Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 63

Θέμα: golf 2,0 gti

Hybrid View

  1. #1

    golf 2,0 gti

    ενας παλιος συμαθητης μου αποκτησε ενα καινουργιο golfaki 2,0 Gti το τελευταιο μοντελο και μου εδωσε να κανο μια βολτα .
    οι εντιπωσεις ειναι καλες αλλα πιστευω οτι για να γινει αμαξι κανονικο θελει λεφτα .
    δε λεω εχει πολυ καλες επιδοσεις αλλα λιωνει στο σπινιαρισμα και οταν στρηβεις τα παντα εινναι πιθανα απο το να στρηψεις μεχρι να πας για καινουργιο αμαξι.
    εχει πολυ καλο διακοσμο αρκει να παρεις την πλουσια εκδοση
    σε χρωματακι ασπρο με ανθρακι 19αρες ειναι εντιπωσιακο αλλα μιαζει με ολα τα προιγουμενα μοντελα.
    παντως ειναι καλο σαν αμαξι .
    καει λιγο παραπανω απο αυτα που λεει ο κατασκευαστης αλλα αυτο συνηθως συμβαινει για ολα τα αυτοκινητα.
    αν και σχεδον καινουργιο με 4000 km περιπου (θεωρικα σφυχο μοτερ) φορτωνε καλα μονο αυτο που με χαλαει ειναι το περιωρισμανο φασμα σε σχεση παντα με το δικο μου που για το περισοτερο κοσμο δεν ενωχλει καθολου .
    ενα αλλο ειναι η βελτιωσημοτητα που εχει μιας και υπαρχουνε απο ανταλακτηκα και βελτιωτικα προ'ι'οντα ενα σωρο.
    ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗ ΜΕΡΚΕΛ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑ ,ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΑ ΒΟΛΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΦΩΤΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
    ΑΕΡΑ GOLFΑΔΕςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

  2. #2
    Boring Moderator >> Το avatar του χρήστη MaGeLaNoS
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Ξεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.170
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παντελη πες μου οτι δεν επαθα καταρρακτη στα ματια κ σε βλεπω να γραφεις καλα λογια για VAG...

    Συμφωνω απολυτα ομως σε αυτο που γραφεις οτι μοιαζει με ολα τα προηγουμενα μοντελα.
    Θέλω βόλτα με το Turbo του ΜΙΚΕ....


    Fiat Stilo 1.4 3D mod.04

    Opel Astra H 1.6 mod.08
    Opel Corsa D Sport 1.4 mod.09




  3. #3
    Το avatar του χρήστη παντελης
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    3.027
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    βασικα για αυτα που υποσχετε το golf δεν αξιζει γιατι δεν τα εχει αλλα εχει επιταχυνση αλλα εκει που λες αντε τωρα που ποιασαμε 5500 6000 τωρα θα μας δωσει και μια γερη κλωτσια αλλα μαπα το καρπουζι εγραψα οτι καλο ειναι αλλα εχει το χαρατηρα ενως ντιζελ χωρις να εχει τουλαχιστον τη ροπη που θα περιμενες αλλα και μια ποιο λογικη καταναλωση .
    και εγραψα οτι ο διακοσμος καλος ειναι αν παρεις την ποιο πλουσια εκδοση .
    διαφορετικα αν πας να παρεις το υποτιθεμενο ACTIVE σε golf Gti καλητερα να μην το παρεις γιατι ειναι ελεηνη η κατασταση .
    ειληκρινα προσπαθεισα να βρω καλα στοιχεια να γραψω και ειναι η τελευταια φορα που το εκανα γιατι παιδευτηκα πολυ.
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

  4. #4
    Το avatar του χρήστη Tokis
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    418
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Ωχ έπεσε και το τελευταιο ιταλικο κάστρο...
    Αφου είπε και ο Παντελής καλα λόγια για τα γερμανικά χάλασε ο κόσμος...
    Fiat Bravo μαύρο 1,4 sport 150hp

  5. #5
    Το avatar του χρήστη Tokis
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    418
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Είναι γνωστο οτι ο Παντελής θα είναι ο τελευταίος ιταλόφιλος που θα μείνει στο κόσμο ότι και να γίνει ακομη και αν η VW βγαλει 300 άλογα απο 1400 κυβικά και τα πουλαει 15 χιλιάρικα γιατι και πάλιι δεν θα είναι ιταλικά...
    Fiat Bravo μαύρο 1,4 sport 150hp

  6. #6
    Το avatar του χρήστη παντελης
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    3.027
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    πολυ περισσότερο απο αυτο που γράφεται.
    ολα στο κοσμο να πηγαίνανε στραβά και αν ο Ντουτσε αναστενοτανε απο τους νεκρούς παλι το ιταλικό αμαξι θα ηταν μεσα στη καρδια μου.
    το γερμανικο προ'ι'ον ειναι απο τη φυση του λιτό χωρις φαντασία περιορισμένης απόδοσης και μικρης ευχαρίστησης .
    ειναι καποιος πλουσιος εδω στο Βολο που εχει παραγκειλει εδω και μερικους μηνες (ετσι λεει) ενα R8 V10 Audi και ακομη το φτιαχνουνε .
    μα καλα 2000 βιδες και εγω προσωπικά τις ξεβιδώνω και τις ξαναβιδωνω μεσα σε 34ωρες και τελειώνω μια μετατροπή ολόκληρη αουντι δε μπορεί να το φτιαξει ποιο γρηγορα.
    και σιγα το αμαξι που θελει τοσο καιρο για να φτιαχτει.
    ενω πας και περνεις την Ferrari F430 Scuderia εαν εχεις το **** βεβαια και μεσα σε 1 μηνα το εχεις το ΑΜΑΞΙ .
    για εμενα σε αυτο το κοσμο των supercars η θα μπαινεις με τα σωστα ονοματα η μην μπαινεις καθολου με ιμημετρα.

    αλλα μεχρι και το σλιπακι ειναι οντως ιταλικο γιατι σε θεμα ντιζαίν και ποιότητας οι ιταλοι δε παιζοντε .
    τωρα να πω και μια ακομη αληθεια
    εδω και λιγες μερες μου εχει χαλασει ο πολλαπλασιαστης και λογο της Bosch (παλι γερμανικη εταιρια) εχει εληψη το συγκεκρημενο ανταλακτηκο περασε ενα παλικαρι και το παζαρευε το αμαξι μου και οταν του ειπα οτι εχει ενα θεμα με το πολλαπλασιαστή και γιαυτο δεν το βαζω μπροστά κτλ. μου ειπε ''ε σιγα αυτο δεν ειναι προβλημα του μπαμπα (του) το Jetta εχει αλλαξει 3 φορες μοτερ 1,6 γιατι τι μια εκεγε λαδια και τις αλλες δυο φορες επασε (και με παραπονο) μακαρι να εκεγε πολλαπλασιαστές και να μην παθαινε το μοτερ τιοποτα.

    αλλα μην κανουμε τα ασπρα ΜΑΥΡΑ ειπα καλο ειναι το golf αλλα δεν ειναι καλητερο απο το stilo .αυτο ειπα
    απλα οσοι δεν καταλαβαινουνε τι εγραψα πολυ απλα οτι διαβαζουνε το εξηγουνε οπως τους αρεσει εγω ομως δεν ειμαι το 'μαντιο των Δελφων' να τα γραφω με διφορούμενη άποψη και οπως τον βολεύει τον καθε εναν να τα εξηγεί εγω ειπα οτι ειναι πολυ λίγο για τα λεφτά του και αν δινει την εντύπωση οτι κατι κάλο θα σου δωσει πατώντας τελικά δεν το εχεις και για να γινει ενδιαφέρον θελει πολλά λεφτά.
    αλλα και παλι οπως λεει ο φιλος ο Tokis η φιατ έβγαλε απο τον 1,4 το μοτέρ 365 άλογα , έτρεξε σε αγώνα αντοχής στη Βαλενθεις για 6 ολοκληρες ωρες τους πηρε και τα σώβρακα με το 500αρακι και τελος τι να μας πεις τωρα και εσυ .αν η wv μπορέσει να φτιάξει τα 14αρια της να μην καίνε λάδι και να μην σπάζουνε με τις μανισιες ιπποδυνάμεις τοτε ισως ετσι πληροφοριακά να το ξαναποιασουνε το θέμα αλλα οπως ειπα για τα supercars ετσι θα πω και για τα απλα cars αν ειναι ειναι να μιλήσουμε για cars με ψυχή να μιλήσουμε για αυτα που διαθετουνε ψυχή και οχι για αυτά που προσπαθούν να αποκτησουνε ειτε με διαφημίσεις και ατοπα test ειτε μεσο αυτοτριτης.
    τη καλημέρα μου σε ολους .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη παντελης : 26-03-10 στις 04:13
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

  7. #7
    Το avatar του χρήστη lakis
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    529
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    ανα δω τι αλλο θακουσω καλα ειμαστε σοβαροι???ειναι καλητερο το stilo απο το gti??ρε παιδια ελεος ποια πως γινετε να συγκρινεις ενα αμαξι 15000 με ενα που κανει τα 3πλα?ι ακομα κ ενα abarth με ενα gti?δεν εχουν καμια σχεση απολυτος καμια ειπαμε ναμαστε φανατικοι με τα ιταλικα αλλα μεχρι ενα σημειο
    my STILO1.4 Αbarth rims H&r ελατηρια 4ποντα

  8. #8
    Το avatar του χρήστη MiKe_KaVaLa
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    3.184
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti











    Tα συμπερασματα δικα σας... Για μενα απλα Perfect!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MiKe_KaVaLa : 26-03-10 στις 16:57

  9. #9

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MiKe_KaVaLa Εμφάνιση μηνυμάτων










    Tα συμπερασματα δικα σας... Για μενα απλα Perfect!
    Εγώ γιατί βλέπω ένα 14αρι με μεγάλες ζάντες?? Δηλαδή όποιο αυτοκίνητο βλέπεις με μεγάλες ζάντες είναι όμορφο? Για εμένα το παλιό είναι πολύ πιο όμορφο, ιδιαίτερα από πίσω... Αλλά σε τέτοια αυτοκίνητα το ζουμί είναι αλλού και εκεί πιστεύω πως το gti είναι πολύ μπροστά!

  10. #10
    Το avatar του χρήστη παντελης
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    3.027
    Chats
    0

    Απάντηση: golf 2,0 gti

    εγω λεω αυτο που πιστευω βαση οτι τα εχω δοκιμασει και τα δυο .τωρα αν εσυ δε εχεις δοκιμασει τι θα πει Abarth 2,4 20v και πηγες κατ' ευθειαν στο GTI τι να σου πω εγω φταιω .
    παντως ειναι πολυ καλητερο αν και παλιοτερο και ας στοιχιζε λιγοτερο .
    ποιος ειναι ποιο κερδισμενος αυτος που εδωσε πολλα για το ιδιο πραγμα η' αυτος που εδωσε λιγα για πολλα περισοτερα που ευτυχως δε φαινοντε στα χαρτια γιατι αλλιως θα ειχε γεμησει ο τοπος Abarth.
    και απο αυτο να καταλαβαιτε ποσο τσιγκουνια πεφτει στο μαγαζι στης wv που ακομη τοσα μοντελα περασαν και ακομι μετην ιδια ζαντα το πουλανε . ελεος τι δεν εχουνε φαντασια η' λεφτα?
    χαθηκε να βαλουνε μια ζαντουλα σκορπιος σε 19αρα μπα και ομορφηνει.
    Fiat Stilo Abarth 2,6 20v
    03-11-2001 προκαταβολη παραγγελιας
    ισως ο ποιο παλιος ολων ........κι ομως ειμαι ακομη εδω.....

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας