PDA

Επιστροφή στο Forum : internet security



stilovatis
03-05-05, 01:04
Ξερει κανεις να μου πει καποιο καλο προγραμμα προστασιας διαδυκτιου(internet security) και τη σελιδα..

ThoDoriS
03-05-05, 01:24
Πες μου λίγο τι ακριβώς ψάχνεις.....ένα καλό firewall?

stilovatis
03-05-05, 01:28
Επειδη ηρθε ένας λογαριασμος μεγαλος με κλησεις στους Καναριους Νησους μεσω Ιντερνετ θελω κατι από προστασια από Trojan και λοιπες μαλακιες Και υπεραστικες χρεωσεις

ThoDoriS
03-05-05, 01:33
Απλά δώσε μου λίγο χρόνο για το λόγο ότι ακόμα είμαι σε διακοπές Πάσχα....θα τα πούμε απο κοντά και την Τετάρτη και δές αυτό που σου είπα στο πμ.

Λυπάμαι για τον λογαριασμό αλλά δυστυχώς τώρα έγινε.....θα δούμε τι θα κάνουμε απο εδώ και πέρα....

Nenya
03-05-05, 08:40
το panda titanium κοβει αρκετα ad-wares κτλ

Karateka
03-05-05, 08:52
Προτείνω:

1. Zone Alarm PRO
(http://www.9down.com/modules.php?name=News&file=article&sid=4892)

2. Microsoft Antispyware Beta 1
(http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=321CD7A2-6A57-4C57-A8BD-DBF62EDA9671&displaylang=en)

3. Ad-aware SE
(http://www.9down.com/modules.php?name=News&file=article&sid=4382)

4. Kάποιο Antivirus από τα επώνυμα.

Τα έχω εδώ και καιρό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

stilovatis
03-05-05, 12:01
Ευχαριστώ, πολυ παιδια!!

karaLRS
03-05-05, 12:40
σχετικά με τις κλήσεις στο εξωτερικό παρε το 141 και πες τους να σου μπλοκάρουν ολες τις κλήσεις προς αυτά τα νησιά....

philippyz
03-05-05, 14:17
πριν απο ολα πρεπει να κανεις ενα φορματ γιατι υπαρχει περιπτωση να μην φευγει το dialer με τα antivirus
και μετα αυτα που γραφει παραπανω ο καρατεκα . (οι κλησεις μεσω ιντερνετ δεν μπορουν να μπλοκαριστουν) . Εγω εχω το Microsoft Antispyware και TC monitor και δεν εχω προβλημα (αλλα εχω adsl και δεν μπορει να παρει αριθμους)

aman17-2
03-05-05, 14:39
NORTON ANTIVIRUS 2005
KAI SYGATE FIREWALL

karaLRS
03-05-05, 15:19
(οι κλησεις μεσω ιντερνετ δεν μπορουν να μπλοκαριστουν) . Εγω εχω το Microsoft Antispyware και TC monitor και δεν εχω προβλημα (αλλα εχω adsl και δεν μπορει να παρει αριθμους)

Οι κλήσεις μπλοκάρονται απο τον οτε.το ξέρουν το πρόβλημα και αμα τους πεις μπλοκάρουν ολες τις κλήσεις προς αυτα τα νησια.

επισης μπορείς να εχεις ανοιχτο το μεγαφωνο του Modem Οποτε οταν παει να καλεσει αλλο νουμερο να το ακους.

εγω προσωπικά μονο το adware se 1.05 και το spybot search and destroy.

ανα βδομάδα κάνω scan και προσεχω σε ποιες σελίδες μπαίνω .επισης εχω και firefox Που βοηθάει αρκετα στα Popus , active x Κλπ κλπ

back
03-05-05, 17:15
βαλε μια adsl να εισαι ησυχος

aman17-2
03-05-05, 19:57
αν ποτέ ελεήσει να έρθει προς τα εδώ!!!!! μπουααααααααααααααααα

stilovatis
04-05-05, 02:19
(οι κλησεις μεσω ιντερνετ δεν μπορουν να μπλοκαριστουν) . Εγω εχω το Microsoft Antispyware και TC monitor και δεν εχω προβλημα (αλλα εχω adsl και δεν μπορει να παρει αριθμους)

Οι κλήσεις μπλοκάρονται απο τον οτε.το ξέρουν το πρόβλημα και αμα τους πεις μπλοκάρουν ολες τις κλήσεις προς αυτα τα νησια.

επισης μπορείς να εχεις ανοιχτο το μεγαφωνο του Modem Οποτε οταν παει να καλεσει αλλο νουμερο να το ακους.

εγω προσωπικά μονο το adware se 1.05 και το spybot search and destroy.

ανα βδομάδα κάνω scan και προσεχω σε ποιες σελίδες μπαίνω .επισης εχω και firefox Που βοηθάει αρκετα στα Popus , active x Κλπ κλπ

Firefox?ti einai auto?mou eipan gia kapoio kouti prostasias....ti paizei me auto?

birel
04-05-05, 10:26
Ο πιο ασφαλης browser ever.o internet explorer είναι χωνι.ολα μεσα περνανε.ενω ο firefox είναι πολύ πιο απλος και με πολύ καλυτερο τειχος προστασιας.

stilovatis
04-05-05, 13:35
mporw na to kanw download apo kapou?

Karateka
04-05-05, 13:44
Voila

http://www.9down.com/modules.php?name=News&file=article&sid=4851

stilovatis
04-05-05, 13:46
eisai wraios kareteka!gracie...

ThoDoriS
04-05-05, 13:48
www.mozilla.org για τον browser.

karaLRS
04-05-05, 14:25
ψάξε στο google για firefox και κατέβασε τον. ειναι πολύ καλος.
προσωπικά χρησιμοποιω και τον advance browser.ειναι πάρα πολύ καλος.
εχει ενσωματομένο Pop up blocker , εχει multitabs , και αν πχ ο υπολογιστεις σβήσει , kanei reset klp τότε η σελίδες αποθηκευονται και δεν χάνονται.

stilovatis
06-05-05, 01:13
Λοιπον κατεβασα το firefox αλλα όταν μπαινω στη σελιδα μας δεν μου εμφανιζει τα τελευταια ποστ…αλλα μπορω να γραψω ελληνικα…με τον explorer κατεβαινει κανονικα η σελιδα αλλα δεν γραφω ελληνικα…ακουω προτασεις…

Steven
09-05-05, 20:47
Ενας καλος συνδιασμος ειναι Norton Antivirus, Norton Internet security & Adaware SE PRO (με το Adwatch ενεργοποιημενο για να σταματαει τα spywares να κανουν οτιδηποτε...ακομα και registry edit)

philippyz
06-06-05, 17:20
Λοιπον κατεβασα το firefox αλλα όταν μπαινω στη σελιδα μας δεν μου εμφανιζει τα τελευταια ποστ…αλλα μπορω να γραψω ελληνικα…με τον explorer κατεβαινει κανονικα η σελιδα αλλα δεν γραφω ελληνικα…ακουω προτασεις…

πρεπει να κανεις επανεγκαταστασει το Ι\Ε σου για να δουλεψουν τα ελληνικα ετσι πετυχε σε μενα