PDA

Επιστροφή στο Forum : VODAFONE, σοβαρό πρόβλημα!



Karateka
17-08-05, 17:49
Έχει προκύψει σοβαρό πρόβλημα στο δίκτυο μας, από τις 14:00 με αποτέλεσμα να μην βγαίνουν κλήσεις από και σε κινητό Vodafone.

Mην πανικοβληθείτε εάν δεν μπορείτε να μιλήσετε με τα φιλικά σας πρόσωπα που έχουν κινητό Vodafone.

Ακόμα και τα SMS είναι εκτός λειτουργίας. Το πρόβλημα θα ελλατωθεί μέχρι τις 20:00.

Soul_Giannis
17-08-05, 19:46
Αυτα ειναι!!!!!

Γεια σου Ρε ΤΙΜ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Karateka
17-08-05, 20:01
Kαλά, με ΤΙΜ ούτως ή άλλως δεν μπορείς να μιλήσεις, σε καθημερινή βάση..

aman17-2
17-08-05, 20:03
Γειά σου NON STOP BY TIM ....κάθε μέρα όλη μέρα. !!! :)
βασικά ο λόγος που δεν αγοράζω voda είναι ότι κλειδώνει κινητά αλλιώς είναι αξιόπιστη...ντάξυ....

ThoDoriS
18-08-05, 00:00
Μαλιστα.....και έψαχνα με ένα φίλο να δούμε τι φταίει.....

’ και όλες οι εταιρίες είναι σκατ@......

DontMKsense
18-08-05, 02:55
Η καλήτερη μέρα της ζωής μου η σημερινή.........
(το καλήτερη με υ γράφετε?)

Karateka
18-08-05, 08:15
Ναι Μήτσο μου, συμφωνώ. Μόλις 3 κλήσεις από το πρωί είχα.

ΓΙΩΡΓΟΣ
18-08-05, 13:22
TIM και τα μυαλά στα κάγκελα (πρέπει να παινέψουμε το σπίτι μας για) κύριε karateka.Περιμένω την μεταγραφή σου.

Karateka
18-08-05, 14:05
’σε ψηλέ, 80 μύρια ευρώ καθαρό κέρδος είχατε εφέτος έναντι 320 δικά μας. Ούτε για β' Ερασιτεχνική δεν είστε.

ckalfas
18-08-05, 14:25
Τι μαλώνετε ρε για άλλους... και ιδιαίτερα για αλλοδαπά αφεντικά;
Πόσα απ' αυτά βάλατε στην τσέπη σας;

Cosmote όχι γιατί είναι Ελληνική, όχι μόνο έχει καλύτερο δίκτυο, αλλά γιατί μία ζωή τα στάζουμε στον ΟΤΕ!!! Πως θα πάρουν οι άνθρωποι πρόωρη σύνταξη; Εεε;;;

Koulou
18-08-05, 16:17
Cosmote με τρέλα!

S_Bravo
18-08-05, 19:31
Επειδη επαιζαν και τα 3 στο σπιτι η ΤΙΜ ποτε μεχρι τωρα δεν ειχε προβλημα,η Vodafone στη Ζακυνθο κοντα στην πολη δεν ειχα σημα στο σπιτι μου και φτιαχτηκε αλλα το κουλο ειναι οτι ουτε στο Ηρακλειο Ατιικης πριν απο τους Ολυμπιακους ειχε και μετα απο μπινελικια της περιοχης απεκτησε,η Cosmote αν και τη σταματησα (και μαλλον θα την αρχισω παλι) ειχε το καλλιτερο σημα με ελαχιστα πιο ακριβα παγια.
Και επειδη οπως λεει και ο Χρηστος σιγα μην υποστηριξουμε τα αλλοδαπα αφεντικα ή να κοψουμε την κακια συνηθεια ας κοιταξουμε και τη τσεπη μας λιγο.
Και εξαλλου τωρα εχει αρχισει να παιρνει τα πανω της η ΤΙΜ,γαιτι στατιστικα τωρα στους 100 οι 35 εχουν Vod,45 Coscmo και 20 ΤΙΜ.Karateka τα λεω καλα;

philippyz
18-08-05, 19:44
καλο

Karateka
18-08-05, 20:03
Όλη η ιστορία είναι τα κέρδη παιδιά. Μπορεί η Cosmote να έχει παραπάνω συνδρομητές αλλά της Vodafone μιλάνε περισσότερο. Μπορεί η ΤΙΜ να έχει τις καλύτερες υπηρεσίες και τιμές κινητών αλλά η κακή ποιότητα δικτύου (ο κακός σχεδιασμός του ουσιαστικά, ο οποίος ξεκινά ξανά από την αρχή όπως λένε οι πηγές μου στην ΤΙΜ), την αφήνει 3η και καταϊδρωμένη.

Κανείς δε μαλώνει για να υποστηρίξει τα ξένα αφεντικά, απλά κολαντριζόμαστε για χαβαλέ. Αλοίμονο αν υποστήριζα φανατικά και ταυτιζόμουνα με την κάθε εταιρία στην οποία δούλευα.

Η ζωή έχει ομορφότερα πράγματα να ασχολούμαστε, απλά εγώ σας ενημέρωσα για τη βλάβη μήπως και είχατε κάτι επείγον και ανησυχούσατε.

’λλωστε η Vodafone θα το φάει το κεφάλι της έτσι όπως πάει.

S_Bravo
18-08-05, 21:51
Εννοειται φιλoi moy kουβεντα να γινεται...

Επειγον ειχα γιατι 1ο συγγενικο μου προσωπο το οποιο εχει προβλημα με την καρδια του και καλοκαιριατικα οταν δε μπορει να επικοινωνησει μεσα στη ζεστη τι θα του πω; μη παθεις τιποτα σημερα,απλα αυτο δε το ειδα σε τιποτα ειδησεις να τσακιστουν να φτιαξουν back up-πιερες σε τουριστικα μερη....απλα μονο να τα τρωνε ολοι θελουν και να φτανουν τους οικονομικους στοχους τους. :evil: :evil:

Sorry

stilo-hraklis
19-08-05, 02:45
εγω ειμαι ευχαριστημενος παιδια απο την vodafone!!δεν ειχα ποτε προβλημα μονο στις αρχες αλλα τους αρχισα στο βρισιδια..κ ολα οκ!!!οσο για εκενη την μερα λειτουργουσε ρολοι !!


4νουμερα 1 παγιο 4 νουμερα ενα παγιοοοοοοοοοο1!!!!

ammoulianiotis
23-08-05, 23:24
Και εγω 2 χρονια συνδομητης της VODA ειμαι και αν αφησουμε αυτο το περιστατικο δεν ειχα κανενα αλλο προβλημα! (Γιαννη τοσα καλα λογια λεμε για την εταιρια, κανε καμια εκπτωση!!! :P )

S_Bravo
23-08-05, 23:50
Προβλημα ουτε εγω εχω δυο χρονια στη ΑΘΗΝΑ εκτος του οτι εχω προβλημα καποιες φορες με τη αλληλογραφια (και σε αυτο δε φταιει η Voda) και αφου μου το κοψουν καποιες φορες μου στελνει μηνυμα το 222 και μετα τηλεφωνο...Το καλο ειναι οτι οι ανθρωποι ειναι απιστευτα εξυπηρετικοι...

BravoTwoZero
25-08-05, 04:20
Είμαι συνδρομητής Telestet και μετά TIM, εδώ και 8 χρόνια (6932-....).

Η αλήθεια είναι ότι δίκτυό της είχε προβλήματα παλαιότερα, αλλά, νοιώθω ότι έχουν, πλέον, λυθεί. Δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα, ουσιαστικό πια (εκτός από ένα συγκεκριμένο σημείο στην Ε1, μετά το Βελεστίνο).

Το Ολυμπιακό μου Κινητό ήταν (και εξακολουθεί να είναι) COSMOTE. Το δίκτυό της στην Αθήνα, όπου έμενα 2 χρόνια για τους Αγώνες, δεν είχε κανένα πρόβλημα, αλλά, βέβαια, σε κάθε γωνία υπήρχε κι ένας αναμεταδότης... Μέσα δε στις εγκαταστάσεις, κάναμε συνεχείς μετρήσεις σήματος και όπου υπήρχε "τυφλό" σημείο, κοτσάρανε κι ένα αναμεταδότη... Η τελευταία συσκευή που μας δόθηκε πριν τους Αγώνες είναι super (Samsung PDA), με τη μόνη διαφορά ότι δεν εισάγεται στην Ελλάδ κι έτσι δεν έχει ελληνική γραμματοσειρά... Το νούμερο το έχω κρατήσει και το χρησιμοποιώ ως καρτοκινητό. Πιθανολογώ ότι θα το μεταφέρω κι αυτό στην ΤΙΜ και θα έχω και τα 2 νούμρε πάνω στην ίδια sim.

Το μόνο "πρόβλημα" που έχω με την COSMOTE είναι καθαρώς ιδεολογικό: Δε γουστάρω εταιρείες του Δημοσίου...

Γιάννη, επί τη ευκαιρία: Μήπως ξέρεις αν πρόκειται να εισαχθούν στην Ελλάδα τηλέφωνα "Blackberry";

Karateka
25-08-05, 08:07
Γιάννη, επί τη ευκαιρία: Μήπως ξέρεις αν πρόκειται να εισαχθούν στην Ελλάδα τηλέφωνα "Blackberry";

Δεν υπάρχει τέτοια πληροφορία ακόμα, αλλά μπορούμε να παραγγείλουμε αν θες.

BravoTwoZero
25-08-05, 10:03
Γιάννη, έχω, ήδη, ένα αγορασμένο δικό μου στην Αμερική (το 7100t, http://www.blackberry.com/uk/products/blackberry7100/blackberry7100t.shtml), με σύνδεση Τmobile, το οποίο δεν το φέρνω εδώ και δεν το ενεργοποιώ γιατί δεν υπάρχει, ακόμη, δίκτυο που να το υποστηρίζει ή εισαγωγέας που να το υποστηρίζει τεχνικώς. Και, αφού δεν υπάρχει ελληνική γραμματοσειρά, θα μου μείνει κι αυτό αξιοποιήσιμο κατά 50% μόνο, όπως με το Ολυμπιακό μου το Samsung PDA, που έχεις δει...

Μου κάνει εντύπωση που δεν εισάγεται στην Ελλάδα ένα τόσο χρηστικό τηλέφωνο, ενώ υπάρχει, ήδη, στην υπόλοιπη Ευρώπη (Ιταλία, Αγγλία, Γερμανία).

Σε παρακαλώ, κράτησέ με ενήμερο αν έχεις κάποια inside information από οποιαδήποτε εταιρεία.

aman17-2
25-08-05, 11:19
πείτε και σε εμάς ρε παιδιά τι κάνει αυτό το τηλέφωνο

BravoTwoZero
26-08-05, 01:46
Παραλαβή, ανάγνωση και διαχείριση e-mail και pda. Ό,τι πιο τέλειο κυκλοφορεί, αυτή τη στιγμή, γι' αυτό το σκοπό. Σημείο αναφοράς στην κινητή τηλεφωνία! Για περισσότερεςε πληροφορίες, δες το link που δίνω.