PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι θα θέλαμε - τι περιμένουμε από το StiloClub.



Nikos
11-07-05, 15:04
Θα παρακαλούσαμε να εκθέσετε τις γνώμες σας, για το τι περιμένατε να βρείτε πριν γνωρίσετε το StiloClub (όταν ακούσατε μόνο για αυτό), τι βρήκατε τελικά και τι θα θέλατε επιπλέον να βρείτε.

Θα παρακαλούσαμε να μην σχολιάζετε αρχικά τις γνώμες των άλλων. Να γίνει μια καταγραφή απόψεων.



ΥΓ: Το ΔΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ καμία εξουσία. Συντάχθηκε για να τρέχουν κάποιοι άνθρωποι για τα θέματα του club πιο οργανωμένα, και για να υπάρχουν κάποιοι που θα λογοδοτούν όταν κάτι πάει στραβά. Αν νομίζει κάποιος ότι έχει όφελος να είναι στο ΔΣ και δεν έχει καμιά υποχρέωση, του χαρίζω την θέση μου.



Oλα καλά λοιπόν, ξαφνικά με το που μπήκε το καλοκαιράκι (που υποτείθεται είμαστε πιο χαλαροί) σκορπίσαμε,έχουμε άπλετο χρόνο να γράψουμε στο forum και ελλάχιστα λεπτά για να αποφασίσουμε ότι έχουμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε από το να τρέχουμε με το club από εδώ κι από εκεί.
Δεν έχω προσωπικό πρόβλημα με κανέναν απολύτως, ούτε κόβω φλέβες που δεν ακολουθούν, απλά με πειράζει που αυτό που εισπράττω είναι πως όχι ότι δεν υπάρχει χρόνος αλλά διάθεση. Οσο περνάει ο καιρός αντιλαμβάνομαι ότι δεν υπάρχει ουσία να γράφουμε σε περιοδικά , να στύνουμε το καταστατικό και διάφορα άλλα θα έλεγα πως πλέον ο καλύτερος τρόπος για να προχωρήσουμε θα ήταν ο δικτυακός και από εκεί και πέρα σε φιλικό επίπεδο μεταξύ κάποιων μελών να γίνονται συναντήσεις. Διαπιστώνω επίσης ότι είναι ατυχές να γκρινιάζουμε μετά από κάθε προγραμματισμένη συνάντηση,-είναι αρνητικό- καλύτερα να βάλουμε ένα τόπικ για το πως επιθυμεί το κάθε μέλος να διατηρηθεί αυτή η παρέα κι από εκεί και πέρα να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα όλοι μαζί κι όχι μόνο το ΔΣ- ίσως είναι αυτό που χαλάει και το γλυκό! Εγώ θα ωραιοποίησω για άλλη μια φορά τα πράγματα στα περιοδικά, γράφοντας για την
ΕΞΑΙΣΙΑ εκδρομή του Ιουλίου (σχετικές φωτο στο gallery) , για το πόσο θέλουμε νέα μέλη κλπ. , όμως θα είναι και η τελευταία φορά όχι όμως γιατί σπάστηκα αλλά πολύ απλά ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Τ Ι Π Ο Τ Α
Δε θα ήθελα ποτέ να φτάσουμε στα επίπεδα του puntoclub,ας κάνουμε κάτι να το διορθώσουμε ή να το δυαλύσουμε, έμμεση κατάσταση δεν ύπάρχει.-

ckalfas
11-07-05, 15:26
...Εγώ αυτά ακριβώς που είδα και συνεχίζω να βλέπω στο Club στις καλές στιγμές του!
Δηλαδή, καλή παρέα,
καινούργιες διαπροσωπικές σχέσεις,
κοινή τρέλλα για το ίδιο αυτοκίνητο,
ιδέες-προτάσεις για πιθανά προβλήματα (παντός είδους),
δύναμη στον απλό κάτοχο ενός Stilo μέσα από την ένωση κι άλλων Stilo-κατόχων.
Αλλά πάνω από όλα νέους ΦΙΛΟΥΣ απ' όλη την ΕΛΛΑΔΑ...

ΓΙΩΡΓΟΣ
11-07-05, 15:36
συμφωνώ απόλυτα με το Χρήστο.Οι σχέσεις που δημιουργείς σε έναν τέτοιο χώρο ίσως είναι οι καλύτερες.Αυτό συμβαίνει διότι υπαρχουν κοινά ενδιαφέροντα από όλους.Πιστέψτε με παιδιά όταν ήρθε η καταραμένη στιγμή να δώσω το αυτοκίνητο στεναχωρέθηκα περισσότερο που ίσως δεν θα μπορώ να συμμετέχω στις εκδηλώσεις του κλάμπ.Και αυτό για τί stilo μπορεί να ξανααγοράσω.Τους φίλους όμως αν τους χάσεις δύσκολα τους ξανακερδίζεις.Ελπίζω να με κάνετε παρέα ε?

nandro
12-07-05, 15:06
Τι περιμενα να βρω:

Δεν περιμενα να βρω κατι συγκεκριμενο ισως γιατι δεν ειχα ξανασχοληθει με κατι παρομοιο

Τι βρηκα:

Μια ωραια παρεα την οποια αν και εχω γνωρισει ελαχιστα με εχει βοηθησει οποτε εχω χρειαστει κατι για το αυτοκινητο μου και μου δινει την δυνατοτητα να συμμετασχω σε διαφορα event (ασχετα με το ποσα εχω ερθει σημασια εχει οτι μου δινει την ευκαιρια)

Τι θα ηθελα επιπλεον (μαλλον τι δεν θα ηθελα):

Θα πω τι δεν θα ηθελα γιατι αυτο ειναι που θα ηθελα:
Θα ηθελα να σταματησει επιτελους η παραφιλολογια για τα επισημα και ανεπισημα μελη τις συνδρομες τα στησιματα στις εκδρομες κλπ.κλπ.κλπ. Και παραθετω την αποψη μου για να το δικαιολογησω:
Παρακολουθω το Stiloclub απο την γεννηση του σχεδον και ειμαι official member αλλα εχω ερθει μονο στην δυναμομετρηση και πουθενα αλλου. Δεν νομιζω οτι εχει καποιος να μου πει κατι και αυτο συμβαινει γιατι ειναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ θεμα και δεν πρεπει να απολογηθω πουθενα.
Καλα κανουν οσοι εχουν γνωριστει μεταξυ τους και κανουν παρεα,
καλα κανουν οσοι δεν εχουν γνωριστει και το παρακολουθουν απο κοντα
δεν κανουν καλα οσοι χωρις να εχουν πληρωσει συνδρομη εξαπολυουν μυδρους εναντιον ολων
δεν κανουν καλα οσοι παραπονιουνται για τα στησιματα που εφαγαν απο αλλους αφου μπορουν να τα πουν και μεταξυ τους.
Το ειχα γραψει και στο προηγουμενο site (πριν την αλλαγη) οτι για μενα Stiloclub σημαινει:
ΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ για να μπορει το κλαμπ να υφισταται και απο εκει και περα κανε οτι θες, ελα, φυγε, κατσε, προχωρα, σταματα, τρεχα, περιμενε, μην περιμενεις, βρισε, φτυσε.
ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ δεν μπορουμε να θεωρουμε οτι υπαρχουν κατηγοριες μελων : τα φιλαρακια, οι ασχετοι, οι ξεμπαρκοι, οι αλεξιπτωτιστες κλπ.
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ οποια και αν ειναι αυτη εκτος των περιπτωσεων οπου εχουμε θεμα επι προσωπικου οπως επισης και σεβασμος των αποφασεων του ΔΣ αφου αυτοι ειναι που τρεχουν για να μπορει ο καθενας οπως και εγω τωρα να εκφραζει την αποψη του και εξαλλου οταν ψηφιζοταν το ΔΣ οι περισσοτεροι λειπαμε (οποτε τουμπεκι πλην των αγαπητων μελων απο την υπολοιπη Ελλαδα η οποιοι δεν μπορουσαν να βρισκονται εκει)

stilo-hraklis
12-07-05, 15:37
ΕΧΕΙ δικιο ο ΝΙΚΟΣ,,,,

aman17-2
12-07-05, 17:30
φίλε με ζορίζεις τώρα...δεν μπορώ να σκέφτομαι περίπλοκα πράγματα.....
σε 2 βδομάδες που θα επιστρέψω σε κανονικούς ρυθμούς θα απαντήσω λεπτομερώς...
πριν μπω περίμενα να βρώ αστείρευτη πηγή γνώσεων..
την βρήκα και βρήκα και άλλους τρελαμένους (είτε πιο πολύ είτε πιο λίγο) και έκανα φιλαράκια που όταν λέμε φιλαράκια το φ ειναι Φ (κεφαλαίο)

stilovatis
12-07-05, 20:04
Προσωπικα περιμενα να βρω ενα club με καυλογκαζους του style μαμαμε και δερνουμε..αλλα επεσα πολυ έξω βρισκοντας παιδια με διαθεση για δουλεια χωρις να εχουν οικονομικο οφελος απο αυτο,παιδια που κανουν κατι που γουσταρουν πολυ αυτο που κανουν και θελω να συνεχισει και να βελτιωθει αυτο που βλεπω..

Karateka
12-07-05, 20:14
Περίμενα να βρω άτομα που αγαπάνε το αμάξι και θέλουνε να το κάνουνε να αντέξει στο χρόνο και γιατί όχι να αποτελέσει το πρώτο διαχρονικό μοντέλο για τη νέα FIAT.

Θα ήθελα όμως μία πιο οργανωμένη ομάδα σε θέματα που αφορά εκδηλώσεις, βελτιώσεις, διαφήμιση και γενικά περισσότερο πάθος με το αυτοκίνητο και με την ιδέα του club.

Στη Θεσσαλονίκη είμασταν 8 αυτοκίνητα πέρισυ και έχουμε φτάσει τα 25 φέτος και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα, καθώς βλέπω όλοι σχεδόν αν είναι πορωμένοι με τον ένα τρόπο ή τον άλλο. Θα ήθελα όμως αυτό να το βλέπω και στην Αθήνα αλλά και στις άλλες πόλεις της Ελλάδας όπου εκεί θέλει πολύ περισσότερο τρέξιμο μιας και τα αυτοκίνητα είναι λιγότερα.

Δεν περίμενα να βρω όμως τόσο ώριμα άτομα και το ομολογώ, καθώς πολλοί έχουν γίνει καλοί μου φίλοι και θα τους έχω κοντά μου ότι αμάξι και να πάρω στο μέλλον.

Όνειρο μου να καταφέρουμε να κάνουμε μία εκδρομή 50 αυτοκινήτων και άνω στο Mιλάνο και να δούμε από κοντά τη γραμμή παραγωγής αλλά και τα εργοστάσια των άλλων αυτοκινήτων του Gruppo.

ckalfas
12-07-05, 20:20
Στη Θεσσαλονίκη είμασταν 8 αυτοκίνητα πέρισυ και έχουμε φτάσει τα 25 φέτος και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα, καθώς βλέπω όλοι σχεδόν αν είναι πορωμένοι με τον ένα τρόπο ή τον άλλο.

Δεν περίμενα να βρω όμως τόσο ώριμα άτομα και το ομολογώ, καθώς πολλοί έχουν γίνει καλοί μου φίλοι και θα τους έχω κοντά μου ότι αμάξι και να πάρω στο μέλλον.

Όνειρο μου να καταφέρουμε να κάνουμε μία εκδρομή 50 αυτοκινήτων και άνω στο Mιλάνο και να δούμε από κοντά τη γραμμή παραγωγής αλλά και τα εργοστάσια των άλλων αυτοκινήτων του Gruppo.

Μακάρι Γιάννη να δούμε αυτά τα 25 αυτοκίνητα μαζί σε μία από τις εκδρομές μας...
Όσο για το θέμα των φίλων αυτό πιστεύω πως εκεί είναι το ζουμί!

stilovatis
12-07-05, 20:21
Όνειρο μου να καταφέρουμε να κάνουμε μία εκδρομή 50 αυτοκινήτων και άνω στο Mιλάνο και να δούμε από κοντά τη γραμμή παραγωγής αλλά και τα εργοστάσια των άλλων αυτοκινήτων του Gruppo.

Απιστευτη η ιδεα σου...θα ταραξουμε ολα τα αλλα club με κατι τετοιο...

face
12-07-05, 20:40
προς το παρον εγω περιμενω να σταματησει αυτη η φαγωμαρα και να επανελθουμε στα καλα πχ περασμενη ανοιξη που τόσο είχαμε ξεπαραδιαστει απο τις εκδρομες και ειπαμε να κανουμε λίγο κράτει..ενταξει το παρακαναμε όμως δεν λέω...παμε για αλλα...

μου αρεσει που βλέπω σχετικά νέα μέλη να συμμετέχουν ενεργα στο forum και με ποιότητα και θέλω να συνεχιστεί...

Natalia
12-07-05, 22:11
Όταν μπήκα, ήθελα απλά να βρω μικρές λεπτομέρειες για το καινούριο μου αυτοκίνητο που ίσως εμένα μου είχαν ξεφύγει.
Όταν σας διάβαζα, μου γεννήθηκαν απορίες αλλά δίσταζα να γράψω.
Είδα ένα μάτσο τρελλαμένους, τους ένοιωσα γιατί τα ίδια χάλια ήμουν εγώ, κι όταν περίμενα να με γιουχαίσουν ως γυναίκα driver, είδα μια παρέα που μου άνοιξε την πόρτα, με βάλανε στο καλό τους σαλόνι, μου έμαθαν πως να στρώσω το αμάξι μου, τσακίστηκαν να με βοηθήσουν με μια γρατζουνιά, χρεώθηκαν στα τηλέφωνα για να βάλω μια εξάτμιση, μου έκαναν μαθήματα για τη διαφορά των φίλτρων και της χοάνης, κι όσο κι αν η αμάθειά μου έσπαγε κόκκαλα, αστείο για ξανθιές δεν έγινα πουθενά.

Το φόρουμ έχει αποδείξει ότι η διάθεση υπάρχει.
Κι όταν κι εσύ που μπαίνεις έχεις την καλύτερη των διαθέσεων έχει να σου δώσει.

Κάποιοι ίσως να απογοητεύονται όμως ας μην ξεχνάμε ότι οι ανάγκες είναι υποκειμενικές, και ποτέ κανένας Stilodriver δεν λειτούργησε γιατί έπρεπε αλλά γιατί γούσταρε.
Αλλιώς δεν θα αγόραζε και Στίλο!!!!!

Soul_Giannis
13-07-05, 00:17
Για μενα το Club ηταν ενα ονειρο που ξεκινησε οταν πηρα το αμαξι!
Να φτιαξω το Club και η πρωτη σελιδα με λιγες γνωσεις τον Απριλη του 2003 ηταν ετοιμη και απλα ελεγε υπο κατασκευη!
Δεν ηξερα πως να το κανω!Και το αφησα ετσι οταν ξαφνικα μια μερα βρηκα το StiloClub ετοιμο!:)
Να βλεπω σε καθε συναντηση ανθρωπους που αγαπανε το Stilo και να ειμαστε ολοι εκει παντα!
Να μπορω να λυνω της αποριες μου!
Να εποφεληθω σαν μελος στα προνομια του Club(Εκπτωσεις σε μαγαζια)
Να πηγαινουμε εκδρομη οπως τοτε στον Βολο!

BravoTwoZero
13-07-05, 00:20
ΤΙ ΗΘΕΛΑ/ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ:
1. Τεχνογνωσία
2. Εξωστρέφεια
3. Lobbying

TI ΒΡΗΚΑ:
Και τα 3 από τα ανωτέρω + ορισμένες πολύ καλές περιπτώσεις ανθρώπων

ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ/ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ:
1. Τεχνοκρατική αντίληψη
2. Ωριμότητα

Koulou
13-07-05, 00:57
Ήθελα / Περίμενα να βρω μια καλή παρέα, με όρεξη για όριμη και εποικοδομιτική συζήτιση πάνω στο Stilo και γενικά στην αυτοκίνηση, στηριζόμενοι στην κοινή μας αγάπη στους 4 τροχούς του Stilo ή όχι...

Βρήκα όντως αυτό που ζητούσα, γι' αυτό και ήρθα για να μείνω! Βρήκα επίσης πολλά άτομα που, από το forum κι όλας, φαίνεται ότι ξεχωρίζουν για τον χαρακτήρα και το ήθος τους! Μπορεί σε κάποιες συζητήσεις να διαφώνησα έντονα με κάποιους εδώ μέσα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν κρατάω κακία (είμαι σίγουρος ότι το ίδιο ισχύει και για τα άλλα μέλη) και στο κάτω κάτω, δε γίνεται να συμφωνούν παντού οι πάντες! Δυστυχώς λόγω συγκυριών δε κατάφερα να ενσωματωθώ 100% στην παρέα, αφού απουσίασα από όλα σχεδών τα meetings και τις εκδηλώσεις... Ελπίζω να μπορέσω στο μέλλον να μπω και από αυτή την άποψη στην παρέα!

Θα ήθελα μόνο να εκλίψουν τα κρόυσματα έντονης αμφισβήτησης, διαφωνίας και άσχημης κριτικής που παρουσιάζονται τελευταία... Δεν ανησυχώ όμως! Όταν όλοι σχεδόν εδώ μέσα είναι γ@μώ τα παιδιά, ε, δεν παίζει να επικρατήσει το άσχημο αυτό κλίμα... Μπόρα είναι, θα περάσει!

ammoulianiotis
13-07-05, 18:27
Οταν την πρωτη φορα που ηρθε διπλα μου ενα κιτρινο Stilo και ανοιξε το παραθυρο του για να μου δωσει ενα χαρτακι (karateka για σενα μιλαω) που πανω εγραφε τη μαγικη διευθυνση του ιντερνετ www.stiloclub.gr εμεινα αφωνος! Μετα απο κανα δυο μερες εγινα μελος στο Club και την πρωτη φορα που πηγα σε μια συναντηση και ειδα τα παιδια που ηταν εκει καταλαβα οτι ειναι ενα σοβαρο Club καθως δεν με αφησαν ουτε μια στιγμη μονο μου μιας και ημουν νεος στην παρεα. Καθε στιγμη υπηρχε καποιος που μιλουσε μαζι μου και ετσι ενιωσα οτι ηξερα ολα τα παιδια απο καιρο και οτι δεν ειχαμε γνωριστει 5 λεπτα πριν. Μεσα απο το Forum που διαβαζω βλεπω το ενδιαφερον που δειχνουν ολοι για το προβλημα του ενος, την πλακα που κανουμε ματαξυ μας... Για να πω την αληθεια δεν τα περιμενα ετσι τα πραγματα και χαιρομαι που ειναι διαφορετικα. Νιωθω υπερηφανος που ανηκω σε ενα τετοιο Club και καθε φορα που βρισκομαστε πραγματικα νιωθω οτι "βυθιζομαι" πιο βαθια σε αυτο που λεμε ομαδα. Ας μην ξεχναμε οτι ολους μας ενωνει μια κοινη ιδεα, ενα κοινο παθος, μια κοινη αγαπη για ενα 4τροχο... Ολοι βρισκομαστε εδω για τα αυτοκινητα μας, για τα Stilo μας!

dimitris
14-07-05, 14:06
η αληθεια ειναι οτι και εγω στην αρχη περιμενα να βρω ενα ματσο πορωμενους οπως ανεφερε και ο stilovatis αλλα πολυ γρηγορα απο το καλοσορισμα κιολας ειδα οτι δεν ειχα δικιο. το club ειναι μια ευχαριστη παρεα που ανταποκριθηκε αμμεσα σε καθε μου ερωτηση και απορια σχετικα με την αγαπη ολων μας ...το stilo
το μονο που περιμενω πλεον ειναι επιτελους να καταφερω να παραστω και εγω σε μια συναντηση του club