PDA

Επιστροφή στο Forum : Τέλος της δεξίωσης για το Punto. Τα ωραία τώρα αρχίζουν...



Nikos
14-01-06, 00:45
Λοιπόν, κάποια στιγμή, κι ενώ όλοι τα λέγαμε γύρω από τα Grande Punto, παρατηρούμε ότι Μήτσος και Χρήστος την έχουν κάνει... Πέφτουν τηλέφωνα και μαθαίνουμε ότι είναι σε ένα σουβλατζίδικο πιο κάτω και σαβουριάζουν.

Μια γρήγορη ματιά μεταξύ μελών StiloClub και όλοι στα αυτοκίνητα να πάμε για μάσα! :) Κάνουμε κατάληψη λοιπόν στο γειτονικό σουβλατζίδικο και αρχίζουν να ακούγονται κουβέντες... "Πιο 14άρι μωρέ, μια 3η το έχω"... "Τι? Μιλάνε και τα 12άρια? Επειδή το έκανες ερπετό και κόλλησες άλλο ένα στο φτερό?"... "Τι λέτε ρε? Η λαίδη μου έχει 120 μανίσια και καθαρά"... "Ρε το υπερκύβισα από 1400 σε 2400... Θα σας πατήσω"...

Και αφού γεμίσανε τα στομάχια αρχίσαμε... "Πάμε να ζεστάνουμε κανένα λάστιχο?"... "Που έχει καλή άσφαλτο ρε παιδιά?"... "Πάμε να σου ρίξω μερικές ψηλές να χαλαρώσεις"...

Οπότε
DontMKsense
Sparck
Karateka
Arf
Athanasios
Σωτήρης
κι εγώ
μπαίνουμε στα τρελά οχήματά μας και βουρ για Εθνική... Αρχίζουν κάτι ψηλές να πέφτουν πριν καλά καλά βγούμε εθνική, αλλά θα σας γελάσω τι έπαιζε μπροστά, γιατί εγώ και ο Άρης μείναμε πίσω και τα λέγαμε...

Βγαίνουμε εθνική, εκεί έφυγα λίγο μπροστά να κυνηγήσω μια τουμπανιασμένη CLK, αλλά ο τύπος ήταν ξενέρωτος και δεν έπαιξε κάτι...

Στρίβουμε στην Εγνατία Οδό και είμαστε μόνοι... :) Εκεί άρχησαν οι πρώτες κόντρες. Βασικά δεν ξέρω που χάθηκαν οι υπόλοιποι, αλλά εγώ είχα μπροστά μου DontMKsense, Karateka & Sparck κι έκανα τον κριτή. Μαζί μου ήταν και ο Άρης... Ακολούθησαν κυρίως κοντρίτσες μεταξύ DontMKsense & Karateka. Ο Sparck πήγε πάσο μετά από 1-2 φορές. Κάπου έχασε το μέτρημα στα κυβικά! :216 :216 :216 Έχω φώτο και βίντεο μέσα από το αμάξι καθώς τους ακολουθούσα. Καλές κόντρες! Ένα έχω να πω!

I am proud to be a Stilo owner! :)

Μητσάρα μας έβγαλες απροπρόσωπους! Ρε αλήτη, τι του έχεις κάνει? Μπας και πριν φύγουμε του έριξες μπούκοβο στο ρεζερβουάρ? Η Άλφα κυρία, δεν λέω, αλλά με τον Μήτσο δίπλα τα βρήκε λίγο σκούρα. Να πω την αλήθεια, εγώ περίμενα να δω διαφορά και μάλιστα αισθητή!

Ας μην πολυλογώ άλλο. Σταματήσαμε μετά στην άκρη και τα είπαμε για να χαιρετηθούμε. Ας κάνουν και οι υπόλοιποι τα σχόλιά τους.



ΥΓ: ένα θέλω να πω, σήμερα πέρασα πολύ ωραία και ήμουν με πολύ γ@μ@τη παρέα! Είχα καιρό να σας δω όλους μαζί (και ειδικά αυτούς που με καλώς όρισαν στο Club πριν 2 χρόνια) και η παρέα σας είναι όλα τα λεφτά! Να μην χαθούμε παιδιά! ;) Το StiloClub ήταν το πιο οργανωμένο, το πιο πολυάριθμο και με την μεγαλύτερη συνοχή club! Αυτή η εικόνα σήμερα με ευχαρίστησε πάρα πολύ! Καμάρι μας, να είμαστε μέλη του StiloClub!

ΥΓ: Θέλω να καταγγείλω ότι ο Άρης όλο μπέρδευε το αμάξι του με το δικό μου κι έμπενε μέσα να το οδηγήσει! :216 :216 :216

ckalfas
14-01-06, 00:51
Τι ακούω!!! Με τρελλάνατε! Γιάννηηη τι ακούω;;;

Nikos
14-01-06, 00:55
Τι ακούω!!! Με τρελλάνατε! Γιάννηηη τι ακούω;;;

Ε βέβαια, εσύ έπρεπε να φύγεις... Μήπως φοβόσουν μη φας καμιά τρελή ήττα? :216 :216

Arf
14-01-06, 01:07
ΥΓ: Θέλω να καταγγείλω ότι ο Άρης όλο μπέρδευε το αμάξι του με το δικό μου κι έμπενε μέσα να το οδηγήσει! :216 :216 :216

ΠΟΙΟΣ?????? ΕΓΩ??????? Αίσχος και αλητεία!!!!! Ποτέ δεν θα έπαιρνα το αμάξι σου για να το οδηγήσω (...γμτ, με αρμόκολλα την έχει κολλημένη αυτή τη βάση με τα όργανα??? Δέκα λεπτά την πάλευα αλλά τπτ...)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

ckalfas
14-01-06, 01:09
Από ποιον να φάω ήττα ωρέ;

Nikos
14-01-06, 01:11
Από ποιον να φάω ήττα ωρέ;

Ξέρω εγώ? Εσύ έτρεξες να κρυφτείς! :216 Ενώ ο Μήτσος στήριξε την φαμίλια! :216

Sparck
15-01-06, 20:38
Ναι οντως καπου χαθηκα αλλα ,πραγματικα επαθα πλακα με τα αποτελεσματα!Οντως Νικο περασαμε πολυ ωραια αν δεν ειχε κ παγωνια θα ηταν καλυτερα!Αντε κ ενα δυναμικο παρων το Σαββατο για την πιτα κ απο κοντα τον Ckalfa μην μας την κανει παλι!!!!!! :216

Nikos
16-01-06, 09:14
Λοιπόν, εδώ είναι η παρέα μέσα στην έκθεση του Ανδρεάδη (αν και δεν μαζευτήκαμε όλοι)...

http://img35.imageshack.us/img35/4049/dsc00998sm0uu.jpg


Εδώ είμαστε ακριβώς στην είσοδο, με το αμάξι του Άρη να εκθέτει τον χάρτη μας ;)


http://img301.imageshack.us/img301/5791/dsc00999sm1bf.jpg


Κι εδώ μια γεύση από τα βιντεάκια (2) που έχω!.... (είναι 45ΜΒ το ένα, κάποιος να ξέρει πως κατεβάσω ανάλυση και ΜΒ για να τα ποστάρω??)...


http://img35.imageshack.us/img35/196/dsc01002sm4ud.jpg

face
16-01-06, 10:36
ρε λαμόγια, κοντρίτσες, κοντρίτσες......??

καλα ρε μητσαρα δεν ντρέπεσαι να τα βάζεις με 1600αρια μετά το τροπέτο..???

Arf
16-01-06, 14:26
Φλώρικη κόντρα ήταν Πετράν. Ούτε ένα jump δεν έκαναν :) :) :)

Karateka
16-01-06, 15:06
Η κόντρα ξεκινά από τα φανάρια απέναντι από το Platinum:

1η, 2α τα αμάξια ήταν μαζί. Στην 3η ανοίγει μισό αμάξι η Αlfα και προς το τέλος της 3ης με 4η φρενάρουμε για τη στροφή.

Βγαίνουμε περιφερειακό. 2α ρολλαριστή μαζί, 3η ανοίγει μισό αμάξι η Alfa και παραδόξως αρχίζει να το χάνει προς τα τέλη της 4ης.

Ξανά μετά με 3η ρολλαριστή σταθερά ανοίγουμε, εκεί πάλι μισό αμάξι η Alfa μπροστά αλλά δεν το χάνει στο τέλος της 4ης της όπως πριν.

Τελευταία κόντρα πάλι από ρολλαριστή 2α, 3η αρχίζει να πετάγεται λίγο η Alfa, 4η τα ίδια, προς την 5η αρχίζει να μαζεύει σιγά-σιγά πάλι το Stilo.

Το συμπέρασμα είναι ότι το Stilo έχανε στις αλλαγές, όπου εκεί έβλεπες να του φεύγει η Alfa, αλλά στις υψηλές ταχύτητες, θες τα λίγα χλμ της Alfa (2500), θες το φίλτρο του Μήτσου ή το ότι είναι πιο χαμηλό, έβλεπες να χάνεται η διαφορά και να παίρνει κεφάλι το Stilo.

Μέχρι και ο Sparck έπαθε πλάκα που λέει ότι ποτέ δεν είδε του Μήτσου το αμάξι να πηγαίνει έτσι.

Εντωμεταξύ εκεί πάνω που ζοριζόμασταν εγώ με το Μήτσο βλέπεις και το Νίκο να μας περνάει σα σταματημένους από δεξιά.

Nikos
16-01-06, 15:12
θες το φίλτρο του Μήτσου

Αυτό είναι μείον για τις τελικές, αλλά αυτό...


θες τα λίγα χλμ της Alfa (2500)

Σίγουρα παίζει ρόλο! Ακόμη δεν άνοιξε ο κινητήρας. Αν κι έτσι όπως τον πλακώνεις εσύ......! :216

ckalfas
16-01-06, 15:20
Άρε, την άλλη φορά δεν θα έχω γλέντια και ... Θα είμαι κι εγώ εκεί!
Ξέρετε... στην τέρμα αριστερά λωρίδα!

Nikos
16-01-06, 15:23
Ξέρετε... στην τέρμα αριστερά λωρίδα!

Εκεί ίσως, γιατί από ότι διαβάζεις, οι γρήγοροι περνάνε από την δεξιά...


Εντωμεταξύ εκεί πάνω που ζοριζόμασταν εγώ με το Μήτσο βλέπεις και το Νίκο να μας περνάει σα σταματημένους από δεξιά.

:216 :216 :216 :216

ckalfas
16-01-06, 15:26
Δεξιά;;; Γίναμε Αγγλία ωρέ;

Karateka
16-01-06, 16:01
Πάντως ήταν μία καλή κόντρα για συμπεράσματα, όπως είμαι και ο Μητσάρας. Να μην είχε και τόσο ψ..όκρυο.

ammoulianiotis
16-01-06, 18:08
Και εγω ημουν θεατρο! Ρε μην γελατε! Παιδια η παρασταση ηταν πολυ ωραια! Και γελιο επεσε αλλα και ωραια μηνυματα περασε στους θεατες. Εχασα ομως τις κοντριτσες... Νικο θελω να δω τα video και τις φωτο! Και εγω χαρηκα που βρεθηκαμε ολοι μαζι και τα ειπαμε μετα απο πολυ καιρο. Ελπιζω και οι υπολοιπες συναντησεις μας να ειναι σαν και αυτη στη παρουσιαση του νεου Punto!

Nikos
17-01-06, 10:26
Εχασα ομως τις κοντριτσες... Νικο θελω να δω τα video και τις φωτο!

Μικρέ, δεν είναι για τα δόντια σου αυτά!!! :216 :216 :216 :216 Καλά έκανες και πήγες θέατρο, να μάθεις τίποτα τώρα που είσαι νέος... :216 :216 :216

DontMKsense
18-01-06, 01:16
Παιδιά ήταν μια γα..μάτη κόντρα με μπόλικο σασπένς!!! Μπράβο ρε Johnie πολύ την γούσταρα αυτη την κόντρα (αν και έγραψες μόνο για τις φορές που πέρασες εσύ μπροστα :P) Σοφοκλή είδες που είχα δίκιο να σε κράζω για το θέατρο :P
Νίκο είναι εύκολο να μου φέρεις τα video στην κοπή της πίτας και τπτ άλλα αν έχεις για να τα δουλέψω λίγο στο Premier? Και συ Γιάννη θυμίσου επιτέλους να φέρεις τα video που έχεις, οπως και οποιος άλλος έχει video ας μου τα στείλει τώρα που έχω χρόνο να κάνω και γω κανα dvdακι να έχουμε.

Nikos
18-01-06, 08:05
Έγινε Μήτσε. Θα το έχεις. ;)

face
18-01-06, 10:23
καλά, χαρείτε ότι χαρείτε μέχρι το σάββατο.....

ammoulianiotis
18-01-06, 14:12
Σοφοκλή είδες που είχα δίκιο να σε κράζω για το θέατρο

Ειδα ειδα.... την επομενη φορα θα ρωταω αν μπορω να φυγω!
Θα παιρνω αδεια!!! :216

Karateka
18-01-06, 14:55
Παιδιά ήταν μια γα..μάτη κόντρα με μπόλικο σασπένς!!! Μπράβο ρε Johnie πολύ την γούσταρα αυτη την κόντρα (αν και έγραψες μόνο για τις φορές που πέρασες εσύ μπροστα :P)



έβλεπες να χάνεται η διαφορά και να παίρνει κεφάλι το Stilo.


Δε προσέχεις, δε προσέχεις. Στο Reading Comprehension παίρνεις 0.

DontMKsense
18-01-06, 16:28
Έλα μωρέ δεν έβρισκα τπτ άλλο να γκρινιάξω.... :P