PDA

Επιστροφή στο Forum : Ημερήσια ή διήμερη εκδρομούλα



ckalfas
11-07-05, 15:16
Πρόταση
Το καλοκαιράκι μπήκε για τα καλά, οι ζέστες μας πλάκωσανε... τι λέτε λοιπόν να διοργανώσουμε κάποια εκδρομούλα στην Χαλκιδική, Πιερία, οπουδήποτε και οποτεδήποτε μας βολεύει όλους;
Ρίχτε προτάσεις πότε είστε διατειθεμένοι να ξοδέψετε ένα από τα λιγοστά Σαββατοκύριακα του καλοκαιριού με την Stilo-παρέα!
...όπως επίσης και πως γουστάρετε να γίνει!

Είναι κρίμα να περάσει το καλοκαιράκι και να μην θυμόμαστε μία εκδρομούλα όλοι μαζί! Τι λέτε;

Nikos
11-07-05, 15:24
Προτείνω κάτι σε βουνό, μακριά από θάλασσα και Χαλκιδική. Να πάμε κάπου να το ευχαριστηθούμε και όχι να αλλάζουμε πρώτη-δευτέρα σε κανένα τρελό μποτιλιάρισμα για 3-4 ώρες!!! Προτείνω μονοήμερη, στο μπαμ-μπαμ με μπύρες αγκαλιά αλλά όχι θάλασσα... (στο βουνό θα έχει και δροσιά)...

ammoulianiotis
11-07-05, 15:31
Ωραια ιδεα φιλε ckalfa! Οπως λεει και ο Nikos Χαλκιδικη θα τα παιξουμε λογω κινησης, ενω στο δρομο για το βουνο δεν θα συναντησουμε ιδιαιτερη κινηση. Τωρα απο την αλλη, Χαλκιδικη θα κανουμε κανενα μπανακι, θα χαρει και το ματι μας απο αυτα που θα δουμε να κυκλοφορουν. Αν ειμαστε για βουνο τι λετε για Γρεβενα και Σαμαρινα;

ckalfas
11-07-05, 15:37
Ααα! Εγώ ξέχασα να σας πω πως σε όλες τις προτάσεις είμαι μέσα με το κεφάλι... εκτός από κάποιες ημερομηνίες που θα έχω γάμους κλπ. τις οποίες θα τις γράψω σε λίγο!
Και Σαμαρίνα είμαι μέσα, και για Χαλκιδική είμαι μέσα, και με σκηνή στο βουνό είμαι μέσα...

ΓΙΩΡΓΟΣ
11-07-05, 15:40
Καλή περίπτωση το βουνό αρκεί να οργανωθεί σωστά.Βέβαια για θάλασσα μπορούμε να επιλέξουμε και άλλους προορισμούς χωρίς να χρειαστεί να μπλέξουμε σε κίνηση.Μια Τούζλα ίσως προς Καβάλα.

ammoulianiotis
11-07-05, 15:43
Εεεε... Κατι ειδα για σκηνη και βουνο... Ευχαριστω θα κοιμηθω μεσα στο αμαξι... Δεν θελω να ξυπνησω παρεα με καμια αρκουδιτσα...

ckalfas
11-07-05, 15:43
Λοιπόν έχουμε και λέμε ως τώρα:
Βουνό μονήμερη ( μάλλον Γρεβενά-Σαμαρίνα).
Για μπανάκι προς Καβάλα μεριά...

face
11-07-05, 17:14
πηλιο είναι 2 ωρες δρομο μονο..στα υπ΄οχιν και εχει τρελες παραλιες για σκηνη χωρις πίξιμο...λεω εγω τώρα..

ckalfas
11-07-05, 22:32
Και Πήλιο είναι καλά...
Και στο Στώμιο - Κόκκινο Νερό πρέπει να είναι καλά (δεν ξέρω).

Nikos
12-07-05, 06:55
Τι Καβάλα ρε παιδιά!!! Το ΣΚ που μας πέρασε, ξεκίνησα να πάω προς Σταυρό/Ολυμπιάδα. 1-2 χιλιόμετρα πριν το τέλος της Εγνατίας οδού, εκεί που ενώνει με τον παλιό (Νυμφόπετρα), γινόταν το έλα να δεις!!!! Από εκεί μέχρι ένα σταυροδρόμι που έχει μετά την Νυμφόπετρα (προς Σοχό), δλδ διαδρομή 4-5 χιλιόμετρα, έκανα 45 λεπτά!!!! Και η ουρά συνεχιζόταν και δεν ξέρω κι εγώ που τελείωνε!! Οπότε την έκανα για βουνό (Σοχό). Ούτε προς Καβάλα λέει... Εγώ λέω να κινηθούμε ΒΔ. Προς Όλυμπο μεριά... Παιδιά αν πάμε για μπάνιο, εκτός ότι θα μείνουμε με τα αλάτια πόσες ώρες, βάλε γυναίκες που θα παραπονιούνται γιατί το μαλλί είναι χάλια και το ξέρανε η αλμύρα, πρέπει να αλλάξουν μαγιώ γιατί κρυώνουν και άλλα τέτοια κουλά....

Εγώ λέω βουνό, κάπου ψηλά, με πολλά δέντρα, να ψήσουμε, να φάμε, να πιούμε, να αράξουμε στην δροσούλα, να παίξουμε καμιά μπαλίτσα... Να ξεκουραστούμε είπαμε, όχι να ψηθούμε 3-4 ώρες μέσα στο αμάξι και μετά τις υπόλοιπες κάτω από την ομπρέλα!!!

ΔΑΓΚΩΤΟ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΒΟΥΝΟ!!!!

face
12-07-05, 07:16
εχει και ντουζιερες στις παραλιες που λεω..και απιστευτο baraki στους αγ. σαραντα (οχι δεν θα παμε αλβανια) και ενα τεραστιο βραχο στην μεση για ηχομονωση...

βρε συ νικο καλοκαιριατικα να τρεχουμε στα βουνα..?ξερω εγω μωρε...υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να εχει παει 8 το απογευμα να έχουν φύγει οι βαρβαροι και να εισαι αραχτός στην παραλία με καμια μπυρα...??

Nikos
12-07-05, 07:20
Πέτρο μου κατά τις 8 το απόγευμα θα είναι ώρα να γυρίζουμε πίσω...

Δεν ξέρω ρε παιδιά. Απλά εγώ είμαι τύπος του βουνού... Θα προτιμούσα τον παχύ ίσκιο μιας οξιάς, απόλυτη ησυχία, και να ακούγονται τα φύλλα όταν θα φυσάει...

BravoTwoZero
12-07-05, 08:20
Λυπάμαι, που δεν μπορώ ν' ακολουθήσω, λόγω φόρτου αγωνιστικού προγράμματος (εντός κι εκτός), αλλά -αν ψήφιζα- θα ψήφιζα κι εγώ μονοήμερο σε κάποιο κοντινό ορεινό προορισμό. Έτσι για ποικιλία κι αλλαγή, βρε αδελφέ (πέρα απ' τα γνωστά: κίνηση, 100.000 μουτζαχεντίν στο ίδιο μέρος το Σ/Κ κλπ)...

MaGeLaNoS
12-07-05, 11:21
Παιδια και γω ειμαι μεσα για μονοημερη σε βουνο.Θα εχουμε το κεφαλι μας ησυχο και δεν θα ταλαιπωρηθουμε!Προτεινω και γω μονοημερη προς Ολυμπο μερια..Θαλασσα sucks...

face
12-07-05, 11:23
ρε παιδια ειστε καλα????

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ??????

και το χειμωνα τι θα κανουμε..??παλι στο βουνο..??

Nikos
12-07-05, 11:29
ρε παιδια ειστε καλα????

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ??????

και το χειμωνα τι θα κανουμε..??παλι στο βουνο..??

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Η θάλασσα είναι γαμάτη, αλλά να πας να μείνεις 4-5 μέρες... Για λίγες ώρες να υποστείς ταλαιπωρία πολλών ωρών δεν λέει!!

Karateka
12-07-05, 13:48
Πάμε στα Πόζαρ στην Αριδαία να κάνουμε και μπανάκι θεραπευτικό.

SPIROS2002
12-07-05, 13:51
και εγω ειμαι μεσα.φανταστικη ιδεα για την εκδρομη.αλλα πιστευω θα γινει ακομα πιο φανταστικη αν παμε στην θαλασσα.ειμαστε στην καρδια του καλοκαιργιου και δεν πρεπει να χανουμε ουτε μια μερα για μπανιο.για τα βουνα εχουμε ολοκληρο χειμωνα μπροστα μας.οση κινηση και να φαμε στο δρομο(εκτος αν φυγουμε πρωι?) οσα νευρα και αν αποκτησουμε κατα την διαρκεια της διαδρομης προς την χαλκιδικη, δεν πρεπει να ξεχναμε ομως οτι ολα αυτα θα τα ξεχασουμε(με διαφορα παιχνιδια και μεσα και εξω απο την θαλασσα και το κυριοτερο με αθνονο οφθαλμολουτρο)οταν φτασουμε στον προορισμο μας.
γι'αυτο και εγω προτεινω θαλασσα θαλασσα........θαλασσα

ckalfas
12-07-05, 14:13
Λοιπόν, συνοψίζοντας τα παραπάνω δηλαδή βουνό και θάλασσα μου έρχεται η ιδέα για μπανάκι στην Λεπτοκαρυά που έχει και ντουζιέρες στην παραλία (για όσους γουστάρουν μπανάκι) και μετά για Άγια Κόρη (το γνωρίζει το μέρος κανείς;) στους πρόποδες του Ολύμπου για ψήσιμο και μπύρες αγκαλιά...
Ψησταριά και χαλιά να υπάρχουν κι όλα λύνονται!
...και ας γυρίσουμε στην βάση μας και αργά το βράδυ... μας κυνηγάει κανείς;

(Παρένθεση) Ξέρει κανείς τι παίζει στο Στώμιο-Κόκκινο νερό του Κίσσαβου;

ckalfas
12-07-05, 14:37
Ρε παιδιά, κανείς δεν γουστάρει σκηνούλα σε οργανωμένο κάμπιγκ;
Χαβαλές υπάρχει!

verone
12-07-05, 17:04
ΘΑΛΑΣΣΑ!

BravoTwoZero
12-07-05, 19:34
Πάμε στα Πόζαρ στην Αριδαία να κάνουμε και μπανάκι θεραπευτικό.

Γιάννη, εξ ιδίας πείρας ομιλείς;

Είμαι τακτικός και μ' αρέσει καταπληκτικά!...

Karateka
12-07-05, 19:36
Είχα πάει πριν 12 χρόνια και δεν ξέρω αν άλλαξαν πολλά.

BravoTwoZero
12-07-05, 19:52
Δεν ξέρω για τόσο παλιά, αλλά τώρα είναι ωραία στις χαβούζες και τον καταράκτη. Πσίνα ανοικτή πήγα μια φορά το χειμώνα με βροχή και κρύο και μ' άρεσε πολύ η αντίθεση

Karateka
12-07-05, 20:15
Είπες τη λέξη κλειδί φίλε..."καταράκτης". Τρέλα...

ckalfas
12-07-05, 20:23
Άμα είναι να πάμε ρε παιδιά!
Δηλαδή έχει και μπανάκι η υπόθεση;

Karateka
12-07-05, 20:28
Ε ναι ντε, τι λέμε τόσην ώρα.

ammoulianiotis
12-07-05, 20:37
Μηπως να κανονιζαμε καμια συναντηση και να αποφασιζαμε απο κοντα τι θα κανουμε και που θα παμε;

ckalfas
12-07-05, 20:37
Ρε παιδιά καλά όλα αυτά, αλλά να πω την ταπεινή μου γνώμη;
Αυτή η εκδρομή είναι μία ευκαιρία να θυμόμαστε μία καλοκαιρινή εκδρομή ή ένα καλοκαιρινό Σαββατοκύριακο με το StiloClub. Ευκαιρία είναι επίσης να γνωριστούμε καλύτερα μεταξύ μας, που παρόλο έχουμε βρεθεί μεταξύ μας δεν έχουμε γνωριστεί τόσο καλά...
Καλό θα ήταν (χωρίς να επειμένω κιόλας) να πηγαίναμε κάπου για ένα διήμερο, να είμασταν το βράδυ όλοι μαζί και παρείστικα να την περνούσαμε... Δεν ξέρω αν αυτά που λέω σας βρίσκει σύμφωνους, αλλά αυτό δεν νομίζετε πως θα ήταν το καλύτερο;
Τώρα, αν για χιλιάδες λόγους οι περισσότεροι προτιμάτε να πάμε κάπου σαν μονοήμερη εγώ μέσα με τα χίλια είμαι, γιατί προτιμώ μονοήμερη με 10-15 αυτοκίνητα, παρά διήμερο με 2-3!
Εγώ απλά μία σκέψη έκανα...

face
12-07-05, 20:41
και συμφωνώ απόλυτα με αυτη την πρόταση..αρκει να μην είναι στο βουνο γιατι έχω ένα πρόβλημα επικοινωνίας με τις αρκουδες..:)

BravoTwoZero
12-07-05, 21:39
Δεν παίρνω θέση υπέρ ή κατά (αφού, κατά πάσαν πιθανότητα, θα λείπω). Απλώς περιγράφω:

Φθάνεις. Αντικρίζεις το πανύψηλο και κατάφυτο βουνό και μπροστά σου ξανοίγεται χαράδρα με πλατάνια και από τις 2 πλευρές. Ακούς το νερό, αλλά δεν το βλέπεις. Μπαίνεις, προχωρείς στο βάθος της κι έχεις την πρώτη σου συνάντηση με το νερό στα δεξιά σου. Προχωρείς βαθύτερα και αριστερά σου βλέπεις κοίτη φυσικού καναλιού, του οποίου το νερό κατεβαίνει με ορμή από το βουνό. Στο πλάι του καναλιού, μονοπάτι σε οδηγεί πιο ψηλά στο βουνό και πιο βαθειά μέσα στη χαράδρα. Στο τέλος του πλατώματος καταράκτης, ανοικτή πισίνα, κλειστή πισίνα και υπόγειες χαβούζες.

Κι ακόμη δεν έχεις βιώσει καλύτερο...

Το νερό που γεμίζει τις πισίνες, τις χαβούζες και το 50% του καταράκτη δεν προέρχεται από το βουνό, αλλά βγαίνει από τα έγκατα της γης με θρμοκρασία 40 βαθμούς!...

Πεντακάθαρο, με καταπληκτικές ιδιότητες!

Η μαγεία είναι στον καταράκτη: Ο μισός τρέχει παγωμένος, από το νερό που κατεβαίνει απ' το βουνό και ο άλλος μισός από το ζεστό νερό που αναβλύζει από τη γη!... Μοναδικό, απίθανο, καταπληκτικό! Φανταστική εναλλαγή κρύου/ζεστού και υδρομασάζ από την πίεση με την οποία πέφτει το νερό!

Κι ερχόμαστε στη χαβούζα: Φυσικό κοίλωμα του βράχου, κάτω από το επίπεδο της γης, χτισμένο και φωτισμένο σαν εσωτερική πριβωέ πισίνα, με φυσικό χαλίκι στον πυθμένα της, την οποία ρεζερβάρεις πριβέ (από 1 άτομο ώς μια παρέα) και την έχεις στην απόλυτη διάθεσή σου για -περίπου- 1 ώρα!...

Βέβαια, υπάρχει και η ανοιχτή πισίνα, με το ίδιο νερό.

Για τι να σας πρωτομιλήσω;... Για το φυσικό περιβάλλον, για την αίσθηση ευεξίας και ευδαιμονισμού μέσα σε όλα αυτά ή για τις ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ σε διεθνή κλίμακα ιδιότητες του νερού;...

Όταν, τελικά, αποφασίσεις να ξεκολλήσεις από τα τσαλαβουτήματα και το πήγαινε εδώ και βούτα κι εκεί και το παιχνίδι στον καταράκτη, νοιώθεις μία μοναδική ευεξία και χαλάρωμα (προσοχή: Δεν συνιστάται οδήγηση αμέσως μετά!...).

Αφήνω στην άκρη τα ταβερνεία και τη γραφικότητα της περιοχής!...

Αν, τελικά, το αποφασίσετε να πάτε, θα με θυμηθείτε!... Κι επειδή θα είμαι στο εξωτερικό, θέλω να με πάρετε τηλ. (το έχει ο Γιάννης) και είτε να μου τα "χώσετε" για το "πού σας έστειλα" είτε απλώς να μου πείτε ότι σας άρεσε. Είναι κάτι διαφορετικό. Όλοι μας θα πάμε κάπου στη θάλασσα το καλοκαίρι. Αυτό είναι άλλη αίσθηση...

Στην περιοχή υπάρχουν εξαιρετικοί ξενώνες για διαμονή.

Μόνον μην ξεκινήσετε χωρίς κρατήσεις (ξενώνα ή ρεζερβέ στη χαβούζα). Έχω να σας δώσω τηλ για όλα.

ΥΓ: Προσπαθείστε να φαντασθείτε το σκηνικό που σας περιέγραψα στον καταράκτη, μέσα στο καταχείμωνο, να χιονίζει του κερατά κι εσείς στη μέση του χιονισμένου δάσους, με το μαγιώ, να πλατζουρίζετε κάτω από τον καυτό καταράκτη... Δεν το φαντάσθηκα... Το έκανα 2-3 φορές εκεί...

ammoulianiotis
12-07-05, 21:50
Μετα απο τετοια περιγραφη τι να πεις?
Παντως αν αποφασισουμε για Σαμαρινα ο δρομος μεχρι τα Γρεβενα παει απο Εγνατια, ξερετε... Ευθεια και μονο ευθεια! Εγω σε 1.5 ωρα ημουν Γρεβενα με ταχυτητα 120 με 130χμ/ωρα. Τωρα απο Γρεβενα μεχρι την Σαμαρινα δεν θυμαμαι ποση ωρα ειναι αλλα μπορω να μαθω.

Koulou
13-07-05, 01:54
Παιδιά, εγώ το ΠΣΚ θα απουσιάζω, αφού έχω κανονίσει ήδη τριημεράκι σε πολύ ήσυχο camping στο 2ο πόδι της Χαλκιδικής, έτσι να γαληνευτούμε λιγάκι... :D Από εκεί και πέρα, Τρίτη ή Τετάρτη αναχορώ για Χανιά και από εκεί τέλη Ιουλίου - αρχές Αυγούστου πάω με τη μία Πήλιο, στο πατρικό της μητέρας μου, να καλοπεράσουμε και να γουστάρουμε και στο αγαπημένο μου στροφιλίκι! :D :D :D Θα επιστρέψω, κατά τις 17 - 18 Αυγούστου και θα ξαναφύγω για Πήλιο με "ιδιαίτερη" παρέα για κάνα 5 ήμερο... :D :D :D
Εν ολίγοις, με χάνεται... :P :lol: :lol: :lol:
Ότι και να κάνετεε, καλά να περάσετε και ας προσέχουμε όλοι στους δρόμους, γιατί τα καρναβάλια καραδοκούν... :roll:

Nikos
13-07-05, 07:42
Ρε παιδιά, κανένα site σχετικό με το όλο σκηνικό στην Σαμαρίνα δεν παίζει??? Να δούμε και καμιά φώτο από το μέρος... 1 εικόνα, 1.000 λέξεις, 10.000€... (όπα! αυτό είναι άλλο παραμύθι!!! :P:P:P)

Mad
13-07-05, 07:52
Κι εγώ ψηφίζω προς Πίλιο!!!Το μεγαλύτερο θετικό που έχει εκτός από το ότι είναι και βουνό και θάλασσα είναι ότι και στο πήγαινε και στο έλα ο δρόμος είναι πολύ πιο ανοιχτός από την Χαλκηδική!!!!Έχει και τρελή θάλασσα εκεί!!!Μια χαρά είναι!!

ckalfas
13-07-05, 14:09
Τώρα είναι που μπερδεύτηκα...
Τι κάνουμε τελικά;

Karateka
13-07-05, 14:20
Eμένα με έπεισε η περιγραφή του Γιώργου.

ckalfas
13-07-05, 14:31
Μήπως πρέπει τελικά να καταλήξουμε σε κάποια μέρη συγκεκριμένα και να κάνουμε μία σχετική ψηφοφορία την οποία θα την σεβαστούμε όλοι μας;

Απ' ότι καταλαβαίνω έχουμε 3 προτάσεις:
1. Πήλιο
2. Λουτρά Μπόζαρ στην Αριδαία
3. Σαμαρίνα-Γρεβενά

Πριν όμως επιλέξουμε πρέπει να καταλήξουμε αν θα είναι μονοήμερη ή διήμερο... Ή κατά περίπτωση...
Π.χ. για Πήλιο θα ήταν καλά 2ήμερο, για Πόζαρ και 2ήμερο και αυθημερόν, όπως και στην Σαμαρίνα.

Nikos
13-07-05, 14:49
Παίδες για μένα παίζει μόνο μονοήμερη......

Πείτε για μέρες κλπ, και μετά να αλλάξουμε το ποστ και να βάλουμε τις 3 επιλογές που έχει παραπάνω ο Χρήστος...

Θα προσθέσω βέβαια ακόμη μία επιλογή:
4. Οπουδήποτε, αρκεί να μην έρθουν τα ΜΠΛΕ Stilo!!!!

:P:P:P:P:P:P:P:P

ckalfas
13-07-05, 14:56
Βρε τα ΜΠΛΕ Stilo να έρθουν (ποιο άλλο άραγε;), αλλά να μην έρθουν τίποτα RX8, Corrola, Clio και πάει λέγοντας...

Τέλος πάντων στο θέμα μας...

Nikos
13-07-05, 15:00
αλλά να μην έρθουν τίποτα RX8, Corrola, Clio και πάει λέγοντας...

Τα RX8 & Corolla πέθαναν!! Τώρα θα έρχονται τα ΚΙΤΡΝΑ τα Stilo!!! Θα κιτρινίσει ο τόπος!!!! :P:P:P

Σοβαρά τα έλεγα τα παραπάνω, πριν προσθέσω την 4η επιλογή :)

Karateka
13-07-05, 15:08
Bάλε και άλλο ένα κίτρινο.

Sparck
13-07-05, 20:28
Μηπως χωραει κ κανενα κοκκινο Stilo στην παρεα σας?Εγω ειμαι μεσα σε οτι αποφασισετε,αλλα δεν με χαλαει κ η ιδεα του κυριου ckalfa για ενα 2μερακι σε καμπινγκ!!!

ckalfas
13-07-05, 21:38
Για πότε το λέτε; Ιδέες; Προτάσεις;

Nikos
14-07-05, 06:17
Πότε??? Μάμησέ τα!!!

ΟΧΙ:
16-17/7 (υποχρεώσεις αμάξι, club)
23-24/7 (μηχανικός επιφυλακής)
30-31/7 (1 γάμος, 1 βάφτιση)
06-07/8 (λείπω διακοπές)
13-14/8 (λείπω διακοπές)
20-21/8 (λείπω διακοπές)

Οπότε, όποτε θέλετε κατά τα τέλη Αυγούστου.... :? Μου αρέσει γιατί αναρωτιέστε που χάνομαι από τις συναντήσεις... Κάτι μου λέει ότι θα πάτε χωρίς εμένα... Πάντως εγώ ψήνομαι για βουνό. Οπότε πάτε εσείς στην θάλασσα τώρα, και κατά τον Σεπτέμβριο χτυπάμε κανένα βουνό.

Karateka
14-07-05, 07:26
16-17/7 (υποχρεώσεις αμάξι, club)
23-24/7 (λείπω διακοπές)
30-31/7 ΟΚ
06-07/8 (Μηχ/νικός επιφυλακής)
13-14/8 ΟΚ
20-21/8 (Κων/πολη F1)

ckalfas
14-07-05, 14:08
Μετά λένε τα κίτρινα επιστρέφουν...

Αυτό το (υποχρεώσεις αμάξι, club) τι είναι;

Nikos
14-07-05, 14:31
Δεν μπορούμε να σου πούμε τώρα... Έκπληξη! Αν σου το πούμε, πρέπει μετά να σε σκοτώσουμε.... :P:P:P

Nikos
15-07-05, 06:45
Σαμαρίνα:

Λίγα λόγια: http://www.grevena.gr/George/Samarina.htm
Φωτογραφίες: http://www.lanoi.gr/Greek_Version/fotoarea.htm
Χάρτης: http://www.lanoi.gr/Greek_Version/route_map.htm
Ξενώνας "Λα νόι": http://www.lanoi.gr/Greek_Version/fotoxenonas.htm


Λουτρά Ποζάρ:

Λίγα λόγια: http://www.loutrapozar.com/greek/home.htm
Φωτογραφίες: http://www.greekphotobank.gr/thumbnails.php?album=78
Χάρτης: http://www.loutrapozar.com/images/karte1.gif

Πήλιο:

Εδώ νομίζω ότι πρέπει να μιλήσει ο μούτρος... :D

SPIROS2002
15-07-05, 15:45
τα κιτρινα οχι μονο επιστρεφουν αλλα θα δωσουν το παρον και σε αυτην την εκδρομη!!!

face
15-07-05, 17:27
agιοι 40...τα καλύτερα με το λιμανακι δεξια και το baraki που χωρίζεται φυσικά με ένα τεράστιο βράχο απο τις σκηνές δεν φαίνονται εδώ..
http://www.aroundgreece.com/pelion/agioisaranta/ag-saranda.jpg

Panoramixk
15-07-05, 20:44
ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ? ΤΙ ΒΟΥΝΟ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ. ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΗ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΓΕΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΤΑ ΣΤΙΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΗ ΣΑΡΤΙ ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ? Ψ Ι Ν Ε Σ Τ Ε ????????????????

Panoramixk
15-07-05, 20:46
ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 24 ΜΠΟΡΩ ΟΚ ΒΥΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

rebelos16
16-07-05, 00:23
pame xalkidiki giati exw kai kati doylitses

ammoulianiotis
16-07-05, 22:27
Απ' οτι βλεπω ακρη δεν βγαινει...
Τι θα κανουμε τελικα ρε παιδια;
Για Σαμαρινα ειναι περιπου 1 κ μιση ωρα απο τα Γρεβενα.
Εγω αυριο θα την κανω για Γρεβενα και αμα εχω ωρα θα ανεβω και μεχρι την Σαμαρινα να δω τι παιζει και να σας ενημερωσω.

ckalfas
17-07-05, 18:52
Απ' οτι βλεπω ακρη δεν βγαινει...
Τι θα κανουμε τελικα ρε παιδια;


Θα βάλουμε ψηφοφορία για ποια μέρη θέλουμε να πάμε για την εκδρομή μας. Όποια απόφαση βγει μέσω της ψηφοφορίας, εκεί θα πάμε και πρέπει να το σεβαστούμε αυτό όλοι!

ckalfas
18-07-05, 14:26
Επίσης, πριν κάνουμε την ψηφοφορία προτείνω μέσω του topic να αναφέραμε ονομαστικά σε ποιο μέρος προτιμάει ο καθένας να πάμε: Απ' ότι κατάλαβα από τα παραπάνω οι επιλογές είναι:
1. Πήλιο
2. Λουτρά Μπόζαρ
3. Σαμαρίνα - Γρεβενά
4. Χαλκιδική

Αν θέλετε να γίνει ενός νέου topic ανώνυμη ψηφοφορία πείτε το, αλλά όποια απόφαση βγει αυτή θα είναι η τελειωτική και η απολύτως σεβαστή απ' όλους μας! Οκ;

ckalfas
18-07-05, 23:53
Λοιπόν, τι λέτε για 31/7;

Nikos
19-07-05, 06:44
Λοιπόν, κάνω ένα νέο τόπικ για να γίνει ψηφοφορία για το μέρος. Αφού αποφασιστεί, μετά θα πούμε και για ημ/νία...