Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: iliorofi

  1. #1

    iliorofi

    paidia kalimera sas grafw prwti fora edw sto club kai exw mia erwtisi pou me kaiei vrika mia iliorofi apo ena 5d tin opoia tin dinei enas mantras kai egw exw to 3d 2004 1.4 xwris orofi pws tha ginei na perasw tin orofi auti sto diko m an ginete kai panw katw poso tha mou vgei an kserei kaneis kai mporei na voithisei giati exei arketi zitisi i sugkekrimeni orofi edw stin poli m kai o mantras den mporei na mou pei an koumpwnei i oxi kai oute kan kserei kai tpt panw sto thema
    euxaristw.....

  2. #2
    Super Moderator Το avatar του χρήστη teo
    Εγγραφή
    01-02-2011
    Περιοχή
    West Coast, Athens
    Μηνύματα
    2.446

    Απάντηση: iliorofi

    Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

    Αρχικά θα σε παρακαλούσα να γράφεις ελληνικά και όχι greeklish για να είναι κατανοητά από όλους και να βοηθάμε στους όρους αναζήτησης.

    Όσων αφορά την ερώτησή σου δεν γνωρίζω αν γίνεται, πάντως στο δικό μου (που δεν έχω ηλιοροφή) όταν την ξήλωσα για να αλλάξω την ταπετσαρία, είδα ένα στήριγμα στο μέσον της οροφής που ενώνει τις δύο κολώνες μεταξύ τους. Υποθέτω λοιπόν πως θα έχει άλλα δεσίματα το Stilo με την ηλιοροφή.

    Stilo 1.2 3d / Abarth dashboard / Abarth side skirts / 2din AEG 7" touch screen DVD / Custom bone-white knob / Xenon HID 6000K at low beam & 5000K at high beam / Custom leather steering wheel & knob / Piano black interior & exterior details / Carbon Air Filter Box / Window tint by ASWF / 3,5cm lowering Eibach springs / Custom black projector headlights with DRL... Cultura Italiana!

    Οδηγός ανεβάσματος εικόνων στο forum! Πατήστε ΕΔΩ!

  3. #3
    Ο Junior του Club Το avatar του χρήστη ammoulianiotis
    Εγγραφή
    28-05-2005
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    5.202

    Απάντηση: iliorofi

    Ειχε γινει και στο παρελθον σηζητηση για το ιδιο θεμα και ισχυει αυτο που λεει ο teo. Στα αυτοκινητα με οροφη υπαρχουν αλλα δεσιματα που εσυ δεν εχεις με αποτελεσμα αν καταφερεις και την κουμπωσεις πανω να χασεις το δεσιμο του αυτοκινητου σου.
    Σοφοκλης, Απριλιος 2005
    1.6 Dynamic 3D Ιριδιζον ασημι
    Ο Junior του Club ειναι εδω!

    Να τι παθαινεις αν κανεις παρεα με τον DontMKsense...
    "Μα, μου, σου, του, ουουου...", λεγαμενε καταλαβες τι ειπα;
    "Καλα εισαιιιιι; - Σε σκωνεται;;;"



    Για την ασφαλεια σας

  4. #4
    Το avatar του χρήστη angelinho
    Εγγραφή
    15-01-2010
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    1.021

    Απάντηση: iliorofi

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannidis thodoris Εμφάνιση μηνυμάτων
    paidia kalimera sas grafw prwti fora edw sto club kai exw mia erwtisi pou me kaiei vrika mia iliorofi apo ena 5d tin opoia tin dinei enas mantras kai egw exw to 3d 2004 1.4 xwris orofi pws tha ginei na perasw tin orofi auti sto diko m an ginete kai panw katw poso tha mou vgei an kserei kaneis kai mporei na voithisei giati exei arketi zitisi i sugkekrimeni orofi edw stin poli m kai o mantras den mporei na mou pei an koumpwnei i oxi kai oute kan kserei kai tpt panw sto thema
    euxaristw.....
    Φίλε μου ως κάτοχος πεντάπορτου έχω παρατηρήσει ότι ο ουρανός του πεντάπορτου είναι διαφορετικός με του τρίπορτου. Αν τα δεις και τα δύο από μπροστά στο πεντάπορτο ο ουρανός έχει μία κλίση προς τα μπροστά (για άγνωστο λόγο, μάλλον αεροδυναμικό). Το θέμα είναι κιόλας αν μπαίνει, διότι για να την βάλεις τι θα κάνεις; Θα κάνεις τρύπα; Γιατί νομίζω ο κανονικός τρόπος είναι κόψιμο κολώνες και τοποθέτηση αυτών με την ηλιοροφή, που σημαίνει άλλες κολώνες λόγω πεντάπορτου-τρίπορτου....
    Fiat Stilo 1.4 5d


  5. #5

    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2.054

    Απάντηση: iliorofi

    Καλύτερα να ξεχαστεί η εκ των υστέρων τοποθέτηση -της υπέροχης - Skaiwindow του Stilo../..δεν γίνεται.., και αν γίνει θα φέρει χίλια δυό προβλήματα και κόστος../..αν οπωσδήποτε θέλεις ηλιοροφή υπάρχουν πολύ καλές aftermarket , όπως πχ του τύπου σαν αυτές που "φοράνε" τα Golf...μπρρρρρ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jason : 19-01-16 στις 15:23

  6. #6

    Απάντηση: iliorofi

    Πιο πολύ σε συμφέρει να αλλάξεις το αμάξι ολόκληρο παρά να βάλεις την οροφή.
    Αφενός δεν γίνεται λόγω δεσιμάτων.
    Αφετέρου είναι τόσο πολύπλοκη η οροφή που από μόνη της αποτελεί πρόβλημα, πόσο μάλλον να πας να την περάσεις στο άσχετο.
    Δεξιοτίμονο Αγγλία: Fiat Stilo Abarth 2.4 20V Selespeed
    Αριστεροτίμονο Ελλάδα: Fiat Punto Sporting 1.4 mk2b

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας