Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Stilo 1.2 - RIP

Hybrid View

  1. #1

    Stilo 1.2 - RIP

    Δυστυχώς μας χτύπησε η ατυχία...βαλβίδες στραβωμένες.

    Δεν ξέρω τι να επιλέξω, επισκευή του υπάρχοντος κινητήρα, αγορά μεταχειρισμένου 1.2 ή να ανέβω σε 1.4;

    Τι θα προτείνατε και πόσο είναι το κόστος για επισκευή της δικης μου αν κάποιος ξέρει; Στράβωααν βαλβίδες εισαγωγής και ο κινητήρας είχε απώλειες λαδιόυ.Με κάμερα είδαμε τις βαλβίδες στραβωμένες.


    Fiat Stilo 1.2 16v 5d LPG - Front Bumper from 3 door - Eibach Pro Kit 30mm Lowering Springs - KW Shock Absorbers - 284mm Front Brakes - Rims 16" - Dual Zone Clima - Cruise Control Retrofitted - Passenger OCS mod/emulator - 6 Speed - KME Nevo Pro OBD

    Alfa 156 1.8 TS LPG - GTA Suspension - 16" Rims 205/55/16 - Dual Zone Clima - 8 Airbags - Leather Seats - Cruise Control

  2. #2
    Administrator Το avatar του χρήστη Stilatos
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.720

    Απάντηση: Stilo 1.2 - RIP

    Πως εγινε αυτο? εσπασε ο ιμαντας χρονισμου?
    Founder of Stilo Club Greece
    1.6 Silver 3D Dynamic Schumacher Stilo Look,Sky Window-K&N Filter- Eagle F1 tires- Bilstein Sprint & Eibach Pro Kit-Brembo Brakes-Sport Wheel,Sport Knob,Schumacher Pedals-3M Black tint-


    I Reject Your Reality And Substitute My Own

  3. #3

    Απάντηση: Stilo 1.2 - RIP

    Όχι δεν έσπασε...απο βλακεία δική μου...ήθελα να καθαρίσω τα καλύμματα του ιμάντα χρονισμού και όπως τα έβγαλα άκουσα κάτι μικρό να πέφτει στην περιοχή του ιμάντα...δεν έδωσα σημασία, ξαναέβαλα τα καλύμματα πάω να βάλω μπρος ακούω ένα γουργουριτο και μετά πάπαλα...με κάμερα ενδοσκοπήσεων είδαμε στραβωμένες τις βαλβίδες και το χτύπημα τους πάνω στα πιστόνια...


    Fiat Stilo 1.2 16v 5d LPG - Front Bumper from 3 door - Eibach Pro Kit 30mm Lowering Springs - KW Shock Absorbers - 284mm Front Brakes - Rims 16" - Dual Zone Clima - Cruise Control Retrofitted - Passenger OCS mod/emulator - 6 Speed - KME Nevo Pro OBD

    Alfa 156 1.8 TS LPG - GTA Suspension - 16" Rims 205/55/16 - Dual Zone Clima - 8 Airbags - Leather Seats - Cruise Control

  4. #4

    Απάντηση: Stilo 1.2 - RIP

    Ξέρει κανείς αν ο 1.4 μπαίνει κανονικά με τον εγκέφαλο του 1.2 που έχω;


    Fiat Stilo 1.2 16v 5d LPG - Front Bumper from 3 door - Eibach Pro Kit 30mm Lowering Springs - KW Shock Absorbers - 284mm Front Brakes - Rims 16" - Dual Zone Clima - Cruise Control Retrofitted - Passenger OCS mod/emulator - 6 Speed - KME Nevo Pro OBD

    Alfa 156 1.8 TS LPG - GTA Suspension - 16" Rims 205/55/16 - Dual Zone Clima - 8 Airbags - Leather Seats - Cruise Control

  5. #5
    Ο Junior του Club Το avatar του χρήστη ammoulianiotis
    Εγγραφή
    28-05-2005
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    5.202

    Απάντηση: Stilo 1.2 - RIP

    Πφφφφ, οχι ρε συ! Τι να πω...

    Εχω την εντυπωση οτι δεν ταιριαζει ο εγκεφαλος στο 1.4

    Απο τη μια (αν σκοπευεις να κρατησεις το αμαξι για χρονια), καλο ειναι να φτιαξεις τον κινητηρα σου γιατι εσυ θα ξερεις οτι ειναι φτιαγμενος, πως δουλευει κτλ.
    Αν παρεις ενα αλλο κινητηρα δεν θα ξερεις τι προβληματα μπορει να εχει, τι μπορει να σου βγαλει, σε ποσο χρονο κτλ..

    Βεβαια εδω μπαινει και το κοστος, δεν ξερω ποσα μπορεις να διαθεσεις για την επισκευη. Στο ραδιο ακουω διαφημιση απο μαντρα εδω στη Θεσσαλονικη που πουλαει μοτερ με 150 ευρω μονο!
    Σοφοκλης, Απριλιος 2005
    1.6 Dynamic 3D Ιριδιζον ασημι
    Ο Junior του Club ειναι εδω!

    Να τι παθαινεις αν κανεις παρεα με τον DontMKsense...
    "Μα, μου, σου, του, ουουου...", λεγαμενε καταλαβες τι ειπα;
    "Καλα εισαιιιιι; - Σε σκωνεται;;;"



    Για την ασφαλεια σας

  6. #6

    Απάντηση: Stilo 1.2 - RIP

    Θα το κρατήσω χρόνια το αμάξι...ο δικός μου κινητήρας για να γίνει θέλει 350-400 ευρώ το λιγότερο. Δεν θα ασχοληθώ.

    Ευτυχώς υπάρχει κινητήρας 1.2 188Α5000 πολύ καλος στον κουμπάρο οπότε θα μπει αυτός. Το μόνο που με προβληματίζει λιγάκι είναι ότι για τους πολλαπλασιαστές δεν έχει βίδες να βιδώσουν οπότε φαντάζομαι πρέπει να γίνουν 4 τρύπες για να βιδώσουν και το ότι δεν ξέρω για πιο λόγο η πολλαπλή εξαγωγής δεν ταιριάζει του Stilo...οπότε θα μπει χειροποίητο χταπόδι εξαγωγής.









    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikiforos1983 : 05-02-17 στις 13:07


    Fiat Stilo 1.2 16v 5d LPG - Front Bumper from 3 door - Eibach Pro Kit 30mm Lowering Springs - KW Shock Absorbers - 284mm Front Brakes - Rims 16" - Dual Zone Clima - Cruise Control Retrofitted - Passenger OCS mod/emulator - 6 Speed - KME Nevo Pro OBD

    Alfa 156 1.8 TS LPG - GTA Suspension - 16" Rims 205/55/16 - Dual Zone Clima - 8 Airbags - Leather Seats - Cruise Control

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας