PDA

Επιστροφή στο Forum : Peugeot RC GTI της χρονιάς 2003=2004



stilovatis
06-07-05, 00:09
Με σύμμαχο τον καλό καιρό, πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε στην πίστα, με σκοπό την ανάδειξη του Gti της χρονιάς. Aνάμεσα από τα οκτώ υποψήφια Gti που παρουσιάστηκαν μέσα στο 2003, το Peugeot 206 RC κέρδισε την καρδιά των αναγνωστών μας, οι οποίοι και του χάρισαν με την ψήφο τους την πρώτη θέση.

Φυσικά, το μεγαλύτερο ενδιαφέρον για όσους προσήλθαν στην πίστα των Μεγάρων, είχε η κλήρωση στο τέλος της εκδήλωσης, όπου ένας υπερτυχερός κέρδισε το Gti της χρονιάς, το Peugeot 206 RC. Ο 33χρονος Στάθης Πομόνης, ιδιωτικός υπάλληλος, ήταν ο τυχερός που κέρδισε το πολυπόθητο 206. Μετά από το πολύ όμορφο παιχνίδι που του έπαιξε η θεά Τύχη, μας είπε: «Τι να πω... Τα λόγια είναι λίγα. Αισθάνομαι πολύ καλά και ταυτόχρονα πολύ τυχερός. Το 206 αποτελεί όνειρο για μένα και φυσικά ήταν και η επιλογή μου στην ψηφοφορία. Το μεγάλο αυτό δώρο έρχεται στην καλύτερη στιγμή για μένα, αφού δεν έχω αυτή την περίοδο αυτοκίνητο, ενώ ταυτόχρονα παντρεύομαι σε τρεις μήνες. Είμαι φίλος της γρήγορης οδήγησης, πάντα στα πλαίσια των δυνατοτήτων μου. Συνήθως δεν παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς, και μάλιστα ακόμη και αυτή την φορά παρασύρθηκα από έναν φίλο μου να συμμετάσχω».

Στο περιθώριο της εκδήλωσης, μετά από κλήρωση ανάμεσα σε όσους βρέθηκαν στα Μέγαρα, 100 τυχεροί είχαν την δυνατότητα να συνοδηγήσουν στα αυτοκίνητα που ήταν υποψήφια για τον τίτλο του Gti της χρονιάς, δίπλα σε γνωστούς αγωνιζόμενους όπως οι Ιαβέρης Jr., Παύλος Μοσχούς, Νίκος Γκίκας, Λευτέρης Μανιαδάκης, Γιάννης Αναγνωστάκος, Κώστας Παραδείσης, Δημήτρης Μιχελακάκης, Λάμπρος Αθανασούλας και Βασίλης Ζάχος, ζώντας έτσι μία έντονη εμπειρία από το δεξί κάθισμα των αυτοκινήτων. Μάλιστα, στην εξαιρετική, όπως αποδείχθηκε εκδήλωση, οι τυχεροί παρευρισκόμενοι είχαν την δυνατότητα να δουν και άλλα μοντέλα των εταιρειών, όπως και να κάνουν test drive σε κάποια από τα αγαπημένα τους αυτοκίνητα.

Μέσα σε εξαιρετικό κλίμα και σε μία εκδήλωση που εξελίχθηκε σε πραγματική γιορτή, όλοι έδωσαν ραντεβού για την επόμενη χρονιά, με στόχο την ανάδειξη, και πάλι, του Gti της χρονιάς.

Πηγη 4 Τροχοί