PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΟΧΗ στα ύποπτα mail απο το stiloclub.gr



ThoDoriS
10-06-05, 15:14
Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι μου έχουν έρθει κάποια ύποπτα mail και καλά απο το stiloclub.gr.

Να ξέρετε όλοι ότι το stiloclub ποτέ μα ποτέ δεν θα στείλει σε κανέναν απο εσάς e-mail το οποίο θα έχει attach κάποιο αρχείο.

Για να γίνει αυτό είτε θα έχετε ειδοποιηθεί προηγουμένως είτε θα σας το έχω πεί εγώ. Ποτέ μην ανοίξετε αρχείο απο το stiloclub έαν δεν γνωρίζετε το θέμα.

Δύο τυπικά mail είναι τα παρακάτω:


-----Original Message-----
From: admin.at.stiloclub.gr [mailto:admin.at.stiloclub.gr]
Sent: Friday, June 10, 2005 3:00 PM
To: advertise.at.stiloclub.gr
Subject: Message has been disinfected : Notice: **Last Warning**

We attached some important information regarding your account.



-----Original Message-----
From: register.at.stiloclub.gr [mailto:register.at.stiloclub.gr]
Sent: Friday, June 10, 2005 3:00 PM
To: thodoris.at.stiloclub.gr
Subject: Message has been disinfected : Your Email Account is Suspended For Security Reasons

Once you have completed the form in the attached file , your account records will not be interrupted and will continue as normal.

Stilatos
10-06-05, 17:35
καλα αυτο πως καταφερε να γινει?

stilovatis
11-06-05, 00:14
Γενικα πολλα υποπτα e-mail έρχονται…14 bulk ειχαπροχτες…προσοχη παιδιά….Να φυλαγόμαστε

Katerina
11-06-05, 16:05
Πριν λίγο καιρό το ίδιο είχε συμβεί κ στα mail της otenet.gr.

philippyz
11-06-05, 18:40
τωρα και στην τελλας

Soul_Giannis
11-06-05, 20:37
Ρε παιδια εμενα μου ερχονται καθε μερα στο e-mail της δουλειας απο και καλα panafonet η otenet μεχρι και απο την εταιρεια μου και καλα απο το Support!!!

verone
13-06-05, 21:38
Ναι ρε μου εχουν ερθει αρκετα αλλα διαβαζει ιο το πσ και τα κλεινω.

MOISIS
13-06-05, 22:51
Παιδια εγω την εφαγα και ανοιξα το συνημμενο και μου κατηργησε το αντιβαιρους(δεν ηταν απο το stiloclub,αλλα απο το βιοτεχνικο επιμελητηριο)

gefer
14-06-05, 07:01
παιδιά γι' αυτό θέλει προσοχή και καλύτερα να ανοίγουμε τα mail από την υπηρεσία του yahoo που έχει και antivirus...

verone
14-06-05, 18:16
Απο εκει τα ανοιγω και γω γιαυτο εχω γλιτωσει ακομα!