 ευρω διοδια
θελουμε 95+95 το δωματιο
να φαμε σαν ανθρωποι να ευχαριστηθουμε αλλο ενα 140αρη για παρασκευη βραδι-σαβατο μεσιμερι-σαββατο βραδι-κυριακη μεσιμερι διλαδι 4 γευματα μεσο ορο 35 ευρο και αντε και κανα καφεδακι και κανα ποτακι το βραδι(σαν παιδι και εγω)βαλε κανα 20αρικο ολα αυτα στη καλητερη των περιπτωσεων
συνολον 120+16+95+95+140+ 20=486 που ποτε δε χαλας μονο αυταοποτε στρογκηλοποιηση =500 ευρω .
και αυτο σκεφτομαι αλλες χρονιες περνουσαμε ολη την εκδρομη ποιο οικονομικα και ειμασταν ολοι σε πολυ καλητερη οικονομικη κατασταση τωρα ολοι μας εχουμε χασει λεφτα και εχουμε στρημοχθει δε ζηταω να μην παμε εκδρομη απλα δε γινετε να βρουμε κατι ποιο συμαζεμενο διλαδι ρε μεγαλε ενα Fiat Club εισαι και μου γουσταρεις 5αστρερο ξενοδοχειο διλαδι το porse club που θα παει να κοψει πιτα σε 10000000αστρερο ξενοδοχειο?ενταξι σε ολους αρεσει να περναμε καλα και να βρησκομαστε μεσα σε ενα 5αστερο ξενοδοχειο αλλα οχι με τετοιες τιμες ρε παιδια .
οι μισοι ολη τη χρονια κλεγεστε και εγω μαζι οτι δε μας φτανουνε και οτι δε τη βγαζουμε τη χρονια και ενα σωρο κλαψες τι να πω δε ξερω .τωρα θα μου πειτε οτι με αυτη τη λογικη ποσο θα πρεπει να κοστηζει η εκδρομη για να την αποδεχοντε ολοι
- δε ξερω εγω δηλωσα σημετοχη αλλα ειναι πολλα τα εξοδα φετος και τα εσοδα λιγοτερα και αυτη ειναι η αληθεια γιατι μπορει να ενθουσιαζεσε που θα δεις φιλους και θα περασεις καλα αλλα δεν ειναι τοσο απλο γιατι η Ελλαδα μεχρι τωρα περνουσε καλα εδω και λιγο καιρο που δεν υπαρχουνε μπικικινια δε περναει καλα ε αμα μας δουνε με τα φιατακια να κανουμε τους μεγιστανες σε 5αστερα ξενοδοχεια τοτε να δειτε στα γονατα θα πεφτουμε για να εξηγησουμε οτι απλα κανουμε εκδρομη (τρια πουλακια καθονταν και πλεκανε πουλοβερ .
πολλα εγραψα και θα ηθελα αν εχετε τη διαθεση να διαπραγματευτητε κατι καλητερο εστο και σε αυτο το ξενοδοχειο να μειωσουμε καπως την τιμη γιατι να δωσουμε με την αναδουλεια που εχουνε τα ξενοδοχεια 120-85 ευρω για εναν υπνο και ενα πρωινο και να μην τα φαμε εμεις σε οτι γουσταρουμε .
αν θελετε σκεφτητε το με καθε ειληκρηνια μπορει να τα αξιζει το ξενοδοχειο τα λεφτα αλλα ειναι παραπολλα .

Soul_Giannis
08-12-11, 01:36
Φιλε Παντελη καταλαβαινω οτι ειναι πολλα τα λεφτα για καποιους αρα ρε φιλε στην Τελικη να σου πω τις εξης φολες που εχουμε φαει και τις αποδεχτεικαμε!
Περυσι Τα ζωακια κανανε παρτυ στο δωματια καποιον και εσυ κοιμηθηκες στο δωματιο της Ρεσεψιονιστ!Εγω πληρωσα να εχω τζακι και τζακι δεν αναψα γιατι καπνιζε!
Προπερσι στον Παρνασσο θυμασαι πως ηταν τα δωματια και οτι σπασαμε σε 2 ξενοδοχεια!
Μια αλλη φορα στο Καρπενησι στο Ξενοδοχειο ΕΛΒΕΤΙΑ (καμια σχεση με την πραγματικοτητα)τα δωματια ηταν απλα απαραδεκτα!Να φανταστεις σε αυτο που πηγα να μεινω εγω ειχε χεσει ενας μαστορας και τα ειχε αφησει τα σκατακια του 15μερες χωρις να τραβηξει καζανακι και η λεκανη χωρις νερο!Εαν το εβλεπες θα ξερναγες!

Δεν λεω οτι το ξενοδοχειο ειναι το Καλυτερο που θα μπορουσαμε να παμε!
Σιγουρα κανεις δεν θα ειναι απολυτα ικανοποιημενος!
Σιγουρα θα υπαρχουν και καποιοι να πουν οτι δεν περνανε καλα!
Αλλα εαν θες κατι πολυ τα καταφερνεις!

face
08-12-11, 10:09
Τα λεφτά είναι πολλά όπου και να πάμε.
Τα έξοδα για βενζίνες, ταβέρνες, καφέδες κτλ είναι τα ίδια παντού εκτός αν κάνουμε Πανελλήνια εγώ με τον Παντελή στο Πήλιο, τα παιδιά από την Αθήνα στην Πάρνηθα και τα παιδιά από Θεσσαλονίκη στην Χαλκιδική, ο Σωτήρης στην Βελίκα και βρισκόμαστε για καφέ μέσω Live Streaming.
Σε όποιο αξιοπρεπές ξενοδοχείο και να πάμε κάτω από 70€ την βραδιά δεν πρόκειται να δώσουμε.
Τώρα υπάρχει επιλογή για €85 και από ότι βλέπω τα ξενοδοχείο τα σπάει.
15€ διαφορά πιστεύω αν θέλει κάποιος τα καλύπτει.
Όπου πάμε κάθε χρονιά περνάμε super είτε μένουμε στο Ελβετία είτε στο Δάσος Θέρετρον.
Το θέμα είναι όμως ότι το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.

richard
08-12-11, 15:58
Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι μπορουμε να βρουμε αξιοπρεπεστατο ξενοδοχειο τουλαχιστον με 50 ευρω, δεν θα εχει ομως πισινες, τζακια και γυμναστηρια, θα εχει ομως τα βασικα οπως a/c, ψυγειο και tv.
Στο φιναλε ρε παιδια ποσο θα ειμαστε στο ξενοδοχειο, πιο πολυ θα παιξει εξω και σε ταβερνες πιθανολογω.
Το ωφελος που θα εχουμε θα ειναι πανω κατω τα καυσιμα για καποιους
Εγω για 1 βραδυ με βλεπω και δεν με νοιαζει και πολυ, αλλα για καποιους που ερχονται απο μακρυα και κανουν 2 διανυκτερευσεις ειναι νουμερο....
Βασει κρισης που διανυουμε ειναι πολλα τα λεφτα, ισως πρεπει να ειμαστε πιο ''ταπεινοι''....
Γνωμη μου παντα.

richard
08-12-11, 16:08
Προπερσι στον Παρνασσο θυμασαι πως ηταν τα δωματια και οτι σπασαμε σε 2 ξενοδοχεια!



Και σε αυτο που λεμε να παμε, τα φθηνα δωματια ειναι εκτος κεντρικου κτηριου, βλεπω να ειμαι μονος μου... μπουχου σνιφ σνιφ!

ThoDoriS
08-12-11, 17:06
Επειδή έχω μείνει στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο για ΠΣΚ στο παρελθόν και επίσης έχω έρθει και στις προηγούμενες εκδρομές του Stiloclub μπορώ να πώ τα εξής:
Θετικά:
1. Το ξενοδοχείο αξίζει κυριολεκτικά και το τελευταίο ευρώ. (Είτε είναι το δωμάτιο των 85 είτε των 120)
2. Δεν συγκρίνεται με κανένα που είχαμε πάει στο παρελθόν (Ούτε ακόμα και με εκείνο στην λίμνη Πλαστήρα)
3. Η πισίνα είναι ότι πιο ωραίο υπάρχει....(και ας είναι μέσα ο Σουλαντίκας, ο Ιωαννίδης και ο Στεργιανός)
4. Ειτε δωμάτιο στο κεντρικό κτίριο είτε εκτός είναι το ίδιο. Είναι συγκρότημα όπως πέρσι που πήγαμε στα Ζαγοροχώρια. Ίσως τα εκτός κεντρικού κτιρίου να είναι και πιο όμορφα απλά δεν πας με το μαγιό έτοιμος απο το δωμάτιο στην πισίνα αλλά αλλάζεις εκεί.
5. Φανταστικό μέρος για περπάτημα, με ρυάκια κτλ
6. Δίνει ποδήλατα δωρεάν για mountain bike

Αρνητικά:
1. Τα τελευταία 1.800μέτρα είναι σε πατημένο χωματόδρομο (όπως αυτός που είχαμε πάει στο Περτούλι) Νομίζεις ότι χάνεσαι στο δάσος...το αποτέλεσμα όμως σε ανταμοίβει....(απλά μην φτάσεις βράδυ)
2. Δεν έχει γύρω γύρω βενζινάδικα
3. Δεν έχει κοντά ταβέρνες....αχχχχχχχ
4. Ο Σουλαντίκας, ο Ιωαννίδης και ο Πέτρος θέλουν να κάνουν μπάνιο....


Περιμένω πως και πώς την μέρα....

jason
08-12-11, 19:33
Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι μπορουμε να βρουμε αξιοπρεπεστατο ξενοδοχειο τουλαχιστον με 50 ευρω, δεν θα εχει ομως πισινες, τζακια και γυμναστηρια, θα εχει ομως τα βασικα οπως a/c, ψυγειο και tv......

.....και άμα βρείτε σε αυτή την τιμή , σίγουρα θα έχει ...χέσει μέσα κάποιος μάστορας!!!! όπως έγραψε πιό πάνω ο Soul Giannis.... Φίλοι μου τη γνώμη μου παραθέτω , δεν συμμετέχω στην εκδρομή , αν και πολύ θα το ήθελα . Δυστυχώς οι παρεχόμενες υπηρεσίες σε αυτό το προιόν στη χώρα μας , είναι ελεεινές . Για να βρείς κάτι που τουλάχιστον δεν θα προσβάλει την αξιοπρέπεια σου , πρέπει να χώσεις το χέρι βαθειά στην τσέπη ...αν φυσικά το αντέχεις . Διαφορετικά ...κλείνεις τα μάτια και απολαμβάνεις την καλή παρέα !!! Τελικά , αυτό πιστεύω είναι που μετράει ....

Να περάσετε καλά και να γυρίσετε γεροί στα σπίτια σας παιδιά ,

Richard , πάντα φιλικά ,
Jason

ioannidis
08-12-11, 23:54
Επειδή έχω μείνει στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο για ΠΣΚ στο παρελθόν και επίσης έχω έρθει και στις προηγούμενες εκδρομές του Stiloclub μπορώ να πώ τα εξής:
Θετικά:
1. Το ξενοδοχείο αξίζει κυριολεκτικά και το τελευταίο ευρώ. (Είτε είναι το δωμάτιο των 85 είτε των 120)
2. Δεν συγκρίνεται με κανένα που είχαμε πάει στο παρελθόν (Ούτε ακόμα και με εκείνο στην λίμνη Πλαστήρα)
3. Η πισίνα είναι ότι πιο ωραίο υπάρχει....(και ας είναι μέσα ο Σουλαντίκας, ο Ιωαννίδης και ο Στεργιανός)
4. Ειτε δωμάτιο στο κεντρικό κτίριο είτε εκτός είναι το ίδιο. Είναι συγκρότημα όπως πέρσι που πήγαμε στα Ζαγοροχώρια. Ίσως τα εκτός κεντρικού κτιρίου να είναι και πιο όμορφα απλά δεν πας με το μαγιό έτοιμος απο το δωμάτιο στην πισίνα αλλά αλλάζεις εκεί.
5. Φανταστικό μέρος για περπάτημα, με ρυάκια κτλ
6. Δίνει ποδήλατα δωρεάν για mountain bike

Αρνητικά:
1. Τα τελευταία 1.800μέτρα είναι σε πατημένο χωματόδρομο (όπως αυτός που είχαμε πάει στο Περτούλι) Νομίζεις ότι χάνεσαι στο δάσος...το αποτέλεσμα όμως σε ανταμοίβει....(απλά μην φτάσεις βράδυ)
2. Δεν έχει γύρω γύρω βενζινάδικα
3. Δεν έχει κοντά ταβέρνες....αχχχχχχχ
4. Ο Σουλαντίκας, ο Ιωαννίδης και ο Πέτρος θέλουν να κάνουν μπάνιο....


Περιμένω πως και πώς την μέρα....

Έχω ήδη παραγγείλει το μαγιώ του Borat. Μόνο αυτό σου λέω. Τέλος.

richard
09-12-11, 10:54
.....και άμα βρείτε σε αυτή την τιμή , σίγουρα θα έχει ...χέσει μέσα κάποιος μάστορας!!!! . Για να βρείς κάτι που τουλάχιστον δεν θα προσβάλει την αξιοπρέπεια σου , πρέπει να χώσεις το χέρι βαθειά στην τσέπη ...αν φυσικά το αντέχεις .,
Jason

Φιλε Jason, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω σε αυτο μαζι σου, επειδη γνωριζω απο εγκυρες πηγες το τι παιζει στην αγορα σε σχεση με τα ξενοδοχειαμ και να σου πω οτι απο περυσι το χειμωνα, οι ξενοδοχοι παρακαλανε για μια κρατηση, εχουν πεσει παρα πολυ οι τιμες.
Τουλαχιστον για Αραχωβα που τα γνωριζω πολυ καλα δεν ειναι οπως τα λες, και μιλαω για Αραχωβα, φαντασου τι γινεται σε αλλα μερη που δεν ειναι και τοσο επισκεψιμα....
Στην Ιτεα πχ που παω για ψαρεμα πληρωνω 30 ευρω την βραδια και δεν βρηκα ποτε μεσα στην λεκανη ''μπλοκι''. :-)

jason
09-12-11, 12:46
Φιλε Jason, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω σε αυτο μαζι σου, επειδη γνωριζω απο εγκυρες πηγες το τι παιζει στην αγορα σε σχεση με τα ξενοδοχειαμ και να σου πω οτι απο περυσι το χειμωνα, οι ξενοδοχοι παρακαλανε για μια κρατηση, εχουν πεσει παρα πολυ οι τιμες.
Τουλαχιστον για Αραχωβα που τα γνωριζω πολυ καλα δεν ειναι οπως τα λες, και μιλαω για Αραχωβα, φαντασου τι γινεται σε αλλα μερη που δεν ειναι και τοσο επισκεψιμα....
Στην Ιτεα πχ που παω για ψαρεμα πληρωνω 30 ευρω την βραδια και δεν βρηκα ποτε μεσα στην λεκανη ''μπλοκι''. :-)

Richard , σίγουρα αυτές είναι κάποιες εξαιρέσεις που τονίζουν ένα κανόνα . Ο κανόνας όμως είναι ότι ο περισσότερος κόσμος απο τα ξενοδοχεία low cost , έχει δυστυχώς τραυματικές εμπειρίες και σου εύχομαι να μην βιώσεις ποτέ καμία ...

P/s . Μου αρέσει πολύ το ψάρεμα ( αν και είμαι ναυτικός , προτιμώ το παράκτιο ) , ...στην Ιτέα σε ποιό μένεις ;;

richard
09-12-11, 14:06
Richard , σίγουρα αυτές είναι κάποιες εξαιρέσεις που τονίζουν ένα κανόνα . Ο κανόνας όμως είναι ότι ο περισσότερος κόσμος απο τα ξενοδοχεία low cost , έχει δυστυχώς τραυματικές εμπειρίες και σου εύχομαι να μην βιώσεις ποτέ καμία ...

P/s . Μου αρέσει πολύ το ψάρεμα ( αν και είμαι ναυτικός , προτιμώ το παράκτιο ) , ...στην Ιτέα σε ποιό μένεις ;;

Σιγουρα, καποια στιγμη θα σου τυχει και η στραβη, και σε μενα εχει τυχει μια φορα στους Δελφους που υπεθεσα οτι θα εχει a/c και τελικα ειχε καλοριφερ, και οταν ειπα να το ανοιξει γιατι εκανε ψοφο, μου λεει η κυρια ''αν το ανοιξουμε απο τωρα που ειναι Οκτωβρης, ΠΑΕΙ ΧΑΘΗΚΑΜΕ!!! '' Και μας εδωσε 2 κουβερτες στον καθενα που βρωμαγαν ναφθαλινη...

Στην Ιτεα μενω σε αυτο... http://www.avrarooms.gr (εχει τα βασικα + wifi + κουζινα μεγαλη για κοινη χρηση.)
Σορυ παιδια για το :offtopic_gr:

παντελης
09-12-11, 21:54
Ναι βρε παιδια αυτο λεω και εγω.
περισι κανατε ολοκληρη μανουρα οπως αι καθε χρονο για να ειναι η τιμη συμαζεμενη κοντα στα 70 ευρω και αν θυμαμε καλα επεσαν διαπραγματευσεις και κοντρα διαπραγματευσεις και τελικα στο τελος η τιμη ηταν σχετικα καλη .
φετος απλα παμε σαν αρνια στο σφαγειο διλαδι αποδεχτηκατε με τη μια φορα μια δηθεν εκπτωση και εισθε ικανοποιημενοι που θα δωσετε 240 ευρω για δυο βραδιες ενω περισι που δωσατε 130 για δυο βραδιες εισασταν συνεχως δε διαπραγματευση στη τιμη .
διλαδι τις προιγουμενες φορες δεν ηταν καλο το ξενοδοχειο που επιλεγατε για την εκδρομηκαι εγω ρωταω το εξης
αμα υπαρχνουνε το ιστορικο επιλογης ξενοδοχειον που 7 φορες ηταν κατα την αποψη σας απογοητευτηκο ποιος μας λεει οτι για ακομη μια φορα στο ξενοδοχειο που επιλεγεται παλι κατι θα συμβει και κατι δεν θα ειναι οπως το πειμενουμε αφου 7 φορες λες οτι πεφτεις σε αμαρτημα ποιο δυς εξ αμαρτην ουκ αντρος εσυ οχι 1 οχι 2 οχι 3 οχι 4 οχι 5 οχι 6 αλλα 7 φορες λες οτι τα φθηνα μεχρη στιμγης ξενοδοχεια ηταν λαθος επιλογη και τωρα ξηλωθητε οποιοι θελετε να ερθεται για να παμε σε ενα καλο ξενοδοχειο επιδη εχουμε ξανα παει και ηταν τελειο .τελος παντων
στο ξαναλεω για ενα υπνο να δωσω μισο μηνιατικο δε το κανω .
αμα ειναι και δεν εχεται προβει σε καποια αλλη συμφωνια με το ξενοδοχειο ζητηστε καλητερη τιμη και απετηστε να μας κανει καλητερη τιμη ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΜΕ ΜΕ 100 ΕΥΡΩ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 15 ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΟ ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΑΡΑΝΕ ΜΥΓΕΣ.
ΘΕΛΩ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΕΑ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 240 ΕΥΡΩ ΔΥΟ ΒΡΑΔΙΕΣ ΕΓΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΩ ΤΟΣΟ ΕΓΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.
ΔΙΛΑΔΙ ΦΕΤΟΣ ΟΙ ΕΧΩΝΝΤΕΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΑΚΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΚΔΡΟΜΗ ΟΙ ΜΗ ΕΧΩΝΤΕΣ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ .
ειναι η πρωτη φορα που γραφω κατι τετοιο και με αυτο το υφος γιατι απλα δεν δεχομαι αυτη την τιμη ενω εσυ την αποδεχεσε ενω παλιτερες χρονιες που πληρωναμε τα μησα του μισου επαναστατουσες φετος γιτι μας βαζεις να πληρωσουμε τοσα πολλα ?

Soul_Giannis
10-12-11, 02:03
Ωπα ωπα Παντελη γιατι δεν καταλαβαινω σε ποιον αναφερεσαι!
Εαν λες για εμενα ποτε δεν ειπα τιποτα για την τιμη σε οσες πανελληνιες και εαν εχω παει!
Τωρα εαν μιλας για καποιον αλλον απλα πες το για να ξερουμε τι λεμε!
Εαν καποιου δεν του αρεσει το 120 εχει και με 85 και μολις 15 ευρω παραπανω απο τα 70 που λες!
Τωρα εαν δεν εχει τα 15 και θελει να παρει και το κυριλε δωματιο τοτε ρε φιλε τι να του κανω!Τα μεταξωτα βρακια λενε θελουν και μεταξωτους ****υς!Δεν μπορει να ζητα να εχει Fiat Με τιμη Dacia!
Το ξενοδοχειο εχει 3 διαφορετικες τιμες!Διαλεγει και παιρνει!
Νομιζω η καθε μια τεριαζει στον καθενα μας!

παντελης
10-12-11, 09:54
καλημερα η συνεχεια
διλαδι φιλε μου αν το ξενοδοχειο μας εκανε τιμη 300 ευρο το καλο δωματιο και 285 το αμεσος κατοτερο και 270 το φθηνοτερο διλαδι κατα 15 ευρω φθηνοτερο αυτο θα ηταν αρκετο για τα οικονομικα του καθενος.
πιστευεις οτι τα δικαμου οικονομικα εχουνε διαφορα 15 ευρω παο του οποιουδηποτε?
εδω μηλαμε οτι για ενα υπνο δεν ειναι λογικο να δωσεις 5 μεροκαματα ΕΝΑΝ ΥΠΝΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΙΤΑ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙ.......................ΠΑ.
ειναι δικαιομα σας φιλε να επιλεγεται οποιο ξενοδοχειο θελεται για την παρτη σας και για τα συμφωνα με τα οικονομικα σας αλλα και τα γουστα σας.
ομως για ενα κοινο σκοπο οπως ειναι η εκδρομη που απαρτηζεται απο ανθρωπους διαφωρων οικομικων δυνατοτητων δεν ειναι λογικο να αποφασιζουνε ενας δυο τρεις για ολους τους υπολοιπους.
οπως καθε χρονο πιτευω οτι καλο ειναι να βρεθουνε ακομη δυο τρεια ξενοδοχεια που ειναι σε καλητερες τιμες και εντελος δημοκρατικα να διαλεξει η πλειοψηφεια το που θα παμε και επιδη καποιος φιλος ανεφερε οτι μια φορα παμε εκδρομη ας παμε καπου που να εξηζει ε' για αυτον και αλλους δυο τρεις ας πανε στο ξενοδοχειο που θελουνε οποιος αλλος θελει θα βρει καποιο ξενοδοχειο τις αρεσκειας του και των οικονομικων τους ομως αυτο δεν ειναι το ενωτικο πνευμα που καποτε μας κρατουσε ενωμενους και ολους μαζι σαν ομαδα.
εγω θελω φιατ στη τιμη φιατ .
εσυ γιαννη μιας και ενεφερες ενα ατοπο παραδειγμα θελεις φερραρι στη τιμη φιατ γιατι ετσι θελεις και ειναι δικαιομα σου και το σεβομαι ομως για να ερθουνε στην εκδρομη ποιο πολλα ατομα.
εχω γυρησει ολη την Ευρωπη και οταν για μια εβδομαδα στην Ελβετια στο Λουγκανο πληρωσα 290 ευρω συνολο σε 4 αστερων ξενοδοχιο επισεις σε 5 αστερων στη Λουκερνη για 4 μερες εδωσα 210 ευρω με πρωινο και διατροφη θα μου πεις οτι ηταν προσφορες ενταξι ομως ειχα την επιλογη να διαλεξω εγω που θα παω και με ποιο κοστος και με ποιες παροχες στη δικη μας περιπτοση επιλεχτηκε ενα ακριβω ξενοδοχιο που απλα εκανε μια τιπικη προσφορα .
παλι καλα που δεν επιλεχτηκε το χιλτον παλας να παμε και να ζητησουμε φθηνο δωματιο καινα μας δειχνουνε τη πορτα...........................
τελος παντων αν δεν αλλαξει η τιμη εγω ισως δεν ερθω.
οτι εχω γραψει δεν το γραφω γιατι εχω με καποιον κατι σας εκτημω ολους και το ξερεται ομως μιας και εσυ εκανες μια φυλοτιμη προσπαθεια να οργανωσεις την εκδρομη απλα ζητα κατι καλητερο για μερικους απο εμας για καλητερη τιμη και αμα τα καταφερεις θα σε κερασω ενα CAR SPA εντελως δωρεαν .

Soul_Giannis
10-12-11, 10:16
Παντελη συνεχιζω να δυσκολευομα να σε καταλαβω!

Φιλε για οποιον θελει και δεν εχει υπαρχει και δωματιο με 85!Οπως ειπα και πριν φτανουμε μεχρι εκει που θελει το χερι μας και οχι εκει που θελει ο ****ς μας!
Βεβαια εαν δεν υπαρξει καποιος ο οποιος θελει να ερθει και τα οικονομικα του ειναι δυσκολα ας το πει δεν ειναι κακο και κανουμε μια μαζοξη μερικων ευρω και ερχεται στην εκδρομη!Δεν ειναι ντροπη!Ντροπη ομως ρε φιλε ειναι να λες δεν εχω και να ζητας δωματιο LUX!

Το ξενοδοχειο ειναι Super και εχει και πισινα θερμενομενη να βαλουμε τις κορμαρες μας να γουσταρουμε και να κανουμε τις μαλακιες μας!Και φυσικα οπως βλεπω οι συμμετοχες ειναι οπως παντα λιγες!
Αρα τι αγχωνεσαι για τους αλλους!
Τα παιδια που ερχοντα σε εκδρομες ειναι στανταρ!

παντελης
10-12-11, 12:04
εγω το λεω γιατι νομιζω οτι αυτος μας ποιανει το **** με τοσα που ζηταει.
μη μηλας για **** γιατι εσυ εισαι XXXXXXL σε σχεδον ολα γιατι εχουμε και εμεις το κατι της μας .
μετα τον ανθρωπο τον εχει πει κανεις οτι εσυ θα κανεις βουτια απο το ποιο ψηλο βατηρα και θα ψαχνει νερο για να ξαναγεμησει τη πισινα?
δε λεω θα εχει και αυτος καποιες απωλειες ετσι ισως δικαιολογητε η τιμη.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αντε δε λεω τιποτα αλλο απλα μολης σου ειπα για CAR SPA μου φαινεται αλλαξε το υφος σου ατιμουλικο.

face
10-12-11, 12:13
Ρε Παντελή επειδή η μπέμπα αρχίζει και βάζει το δάχτυλο στο στόμα και πρέπει να της βάλω την πιπίλα θα πω ένα πράγμα.
Υπάρχει και δωμάτιο με 85€.
Τα έχουμε δοκιμάσει όλα και από τα σχεδόν τζάμπα έχουμε φάει παλούκι όλες τις φορές.
Τα υπόλοιπα από τηλέφωνο.

richard
10-12-11, 12:23
εγω το λεω γιατι νομιζω οτι αυτος μας ποιανει το **** με τοσα που ζηταει.


Φιλε Παντελη, για τις παροχες που εχει το ξενοδοχειο νομιζω οτι τα 85 δεν ειναι πολλα.
Το θεμα ειναι οτι βασει της γενικης οικονομικης δυσκολιας που υπαρχει, θελουμε τετοιες παροχες?
Υπαρχουν μελη που με μια καλυτερη τιμη θα μας τιμουσαν με την παρουσια τους?
Το λεω αυτο γιατι δεν ειναι ευκολο για καποιον να πει οτι δεν εχω λεφτα και καντε εναν ερανο για μενα (οπως λεει ο φιλος Γιαννης).
Καποιοι το βλεπουν σαν μια εκδρομη για παχυλα πορτοφολια, μηπως πρεπει να σκεφτουμε και αυτους, αν υπαρχουν? Αλλα απο οτι βλεπω δεν ειπε κανεις τιποτα για την τιμη εκτος απο μενα και σενα...

Soul_Giannis
10-12-11, 12:40
Εσυ Richard θα έρθεις ούτως η άλλος!Ο Παντελης επίσης το ίδιο!Εμεις που πάμε κάθε χρόνο στην εκδρομή εκει θα είμαστε όπως πάντα!
Ρε Παντελή αντί να χαίρεσαι που σου βρήκα ξενοδοχείο στα κατσαβραχα με υπόγειο πάρκινγκ φυλασομενο απο έναν σκύλο Αγίου βερνανδου και βρύση με λάστιχα για να πλυνεις το εργαλείο 5 φορές την μέρα και εάν κανείς κέφι το ρίχνουμε και στην θερμενομενη κάθεσαι και στεναχωριεσαι;

paidaros
10-12-11, 12:54
υπαρχουν και παρα μα παρα πολλες προσφορες απο διαφορα σαιτ,π.χ golden deals και αλλα τετοια σαιτ που εχουν τρομερα ξενοδοχεια με παρα πολυ καλες τιμες

παντελης
10-12-11, 13:01
kala ενταξιιιιιιιιιι
με πισατε αιμενααιγο ισος μπωραισο να ερθο ταιλικα .
εγω ειπα οτι ειπα για το γενικο συνολο γιατι οντως ειναι καπως αρκετα τα λεφτα επιδη βαρανε μυγα και μοληε εμφανιστει πελατις θελουνε να βγαλουνε τα σπασμενα.
καλα ενταξι θα ερθω μονο μιν μου τα φατε ολα ως συνηθως φαταουλεςςςςςςςς.

Ionio-Zante
10-12-11, 20:00
Έχω ήδη παραγγείλει το μαγιώ του Borat. Μόνο αυτό σου λέω. Τέλος.

Μιχαλη απο εδω το παραγγειλες? θελω και εγω ενα... http://www.gadget-shop.gr/products/view/1646

richard
10-12-11, 23:52
εσυ εισαι XXXXXXL σε σχεδον ολα .
.

Παντελη, αν ειναι να τα εχει ολα ΧΧΧΧΧΧΧL ο Γιαννης, μηπως πρεπει να το ξανασκεφτουμε για την πισινα? Εγω παντως δεν θα μπω εκτος αν βρω κανα τσιγκινο μαγιουδακι... Εσεις παρτε μαγιο borat αλλα μετα μην λετε οτι ποναει ο πωπουλης σας! :-)

richard
11-12-11, 01:13
υπαρχουν και παρα μα παρα πολλες προσφορες απο διαφορα σαιτ,π.χ golden deals και αλλα τετοια σαιτ που εχουν τρομερα ξενοδοχεια με παρα πολυ καλες τιμες

Εγω εκλεισα εδω https://www.groupon.gr/deals/groupon-travel/odysseonhotelmeteora-sidedeal/1632771
μετεωρα 2 διανυκτερευσεις με πρωινο 49,00€ τελικη τιμη το δικλινο, δηλαδη 25,00€ την βραδια.....

παντελης
11-12-11, 12:32
μα καλα παιζουνε τετοιες προσφορες τη σημερον ημερα?

paidaros
11-12-11, 12:43
μα καλα παιζουνε τετοιες προσφορες τη σημερον ημερα?

ναι παντελη παιζουν απο τα διαφορα σαιτ προσφορων
βρισκεις ποιοα ειναι,κανεις μια εγγραφη και καθε πρωι σου στελνουν με email ολες τις προσφορες που εχουν

Soul_Giannis
11-12-11, 12:57
Να σας δω με μαγιο Borat Και τα XXXXLLLL θα αριχζουν να γινονται XXXXXXXXXXXXXXXXXXXL!!!!

Stilatos
11-12-11, 13:50
καλες οι προσφορες αλλα παιδια δεν παιρνουμε μονο εμεις την προσφορα αλλα ολος ο κοσμος αρα και να κλεισουμε απο προσφορα online, λιγο χλωμο μαζι με τον υπολοιπο κοσμο που θα παρει να κλεισει ημερομηνια να καταφερουμε πχ 20 ατομα να καταφερουμε να βρουμε κενο στα booking να παμε ενα συγκεκριμενο σκ.

jason
11-12-11, 16:06
Μιχαλη απο εδω το παραγγειλες? θελω και εγω ενα... http://www.gadget-shop.gr/products/view/1646

...επειδή έχω χάσει επεισόδιο , αυτό το "μαγιό" , εκτός απο αυτό που βλέπουμε , στην πίσω μεριά του νομίζω πως έχει και κουρ@δοκόφτη , έτσι ;;;;

παντελης
11-12-11, 20:00
Να σας δω με μαγιο Borat Και τα XXXXLLLL θα αριχζουν να γινονται XXXXXXXXXXXXXXXXXXXL!!!!
καλα δεν εχεις ακουσει τη παροιμια ''οπου ακους πολλα κερασια παρε μικρο καλαθι''
ειπαμε για να μην θηξουμε το SM το ειπαμε XXXL για να μην νιωσεις αβολα αλλα πολυ θαρρος δε πηρες .
ειπαμε οτι εχουμε και εμεις το κατι τις μας οσο για εσενα ειπαμε οτι εισαι σχεδον σε ολα XXL ολοι καταλαβανε το αυτονοητο λοιπον κοψε κανα XXXXXXX γιατι υπαρχουνε και παιδια και φορα καμια βερμουδα που ειναι ποιο κολακευτικη με τις διαστασεις του καθε ενως .
χαχαχχαχαχχαχαχαχα

...ABARTH!!!
11-12-11, 22:22
Εγώ δεν πρόκειται να έρθω...αλλά δεν αντέχω να μην το πω...ακόμη δεν πήγατε και ήδη διασκεδάζεται.Φαντάζομαι τι έχει να γίνει σαν πάτε!
Καλή διασκέδαση λοιπόν και ασφαλή χιλιόμετρα!

Soul_Giannis
11-12-11, 23:04
Καλα να παθεις αφου δεν ερχεσαι!Δεν θα πουμε σε κανεναν πως τα περασαμε!!!

ioannidis
12-12-11, 10:40
Όπως κάθε χρόνο άλλωστε...

παντελης
12-12-11, 15:18
Να ρηχνε και λιγο χιονακι ετσι για να γληστραει και λιγο δεν θα ηταν ασχημη ιδεα.

richard
12-12-11, 16:04
Για να επανελθω λιγο στο κυριως θεμα μας...
Ποτε θα παρετε για να κλεισετε? Για να ξερω το deadline.

Soul_Giannis
12-12-11, 17:57
Deadline που μας εδωσε ειναι 20/12/2011!!!!

παντελης
02-01-13, 00:19
λιοπον αποφασησα να ερθω γυριστε το χρονο πισω θα ερθω και εγω.
αλλα μπορω να κανω καποιες αλαγες?

ethnikofron471
02-01-13, 20:28
πλακα πλακα γιατί δεν γίνοντε πλέον τέτοιες συναντήσεις ??

ammoulianiotis
03-01-13, 10:25
πλακα πλακα γιατί δεν γίνοντε πλέον τέτοιες συναντήσεις ??

Αυτου του τυπου συναντησεις γινονται μια φορα το χρονο, σε διαφορετικο μερος καθε φορα και πηγαινουν μελη απο ολη την Ελλαδα!

ethnikofron471
03-01-13, 11:55
Το ξέρω.Απλά λέω γιατί δεν οργανώνουμε τίποτα τέτοιο?

jason
03-01-13, 13:26
Το ξέρω.Απλά λέω γιατί δεν οργανώνουμε τίποτα τέτοιο?

...γιατί στίς τσέπες των ανθρώπων έχει απομείνει " υπόλοιπο ταμείου " κάτι ψιλά !!!!! υποθέτω../..και μη ξεχνάμε...είμαστε κάτοχοι Fiat Stilo ( πράγματι σπουδαίο αυτοκίνητο ) , και όχι κάτοχοι ...Lamborgini .....

tzagarakis
03-01-13, 14:32
Κι εγώ που ήμουν έτοιμος και οικονομικά και χρονικά (βλ.ΚΡΗΤΗ)΄πριν 3 χρόνια να πάμε, μάθαμε ότι η Μαρία ήταν έγκυος την Αννούλα μας κι έτσι μου έμεινε άχτι!!!
Καλά να περάσετε και φέτος παιδιά,πιείτε και καμιά για μας κι ελπίζω να σας γνωρίσω από κοντά κάποτε!!!

jason
03-01-13, 15:23
Κι εγώ που ήμουν έτοιμος και οικονομικά και χρονικά (βλ.ΚΡΗΤΗ)΄πριν 3 χρόνια να πάμε, μάθαμε ότι η Μαρία ήταν έγκυος την Αννούλα μας κι έτσι μου έμεινε άχτι!!!
Καλά να περάσετε και φέτος παιδιά,πιείτε και καμιά για μας κι ελπίζω να σας γνωρίσω από κοντά κάποτε!!!

...εσύ είχες την πιο όμορφη συνάντηση της ζωής σου..με την Αννούλα σας ../..κάποτε μπορεί να συναντηθείς και με εμάς../..να είναι πάντα καλά όλα σου τα Tzagarakia!!!!!!

face
03-01-13, 21:42
Να σας ζήσει το καλύτερο κομμάτι της ζωής...
Κάθε φορά παραδοσιακά το ανοίγω εγώ το θέμα, και φέτος μας προέκυψε και δεύτερη εγκυμοσύνη στα καπάκια και δεν έχω ασχοληθεί από το πολύ ξεσκ@τισμα....
Ακούω γνώμες....
Υπάρχει θέληση...?
Νικιώτες δεκτοί μόνο αν το αμάξι τους είναι κόκκινο.

παντελης
03-01-13, 22:58
βρε οικοδομε με μαγαζι δεν ειμαι Νικοτης παναθεμασε γιατι με βρηζεις ολυμπιακαρα Βολου ειμαι απλα δεν ειμαι δηλωμενος οπως εσυυυυυυυυυυυ.
μπορει να μεγαλωσα στην Ν.Ιωνια αλλα ποτε δεν μπηκα σε αυτο το γηπαδο ουτε ποτε δεχτηκα ως ομαδα αυτο το συλογο.
επιδη μου αρεσει να σε πηραζω (παντα καλοπροαιρετα) γιατυο σε τσιμπαω .

face
03-01-13, 23:19
Αγόρι μου σε είχα παρεξηγήσει...
Έλα στην αγκαλιά μου....
(προσπερνάω το οικοδόμε με μαγαζί):tomato:
και αυτό το μίασμα που ακούμπησε το σάπιο του χέρι στο καπό σου, να πεθάνει από τύφο αφού του έχουν πέσει τα αυτιά από λέπρα....

παντελης
03-01-13, 23:26
μπαμπαααααααααααααααα

Soul_Giannis
07-01-13, 00:36
Αυτό το 2η εγκυμοσύνη στο καπάκι δεν το κατάλαβα! Πήρες φόρα;;

παντελης
07-01-13, 01:09
Εδω στη Μαγνησια ειμαστε μαχημοι σουζα το αλογακι Γιαννακο.
μεσα εξω φτου και τα ρεστα .

παντελης
07-04-13, 11:35
να κειτας που και που τι εχεις δηλωσει στο παρελθον μικρε αρχητεκτονα ........ ιδιος με το Παπανδρεου εισαι......
χαχχαχαχαχαχ

παντελης
07-04-13, 11:36
ετσι ετσι Παντελη μου θα ζητησουμε και το χερι βοηθειας οπως οι Γερμαναραδεςς
χαχχαχαχαχαχαχαχααα οποιος δε θηματε τι εχει γραψε αλοιμονο του ..............

παντελης
07-04-13, 11:46
Μπήκε ο Νοέμβριος και επειδή το StiloClub δεν καταλαβαίνει από κρίσεις όταν έρχεται η ώρα για την Πανελλήνια, ανοίγει το topic.
Πλησιάζει η ώρα να πάρουμε τα βουνά.
Παραφλού έλεγχος, αλυσίδες, κρύο, τζάκια, κοψίδια κτλ κτλ κτλ.
Ελεύθερη συζήτηση προς το παρόν.
να κειτας που και που τι εχεις δηλωσει στο παρελθον μικρε αρχητεκτονα ........ ιδιος με το Παπανδρεου εισαι......
χαχχαχαχαχαχ

παντελης
07-04-13, 11:47
Η Εκδρομη Φιλε Face ειδη εχει ξεκινησει να προγραμματιζεται και φετος η ανακοινωση για το ποτε και το που θα ειναι αμεσα χωρις ψηφοφοριες!
Ετσι δημοκρατικα!!!
ετσι ετσι Παντελη μου θα ζητησουμε και το χερι βοηθειας οπως οι Γερμαναραδεςς
χαχχαχαχαχαχαχαχααα οποιος δε θηματε τι εχει γραψε αλοιμονο του ..............

παντελης
07-04-13, 11:47
αποφασιζομεν και διαταζομεν!!!

ετσι ετσι Παντελη μου θα ζητησουμε και το χερι βοηθειας οπως οι Γερμαναραδεςς
χαχχαχαχαχαχαχαχααα οποιος δε θηματε τι εχει γραψε αλοιμονο του ..............