Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Τι ελαστικα να βαλω??

  1. #11
    Το avatar του χρήστη ntinosmg
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Περιοχή
    megara attiki
    Μηνύματα
    444
    Rides
    0
    Chats
    0

    Απάντηση: Τι ελαστικα να βαλω??

    continental premium contact 5 kai monroe reflex εβαλα κι εγω. Εχω κανει 5 (πεντε)χλμ απο τοτε και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!!!!!

  2. #12

    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2.054
    Chats
    0

    Απάντηση: Τι ελαστικα να βαλω??

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinosmg Εμφάνιση μηνυμάτων
    continental premium contact 5 kai monroe reflex εβαλα κι εγω. Εχω κανει 5 (πεντε)χλμ απο τοτε και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!!!!!
    Γειά σου Ντίνο../..τώρα είμαι Talin , πές μου πότε θα είσαι Κοπεγχάγη μήπως και συναντηθούμε...

    Όσο για την επιλογή ελαστικών και αμορτισέρ , θα με θυμηθείς στην πορεία πόσο θα ευχαριστηθείς το αμάξι σου..
    Φύλαγε το μόνο απο τα πεζοδρόμια..

    Καληνύχτα...

  3. #13
    Petros e cosi brutale! Το avatar του χρήστη ioannidis
    Εγγραφή
    27-03-2007
    Περιοχή
    600χλμ Νότια της Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    5.820
    Chats
    0

    Απάντηση: Τι ελαστικα να βαλω??

    Εγώ είχα τα SC3. Πάρα πολύ καλό λάστιχο!
    Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα έπρεπε να τα αλλάξω και έβαλα Goodyear Asymmetric 2.
    Η επιλογή έγινε κυρίως λόγω κόστους μιας και τα SC5 που ήθελα έβγαιναν καπου στα 650.
    Έχω δει μεγάλη διαφορά στην σκληρότητα του πλαϊνού σε σημείο που με ξενέρωσε.
    Δεν ξέρω πως να σας το περιγράψω αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι πλέει το αμάξι. Κυρίως στις απότομες τιμονιες. Στην δε αλλαγή ρεύματος, άστα να πάνε.
    Δεν είναι ότι τα νιώθω να γλιστράνε αλλά ότι όλο το αμάξι ταλαντευεται πάνω τους.

    Θα τα συνηθίσω φαντάζομαι, αλλά μου λείπουν τα Conti. Ακόμα και στα τελειώματά τους ήταν ξυράφια.

    Πεζοδρόμιο τα ανέβαζα τον τελευταίο χρόνο. Τίποτα δεν κατάλαβαν.

    Κατά τα αλλα τα Asymmetric 2 δείχνουν τίμια. Ο χρόνος θα δείξει.

    215/45/17 διάσταση.

  4. #14

    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2.054
    Chats
    0

    Απάντηση: Τι ελαστικα να βαλω??

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είχα τα SC3. Πάρα πολύ καλό λάστιχο!
    Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα έπρεπε να τα αλλάξω και έβαλα Goodyear Asymmetric 2.
    Η επιλογή έγινε κυρίως λόγω κόστους μιας και τα SC5 που ήθελα έβγαιναν καπου στα 650.
    Έχω δει μεγάλη διαφορά στην σκληρότητα του πλαϊνού σε σημείο που με ξενέρωσε.
    Δεν ξέρω πως να σας το περιγράψω αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι πλέει το αμάξι. Κυρίως στις απότομες τιμονιες. Στην δε αλλαγή ρεύματος, άστα να πάνε.
    Δεν είναι ότι τα νιώθω να γλιστράνε αλλά ότι όλο το αμάξι ταλαντευεται πάνω τους.

    Θα τα συνηθίσω φαντάζομαι, αλλά μου λείπουν τα Conti. Ακόμα και στα τελειώματά τους ήταν ξυράφια.

    Πεζοδρόμιο τα ανέβαζα τον τελευταίο χρόνο. Τίποτα δεν κατάλαβαν.

    Κατά τα αλλα τα Asymmetric 2 δείχνουν τίμια. Ο χρόνος θα δείξει.

    215/45/17 διάσταση.

    Λοιπόν άκουσε..

    ..έξω και πέρα απο κάποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις που καμιά φορά είχαμε μεταξύ μας , πάντα πίστευα και συνεχίζω να πιστεύω ότι είσαι άτομο με πολύ υψηλό δείκτη IQ../..επομένως είναι εύλογο να αναρωτηθώ πως την "πάτησες σαν μαθητούδι" . Θεωρώ ότι είναι απίθανο να μην ήξερες οτι το sc 5 είναι ακόμα καλύτερο απο το sc 3 , όπως και ότι το - πολύ καλό - λάστιχο που φόρεσες τώρα είναι ένα κλίκ κάτω και απο τα δύο προαναφερθέντα !!!...

    Τέσπα , ω γέγονε γέγονε , συμβαίνουν και στούς καλύτερους ( εμείς πχ στην οικογένεια έχουμε και ένα...Golf !!! )..

    Aν και είναι κομματάκι δύσκολο , θα έλεγα να προσπαθήσεις να ξεφύγεις απο το "ξενέρωμα" και να προσαρμοστείς στα νέα δεδομένα ..
    ..επίσης αν μπορείς "παίξε" και λιγάκι με τις πιέσεις , πιστεύω ότι κάτι καλύτερο θα βγεί..

    ..και όταν με το καλό τα "φάς" και έιναι να τα αλλάξεις , τα Continental φτιάχνονται Τσεχία , Ρουμανία και Πορτογαλία ...
    ...προσπάθησε να βρείς τα Πορτογαλέζικα...

    Με ειλικρινή εκτίμηση ,
    Jason
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jason : 18-11-15 στις 12:20

  5. #15
    Το avatar του χρήστη ntinosmg
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Περιοχή
    megara attiki
    Μηνύματα
    444
    Chats
    0

    Απάντηση: Τι ελαστικα να βαλω??

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jason Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σου Ντίνο../..τώρα είμαι Talin , πές μου πότε θα είσαι Κοπεγχάγη μήπως και συναντηθούμε...

    Όσο για την επιλογή ελαστικών και αμορτισέρ , θα με θυμηθείς στην πορεία πόσο θα ευχαριστηθείς το αμάξι σου..
    Φύλαγε το μόνο απο τα πεζοδρόμια..

    Καληνύχτα...
    jason θα ειμαι μετα τις γιορτες,καπου μεσα γεναρη πιστευω.θα παω λιγες μερες αλμποργκ,και μετα κοπεγχαγη.Ελπιζω να τα πουμε εκτος εδρας αφου ειναι δυσκολο εντος!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας