Σελίδα 49 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 39 47 48 49 50 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 481 έως 490 από 494

Θέμα: Fiat Bravo

  1. #481
    Run Fast Die Young.... Το avatar του χρήστη Soul_Giannis
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    2.706
    Rides
    0
    Chats
    0

    Απάντηση: Fiat Bravo

    Αληθεια ειναι!
    Συγγενης μου δουλευε σε αντιπροσωπεια και κατεβαζανε αμαξια απο το φορτηγο μεχρι που ενας πιλοτος το καταφερε και το εριξε κατω απο το φορτηγο απο τον πανω διαδρομο και το εφτιαξαν και το πηρε ενας πελατακος!!!
    Ολα μια χαρα!!!
    Για πες μου το 2003 που ειχε ριξει ενα χαλαζι στην Αθηνα σαν κοτρωνες τα αυτοκινητα ολα που ηταν στις αντιπροσωπειες?Τα πεταξανε η τα γυρισανε πισω!!!
    Fiat Stilo Abarth 2.4 20V Selespeed
    Schumacher Body Kit,
    Llumar alu light,Xenon,
    Leather Heated Electric Seats,
    Passive Entry / Easy Go.





  2. #482
    Ο ΤΡΕΛΟΦΟΡΤΗΓΑΤΖΗΣ ΤΟΥ CLUB!!! Το avatar του χρήστη paidaros
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    5.616
    Chats
    0

    Απάντηση: Fiat Bravo

    μου φαινετε περιεργο!
    1.2 3D, ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ REFLEX MONROE, ZAΝΤΕΣ ΟΧΙGIN 16ΑΡΕΣ,ΛΑΣΤΙΧΑ CONTINENTAL CONTACTSPORT 2 205/55/16 ΦΡΥΔΑΚΙΑ HR ΕΛΑΤΗΡΙΑ XENON LIGHTS GT BREMBO BRAKES ZEBRING TEΛΙΚΟ ΜΕΣΑΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ[SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #483
    Το avatar του χρήστη dimos47ki7
    Εγγραφή
    02-08-2008
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    305
    Chats
    0

    Απάντηση: Fiat Bravo

    επιβεβαιωνω κι εγω οτι η εκδοση sport δεν εχει πισω υποβραχιονιο...
    το ειχα δει στην αντιπροσωπεια, την ιδια εκδοση και ειχε, και οταν μου ηρθε το δικο μου δεν ειχε. ρωτησα τον αντιπροσωπο, και μου ειπε οτι το καταγρησανε απο την sport εκδοση (ουτε σαν εξτρα μπορεις να το βαλεις) και το κρατησανε μονο στην "πολυτελη" εκδοση (δεν θυμαμαι πως λεγεται).

    χτες, επισκεφτηκα για πρωτη φορα την Spicar, στην Αλιμου για να τσεκαρουν ενα "κουδουνισμα που ακουγεται κατω απο το αυτοκινητο. ο υπευθυνος του συνεργειου (ευγενεστατος) επεσε απο κατω για να τσεκαρει. μεσα σε 2 λεπτα απο τη στιγμη που πηγα, το πηρε μηχανικος και το εβαλε στο "quick service area" οπου υποθετω οτι κανουν μερεμετακια. τελικα, ηταν μια λαμαρινα που βρισκεται κατω απο το καρτερ, που ειχε χαλαρωσει και ειχε γινει ενοχλητικη. συνολικος χρονος 20 λεπτακια και φυσικα κοστος €0.
    για πρωτη εικονα, το service της SPICAR ηταν αψογο, ευγενεστατο και ταχυτατο.
    μαλλον βρηκα που θα κανω τις αλλαγες λαδιων μου

    επισης ανακαλυψα οτι ο μηχανισμος που βοηθαει το ντουλαπακι του συνοδηγου να ανοιγει ομαλα (2 γραναζια στην ουσια) ειχε ξεκουμπωθει απο την θεση του και τον πηρα στα χερια. τωρα χρειαζομαι μυτες TORX (με αστερι μπροστα) για να βγαλω το πλαστικο και να το επιδιορθωσω...λεπτομερειες...

    κατα τα αλλα, μετα απο 3900χλμ το αμαξακι μου πεταει με μεση καταναλωση απο την πρωτη μερα περιπου 10,9lt/100km

  4. #484

    Απάντηση: Fiat Bravo

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimos47ki7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιβεβαιωνω κι εγω οτι η εκδοση sport δεν εχει πισω υποβραχιονιο...
    το ειχα δει στην αντιπροσωπεια, την ιδια εκδοση και ειχε, και οταν μου ηρθε το δικο μου δεν ειχε. ρωτησα τον αντιπροσωπο, και μου ειπε οτι το καταγρησανε απο την sport εκδοση (ουτε σαν εξτρα μπορεις να το βαλεις) και το κρατησανε μονο στην "πολυτελη" εκδοση (δεν θυμαμαι πως λεγεται).

    χτες, επισκεφτηκα για πρωτη φορα την Spicar, στην Αλιμου για να τσεκαρουν ενα "κουδουνισμα που ακουγεται κατω απο το αυτοκινητο. ο υπευθυνος του συνεργειου (ευγενεστατος) επεσε απο κατω για να τσεκαρει. μεσα σε 2 λεπτα απο τη στιγμη που πηγα, το πηρε μηχανικος και το εβαλε στο "quick service area" οπου υποθετω οτι κανουν μερεμετακια. τελικα, ηταν μια λαμαρινα που βρισκεται κατω απο το καρτερ, που ειχε χαλαρωσει και ειχε γινει ενοχλητικη. συνολικος χρονος 20 λεπτακια και φυσικα κοστος €0.
    για πρωτη εικονα, το service της SPICAR ηταν αψογο, ευγενεστατο και ταχυτατο.
    μαλλον βρηκα που θα κανω τις αλλαγες λαδιων μου

    επισης ανακαλυψα οτι ο μηχανισμος που βοηθαει το ντουλαπακι του συνοδηγου να ανοιγει ομαλα (2 γραναζια στην ουσια) ειχε ξεκουμπωθει απο την θεση του και τον πηρα στα χερια. τωρα χρειαζομαι μυτες TORX (με αστερι μπροστα) για να βγαλω το πλαστικο και να το επιδιορθωσω...λεπτομερειες...

    κατα τα αλλα, μετα απο 3900χλμ το αμαξακι μου πεταει με μεση καταναλωση απο την πρωτη μερα περιπου 10,9lt/100km
    κριμας που μένω μεταμόρφωση και πεφτει μακρια η αλιμου.. στανταρ θα χρειαστω ενα αξιοπιστο σερβις φιατ..

  5. #485

    Απάντηση: Fiat Bravo

    ανακοινωση στο autotriti

    H FIAT δίνει πάντα ιδιαίτερη βαρύτητα σε όλα τα δημοσιεύματα που προέρχονται από τα έγκυρα περιοδικά του χώρου του αυτοκινήτου, και θεωρεί ότι η MOTOR PRESS HELLAS AE είναι ένας κορυφαίος εκδοτικός οίκος στον χώρο. Για αυτό το σκοπό προέβη σε νέες εκτεταμένες έρευνες, ελέγχους και δοκιμές μετά από τα δημοσιεύματα στα περιοδικά της MOTOR PRESS HELLAS AE, που ακολούθησαν το περιστατικό που συνέβη κατά τη διάρκεια του test αντοχής φρένων του FIAT BRAVO 1,4 90PS.

    Τα αποτελέσματα όλων αυτών των ερευνών γνωστοποίησε στην MOTOR PRESS HELLAS AE.

    H MOTOR PRESS HELLAS AE μελέτησε τα στοιχεία αυτά και με δεδομένο ότι δεν παρουσιάσθηκε άλλο σχετικό περιστατικό σε FIAT BRAVO 1,4 90PS θεωρεί ότι το θέμα κλείνει εδώ. </B>

  6. #486
    Petros e cosi brutale! Το avatar του χρήστη ioannidis
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Περιοχή
    600χλμ Νότια της Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    5.820
    Chats
    0

    Απάντηση: Fiat Bravo

    Μπά; Πως το πάθανε; Τι ρωτάω; Σειρά έχει τώρα το θάψιμο του 500. Όλο και κάτι θα του βγάλουν. Περιμένετε και θα δείτε!
    1.6 16v Dynamic / Skywindow / Clima / Cruise Control / Loudlink SSD CD Changer / CDA Air Intake Filter / Sparco Aluminum Pedals / Eibach Springs / Custom made Shocks / ΟMP Strut brace [thanx ABZSTILO] / Abarth front brakes [281x26] / HID Xenon 4300K XLS. / Aluminum Oil Catch Tank / Coconut Perfume
    Ambition bites the nails of success

  7. #487
    Το avatar του χρήστη canonis
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    798
    Chats
    0

    Απάντηση: Fiat Bravo

    Πλεον οι πουσ....ες δε βάζουν τίποτα για Fiat...

    Ήμουν και συνδρομητής! Να μλκ... Καλα να πάθω!

    Εγώ έχω την εντύπωση ότι δεν θα συνεχίσουν να θάβουν τόσο πολύ.
    Νομίζω ότι θα τηρήσουν στάση σιωπής ώστε να μας σπάσουν περισσότερο τα νεύρα.
    Εξάλλου και η αρνητική διαφήμιση αποτελεί διαφήμιση και έτσι πιστεύω δε θα γράψουν τίποτα!
    -DO OR DO NOT, THERE IS NO "TRY"

    -SCOTTY BEAM US UP!!!

  8. #488
    Ο ΤΡΕΛΟΦΟΡΤΗΓΑΤΖΗΣ ΤΟΥ CLUB!!! Το avatar του χρήστη paidaros
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    5.616
    Chats
    0

    Απάντηση: Fiat Bravo

    σιγουρα θα εχει σειρα το 500ακι που ξεσκιζει στις πωλησεις!
    οπως σιγουρα και το grande punto abarth ss
    1.2 3D, ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ REFLEX MONROE, ZAΝΤΕΣ ΟΧΙGIN 16ΑΡΕΣ,ΛΑΣΤΙΧΑ CONTINENTAL CONTACTSPORT 2 205/55/16 ΦΡΥΔΑΚΙΑ HR ΕΛΑΤΗΡΙΑ XENON LIGHTS GT BREMBO BRAKES ZEBRING TEΛΙΚΟ ΜΕΣΑΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ[SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #489
    Banned Το avatar του χρήστη verone
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.094
    Chats
    0

    Απάντηση: Fiat Bravo

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπά; Πως το πάθανε; Τι ρωτάω; Σειρά έχει τώρα το θάψιμο του 500. Όλο και κάτι θα του βγάλουν. Περιμένετε και θα δείτε!
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει χαλάσει την ιστορία της ABARTH.

  10. #490

    Απάντηση: Fiat Bravo

    Για να δυμε τι θα πουν οι Γερμανοι μετα απο αυτό, (χε χε..):




    Fiat Bravo 1.4 T-JET 150hp
    Ρεβάνς α λα ιταλικά Η αρμονική συνύπαρξή μας επί -σχεδόν- 10.000 χλμ. με το Fiat Bravo ήρθε να επιβεβαιώσει τη δυναμική επιστροφή των Ιταλών σε ένα χώρο όπου κάποτε ήταν πρωτοπόροι, αλλά σχεδόν είχαν εξαφανιστεί τα τελευταία χρόνια

    Μύθος...
    Εχετε ακούσει να λένε ότι οι μύθοι είναι για να καταρρίπτονται; Σε αυτή τη φράση θα μπορούσαν να συνοψιστούν οι εντυπώσεις μου από τη συμβίωσή μου με το Bravo. Μεγαλώσαμε μαθαίνοντας ότι τα γιαπωνέζικα είναι αυτά που δεν χαλάνε με τίποτα και ότι πολύ καλά είναι και τα γερμανικά, που είναι και πιο «γερά» (βλ. στιβαρά). Τα ιταλικά φιγουράριζαν πάντα στο τέλος της κατάταξης από την άποψη της αξιοπιστίας. Ωστόσο, οι καιροί αλλάζουν, το ίδιο και τα αυτοκίνητα και τα ιταλικά του 2000 δεν είναι τα ιταλικά του 1970. Δεν μιλάμε πλέον για διαίσθηση, μιλάμε για ποιότητα που δεν έδειξε σημάδια... κόπωσης, όσο καιρό είχαμε το 150άρι Bravo στα χέρια μας.


    Για το υπολοιπο πατε στο:

    http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w...tomotivePortal
    ...τι να την κανεις τη ρεζερβα αν παθεις 2 λαστιχα ταυτοχρονα !!!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-09, 12:38
  2. Fiat Bravo 1.6 Multijet
    By aman17-2 in forum Italian and Other Cars
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-08, 21:43
  3. Νεο Fiat Bravo 1,6 Diesel
    By aman17-2 in forum Italian and Other Cars
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-08, 23:35

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας