PDA

Επιστροφή στο Forum : Formula 1 Κωνσταντινούπολη - StiloClub - Εντυπώσεις



ThoDoriS
23-08-05, 20:40
http://img118.imageshack.us/img118/6039/f1turkey7nq.jpg


http://img118.imageshack.us/img118/8503/f1turkey23tm.jpg



Δύο φωτογραφίες για αρχή......τις εντυπώσεις μου θα τις γράψω αργότερα....

Ακόμα ζώ αυτό το τρελό ρυθμό της F1....


Μόνο ένα ευχαριστώ σε όσα παιδιά ήρθανε......

ckalfas
24-08-05, 14:52
Μ' αρέσει το παπουτσάκι σου Θοδωρή...
Πάντως, μπράβο ρε παιδιά!!!

face
24-08-05, 18:08
θα καθίσω μια άλλη στιγμη να γράψω έκθεση γιατι τωρα δεν μπορώ πάντως ήταν μαγικές οι στιγμές..και όχι μόνο στην f-1..πρώτη φορά έφαγα κουραση και δεν με πείραξε καθόλου...

ήταν ΤΕΛΕΙΑ και λυπήθηκα πολύ που τελειώσε και με άφησε με μια πικρα νοσταλγίας..όπως οι εκδρομές στο σχολείο παλιά....

ammoulianiotis
24-08-05, 19:00
Περιμενουμε λεπτομερειες!!!

john_stil
24-08-05, 22:27
ΜΠΡΑΒΟ ρε παιδια αντε και του χρονου!!!!

Περασατε τελεια και αυτο μετραει....

Η κουραση περναει μετα απο λιγες μερες... Οι αναμνησεις ΠΟΤΕ!!!!!

Soul_Giannis
24-08-05, 23:13
Καποιους πιθανον να τους κουρασει αλλα θα γραψω με το δικο μου ματι το πως ηταν καθε στιγμη της Εκδρομης αυτης!!!

Πεμπτη 18 Αυγουστου και ωρα 12:00 ραντεβου στον Λαινοπουλο!
Ο Vasilistilo με τον αδερφο του Μιχαλη οπως παντα στην ωρα τους!
Φτανω εγω τιγκαρισμενος απο πραγματα μιας και στο αμαξι ημουν εγω η Στελλα ο Stilo7(Στελιος) και ο Παυλος(ξαδερφος του Stilo7)
O Θοδωρης λιγο καθυστερημενος μαζι με τον φιλο του τον Γιωργο και ξεκιναμε για τον Βολο!!!
Μετα απο συζητηση μεσω των CB και πολυ γελιου λογο του αντιρανταρ του Θοδωρη που ηταν προγραμματισμενο να ανακαλυπτει
καθε κρυφη ταβερνα της Εθνικης φτανουμε στον Βολο οπου συναντησαμε τον Face(Πετρο) με την βαρκουλα του.
Μεσημερι και επρεπε να γινει η απαραιτητη μασαμπουκα!Ο θοδωρης ειχε λυσαξει να φαει Πιτσα και παμε στην κοντινοτερη πιτσαρια που τελικα ολοι μας παραγγειλαμε μακαροναδες!!!:):):)
Μετα καταφθανει και ο Georgevas Μαζι με την Σταυρουλα και τον Παναγιωτη!
Ωρα 19:00 επρεπε να μαζευτουμε στο σημειο συγκεντρωσης και να μπουμε στα πουλμαν που θα μας πανε στην Κωνσταντινουπολη!!!
Τσεκαρουμε τα τελευταια οπως πανο,σημαιες Ελληνικες και Ferrari και αφου ειμαστε ΟΚ
Ο Στελιος κανει το λαθος να ρωτησει ποση ωρα ειναι η Κωνσταντινουπολη στον οδηγο μας!!!Η απαντηση?Κατσε ρε φιλε ακομα δεν ξεκινησαμε!!!!!!!!!!!!
Ε η ατακα αυτη δεν αργησε να γινει το σλογκαν της εκδρομης!!!
Βεβαια αλλη μια ατακα ηταν του οδηγου που ειχε βαλει νερακια στο ψυγειο και μας τα πουλαγε και καθε φορα πεταγοταν απο το μικροφωνο να μας υπενθυμηση οτι εχει παγωμενα νερακια στο ψυγειο!
Ξεκιναμε στις 20:00 και μαζευουμε καποιους ξεμπαρκους απο Λαρισα και Θεσ/νικη καλο μας ταξιδι!!!!
Οι πλακες δεν αργησαν μεσα στο πουλμαν και η ωρα περασε και επρεπε να κοιμηθουμε!!!!
Ελα μου ντε που ηταν δυσκολο λογο να βολευτεις!!!!
Κατα τις 04:30 Παιρνουμε και την Darkness Κατερινα απο την Αλεξανρουπολη και μετα απο 1 ωρα φτανουμε στα συνορα!!!
Παμε στα Duty Free για τα απαραιτητα ψωνια και παιρναμε την γεφυρα που χωριζει τα Ελληνοτουρκικα συνορα πανω απο τον ποταμο Εβρο!!!Τα συναισθηματα περιεργα!!!Χαιρεταμε τους φανταρους μας και το ιδιο τους Τουρκους φανταρους με μια μικρη διαφορα σε αυτους η παλαμη μας ηταν ανοιχτη!!!!:):):)
Σταματαμε για ελεγχο στα δικα τους συνορα και κατεβαινουμε απο το πουλμαν!
1η μου κινηση πριν κατεβω ηταν να φτυσω το χωμα τους και μετα να ακουμπησω το ποδι μου κατω.
Τελοιωνουμε και απο εκει και πλεον εχει ξημερωσει!!!!
Ξεκιναμε για την Κωνσταντινουπολη και η 1η εντυπωση κακη!
Ουτως η αλλος λενε πως δεν υπαρχει 2η ευκαιρεια για μια 1η καλη εντυπωση!
Δρομοι απαραδεκτοι!!!!
Νεκρα παντου και πουθενα κατι που να γραφετε στα αγγλικα!
Φτανουμε στην Ραιδεστο και καθομαστε σε μια καφετερια(ο Θεος να την κανει)
Ολοι οι τουρκοι να καταλαβαινουν Ελληνικα και να σου μιλανε και Ελληνικα!!!
Ζηταμε φραπε και μας φαιρνουν καφε φραπε ανακατεμενο με το κουταλι και αυτος γι'αυτους ηταν ο Φραπε!!!!
Παιρνουμε και τον ξεναγο και αρχιζει να μας μιλαει για την Τουρκια και πιο συγκεκριμενα για την Πολη!
Παμε στην Αγ.Σοφια και η συγκινηση ηταν μεγαλη!
Καποια στιγμη θα ειναι Ελληνικη ειπα απο μεσα μου!
Φευγουμε απο εκει και παμε για φαγητο καπου και μετα στο ξενοδοχειο!!!
Κανουμε μπανακι και παμε μια βολτιτσα στην πολη καποιοι και καποιοι σαπιζουν στον υπνο!!!!:):)
Η περιηγηση δυσκολη μιας που κανεις δεν ξερει Αγγλικα να συννενοηθεις και καμια ταμπελα στα αγγλικα για να καταλαβεις!!!
Μονο τα μαγαζια και η μικροπολητες ξερανε Ελληνικα λιγα!!!
Επιστρεφουμε στο ξενοδοχειο και παιρνουμε και μερικα μπαγκλαβαδακια για το Roof Garden!!!
Επομενη μερα ξυπνημα και βουρ για την πιστα!!!!!
Με τα χιλια ζορια φτανουμε και το αποτελεσμα τελειο!
Παμε στις θεσεις μας και ανακαλυπτουμε οτι εχουμε κατσει σε παρα πολυ καλο σημειο!!!!
Ξεκινανε τα χρονομετρημενα και το 1ο μονοθεσιο της Red Bull φτανει και ο ηχος απιστευτος!!!!
Περνανε ολοι και καποια στιγμη ο Μιχαλακης!!!
Και τι κανει ο παιχτης?
Χανει τον ελεγχο και βγαινει εξω απο την πιστα και ολα αυτα μπροστα μας!!!!:):):)Γι΄αυτο κατσαμε σε ωραια θεση!!!!
Παρακολουθουμε και το GP2 που ειχε και μετα παμε στα μαγαζια για Shoping!!!
Επιστρεφουμε κοματια στο ξενοδοχειο και βολτα ξανα εξω!!!
Την επομενη ηταν η μεγαλη μερα!!!!
Απο τις 7:30 ξυπνησαμε!!!ετοιμαζομαστε και φτανουμε στην πιστα!
Στηνουμε πανο και ελληνικες σημαιες και μεχρι να ξεκινησει ο Αγωνας τραγουδαμε με αλλους ελληνες ελληνικα συνθηματα οπως
Το Ελλας ολε ολε και το Ειναι βαρια η Π...ουτσα του Τσολια
και για το Τελος ο Εθνικος μας υμνος!!!!
Η παρελαση τον οδηγων αρχιζει με αντικες να περνανε απο μπροστα μας ολοι οι πιλοτοι των μονοθεσιων!
Ωρα 15:00 και η Καρο σημαια πεφτει!!!
Περναν απο μπροστα μας ολο το μπουλουκι και ο ηχος εκοφαντικος!!!!
Φτανουν μπροστα μας με 300 χλμ και πλακωνονται στα φρενα!
Στριβουν και ξαναπλακωνονται!!!!
Δεν μπορουσες να καταλαβεις για ποτε περνουσαν απο μπροστα σου!!
Εκαναν γυρους και λες μα καλα πριν λιγα δευτερα δεν ξαναπερασε?Ποτε προλαβε και ξαναηρθε?
Παιδια η εμπειρια απιστευτη!!!!
Για μενα το καλυτερο μεχρι στιγμης που εχω ζησει!!!!
Αντε και του χρονου σπιτι μας!!!!!:):)

elaborus
25-08-05, 05:34
με θυμιζει η ολη φαση οταν πηγα το 98 στο ουγγραροριγκ...(βουδαπεστη)
μαζι μας ηρθαν και ολα τα καλα παιδια της θεσσαλονικης (πριν αρχισουν οι αγωνες ντραγκστερ) με πρωτο πρωτο τον Ρουμελη...
φανταστικη εμπειρια κριμα που ελειπα λογο...μη επαρκους υπολοιπου ψιλικου οξιου!!! :roll: :lol: :lol:

face
25-08-05, 07:42
έχω κάτι ηχητικά ντοκουμέντα ρε γμτ αλλα δεν μπορώ να τα βάλω γιατι είναι μεγάλα...

ξερετε εκεί που οι στροφές αγγίζουν τις 19000 και νιώθεις το μέταλο να σου χτυπάει το τύμπανο και την στριγγλιά να σου κάνει το δέρμα σαν κότα...
εκεί που λές δεν έχει άλλο ρε γμτ να δίνει και άλλο και να πατάνε πάνω στα kerbs και να χαζοπατινάρουν για να παρατύνουν την ηδονή λίγα δευτερα ακόμα...

ήταν τέλεια, αν μάθαινε και ο soul νa παίζει τουμπερλεκι δεν θα μας ζάλιζε τα αυτιά με το αντεμααααλεε τσικιτααα....

Soul_Giannis
25-08-05, 10:29
:):):):)

georgevas
25-08-05, 10:33
Οι εικόνες και ο ήχος δεν θα ξεχαστούν ποτέ.Οι πλάκες και οι ατάκες που έμειναν από την εκδρομή είναι ατελείωτες. ’ξιζε τον κόπο και η κούραση και το ζόρι που τράβηξα για να γυρίσω Πάτρα ταξιδεύοντας όλη νύχτα.Για όσους ήρθαν, παιδιά να το ξανακάνουμε.Για όσους δεν ήρθαν, παιδιά φροντίστε να είστε και σεις εκεί.Γιώργοοοοοοοο!!!!!! :191 :191

tzagarakis
25-08-05, 10:36
Του χρονου σιγουρα θα ειμαστε παρεα,να 'στε καλα!

mpoykovi
25-08-05, 15:51
Απο οσα διαβασα ηταν μια ηδονηστικη εμπειρια χαλαλη η οποια κουραση αντε και του χρονου ποιο πολλα ατομα.

ckalfas
25-08-05, 21:00
Για όσους δεν ήρθαν, παιδιά φροντίστε να είστε και σεις εκεί.Γιώργοοοοοοοο!!!!!! :191 :191

Του χρόνου Γιώργο να είμαστε γεροί, θα πάμε περισσότεροι!

S_Bravo
25-08-05, 21:30
Πετρο αν γινεται να κατεβασεις το Cubase και να τα κοψεις να τα ραψεις και να ανεβασεις αυτα τα σπανια ηχητικα ντοκουμεντα....please.Ειδα οτι κρατας φωτογραφικη.Opote klipakia θα εχεις σιγουρα.Επισης τιποτα φωτογραφιες βρε παιδια.Απ την αλλη εβδομαδα θα φτιαξω τον ftp μου να τα ριξετε μεσα και να βλεπουμε απο κει για το club τα μεγαλα...
Μπραβο σας βρε παιδια,και του χρονου με υγεια να παμε περισσοτεροι και οπως κανουν συχνα οι HarleyDavinson Club να παμε οδικος.

gefer
25-08-05, 22:10
Να είσαστε όλοι καλά και να κανονίσετε και του χρόνου παιδιά! (μακάρι να μπορέσω να έρθω κι εγώ)

Vasilistilo
29-08-05, 20:17
Παιδια τι να πω και τι να γραψω...Απλα το ολο σκηνικο ηταν απεριγραπτο,φανταστικο,τελειο συγκλονηστικο τουλαχιστον για τις ωρες που ειμασταν μες στην πιστα.Κραταγαμε με υπερυφανεια την ελληνικη σημαια με το που κατεβηκαμε απο το πουλμαν δεμενη πανω σε ενα μεγαλο κονταρι και ανεβαιναμε για την πιστα συνηδειτοποιοντας οτι ολοι μας κοιτανε.Ανεβαινουμε στις κερκιδες και αφου βρησκουμε τις θεσεις μας που απο τη χαρα μας δεν μας ενδιεφεραν και πολυ αφου για κανα διωρο ειμασταν ορθιοι και βγαζαμε ατελειωτες φωτογραφιες.Φυσικα ειχαμε και πελατες που ερχοντουσαν και βγαζανε φωτογραφιες με τις δικες μας σημαιες περιτο να σας πω οτι ειχαμε παρα πολλους ελληνες.
Η αποθεωση ειρθε οταν ακουσαμε για πρωτη φορα τουλαχιστον δικη μου τον ηδονηστικο θορυβο της FERRARI ηταν απλα τρομερος.
Υπηρχαν πολλες καλες στιγμες και φυσικα με την απαραιτητη δοση πολυ καλης παρεας που ειχα σε αυτο το ταξιδι μπορω να πω οτι ηταν απο τις καλυτερες στιγμες που εχω ζησει.
Ελπιζω στο επομενο να καταφερουμε να ειμαστε ολοι μαζι.
Αααα σας ειπαμε το καλο απο ολη την εκδρομη στον γυρισμο ο Soul οδηγουσε το κονβοι και ετσι κοματια που κατεβαιναμε τσιμπησαμε και δυο φωτοκλησεις για σουβενιρ.