PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκδρομές του StiloClub σε πόλεις της Β. Ελλάδος.



Nikos
06-09-05, 14:51
Το θέμα αυτό ξεκίνησε πριν φύγουμε για καλοκαίρι. Η ιδέα έχει ως εξής:

Για να διαφημιστεί το club, θα κάνουμε εξορμήσεις σε γειτονικές πόλεις, οργανωμένα, όλοι μαζί, με έντονη παρουσία.

Με αυτό τον τρόπο, θα διαφημιστεί και το ίδιο το αυτοκίνητο, κάτι που πιστεύουμε ότι θέλουν οι τοπικοί dealers. Οπότε, υπάρχει η ιδέα, να πλησιάσουμε τους τοπικούς αντιπροσώπους, και να τους προτείνουμε τα εξής:

1. Το StiloClub θα διαφημίσει το ίδιο το Stilo, από την στιγμή που θα βρεθούν πολλά αυτοκίνητα συγκεντρωμένα, με το πανό μας, σε κεντρικό σημείο τηε πόλης.
2. Το StiloClub θα διαφημίσει την χορηγία του τοπικού dealer μέσα από τις στήλες του στα περιοδικά και από την ιστοσελίδα του.

Τι ζητάμε:

1. Ο αντιπρόσωπος να μας χορηγήσει τα έξοδα μεταφοράς στην πόλη του (κάυσιμα, διόδια, κλπ).
2. Ο αντιπρόσωπος να μας χορηγήσει τα έξοδα για την διατροφή μας σε ένα κεντρικό μέρος, όπου και ο ίδιος πιστεύει θα διαφημιστεί καλύτερα.

Εμείς αρχικά θα απαιτούμε ή το 1 ή το 2. Σε περίπτωση που ο τοπικός αντιπρόσωπος θα θέλει να μας δώσει δικό του πανό για να το έχουμε μαζί με τα αυτοκίνητά μας, θα πρέπει να ανταποκριθεί και στο 1 και στο 2 μαζί.


Εγώ αρχικά προτείνω ως υποψήφιους προορισμούς:

1. Κιλκίς
2. Βέροια
3. Κατερίνη
4. Σέρρες
5. Δράμα

Σε δεύτερη φάση (πιο μακριά):

6. Κοζάνη
7. Λάρισα
8. Καβάλα

ckalfas
06-09-05, 14:56
Έχουμε έρθει σε επαφές με κάποιους αντιπροσώπους;
Πολύ καλή ιδέα πάντως...

Morfo
06-09-05, 15:30
Οντως πολύ καλή ιδέα. ασε που εχουμε καιρο να παμε καπου ολοι μαζί!!

Nikos
06-09-05, 15:36
Παιδιά ακόμη καμία επαφή. Δώστε μου λίγο χρόνο. Η πρώτη εκδρομή το συντομότερο θα είναι μέσα στον Οκτώβριο. Θα ψάξω να βρω ονομαστικά ποιοί είναι οι αντιπρόσωποι (επωνυμία και τηλεφώνο/e-mail) και θα μιλήσω μαζί τους. Αν κάποιος ξέρει κάποιον από αυτούς, θα ήταν πολύ χρήσιμο...

Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη πόλη, μιλήστε ελεύθερα...

ammoulianiotis
06-09-05, 19:22
Πολυ ωραια ιδεα!



Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη πόλη, μιλήστε ελεύθερα...
Νικο κατσε πρωτα να δουμε πως θα πανε τα πραγματα σε αυτες τις πολεις και μετα βλεπουμε που αλλου μπορουμε να παμε!

ckalfas
06-09-05, 23:11
...
Έδεσσα
Καστοριά

Πως ξεχάσαμε τα στολίδια της Μακεδονίας;

aman17-2
07-09-05, 06:28
Καβάλα - Ξάνθη- Κομοτηνή - Αλεξανδρούπολη

Nikos
07-09-05, 07:27
Πως ξεχάσαμε τα στολίδια της Μακεδονίας;

Να μην ξεφύγουμε πολύ σε χλμ... Πολλές δεν έβαλα, αλλά θεώρησα ότι είναι λίγο μακριά και με μικρό "κοινό".

Λοιπόν:

1. Κιλκίς -------------> Δεν έχει, οπότε θα γίνει πρόταση στον Ανδρεάδη.
2. Βέροια ------------> Σ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ
3. Κατερίνη ----------> Δεν έχει, οπότε θα γίνει πρόταση στον Ανδρεάδη.
4. Σέρρες ------------> AUTONORD A.E.
5. Δράμα -------------> ΣΤ. ΓΡΑΜΜΕΝΙΔΟΥ
6. Γιαννιτσά ----------> ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΑΕ

Σε δεύτερη φάση (πιο μακριά):

6. Κοζάνη ------------> Δ. ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗΣ ΑΕ
7. Λάρισα ------------> ΜΟΣΣΑΡ ΑΕ
8. Καβάλα -----------> ΦΟΥΡΤΟΥΝΑΣ ΕΠΕ
9. Βόλος -------------> Κ. ΧΑΤΖΗΓΟΥΛΑΣ ΕΠΕ
10. Ξάνθη ------------> Ι. ΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΕΠΕ
11. Κομοτηνή --------> Δεν έχει, οπότε πρέπει να γίνει πρόταση σε γειτονικό αντιπρόσωπο.
12. Αλεξ/πολη -------> Δεν έχει στο επίσημο δύκτιο στο site της FIAT!!! Εν τω μεταξύ έχω κάνει κι ένα service εκεί! :)

Karateka
07-09-05, 07:54
Βάλε και την όμορφη Φλώρινα μέσα.

Nikos
07-09-05, 08:04
1η φάση:

1. Κιλκίς -------------> Δεν έχει, οπότε θα γίνει πρόταση στον Ανδρεάδη.
2. Βέροια ------------> Σ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ
3. Κατερίνη ----------> Δεν έχει, οπότε θα γίνει πρόταση στον Ανδρεάδη.
4. Σέρρες ------------> AUTONORD A.E.
5. Δράμα -------------> ΣΤ. ΓΡΑΜΜΕΝΙΔΟΥ
6. Γιαννιτσά ----------> ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΑΕ

2η φάση (πιο μακριά):

6. Κοζάνη ------------> Δ. ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗΣ ΑΕ
7. Λάρισα ------------> ΜΟΣΣΑΡ ΑΕ
8. Καβάλα -----------> ΦΟΥΡΤΟΥΝΑΣ ΕΠΕ
9. Βόλος -------------> Κ. ΧΑΤΖΗΓΟΥΛΑΣ ΕΠΕ
10. Ξάνθη ------------> Ι. ΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΕΠΕ
11. Κομοτηνή --------> Δεν έχει, οπότε πρέπει να γίνει πρόταση σε γειτονικό αντιπρόσωπο.
12. Αλεξ/πολη -------> AUTOSTRADA AE
13. Φλώρινα ---------> Δεν έχει, οπότε πρέπει να γίνει πρόταση σε γειτονικό αντιπρόσωπο.
14. Καστοριά ---------> AUTO KAΣTOΡIA AE
15. Ιωάννινα ---------> ΚΙΝΗΣΗ ΑΕ
16. Τρίκαλα ----------> Σ. ΚΕΜΟΣ ΕΠΕ

aman17-2
07-09-05, 14:01
και Κομοτηνή έχει αλλά θα αργήσω να κατέβω οπότε μόνο η Κατερίνα μπορεί να βοηθήσει

ammoulianiotis
07-09-05, 17:21
Βλεπω βρηκαμε αρκετες και ωραιες πολεις να παμε! Το θεμα ειναι να δεχτουν οι αντιπρόσωποι την προταση μας και να μας υποστηριξουν στο οικονομικο θεμα. Αντε Νικο με την πρωτη ευκαιρια που θα μιλησεις με καποιον απο αυτους να ακουσουμε καλα νεα!

ckalfas
07-09-05, 22:32
’ντε γιατί καιρό έχουμε να κάνουμε μία κοινή εξόρμηση!

BravoTwoZero
07-09-05, 23:38
Μπορώ να μιλήσω με Παπαδόπουλο στη Βέροια (από αυτόν έχουμε αγοράσει: εγώ, το προηγ. punto μου, ο πατέρας μου το bravo και ο αδελφός μου το stilo του...).
Πέραν αυτού έχω μαζί του και προσωπική (μπουζουκο- κλπ)γνωριμία...

Τον έχουμε προσεγγίσει; Απάντησε;

Nikos
08-09-05, 07:25
Ο πρώτος που επικοινώνησα (με e-mail) είναι ο Ανδρεάδης (για Κιλκίς-Κατερίνη). Περιμένω να διαβάσει την επιστολή μου και να κλείσουμε ραντεβού για να τα πούμε από κοντά (έχουμε και άλλα θέματα μαζί του). Οι λόγοι που επικοινώνησα μαζί του είναι:

1. Τον γνωρίζουμε και υπάρχει μεγαλύτερη άνεση στο να του ζητήσουμε κάτι.
2. Ο ίδιος σε παλαιότερες συζητήσεις μας, εκδήλωσε ενδιαφέρον στο να μας χορηγήσει σε εκδηλώσεις της Β. Ελλάδος.
3. Οι πόλεις αυτές είναι κοντά μας και μπορούμε να αρχίσουμε από τα "εύκολα".
4. Η πρότασή μας χρειάζεται λίγο "ανοιχτά μυαλά" και ο άνθρωπός μας στον Ανδρεάδη είναι ένα τέτοιο μυαλό.



Πέραν αυτού έχω μαζί του και προσωπική (μπουζουκο- κλπ)γνωριμία...

Τον έχουμε προσεγγίσει; Απάντησε;

’ψογα. Δεν έχω επικοινωνήσει. Σας είπα ότι δεν υπάρχει πολύς χρόνος και θα γίνουν όλα αλλά σιγά-σιγά. Πριν επικοινωνήσεις μαζί του όμως, να μου δώσεις ένα e-mail του, να του στείλω την επιστολή, κι έπειτα να του τηλεφωνήσεις για το ψηστήρι... :)

BravoTwoZero
09-09-05, 04:39
[Πριν επικοινωνήσεις μαζί του όμως, να μου δώσεις ένα e-mail του, να του στείλω την επιστολή, κι έπειτα να του τηλεφωνήσεις για το ψηστήρι... :)[/quote]

Θα ψάξω να το βρω εγώ ή ο αδελφός μου (stiloκάτοχος, επίσης, κωδ.: empempet) και θα σου το στείλω.

Nikos
09-09-05, 10:57
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

Μίλησα με τον διευθυντή στην FIAT Ανδρεάδης για τις εκδρομές. Στην Κατερίνη και στο Κιλκίς (όπου του έγινε πρόταση) δεν αναφέρονται στο επίσημο δίκτυο της FIAT στο site της, γιατί εκεί είναι υποδίκτυα του Ανδρεάδη (στην Κατερίνη) και της Autoquattro (στο Κιλκίς). Υπάρχουν όμως κανονικά αντιπροσωπείες εκεί. Οπότε, θα μελετήσει την πρόταση που του έκανα το ΣΚ και από Δευτέρα θα βρεθούμε για να τα συζητήσουμε από κοντά. Είναι πάντως θετικός και θα γίνει μια τέτοια εκδρομή, ίσως την πρώτη Κυριακή του Οκτωβρίου 02/10 (μπορεί και την επόμενη 18/09 αν προλαβαίνουμε να οργανωθούμε).

ckalfas
09-09-05, 14:29
Τι να οργανωθούμε;
Δώσε μας εσύ το πράσινο φως και πάμε!

Nikos
09-09-05, 15:04
Δώσε μας εσύ το πράσινο φως και πάμε!

ΧΑΧΑ! Έτσι σας θέλω! ;) Θα μάθουμε από Δευτέρα τι και πως. Ο πρώτος προορισμός πάντως είναι η Κατερίνη.

DontMKsense
10-09-05, 06:01
Go go gooo!!!

ammoulianiotis
10-09-05, 10:26
Ο Χρηστος ειναι ικανος να παει και μονος του! :152 Ωραια Ωραια! Μονο οταν μαθεις Νικο οπτε μπορουμε να παμε ανακοινωσε το νωρις!

Koulou
12-09-05, 02:14
Πολύ καλή φάση!
Πιστεύω πως αυτές οι εκδρομές θα πρέπει να γίνονται βεβαίως Κυριακή ώστε να μπορούμε όλοι και, απόπ την πλευρά μου, θα βοηθούσε αν γίνονταν από Οκτώβρη και μετά, γιατί εμάς τους φοιτητές, η εξεταστική μας έχει δεμένους χειροπόδαρα... :roll: :(

verone
15-09-05, 19:45
Και βεβαια μεσα σε ολα!

aman17-2
15-09-05, 20:24
αν είναι 2 Οκτ ή 9 παίζει να είμαι και εγώ (2 χωρίς το αμάξι / 9 με το αμάξι)

ammoulianiotis
15-09-05, 23:11
Με η χωρις αμαξι, Κυριακο το ξερεις οτι σε θελουμε στην παρεα μας!
Κατερινη ετοιμασου... ερχεται το Stilo Club!

Nikos
16-09-05, 06:43
Παιδιά ακόμη δεν μίλησα με Μαρουφίδη γιατί δεν έχω καθόλου χρόνο. Κάθε απόγευμα τρέχω για το αμάξι για να είναι στην πένα στην έκθεση... Απο εβδομάδα... :?

ammoulianiotis
16-09-05, 22:56
Μην στεναχωριεσαι καθολου Νικο! Τελειωνε πρωτα με την εκθεση και μετα θα παμε και την εκδρομουλα μας! Μην λειπει απο την παρεα το συναχωμενο Stilo!

Panoramixk
19-09-05, 18:14
ΓEIA ΣΑΣ συμφωνω με ολα.

BravoTwoZero
24-09-05, 20:53
Πέραν αυτού έχω μαζί του και προσωπική (μπουζουκο- κλπ)γνωριμία...

Τον έχουμε προσεγγίσει; Απάντησε;

’ψογα. Δεν έχω επικοινωνήσει. Σας είπα ότι δεν υπάρχει πολύς χρόνος και θα γίνουν όλα αλλά σιγά-σιγά. Πριν επικοινωνήσεις μαζί του όμως, να μου δώσεις ένα e-mail του, να του στείλω την επιστολή, κι έπειτα να του τηλεφωνήσεις για το ψηστήρι... :)

Χθες ήμουν στη Βέροια και πέρασα από το γραφείο του. Του είπα το σκεπτικό και του άρεσε. Θέλει να το εντάξει σε ένα event που σκέφτεται να διοργανώσει εκεί για την παρουσίαση του Grande Punto και της Brera. Θα το προτείνει και στη μαμά-FIAT για να καλύψει κάποια από τα έξοδα (θα μιλήσει αυτές τις ημέρες με την υπ/νη δημ. σχέσεων). Του είπα ότι θε πρέπει να κάνει και τις επαφές με τον τοπικό Δήμο για τις απαραίτητες χωροξικές ρυθμίσεις.

Δε θέλησα να επεκταθώ σε περισσότερες συζητήσεις, αφού ο αρμόδιος επί του θέματος είναι ο Νίκος κι εκείνος το χειρίζεται (δεν είναι καλό να μπερδευόμαστε άλλοι όταν υπάρχει, ήδη, υπ/νος). Εγώ, απλώς, έκανα τη "γέφυρα" (λόγω προσωπικής γνωριμίας) και μου έδωσε το προσωπικό του κινητό για να τον πάρεις εκεί τηλ., Νίκο.

Ξαναβρεθήκαμε το βράδυ στο μπαράκι που έχει (Villa Room) και μου έιπε ότι το σκέφτεται για αρχές Ιανουαρίου, όταν θα έχουν έλθει και τα άλλα 2 μοντέλκα στην Ελλάδα.

Νίκο, θα σου γρ΄ψω σε προσωπικό μήνυμα το τηλ. του.

BravoTwoZero
24-09-05, 20:54
Πέραν αυτού έχω μαζί του και προσωπική (μπουζουκο- κλπ)γνωριμία...

Τον έχουμε προσεγγίσει; Απάντησε;

’ψογα. Δεν έχω επικοινωνήσει. Σας είπα ότι δεν υπάρχει πολύς χρόνος και θα γίνουν όλα αλλά σιγά-σιγά. Πριν επικοινωνήσεις μαζί του όμως, να μου δώσεις ένα e-mail του, να του στείλω την επιστολή, κι έπειτα να του τηλεφωνήσεις για το ψηστήρι... :)

Χθες ήμουν στη Βέροια και πέρασα από το γραφείο του. Του είπα το σκεπτικό και του άρεσε. Θέλει να το εντάξει σε ένα event που σκέφτεται να διοργανώσει εκεί για την παρουσίαση του Grande Punto και της Brera. Θα το προτείνει και στη μαμά-FIAT για να καλύψει κάποια από τα έξοδα (θα μιλήσει αυτές τις ημέρες με την υπ/νη δημ. σχέσεων). Του είπα ότι θε πρέπει να κάνει και τις επαφές με τον τοπικό Δήμο για τις απαραίτητες χωροξικές ρυθμίσεις.

Δε θέλησα να επεκταθώ σε περισσότερες συζητήσεις, αφού ο αρμόδιος επί του θέματος είναι ο Νίκος κι εκείνος το χειρίζεται (δεν είναι καλό να μπερδευόμαστε άλλοι όταν υπάρχει, ήδη, υπ/νος). Εγώ, απλώς, έκανα τη "γέφυρα" (λόγω προσωπικής γνωριμίας) και μου έδωσε το προσωπικό του κινητό για να τον πάρεις εκεί τηλ., Νίκο.

Ξαναβρεθήκαμε το βράδυ στο μπαράκι που έχει (Villa Room) και μου έιπε ότι το σκέφτεται για αρχές Ιανουαρίου, όταν θα έχουν έλθει και τα άλλα 2 μοντέλκα στην Ελλάδα.

Νίκο, θα σου γράψω σε προσωπικό μήνυμα το τηλ. του.

Nikos
26-09-05, 09:15
Πολύ ωραία Γιώργο. Το έχω πάρει το μήνυμά σου. Μέσα στην εβδομάδα θα επικοινωνήσω μαζί του. Σε ευχαριστώ ;)