Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 63

Θέμα: golf 2,0 gti

  1. #21
    Boring Moderator >> Το avatar του χρήστη MaGeLaNoS
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.170
    Rides
    0
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τώρα που το σκέφτομαι... αν το γατί γλιστρά στο βινύλιο και βγάλει νυχάκια... τι γίνεται;
    Σου το παρταλιαζει κ γλυτωνεις το καπο απο νυχιες...βεβαια κ ενα αεροβολο δεν ειναι κακη ιδεα..
    Θέλω βόλτα με το Turbo του ΜΙΚΕ....


    Fiat Stilo 1.4 3D mod.04

    Opel Astra H 1.6 mod.08
    Opel Corsa D Sport 1.4 mod.09




  2. #22

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MiKe_KaVaLa Εμφάνιση μηνυμάτων










    Tα συμπερασματα δικα σας... Για μενα απλα Perfect!
    Εγώ γιατί βλέπω ένα 14αρι με μεγάλες ζάντες?? Δηλαδή όποιο αυτοκίνητο βλέπεις με μεγάλες ζάντες είναι όμορφο? Για εμένα το παλιό είναι πολύ πιο όμορφο, ιδιαίτερα από πίσω... Αλλά σε τέτοια αυτοκίνητα το ζουμί είναι αλλού και εκεί πιστεύω πως το gti είναι πολύ μπροστά!

  3. #23
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Δεν μιλαμε για ομορφια, την πρωτια την εχει το Bravo.Εδω μιλαμε για 2λιτρο κινητηρα TSI ο οποιος ειναι πυραυλος με 210 αλογα.Να πω ομως οτι το αμαξακι αυτο θα σε κανει πιο φτωχο κατα 30.000 ευρω οποτε δεν συγκρινουμε κατι με κανενα Fiat, και λογο αποδοσης και λογο τιμης.

  4. #24
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο παντελης Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα καλα σου ειπα εγω ελεος και μου το λες και εσυ ?
    ελεος ελεος δυο φορες
    εδω ειναι ιταλοφιλο club ειπαμε λιγα σχολεια για το χαζογερμανικο αμαξακι ενταξι αντε φτανει αντεφτανει
    μα καλα τι εχεται παθει ολοι βλεπεται γερμαικη γκομενα και παθενεται ζημια μπα και φαντασιωνεστε με τη Μερκελ με ζαντιερες ?
    αυτο να ακουσω οτι ολοι οι γερμανοrespectαδες οτι οταν βλεπεται την γερμανιδα χιτλερουνιωθεται κατι μεσα στο βρακακι σας εγω εχω φιγει απο το club.
    να μια ευκαιρια να μην ξανασταυρωσετε γκομενα και να απαλαγειτε και απο μενα
    Ελεος απο μερια μου που αρπαζεσαι κατευθιαν αν πουμε κατι για καποιο αλλο μοντελο αλλης μαρκας. Ομως θελω να σε δω κι εδω... το Grande punto abarth 1.4 t-jet 185ps essesse ειναι ποιο ομορφο απο ολα τα Fiat που εχω δει μεχρι τωρα και εχει και για πρωινο κατι Fiat Stilo Abarth 2,4 6speed...

  5. #25
    Το avatar του χρήστη παντελης
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    3.027
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MiKe_KaVaLa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελεος απο μερια μου που αρπαζεσαι κατευθιαν αν πουμε κατι για καποιο αλλο μοντελο αλλης μαρκας. Ομως θελω να σε δω κι εδω... το Grande punto abarth 1.4 t-jet 185ps essesse ειναι ποιο ομορφο απο ολα τα Fiat που εχω δει μεχρι τωρα και εχει και για πρωινο κατι Fiat Stilo Abarth 2,4 6speed...
    τωρα γραφεις σωστα φιλε ναι μπορει να τα εχει για πρω'ι'νο οπως λες αλλα ειναι αδερφι και οπως εγω δε τα πειραζω ετσι και αυτα δε με πειραζουνε .
    αλλα ειναι το ατιμο πολυ αγριο το abarth punto .
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

  6. #26
    Το avatar του χρήστη lakis
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    529
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jason Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια εύλογη απορία : Κάποιο φίλοι - μέλη του club , που από ότι έχω εγώ τουλάχιστον αντιληφθεί , έχουν πάθος με τα Γερμανικά αυτοκίνητα ( Golf κλπ ) και που φυσικά είναι αναφαίρετο δικαιωμά τους ,η απορία μου λοιπόν είναι γιατί κατέχουν και οδηγούν STILO , PUNTO ,BRAVO κλπ , απο τη στιγμή που στίς ίδιες τιμές υπάρχουν και Γερμανικά.
    Μήπως αυτό απο μόνο του λέει πολλά ;
    Με εκτίμηση ,
    Jason
    Φιλε δ λεμε αυτο αλλα αν ειναι δυνατον να συγκρινεις αυτα τα 2 αμαξια ολοι ιταλικα εχουμε αλλα ελεος πια δεν ειναι κ το καλητερο αμαξι το stilo μη τα ισοπεδονουμε ολα.τα πιστευετε αυτα π λετε ειναι δυνατον να βγαζετε το gti κ να λετε οτι ειναι καλητερο το stilo?ειναι για γελια αυτο μ κοιτατε π δ σας λενε τιποτα κανεις απλα γιατι δεν υπαρχει κοσμος κ μιλανε οι ιδιοι κ οι ιδιοι οι οποιοι ειστε κολλημενοι με το stilo τα λεω φιλικα αυτα οχι με τσαμπουκα αλλα δ γινεται ν λεμε παραλογιες τωρα αυτο σε οποιοδηποτε κ να το πεις θα βαλει τα γελεια οτι ενα stilo abarth κιολας π ειναι 2.4 ειναι καλητερο απο το gti.δ μιλαμε γενικα οτι τα γερμανικα ειναι καλητερα οχι καλητερα δεν ειναι με τιποτα κ για μενα κ εγω π πουλησα το stilo πηρα mito qv μετα 170 αλογα κ μου εφτασε κ 23500 με τα εξτρα δ πηρα γερμανικο εννω αρκετοι μ λεγανε ν παρω γερμανικο εμεις σιγκρινουμε 2 μοντελα stilo k gti οχι ιταλικα γερμανικα,
    my STILO1.4 Αbarth rims H&r ελατηρια 4ποντα

  7. #27
    Το avatar του χρήστη παντελης
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    3.027
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Ξερω γιατι το γραφεις αυτο και να δεις που θα δωσεις την απαντηση μονος σου.
    πηρες ενα ιταλικο απο τα ακλητερα της κατηγοριας στα 1,4 με 170 αλογακια και με πολυ συνχρονη τεχνολογια .δε υπαρχει περιπτωση να το συγκρηνεις με το Gti αλλα με το GT το συγκρινεις ανετα ετσι δεν ειναι?
    γιατι ειστε στην ιδια κατηγορια κιβικων ασχετα νομιζω οτι το Gt μπορει να ειναι λιγο μεγαλητερο σε διαστασεις(αυτο δεν το θυμαμε συγουρα)
    το Abarth 2,4 20v αν θελαμε να το συγκρινουμε με το golf με ποια εκδοση θα το συγκριναμε για πες μου γιατι αν μου πεις με το 1,4 που βγαζει 170 αλογα θα γελασω εγω.
    γιατι με αυτη τι λογικη να κανουμε ενα συγκριτικο σε μια 360 Modena και με ενα toyota starlet 1,3 turbo που εχουνε την ιδια αναλογια ιππων/κιλα και να λεει ο καθενας τα δικα του.
    οπως καταλαβενεις για κουβεντα να κανουμε αν θελεις επεσες στον ιδικο αλλα δεν θα οδηγησει πουθενα οπως εχει συμβει πολλες φορες στο παρελθων.
    το golf ειναι ενα αμαξι 8-9 χρονια μετα απο το δικο μου και εχει κατι καινουργιο να πει στο κοσμο αλλα ειναι λιγο.

    το Golf περα απο τις προκαταλιψεις μου θα το αγοραζα αν ειχε μοτερ fiat coupe αλλα 2,4 20νΤ την αναρτηση και την τετρακινηση της 159 με το εσωτρεικο τις MiTo GTA και την θει'ικη ομορφια της 8c
    αλλα επιδι ξερω οτι αυτο το παντρεμα δε γινεται γιαυτο σου λεω οτι το Stilo μου ειναι καλητερο απο το γοφλλ.
    και ακομη δεν εχω φτιαξει αυτα που θελω να φτιαξω.
    εγω βλεπω MiTo και παθενω βλεπω γερμανικο και ανακταευωμαι τι μου λες τωρα .
    αλλα ετσι ειναι μια γυναιακα που μπορει να σε τρελενει με τα παντα της μολις την αποκτησεις δε τι συγκρινεις με του γειτονα γιατι πιστευεις οτι του γειτουνα ειναι καλητερη εστω μονο σε ενα τομεα ασχετα αμα του γειτωνα ειναι μπαζο σε ολα τα αλλα θεματα.
    επισεις ασχετο οτι με τι δικια σου μπορει σκουφιαζετε ο κοσμος ολος λεμε τωρα ασχετο.
    αναφερω το παραδειγμα γυναικα για να το καταλαβουμε ολοι καλητερα.
    οποτε αστο να παει απο κει που ηρθε το γκοφλ να τελιωνουμε ειναι αυτο που ειναι για αυτους που το θελουνε.
    μεγια τους με χαρα τους .
    δε μπορει να εχουνε ολοι ομορφα και γρηγορα αυτοκινητα στο δρομο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη παντελης : 28-03-10 στις 01:37
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

  8. #28
    Run Fast Die Young.... Το avatar του χρήστη Soul_Giannis
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    2.706
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ εγω π πουλησα το stilo πηρα mito qv μετα 170 αλογα κ μου εφτασε κ 23500 με τα εξτρα δ πηρα γερμανικο εννω αρκετοι μ λεγανε ν παρω γερμανικο εμεις σιγκρινουμε 2 μοντελα stilo k gti οχι ιταλικα γερμανικα,

    Ρε Λακι κατσε γιατι θα μας τρελανεις εσυ!!!
    ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ GTI ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ DSG ΚΑΙ ΕΓΡΑΦΕΣ

    ''εγω παντως πουλησα το stilo μου κ πηρα ενα χαλια μ χαλια golf gti dsg το οποιο οσο κ να μ αρεσε το stilo κ μ λειπει οφειλω να πω οτι ειναι σε αλλο κοσμο το gti δεν εχει σχεση παιδια με το stilo δε ξερω μ το bravo αλλα με το stilo αστα ν πανε κ παταω κ κατι abarth στο λαιμο ''

    http://www.stilo-club.gr/vb3/showthr...S-AUTO!/page12

    ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ ΠΑΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ABARTH ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ?
    ΤΩΡΑ ΤΟ GTI ΕΓΙΝΕ MITO?


    ΑΡΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ JASSON......
    Fiat Stilo Abarth 2.4 20V Selespeed
    Schumacher Body Kit,
    Llumar alu light,Xenon,
    Leather Heated Electric Seats,
    Passive Entry / Easy Go.





  9. #29
    Το avatar του χρήστη lakis
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    529
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Soul_Giannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Λακι κατσε γιατι θα μας τρελανεις εσυ!!!
    ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ GTI ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ DSG ΚΑΙ ΕΓΡΑΦΕΣ

    ''εγω παντως πουλησα το stilo μου κ πηρα ενα χαλια μ χαλια golf gti dsg το οποιο οσο κ να μ αρεσε το stilo κ μ λειπει οφειλω να πω οτι ειναι σε αλλο κοσμο το gti δεν εχει σχεση παιδια με το stilo δε ξερω μ το bravo αλλα με το stilo αστα ν πανε κ παταω κ κατι abarth στο λαιμο ''

    http://www.stilo-club.gr/vb3/showthr...S-AUTO!/page12

    ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ ΠΑΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ABARTH ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ?
    ΤΩΡΑ ΤΟ GTI ΕΓΙΝΕ MITO?


    ΑΡΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ JASSON......
    το gti το πηρε ο μεγαλητερος αδερφος μ μαζι με μενα κ πηραμε κ ενα qv τωρα δ θα κατσω ν αναλησω τ κ πως παπατζας δεν ειμαι να λεω ψεματα οτι πηρα τονα πηρα ταλλο παντος η οικογενεια αυτα τα αμαξια εχει.τωρα συμφωνησε με οποιον θελεις κ μη γινεσαι δικαστης κ με βγαζεις ψευτη αν δ ξερεις τι εχω κ τ δεν εχω,τι γνωμη μ λεω κ πιστευω πολυ σαυτα π λεω κ ειναι κ η αληθεια τωρα αν εσεις νομιζετε οτι το stilo ειναι καλητερο οκ μαγκια σας.κ το οτι μ λειπει το stilo ειναι αληθεια κ πιστευω οτι για τα λεφτα του δ παιζετε αλλα σε τι μπορει ναναι καλητερο το abarth ρε ****το απο το gti??το μονο αρνητηκο ειναι οτι αν το πατησεις καιει παααρααα πολυ αλλα οσο αναφορα κρατηματα φρενα ποιοτητα κατασκευης κ επιδωσεις ειναι ανωτερο πως ν το κανουμε αφου ετσι ειναι εχουμε ενα γερμανικο ενα ιταλικο κ ενα σουιδικο αμαξι εγω το alfaromeo προτημω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lakis : 28-03-10 στις 03:44
    my STILO1.4 Αbarth rims H&r ελατηρια 4ποντα

  10. #30

    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2.054
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Φίλε Lakis , πιστεύω ότι κανείς δεν νομίζει ότι λές ψέματα, το αντίθετο μάλιστα . Και φυσικά είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθένα απο εμάς να λέει τίς απόψεις του , και εφόσον τίς δημοσιεύει , είναι αυτονόητο ότι θα δεχθεί κριτική , η πιο απλά σχολιασμό . Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω την απορία , γιατί κάποιοι φίλοι - μέλη του Club , πού θαυμάζουν τα Γερμανικά , κατέχουν και οδηγούν Ιταλικά , παρόλο πού σήμερα είναι πλέον πανεύκολο στόν καθένα πού μπορεί να έχει αυτοκίνητο , να έχει ότι εθνικότητας αμάξι θέλει . Τα όσα γράφεις πιο πάνω δεν λύνουν την απορία που εντελώς καλοπροαίρετα έχω διατυπώσει .
    Πάντα φιλικά,
    jason


    P/s . Η MITO είναι ποίημα , απόλαυσέ την!!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας