PDA

Επιστροφή στο Forum : Οργη και αγανακτηση



stilovatis
12-07-05, 01:37
Εχω βαρεθει πλεον να βλεπω συνεχως τις ιδιες μα.....κιες,αφορμη αυτου του topic είναι το τροχαίο δυστύχημα που έγινε στο κολπο του Μαλλιακου,στο γνωστο σε όλους μας πεταλο..αν και θα ηταν πιο αντιπροσωπευτικο όνομα..Μανιακου..
9 άτομα εχασαν τη ζωη τους επειδή καποιος δεν εκανε καλα τη δουλειά του,επειδη μια 69χρονη γυναικα συνεχισε να οδηγαει..εχω ακουσει πολλα σεναρια για το πως εγινε το τροχαιο και ποιος εφταιγε αλλα το αποτελεσμα ειναι τι ιδιο..χαθηκαν ανθρωπινες ζωες για το τιποτα.
Ο συγκεκριμενος δρομος ειναι χαλια και αντι να κανουν κατι δραστικο πανε και βάζουνε καμερες..λεφτα δεν εχουνε για να προχωρησουν τα εργα,βγαζουν ενα σκασμο λεφτά καθε μερα απο τα διοδια οι βουλευτες αλλαζουν καθε χρονο αμαξι που τους πληρωνουμε εμεις αλλα μια διαχωριστικη δεν μπορουνε να βάλουνε...
Τελευταιες μερες που ειμαι στην Αθηνα παρατηρω το ιδιο πραγμα οταν βρισκομαι στα φαναρια..μηχανακια..χωρις κρανος και περνανε χυμα οτι και να δειχνει ο σηματοδοτης..μετα τους σκοτωνεις και εχεις και τυψεις..δεν υπαρχει οδηγικη συνειδηση σε αυτη τη χωρα..πηραμε ολοι ενα οχημα και οποιον παρει ο χαρος..che sciffo :178

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stilovatis/33724/453560/0/troxaio_file3.jpg

aman17-2
12-07-05, 17:40
αν γίνει ο δρόμος με διπλές γραμμές και διαχωριστικό τότε θα δοθεί λύση..
εδώ πάνω από τότε που έγινε η εγνατία τα ατυχήματα είναι πλέον ελάχιστα αλλά κατα το πλείστον θανατηφόρα (λόγω αυξημένης ταχύτητας)