PDA

Επιστροφή στο Forum : I dont like SUV's



john_stil
13-05-05, 18:09
Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα δεν μου αρεσουν καθολου τα SUVs...
και ειδικα οι τυποι που τα οδηγουν... γιατι νομιζουν οτι εχουν κατι ιδιατερο... και καλα...

το πιο σπαστικο ειναι το πως οδηγουν... μεσα στην μεση του δρομου και αργα ή αλλες φορες με σπαστικους ελιγμους και να βλεπεις τα παιδακια μεσα κολλημενα απο το τζαμι με κατι προσωπα τρομου...

Ο βαρετος οικογενειαρχης που του εχει επιβαλει την αποψη και το γουστο της η γυναικα του που μπορει να μην ξερει καν να οδηγει... και αν οδηγει θα του το εχει γεμισει γρατσουνιες και βαθουλωματα... που δεν μπορει να εχει πλεον ενα hot-hatch ή γενικα ενα sportscar και εχει παρει την μαουνα να βαζει γυναικα, παιδια, πεθερα, γατια σκυλια καροτσια και οτι αλλο σκεφτουν ολοι οι παραπανω εκτος απο αυτον...

I HATE SUV΄s

I LOVE HATCH CALLED STILO....

MaGeLaNoS
13-05-05, 18:13
και γω ειμαι υπερ των hatchback..(γιαννη αν μπορεις διορθωσε λιγο τον τιτλο)

Karateka
13-05-05, 18:18
Δε θα με χαλούσε για 2ο αμάξι το IDEA TERRE.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
13-05-05, 18:43
Ενα ΚΑΜΑL δεν με ενοχλει καθολου με 250 αλογα......
μα καθολου.....αλλα πιτα κατω...ενα με την γη ...για να στριβουμε...

aman17-2
13-05-05, 23:50
σπαστικους ελιγμους και να βλεπεις τα παιδακια μεσα κολλημενα απο το τζαμι με κατι προσωπα τρομου...

άυτό το βλέπω συχνά πυκνά....
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣΩ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΩΛΟΖΩΝΗ .......

στο θέμα μας......
και εγώ είμαι υπέρ hatchback ...

stelios_11
14-05-05, 02:14
γενικα και εγω δεν τα πολυσυμπαθω.... δηλαδη αν ηθελα 4Χ4 δεν θα επερνα suv αλλα ενα jinmy που ειναι σκυλι και δεν μασαει τιποτα... για βουνα ποταμια..κτλ.....
τωρα αν ανεβουμε κατηγορια π.χ. cayenne κ΄ Χ-5....θα υποκυψω.....

Stilatos
14-05-05, 03:01
ακου τα jeep ειναι αλλη φαση και για αλλα πραγματα. Επειδη τυχαινει ο αδερφος μου να ειναι σε ενα off-road club τα παιδια πραγματακια περνανε καλα. Εχω παει και εχει πολυ χαβαλε. Απλως το υπερτατο ξενερωμα οταν ακοοω την καθε γκομενα οτι θελει jeep "ναι μωρη το hondos ειναι πανω στο βουνο για να το φτασεις μονο με jeep μπορεις" (sorry κοριτσια δεν το λεω με κακια απλως συνεχεια με ρωτανε κοπελες τι αμαξι να παρουνε και οταν τους ρωταω εσυ τι θα ηθελες και το ακοοω και μετα τις ρωταω σκοπευεις να πας ταξιδακια Off-road και μετα μου λενε οχι τρελαινομαι)απλως πιστευω οτι οποιος εχει jeep ελπιζω πραγματικα να το χαρουνε για τον λογο που ειναι φτιαγμενο το αμαξι οχι να το εχουνε μονο για την πολη και τιποτα αλλο. Ασχετο παιδες αμα ξερετε καποια κοπελα και εχει ενα 4χ4 να της δειξετε πως να το ενεργοποιη σε καταστασεις που θα ητανε ενα συν να το βαλουνε (παραδειγμα: ακομα και με λιγη βροχη, πλυμμηρα, παγετος, η κακοτραχυλος δρομος) απο θεμα ασφαλειας. Θυμαμαι με μια κοπελα που τα ειχα φτιαξει ειχε ενα jimny και ειχαμε φτασει σε σημειο να τσακωνομαστε διοτι δεν ηθελε να της δειξω πως μπαινει το 4χ4 για να το βαζει στην βροχη και της πλυμμηρες. Εγω φταιω που νοιαζομαι τελως παντων

Karateka
14-05-05, 03:26
Την περασμένη Κυριακή ήμουν για καφέ στην Κρήνη και ήταν ένας κάνγκουρας με ΚΙΑ SPORTAGE και εξάτμιση Group N να δίνει ξερές.

Ρε παπάρα μού'ρθε να του πω, αν ήθελες γκάζια τι το πήρες το 4Χ4?

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
14-05-05, 08:19
γιατι ειναι γρηγορος και επειδη ειναι super οδηγος....τι λεγαμε σε ενα αλλο Post????αντε αυτος να παει να στριψει......

Nenya
14-05-05, 10:02
να εισαι με το SUV παιδια σκυλια πεθερα κτλ κτλ και να λενε "εβγαλε ο μ-λ-κ-ς την οικογενεια βολτα" και εκει που κανουν το λαθος να σου χωθουν πατας το γκαζι και σε ψαχνει να δει που εισαι !!!!

SUV Rulzzzzzzzzzzz

thanasis134
14-05-05, 16:37
Την περασμένη Κυριακή ήμουν για καφέ στην Κρήνη και ήταν ένας κάνγκουρας με ΚΙΑ SPORTAGE και εξάτμιση Group N να δίνει ξερές.

Ρε παπάρα μού'ρθε να του πω, αν ήθελες γκάζια τι το πήρες το 4Χ4?

Μήπως φορούσε κινητήρα απο rallye?Επειδή έχω οδηγήσει το συγκεκριμένο jeep,είναι απαράδεκτο!

Το kamal δεν θα με χαλούσε αρκεί να είχα και ένα δίπορτο να γουστάρω!

back
14-05-05, 23:02
Μήπως φορούσε κινητήρα απο rallye?Επειδή έχω οδηγήσει το συγκεκριμένο jeep,είναι απαράδεκτο!


το χεiρoτερο jeep που υπαρχη.

GN_AZ
15-05-05, 11:43
Αυτό το γρήγορο OPC (Zafira νομίζω) δεν θα με χαλούσε

thanasis134
16-05-05, 11:26
Εμένα με χαλάει πάρα πολυ!!!

tzagarakis
16-05-05, 13:52
Αν καποιος θελει τζιπ για να ευχαριστιεται ,δε θα παρει ποτε suv.
Εγω το Σαββατο που μας περασε,ειχα στο χωμα για παιχνιδι, το defender του κουμπαρου μου & ας ερχοταν οποιο suv θελετε
να με ακολουθουσε.
Εκει θα αφηνε τα κοκαλακια του.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
16-05-05, 15:20
DEFENDER IS THE KING........ :shock: :shock: :shock:

john_stil
16-05-05, 18:21
To προβλημα παιδια δεν ειναι το οχημα σαν οχημα.... αλλα αυτοι που τα οδηγουν....

καταρχην οι περισσοτεροι δεν ξερουν τις πραγματικες τους δυνατοτητες....

δεν τα εχουν οδηγησει ποτε σε off road συνθηκες...

αλλα και να θελανε... δεν ξερουν....

MaGeLaNoS
16-05-05, 19:37
einai HATCHBACK..as to diorthwsei kapoios

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
16-05-05, 23:32
Ειναι δυσκολο να ξεπερασεις τα ορια του 4χ4...λιγοι μπορουν και λιγο αντεχουν να το κανουν......

Nenya
17-05-05, 00:18
μπα .... αναλογα το τι ψαχνεις!!!! εγω παντως εχω δει 2 φορες τα ορια των 4Χ4

tzagarakis
17-05-05, 08:33
To προβλημα παιδια δεν ειναι το οχημα σαν οχημα.... αλλα αυτοι που τα οδηγουν....

καταρχην οι περισσοτεροι δεν ξερουν τις πραγματικες τους δυνατοτητες....

δεν τα εχουν οδηγησει ποτε σε off road συνθηκες...

αλλα και να θελανε... δεν ξερουν....
Τα suv δεν εχουν δυνατοτητες 4Χ4.Μπορουν ευκολα να περπατησουν σε χωμα αλλα οχι να βγουν σε μαλακα χωματα,βραχουςκλπ.
Αρα πιστευω οτι κατα 90% ταιριαζουν απολυτα με τους οδηγους τους.
Ειναι 'τζιπ' για τις πλατειες.

Nenya
17-05-05, 16:11
Αρα πιστευω οτι κατα 90% ταιριαζουν απολυτα με τους οδηγους τους.
Ειναι 'τζιπ' για τις πλατειες.


Ή για τους δρόμους του Ηρακλείου……………

McSergio
17-05-05, 22:03
Τα suv δεν εχουν δυνατοτητες 4Χ4.Μπορουν ευκολα να περπατησουν σε χωμα αλλα οχι να βγουν σε μαλακα χωματα,βραχουςκλπ.
Αρα πιστευω οτι κατα 90% ταιριαζουν απολυτα με τους οδηγους τους.
Ειναι 'τζιπ' για τις πλατειες.


Συμφωνώ!
Και επίσης για να πάρεις τζιποειδές που στρίβει πρέπει να ανέβεις σε κατηγορία x5 γιατ΄΄ι τα sorento santafe rav4 κλπ δεν είναι για πολλά πολλά..

Koulou
17-05-05, 23:40
Βασικά, το Zafira opc δεν είναι suv, αλλά πολυμορφικό... Καμία σχέση...
Δε θα με χαλούσε και ένα τζιπάκι! Άλλα γούστα με το ένα, άλλα με το άλλο... :wink:

edit: Φυσικά με την προϋπόθεση αυτό να είναι το 2ο αυτοκίνητο και να υπάρχει ήδη ένα καλό ασφαλτάμαξο, εκτώς αν μιλάμε για κάτι πυραύλους 4χ4 σε φάση Subaru Forester 2.5XT κΣΙΑοε! :wink: :P :lol: :lol: :lol:

ckalfas
18-05-05, 15:08
Καλά είναι τα SUV αν έχεις οικογένεια μπόλικη και καμία φορά σ' άρεσει να πιάνεις τους χωματόδρομους!
Ααα! και το πιο σημαντικό... αν έχεις βαθειά τσέπη!