PDA

Επιστροφή στο Forum : Λακούβα στη λαμαρίνα



Ma.D
05-06-05, 13:52
Γεια σας παίδες. Όπως ξέρετε δεν είμαι κάτοχος stilo. Το έχω πεί και στο παρελθόν οτι το club (stilo) αποτελεί ενα πολύ χρήσιμο βοήθημα σε θέματα του αυτοκινήτου, και για αυτό συμμετέχω κάπου κάπου, μιας και δεν υπάρχει αντίστοιχο c4 club. Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα για αυτό (?).
Τέλοσπάντων να περάσω στο θέμα. Σήμερα το πρωί πήγα στο περίπτερο για τσιγάρα και μου λέει η περιπτερού οτι ένα παιδάκι με ποδήλατο έπεσε πανω στο αμάξι μου. Πάω να δω τι έγινε και βλέπω μια λακούβα (περίπου 5 εκ.-χωρις να βγεί το χρώμα) στο πλαινό τμήμα πίσω ακριβώς απο την πόρτα και 2 μικρές γρατζουνές κατο από το χερούλι. Τρελάθηκα.
Οι γρατζουνιές δεν με ανησυχούν, θα τις περάσω με μιά αλοιφή (όπως έκανα σε κατι παλαιότερες :? ) και δεν θα πολυφαίνονται. Το θέμα είναι η λακούβα. Τί να κάνω? Να πάω σε λαμαρινά ή στην αντιπροσωπία? Ελπίζω να μην χρειαστεί να βγάλουν όλο το πλαινό.

Stilatos
05-06-05, 14:33
αμα δεν ειναι σε καποιο νευρο η γωνια εκει που εγινε η λακουβα απλως παιρνουνε μια βεντουζα και το τραβανε παλι εξω δεν ειναι προβλημα αμα ειναι πηγαινε το σε εναν φανοποιο δεν νοιμζω να σε χρεωσει πολυ για να το τραβηξει εξω.

PanosV
05-06-05, 14:33
Στα εξωτερικά εδώ στο forum θα βρείς ενα post που λέει για τις λακουβες,υπάρχει ένα τρόπος χώρις να θέλει βαψιμο όσο για τις γρατζουνίες δεν είναι τπτ με μια καλή αλοιφή θα είναι όπως πρίν.... :)Δεν υπάρχει λόγος να το πας σε λαμαρινά έχεις ακόμα χρόνια :)

stilovatis
11-06-05, 00:53
Καταρχας να βρείς το παιδάκι…τα υπόλοιπα είναι γνωστα τι θα του κάνεις….Μια δωρεαν συνδρομη στο βρεφονηπειακο σταθμο ο ΗΡΩΔΗΣ

xenos
11-06-05, 20:33
όσο για τις γρατζουνίες δεν είναι τπτ με μια καλή αλοιφή θα είναι όπως πρίν.... :)Δεν υπάρχει λόγος να το πας σε λαμαρινά έχεις ακόμα χρόνια :)

Για πειτε καμμια καλη αλοιφη, γιατι 1-2 που εχω δοκιμασει ειναι μουφες! :roll:

S_Bravo
24-06-05, 12:13
3M

MaGeLaNoS
24-06-05, 15:18
Και η Sonax Super Finish κανει πολυ καλη δουλεια αλλα θελει πολυ προσεκτικη δουλεια για να μην καταστρεψεις ολοκληρωτικα το βερνικι πανω απο το μεταλλικο χρωμα.

king
26-06-05, 22:13
Η βεντουζα δεν κανει τιποτα! Μονο σε μικρη λακουβα απο το χαλαζι . Στο δικο μου ενα πιτσιρικι απο την πολ/κια μου , πεταξε πετρα στον ουρανο! Τρελαθηκα , Βεβαια μου εδωσαν τα ευρακια για να παω να το φτιαξω . Αν και δεν ηθελα να ειναι καν βαμμενο. Τους ειπα να κανουν τα παντα για να μην μπει στοκος ετσι και εγινε . Τελικα μου πηραν 120 για βαφη χωρις φαπα 140 με