PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με την εξατμιση



oiler
18-08-05, 13:27
Κατ αρχας να σας πω οτι ειμαι ενα καινουργιο μελος του Stilo Club αν και εχω εδω κι ενα χρονο το Stilo μου (1.6, 3θυρο, κιτρινο,ηλιοροφη).Πριν λιγο καιρο εμαθα για την υπαρξη του Club κι απ οτι ειδα ειναι φανταστικο!! Μπραβο!!! Λοιπον οσο για το προβλημα μου, πριν απο ενα 2μηνο διαπιστωσα σε ενα σερβις του αυτοκινητου οτι εχει σπασει το εσωτερικο απ το καζανακι της εξατμισης και προκαλει θορυβο και φερνει δονησεις στο εσωτερικο του αυτοκινητου.Απ την αντιπροσωπεια ( Χ. Παναγιωτιδης, Γιαννιτσα, ν.Πελλης) μου ειπαν οτι θα παραγγειλουν την καινουργια εξατμιση την οποια καλυπτει η εγγυηση.Απο τοτε εχει περασει ενα 2μηνο και ακομη τιποτε.Εχω παρει πολλα τηλεφωνα αλλα μου λενε οτι καθυστερει απο τα κεντρικα η εξατμιση.Ειναι λογικος τοσος χρονος αναμονης? Μηπως θελουν να βαλω το χερι στην τσεπη να την αγορασω? Exει κανεις να μου προτεινει καποια λυση?

Χρηστος....

ckalfas
18-08-05, 14:32
Στην Θεσσαλονίκη κατεβαίνεις συχνά;
Αν ναι, τότε δεν πέρνεις ένα τηλέφωνο σε μία αντιπροσωπεία να ρωτήσεις;

MaGeLaNoS
18-08-05, 15:22
Μαλλον θελει λιγο "λαδωμα" η εξατμιση γιατι δε τσουλαει απο τα κεντρικα στο service αποτι φαινεται..

PANSTILO
18-08-05, 17:47
Αν δεν φωνάξεις δεν κάνεις τιποτα!Εγώ όταν πήρα το αμάξι μετά από λίγες μέρες έμπασε νερά το φανάρι.Πήγα στην αντιπροσωπία και με έμμεσο τρόπο προσπάθησαν να με πείσουν πως δεν θέλει αλλάγή.Με έβαλαν μάλιστα να πάω τρεις φορες για να το δούνε.Όταν άρχισα να φωνάζω και να ακούγομαι σε όλο το τετράγωνο,μου είπαν να περάσω αυριο να μου τοποθετήσουν το νέο φανάρι.Βεβαια στην περιπτωσή σου ψιλοδικαιολογείται η καθυστέρηση γιατί τους καλοκαιρινούς μήνες-ειδικά τον Αύγουστο-οι εταιρίες υπολειτουργούν.
Φωναξέ τους!!!Ο Ελληνας μόνο έτσι παίρνει μπρος.... :192 :192 :192 :192

thanasis134
18-08-05, 22:30
2 μήνες είναι πολλοί, αλλά σίγουρα τώρα τον Αύγουστο οι παραγγελίες καθυστερούν γιατι και στην Ιταλία υπολειτουργούν!Φωναξέ τους λίγο μήπως καταφέρεις κάτι...!!!

stilo-hraklis
19-08-05, 00:26
ο παρτους με της πετρες τι περιμενεις ανταλακτικα για type R επρεπε να εχουν!!!!

Nikos
22-08-05, 11:17
Oiler καλώς ήρθες. Αν θέλεις στο "Νέα μέλη" μπορείς να μας συστηθείς (όνομα κλπ). Επίσης μπορούμε να συνδιάσουμε να κατέβεις μια βόλτα Θεσ/νίκη και να κάνεις εδώ την δουλειά σου και με την ευκαιρία να βρεθούμε κιόλας. Πιστεύω πως οι αντιπροσωπείες εδώ θα έχουν το ανταλλακτικό που θέλεις. Αλήθεια, πως έμαθες για το club?

ΥΓ: Όταν δεις τις απαντήσεις και ποστάρεις, το τόπικ θα μεταφερθεί στα τεχνικά θέματα, όπου ταιριάζει καλύτερα.

philippyz
22-08-05, 13:10
καλως τον νεο καλως μας βρηκες να τους ενοχλεις συνεχεια και να κοιταξεις και σε αλλη αντιπροσωπια και φωναζε τους γιατι οταν ειναι στην εγγυηση λενε το ενα και το αλλο (αν δεν ηταν στην εγγυηση σε μια μερα θα στο ειχαν ετοιμο)

κυνηγα τους

DHMHTRHS
04-10-13, 18:22
Έχω το 1400cc και μου έχει ραγίσει η εξάτμιση στο λαιμό μετά τον καταλύτη και από ότι μου είπε ένας μάστορας είναι μαντέμι και δεν κολλάει Έχει αρχίσει και ανοίγει τώρα το ράγισμα και μυρίζει και μέσα στην καμπίνα λίγο τι κάνω?

DHMHTRHS
04-10-13, 18:24
Άσε που ακούγεται και σαν κουδουνίστρα χαχαχαχαχα

jason
04-10-13, 19:25
Άσε που ακούγεται και σαν κουδουνίστρα χαχαχαχαχα

....σε εξατμισά να σου βάλει υλικό στεγανοποίησης με κολάρο άκαυτο και με κολιέδες πάνω κάτω.....

DHMHTRHS
04-10-13, 20:57
Ευχαριστώ πολύ!!!