PDA

Επιστροφή στο Forum : Κριτηριο Επιλογης Stilo??



stilovatis
26-04-05, 00:02
Μεσα σε αυτό το τοπικ θα ήθελα ο καθένας από εμας να προσδιορίσει το λογο που επελεξε να αγοράσει το συγκεκριμενο αυτοκινητο..Απ ότι γνωριζουμε όλοι η επιλογή αυτοκινητου δεν είναι και το πιο ευκολο πράγμα…Να παρω αυτό η να πάρω το άλλο;Να παρω Ιαπωνικο που είναι αξιοπιστο ή να πάρω Γαλλικο που στρίβει μα πολλά;Ιταλικο που είναι πολύτελες η Κορεατικο που είναι φθηνο;;Τελικα ποιος ο λόγος που πήραμε Ιταλικο αυτοκινητο;Στη δική μου περίπτωση είναι ότι ήθελα ένα αυτοκινητο τουριστικο μιας και ταξιδέυω αρκετα συχνα, ηθελα ένα αυτοκινητο αθορυβο με χώρους και ασφαλεια ποιοτητα κατασκευής και να δείχνει τη δυναμη του στις υψηλες ταχυτητες για αυτό και το πήρα και τα το απολαμβάνω…… :arrow: :lol: Viva Italia

aman17-2
26-04-05, 00:06
1.Ομορφιά
2.Τιμή
3.Εγγύηση
4.Εξοπλισμός

και τις τελευταίες μέρες που έχω πάρει σβάρνα ΟΛΕΣ τις αντιπροσωπείες γιατί ψάχνει μια φίλη μου για αμάξι...και σήμερα ΠΑΛΙ ΣΤΙΛΟ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ

stilovatis
26-04-05, 00:14
Σωστος ο Αμαν!!

Soul_Giannis
26-04-05, 00:19
Θα σημφωνησω 100% με τον ΑΜΑΝ
Ακριβως αυτα ειναι και τα δικα μου κριτηρια επιλογης αυτοκινητου!!!

karaLRS
26-04-05, 00:53
1.Oμορφία
2.Ανεση
3.Value for Money
4.Ορατότητα

stilovatis
26-04-05, 01:07
Ορατοτητα;Τι εννοεις ακριβως;

karaLRS
26-04-05, 01:53
ηλιοροφάρα , μεγάλο παρπρίζ.
πχ τωρα ημουν στο τσακ να παρω το καινουργιο astra το τριπορto επειδη εχει panoramic windshield

markos
26-04-05, 08:20
στύλ, Φινέτσα, ασφάλεια, άνεση...
Το είχα βάλει στο μάτι από τότε που είδα την διαφήμιση στην tv, ήταν εκείνη που έβγαινε το stilo από ένα ξύλινο container...θυμάστε??
καλημέρα σε όλους

Nenya
26-04-05, 08:39
1) χώρους
2) καλύτερη αναλογια χρήματα - ποιότητα

face
26-04-05, 08:56
design (πρώτη φορά που το είδα ήταν κιτρινο με ανοιχτή ηλιοροφή) love at first site
είναι Fiat
τιμη

tzagarakis
26-04-05, 09:23
Στην αρχη δε μου πολυαρεσε,γαρ γιαπωνεζοφιλος τοτε και καποια στιγμη παρκαρε ενα STILO εξω απ'το μαγαζι μου.ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!!!

MOISIS
26-04-05, 09:47
Παντα ημουν Ιταλοφιλος αλλα αυτο δεν επαιξε τοσο μεγαλο ρολο οσο η σχεση τιμης προς τα προσφαιρομενα που μου εδινε η fiat,ειχα δε να διαλεξω μεταξυ megane,stilo,astra kai corola,και δεν το μετανοιωσα που επελεξα το stilo.

Panos_IOA
26-04-05, 09:49
1. Ιταλικο (στο σπιτι απαγορευεται οτιδηποτε αλλο απο ιταλικο!!!)
2. Καταπληκτικη σχεδιαση! (Το μονο αυτοκινητο οταν βγηκε που δεν ηταν στρογγυλεμενο. Φοβερες γραμμες!!)
3. Εξοπλισμος ασφαλειας!! (Της παναγιας τα ματια επανω!!)
4. Ιταλικο!!

EXARSIS
26-04-05, 10:02
Από μέσα ξεκίνησε η τρέλλα, γιατί μόλις κάθισα μέσα έπαθα πλάκα και αποφάσισα να το πάρω!!! Καμιά φορά το μυαλό του ανθρώπου κολάει τι να κάνουμε. :wink: :wink:

philippyz
26-04-05, 11:20
εγω το ειδα και μ'αρεσε και κολησα
μετα ειδα τους χωρους (3 παιδια) και μετα τις ευκολιες που εδινε το αμαξι .

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
26-04-05, 16:44
Εμενα με βρηκε το stilo και γενικα η fiat....γενιθηκα μεσα στην fiat....πιστευω οτι αν ξεκινησω ιταλικα με δυο μαθηματα θα τα ξερω ολα.....πολυ ιταλια ειναι μεσα μου.....
ολα τα αλλα ειναι απλα αυτοκινητα...

Natalia
26-04-05, 19:30
εγω το ειδα και μ'αρεσε και κολησα
μετα ειδα τους χωρους (3 παιδια) και μετα τις ευκολιες που εδινε το αμαξι .

Ακριβώς για αυτό!! Φοβεροί χώροι, οι χώροι μέσα ήταν ακριβώς ό,τι ζητούσα, ε...είχα δει κι ένα κίτρινο με φυμέ τζάμια δίπλα στη θάλασσα..., το ξαναείδα....το ξαναείδα...μούπεσε το ζάχαρο από το λιγούρεμα κι είπα να πάω να ρίξω μια ματιά....
Ε..ψήσε ψήσε και με τις ευκολίες...δεν άντεξα, υπέκυψα η γυναίκα στον πειρασμό!
Τι να κάνουμε; Είμαι μια αμαρτωλή! :D

Vasilistilo
26-04-05, 20:46
Δεν πειραζει Ναταλια μου τετοιες αμαρτιες (Ιταλικες)ειναι συγχωρεμενες απο ολους μας.Εγω στην αρχη εψαχνα απο δω απο κει ξερετε τωρα κατι αυτοκινηνιτακια μωρε FORD FOCUS,PEUGEOT 307,CITROEN XSARA,αλλα κανενα δεν ειχε την φινετσα και το επιβλυτικο στυλ του STILO για να μην πω φυσικα για την τρομερη,φοβερη,αψογη,πανεμορφη,βολικη skywindow για οσους τυχερους την εχουμε.
Οταν πηγα να το παραγγειλω λεω του πολητη τον εξοπλισμο και τα σχετικα δεν με πολυενδιεφεραν και τελος του λεω α ξερεις το θελω και με ηλιοροφη.Μα μου λεει εχω ενα ετοιμοπαραδοτο το αλλο θα κανει 2 2,5 μηνες γιατι αγχωνεσαι δεν βιαζομαι και για καλη μου τυχη αντι για 2 μηνες το πηρα σε 22 μερες και μολις το πηρα ανοιγω την ηλιοροφαρα και παθαινω πλακα απλα καταπληκτικη

MythosX
26-04-05, 21:21
128, regata, tempra, bravo, marea...

pos tha mporousa na paro kati allo?!!?!?

einai kitrino, panemorfo, me ejairetiko kinitira kai kivotio, poiotiko...

opos kai na to kanoume paidia molis girizo spiti kai bgaino apo to autokinito den pisteuo oti odigao kati toso omorfo (eimai sigouros pos to exete niosei oloi auto!)

tzagarakis
27-04-05, 08:49
Εγω πιστευω,οτι ειναι απο τα τελευταια αυτοκινητα που εχουν γωνιες. Δυστυχως

Karateka
27-04-05, 12:54
Για μένα μέτρησαν τα παρακάτω:

1. Τιμή (1.6, 6 Αερόσακοι, ASR/ABS/EBD/NSR/BRAKE ASSIST, 16'' ZANTEΣ,ΦΩΤΑ ΟΜΙΧΛΗΣ, RADIO-CD, 4 ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ) = €16900.
2. Kαταπληκτικό design μέσα και έξω
3. Oδική συμπεριφορά
4. Ηλιοροφή φανταστική +€900
5. Χρηματοδότηση 25% προκαταβολή + 6% ετήσιο
6. 17άρια ζαντολάστιχα με +€180

tzagarakis
27-04-05, 14:04
Οταν αποφασισα να αποχωριστω το PUNTO της Μαριας,κοιτουσα το stilo 1.6.H Μαρια ομως δεν αντεχει τους
χωρισμους & ετσι περασε ενας χρονος για να την πεισω.Τοτε ειχε βγει & το golf & το astra.Πηγα μονο στο astra,
& με προκαταβολη 8000 ευρω,εβγαινε 250ευρω τον μηνα.Ενω το stilo 170.
Το stilo μου εχει sunroof,spoilers,17'ζαντες,ΜΡ3,δερματινο τιμονι & 3d.
Tο astra ειχε απ'αυτα 16'ζαντες & 5d.

ckalfas
27-04-05, 22:19
1. Δυναμικός σχεδιασμός
2. Άνεση σε όλες τις μορφές...
3. Εξοπλισμός
4. Τιμή
5. Ποιότητα κύλησης
6. Stilo-έρωτας με την πρώτη ματιά...

back
28-04-05, 16:30
1.εμφανιση
2.τιμη
3.εγγυηση
4.εξοπλισμος
5.οδικη συμπεριφορα
6.χωροι

και τωρα θα σας κουφανω:

7.αξιοπιστεια
ναι κυριοι οσο και να πιστευη ο κοσμος το αντιθετο για τη fiat μετα
απο 4 χρονια υπαλληλος σε εταιρεια με αυτοκινητα ενοικιαζομενα
και βλεποντας απο πρωτο χερι σας πληροφορω οτι η fiat ειναι απο τις
καλυτερες στην ευρωπη στο θεμα αξιοπιστεια.

ενταξη παραδεχομαι οτι οι γιαπωνεζοι ειναι καλυτεροι σε αυτον τον
τομεα αλλα μενουν πισω σε ολα τα υπολοιπα τουλαχιστον στη
κατηγορια του stilo.