PDA

Επιστροφή στο Forum : Back up των δημοσιεύσεων του site



ckalfas
10-02-05, 08:26
Αυτό που συνέβει στο site μας, χωρίς να γνωρίζω τους ακριβείς λόγους για τους οποίους το site μας "χάθηκε", πρέπει να μας γίνει μάθημα από εδώ & πέρα.
Το μάθημα που μας δόθηκε με τον πιο άσχημο τρόπο είναι ότι πρέπει να κάνουμε ανα τακτά χρονικά διασστήματα (αν όχι κάθε βράδυ) back up όλων των δεδομένων (εικόνες- δημοσιεύσεις). Είναι δυνατόν να γίνεται αυτό;
Γιατί αν γινόταν αυτό, το πρόβλημα θα ήταν μικρό, απλά δεν θα είχαμε πρόσβαση στο site για 5 ημέρες και αυτό θα ήταν όλο.
Όσο και να θέλουμε να δείξουμε ότι δεν έγινε τίποτα, όλους μας "πείραξε" που χάθηκαν όλα.
Τέλος πάντων, μπορεί να γίνεται back up; Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;
Αν ΝΑΙ, τότε πρέπει κάποιος να οριστεί από το Δ.Σ. να το κάνει κάθε βράδυ.

Nenya
10-02-05, 10:20
θα επαναλάβω ότι καλο θα είναι να υπάρξουνε 1-2 ακόμα άτομα co-admins για να παίρνουνε και τα back-up και να βοηθάνε στην οργάνωση του site! (βεβαια κατόπιν καταμερισμού εργασιών)

ThoDoriS
10-02-05, 11:33
Τα backup πλεον κάθε μέρα μπαίνουν σε ftp που έχω ορίσει εγώ. Ήτανε δικό μου λάθος που δεν κράτησα για τόσο μεγάλο διαστημα backup....δυστυχώς το λάθος έγινε....
Επισης ελπίζω μετά απο λίγες μέρες να έχουμε τελειώσει και κάτι άλλο που έχω στο μυαλό μου......

Χρήστο να ξέρεις ότι το πλήρωσα και ακόμη το πληρώνω αυτό το λάθος μιας και όλα στηθήκανε απο το μηδέν ξανά. Όσο λοιπόν για το θέμα του backup θεωρείται λήξαν, κάθε μέρα μπαίνει ένα στο δίσκο.

Να πώ κάτι σε αυτό που είπε οι Ντίνα, όντως χρειάζονται κάποια άτομα να βοηθήσουνε σε κάποιες δουλειές τις οποίες το τελευταίο καιρό τις έκανα μόνος μου.....Το έχω ήδη πεί στο ΔΣ και περιμένω μια απάντηση. Αυτα.

Katerina
11-02-05, 01:17
Ας είναι κ εδώ, θα συμφωνήσω ότι χρειάζεται άλλο ένα, τουλάχιστον, άτομο να μοιράζεται τις ευ8ήνες κ υποχρεώσεις
που ως τώρα είχε επωμιστεί ο Θοδωρής. & -

Soul_Giannis
11-02-05, 02:00
Οντως παιδια ο Θοδωρης εχει πολλα στο κεφαλι του να κανει και σιγουρα χρειαζομαστε εναν ακομα αλλα να εχει τις γνωσεις του Θοδωρη!!!!
Ειναι μεγαλο λουκι το να τα φτιαξεις ολα απο την αρχη μιας που ημουν στην Πατρα μαζι με τον Θοδωρη και το εβλεπα να φτιαχνει το Site και καθε Section που εκανε να μονολογει!!!
Ποσο Μαμακας ειμαι....
¨:):):)

Nenya
11-02-05, 09:50
Οντως παιδια ο Θοδωρης εχει πολλα στο κεφαλι του να κανει και σιγουρα χρειαζομαστε εναν ακομα αλλα να εχει τις γνωσεις του Θοδωρη!!!!
Ειναι μεγαλο λουκι το να τα φτιαξεις ολα απο την αρχη μιας που ημουν στην Πατρα μαζι με τον Θοδωρη και το εβλεπα να φτιαχνει το Site και καθε Section που εκανε να μονολογει!!!
Ποσο Μαμακας ειμαι....
¨:):):)

όχι μονο τις γνώσεις του θοδωρή μα κύριος την όρεξη και την αγάπη του θοδωρή για το club! αυτό που κάνει ο θοδωρής μονος του εδώ και τόσο καιρό δεν είναι θέμα γνώσεων αλλα θέμα ψυχής.....

McSergio
11-02-05, 10:15
Παιδιά ό,τι έγινε έγινε. Δεν πειράζει. Πιστεύω το πάθημα μας έγινε μάθημα

Υστ. Πολλά μπράβο στο Θοδωρή για την προσπάθεια που κατέβαλε να ξαναστήσει το site σε τόσο μικρό διάστημα και μάλιστα εν μέσω εξεταστικής...

Stilo_Rodos
14-02-05, 10:14
όχι μονο τις γνώσεις του θοδωρή μα κύριος την όρεξη και την αγάπη του θοδωρή για το club! αυτό που κάνει ο θοδωρής μονος του εδώ και τόσο καιρό δεν είναι θέμα γνώσεων αλλα θέμα ψυχής.....
Μπλάβο Dina Μπλάβο πέστα να το διαβάσουν και να το χωνέψουν καλά. Το έφαγαν το παιδί, ούτε στον χειρότερο εχθρό δεν κάνουμε έτσι.

Μπλάβο και στον Στέργιος.