PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝΕ. FIAT SERVICE Η ΑΛΛΟΥ?



aman17-2
24-07-05, 22:21
Μιας και περάσανε τα 2 χρόνια εγγύησης και πλέον έχω τα 3 "πλασματικά" όπως λέγονται αφού δεν καλύπτουν και πολλά.
Να συνεχίσω να πηγαίνω στην FIAT να μου πιάνουν τον ..λο ή να το πηγαίνω αλλού με ρίσκω.
εσείς τι κάνετε?
Δεδομένο είναι ότι ανα 3 μήνες κάνω 10.000km!!!!

ammoulianiotis
24-07-05, 22:42
Εγω παντως απο την πρωτη αλλαγη λαδιων δεν το παω σε αντιπροσωπεια της FIAT αλλα σε συνεργειο αναγνωρισμενο απο την FIAT. Οσο να'ναι, δεν σου πιανουν τον πισινο και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο!

MaGeLaNoS
24-07-05, 22:43
Εγω θα ελεγα σε καποιο εκτος Fiat για τον οποιο να εχεις ακουσει καλα λογια και ευχαριστημενους πελατες.Εφοσον τα επομενα χρονια εμπιπτουν σε μια εγγυηση που καλυπτει οτι ουσιαστικα την συμφερει(βλεπε Karateka-sunroof)τοτε δεν υπαρχει λογος να πληρωνεις κερατιατικα..

stilovatis
24-07-05, 22:52
Αν εχεις καποιον δικο σου..γνωστο,συγγενη μηχανικο που του εχεις εμπιστοσυνη..μην το σκεφτεσαι...οι αντιπροσωπειες οντως ειναι ακριβες..σου χρεωνουν εργατικα και για τη βιδα που θα βγαλουν..το θεμα ειναι οτι ξερουν τι κανουν....η επιλογη ειναι δικη σου...

aman17-2
24-07-05, 22:53
Εγω παντως απο την πρωτη αλλαγη λαδιων δεν το παω σε αντιπροσωπεια της FIAT αλλα σε συνεργειο αναγνωρισμενο απο την FIAT


????έχει ακούσει κανείς για τπτ τέτοιο Βόρεια Ελλάδα?
Αλεξ/πολη-Κομοτηνή-Ξάνθη?
και συνεχίζει κανονικά η εγγύηση?
οι τιμές δεν είναι ίδιες με αντιπροσωπείας?

εγώ υπολόγιζα σε άσχετο για καλύτερες τιμές απλά είναι ρίσκο γι αυτό και έκανα το τόπικ να δω τι παίζει γενικά...

ammoulianiotis
24-07-05, 22:57
Ο ανθρωπος εχει μεσα στο συνεργειο χαρτι αναγνωρισμενο απο την FIAT Εσκιαδης (ηταν ο αρχιμηχανικος της αντιπροσωπειας του Εσκιαδη πριν ανοιξει δικο του συνεργειο) οτι ξερει να κανει service σε αυτοκινητα του ομιλου FIAT και οι τιμες του ειναι ελαφρος καλυτερες απο αυτες της αντιπροσωπειας. Η εγγυηση μου ειπε οτι ισχυει κανονικα.

stilovatis
24-07-05, 23:01
Πολλοι λενε πολλα...δεν πρεπει να τα πιστευουμε και ολα..φιλαρακι βρηκε το service για το αμαξι του 600 ευρω στην Αθηνα απο αντιπροσωπεια και 350 στην Πατρα απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο..γιατι να δωσει ενα σκασμο λεφτα??

MaGeLaNoS
24-07-05, 23:01
Αμμουλιανιωτη δε θελω να σου αναψω φλογες βραδιατικα αλλα ρωτα καλυτερα απο εκει που πηρες το Stilo αν ειναι εξουσιοδοτημενο συνεργειο και αν συνεργαζονται μαζι του καλου κακου για να εισαι ησυχος και μην βρεθεις προ εκπληξεων..

ammoulianiotis
24-07-05, 23:05
Δεν μου αναβεις φωτιες βραδιατικα γιατι 1ον, με τον ιδιοκτητη του συνεργειου ειμαστε χρονια φιλοι (ο πατερας μου δηλαδη) και 2ον, οπως ειπα ο ανθρωπος ηταν ο αρχιμηχανικος της αντιπροσωπειας του Εσκιαδη πριν ανοιξει δικο του συνεργειο. Το συνεργειο του ειναι εξουσιοδοτημενο απο την FIAT και μαλιστα συνεργαζεται και με την αντιπροσωπεια του Εσκιαδη...

MaGeLaNoS
24-07-05, 23:08
Οκ μαν...κατι ασχετο τωρα δε σε γνωρισα στο meeting 3/7 :p

stilovatis
24-07-05, 23:13
Ε αφου ειναι φιλος του πατερα σου..μην το σκεφτεσαι..πηγαινε το και πες μας εντυπωσεις..

ammoulianiotis
24-07-05, 23:15
Δεν με γνωρισες;;; :162
Σε συγχωρω ομως! :D
Εκει ημουν, τωρα πως τα καταφεραμε και δεν τα ειπαμε... Τι να πω...
Σε καποιο απο τα επομενα meeting η στην εκδρομη θα εχουμε την ευκαρια να τα πουμε απο κοντα!

face
25-07-05, 07:55
νικολα..αυτο που επαθε ο καρατεκα δεν νομίζω να ήταν ο κανόνας γιατι και εγω άλλαξα αντλία ναρού στην xtra εγγύηση (γύρψ στα 200Ε έκανε κανονικά) και ο ταβο σώμα πεταλούδας 800Ε χωρίς καμία μα καμία δυσκολία...

γενικά ισχύει και λέει ακριβώς για πια πράγματα ισχύει στο βιβλιαράκι...σε αυτα που αναφαίερει (και είναι πολλά) δεν μπορούν να αρνηθούν να τα καλύψουν...

ThoDoriS
25-07-05, 10:37
Fiat μωρε να είσαι cool οτι και να τύχει.....

Panos_IOA
25-07-05, 12:49
Ανεξαρτητο συνεργειο που να το ξερεις!
Εγω αμεσως μετα την ληξη της εγγυησης το πηγα στο συνεργειο που παω και τις αλλες 2 ιταλιδες μου!! 100 φορες καλυτερος και μου εντοπησε και προβλημα στα πιστονακια απο τα εμπρος φρενα που δεν το ειχε δει η αντιπροσωπεία!!

:wink:

tzagarakis
27-07-05, 09:03
Εγω θα παραμεινω στη FIAT γιατι ειναι φιλος ο αντιπροσωπος.Ετσι οποτε με τσατιζει τον βριζω & μου περναει.
Σοβαρα ομως δεν εχω παραπονα ουτε απο τιμες,ουτε απο εργασια

PANSTILO
27-07-05, 09:47
Γίνεται ένας χαμός με τις εγγυήσεις αλλοι λένε πως αν το πας αλλού την χάνεις αλλοι λένε πως αν το άλλο συνεργείο υπογράψει υπέυθυνα το βιβλίο ισχύει η εγγύηση.Η γνώμη μου είναι τώρα που δεν έχεις πια εγγύηση να το πας κάπου αλλού που ξέρεις πως είναι καλό συνεργείο και θα είναι και φθηνότερα σίγουρα.Στις αντιπροσωπίες δουλεύουν συνήθως κάτι μαλ@#€$ :217 που δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα.Βέβαια αν έχεις μείνει ευχαριστημένος από τιμές και εξυπηρέτηση της αντιπροσωπίας στην περιοχή σου....εγώ εχω σπαστεί,σκεφτομαι να το πάω αλλού και ας χάσω και την εγγύηση που είναι και 7 χρόνια!

Teo_Still
27-07-05, 11:42
Πολλοι λενε πολλα...δεν πρεπει να τα πιστευουμε και ολα..φιλαρακι βρηκε το service για το αμαξι του 600 ευρω στην Αθηνα απο αντιπροσωπεια και 350 στην Πατρα απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο..γιατι να δωσει ενα σκασμο λεφτα??

stilovatis ξερεις σε ποιο συνεργειο στην Πάτρα γιατι σε λιγο θα παω για λαδια!!!!!

Teo_Still
27-07-05, 11:45
stilovatis σε ποιο συνεργειο στην Πάτρα?Εχει έρθει η ωρα μου για λάδια και σκεφτομαι Ζαφειρόπουλο ή Κοκοβίκα!Αυτο που είπες για το σερβισ ποιο έίναι?

ThoDoriS
27-07-05, 12:20
Είναι και ο Καπλάνης στην Πάτρα.....

PANSTILO
27-07-05, 12:50
O Καπλάνης είναι πολύ καλός για όλα τα ιταλικά του groupo fiat.

stilovatis
27-07-05, 14:27
stilovatis ξερεις σε ποιο συνεργειο στην Πάτρα γιατι σε λιγο θα παω για λαδια!!!!!

Δεν ειναι φιατ..εξουσιοδοτημενο renault ειναι αλλα ειδα και πολλα punto μεσα..ειναι ακριβως μετα τη Veso Mare.απεναντι απο το αστυνομικο τμημα..

Katerina
27-07-05, 20:43
Δε νομίζω ότι θα πάω το Stilo σε άλλο συνεργείο ακόμα κ αν λήξει η εγγύηση.
Είμαι ευχαριστημένη από την αντιπροσωπεία εδώ, στην Αλεξ/πολη. Τα παιδιά είναι κ φίλοι κ κάνουν καλή δουλειά απ' όσο βλέπω κ ακούω από άλλους. Το Punto που είχα πριν και για 7 χρόνια δεν πήγε πουθενά αλλού, εκτός από μία φορά που έτυχε να χαλάσει το κυβώτιο ταχυτήτων κ βρισκόμουν θεσ/νικη. Πήγα σε ένα από τα 2 επίσημα εκεί αλλά δεν ήταν δυνατόν να το έχουν έτοιμο την επόμενη μέρα κ έτσι αναγκάστηκα να το πάω στην... (κρατηθείται) Chrysler!! όπου κ έγινε η δουλειά μου. Unbelievable huh!

Teo_Still
28-07-05, 16:04
panstilo απο τον Ζαφειροπουλ το πήρες? έχω ακούσει οτι είναι κλέφτης(το παιδι που το πήρα το πήγαινε εκεί και από αποψη συμπεριφοράς είναι μαλ@@ες! Μόνο για να τους τα σκας είναι)!!!Εμένα είναι μεταχειρισμενο και έχει λήξει εγγύηση οπότε μάλλον θα δοκιμάσω τον Καπλάνη που λες!Είναι καλός για Fiat?
Εχω κι εναν γνωστό του πατέρα μου αλλά είναι εξουσιοδοτημένο ford ρε ****το δεν ξέρω ισως το πάω κι εκει!!
Πάντως thanks !!!!

VAGSTR
03-08-05, 19:01
panstilo ανεβενεις συχνα αθηνα γιατι πρεπει να σε εχω δει στην εθνικη 2 φορες!(τι μια πειγενες κοματια)

verone
07-08-05, 16:09
Τα παντα μπορουν να γινουν στην ραμπα μου στο σουφλι αν ανφιβαλεις ελα να δεις!!!

aman17-2
07-08-05, 22:41
Τα παντα μπορουν να γινουν στην ραμπα μου στο σουφλι αν ανφιβαλεις ελα να δεις!!!

Βγάλε τιμή για service sta 80.000 !!!!