PDA

Επιστροφή στο Forum : Σκέψη για μία εκδρομή!



ckalfas
30-01-06, 16:34
Σκεπτόμαστε με τον Γιώργο (BravoTwoZero) να διοργανωθεί μία εκδρομή στην Νάουσα κατά το τέλος Φεβρουαρίου.
Για όσους επιλέξουν την διανυκτέρευση το πρόγραμμα (πάνω-κάτω) θα περιλαμβάνει ψήσιμο παντσετών... και καλή βραδυνή παρέα, και η βραδιά θα κοστίσει περίπου 60 Ευρώπουλα. Το πρόγραμμα της Κυριακής υπάρχουν σκέψεις για επίσκεψη στο οινοποιείο του Μπουτάρη, στην Βέροια και στην Βεργίνα!
Ρωτάω γιατί θέλω να μάθω πόσους περίπου θα ενδιέφερε αυτή η εκδρομή, λόγω του γεγονότος ότι η τιμή είναι σε άμεση σχέση με τον αριθμό των ατόμων. :wink:

mike
30-01-06, 16:37
Γιατί δεν το κανονίζουμε πιο στην μέση να έρθουμε κι εμείς απο Αθήνα? Κουφάλίτσα, θέλεις να φάς τις πανσετούλες μόνος σου ε?

ckalfas
30-01-06, 16:38
Μιχάλη, αν δεν βολέψει θα γίνει σίγουρα πιο κάτω, οπότε θα κάνουμε πραγματικότητα αυτά που λέγαμε μετά την Πανελλήνια!

ammoulianiotis
30-01-06, 22:36
Αυτα τα ειπαμε και στη σημερινη συναντηση. Πιστευω οτι μπορουμε να κανουμε μια εκδρομη αυθημερόν και να περιλαμβανει ξεναγηση στη Βεργινα! Πρεπει να ορισουμε και ημερομηνια, για πειτε ποτε μπορουμε!

Nikos
31-01-06, 08:40
Κι εγώ μέσα για αυθημερόν. Να κρατάμε και τα κόστη χαμηλά για όσους ενδιαφέρονται για την δυναμομέτρηση.



Γιατί δεν το κανονίζουμε πιο στην μέση να έρθουμε κι εμείς απο Αθήνα?

Μιχάλη δεν θα είναι καμιά τρανή εκδρομή. Απλά είπαμε αντί να πηγαίνουμε συνέχεια για καφέ, να πάμε κάπου κοντά να ξεσκάσουμε λίγο.η Νάουσα είναι λιγότερο από ώρα από την Θεσ/νίκη. Είναι σαν να πηγαίνατε στην Λούτσα για μάσα! ;)

Προτείνω αυθημερόν. Να ξεκινήσουμε κατά τις 9:00. Κατά τις 10:00 να είμαστε στου Μπουτάρη, 13:00 για φαγητό και τρελή μάσα, 17:00 κάπου προς Βεργίνα (Κάλφα εσύ τα ξέρεις καλά τα μέρη) και κατά τις 20:00 να είμαστε πίσω... Τώρα ανοίγει και η μέρα. Ήδη σκοτινιάζει κατά τις 18:00. Μέχρι τέλος Φεβρουαρίου, θα σκοτεινιάζει κατά τις 19:00... :216

Arf
31-01-06, 16:34
Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε αυτό το poll σε αντιπαράθεση με αυτό της δυναμομέτρησης, μιας και απ'ότι βλέπω η εκρομή κανονίζεται για τέλος Φεβρουαρίου(όπως υποτίθεται και η δυναμομέτρηση).

Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί τελείως... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τελικά πότε θα γίνει το κάθε event?????????????

Karateka
31-01-06, 17:51
Για αυθημερόν είμαι και εγώ μέσα.

Nikos
01-02-06, 08:01
Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί τελείως... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τελικά πότε θα γίνει το κάθε event?????????????

Άρη για αυτό τον λόγο γίνετε αυτό το poll. Αν ψηφιστεί οτι η εκδρομή θα γίνει αυθημερόν, γλυτώνουμε τουλάχιστον 50€ (διανυκτέρευση) + διπλά έξοδα για μεσημεριανά-βραδινά, οπότε μπορούμε να κανονίσουμε την δυναμομέτρηση μια Κυριακή πριν ή μετά (θα έχουμε να δώσουμε τα 40€ στα καπάκια ;) ) Αν βγει ότι θέλουν οι περισσότεροι με διανυκτέρευση (οπότε αυξημένα έξοδα), θα καθυστερήσει λίγο η δυναμομέτρηση για να μην μας έρθουν όλα μαζί. Από όσο βλέπω, και από όσο είχα ακούσει στην τελευταία συνάντηση, μάλλον πάμε για αυθημερόν εκδρομή, οπότε τα 2 αυτά event θα γίνουν τις 2 τελευταίες Κυριακές του Φεβρουαρίου.

Panoramixk
01-02-06, 11:27
αμα μου πιτε μια βδομαδα πριν και ειναι στανταρ κι εγω μεσα

Arf
01-02-06, 17:29
Άρη για αυτό τον λόγο γίνετε αυτό το poll. Αν ψηφιστεί οτι η εκδρομή θα γίνει αυθημερόν, γλυτώνουμε τουλάχιστον 50€ (διανυκτέρευση) + διπλά έξοδα για μεσημεριανά-βραδινά, οπότε μπορούμε να κανονίσουμε την δυναμομέτρηση μια Κυριακή πριν ή μετά (θα έχουμε να δώσουμε τα 40€ στα καπάκια ;) ) Αν βγει ότι θέλουν οι περισσότεροι με διανυκτέρευση (οπότε αυξημένα έξοδα), θα καθυστερήσει λίγο η δυναμομέτρηση για να μην μας έρθουν όλα μαζί. Από όσο βλέπω, και από όσο είχα ακούσει στην τελευταία συνάντηση, μάλλον πάμε για αυθημερόν εκδρομή, οπότε τα 2 αυτά event θα γίνουν τις 2 τελευταίες Κυριακές του Φεβρουαρίου.

Δηλαδή το topic της δυναμομέτρησης ακυρώνεται. Δεν πρόκειται να πάμε στις 19/02...

Γιατί όμως??? Αφού υποτίθεται ότι είχε κανονιστεί, σε συνεργασία και με άλλα club... ή μήπως όχι?

Τέσπα, εγώ δεν ξέρω αν θα συμμετέχω στην εκδρομή και γι'αυτό δεν έχω ψηφίσει ακόμη...

Arf
01-02-06, 17:37
1. Nikos
2. Magelanos
3. Arf
4. ckalfas
5. ammoulianiotis
6. face (?)
7. pantelis
8. Alexunder
9. Zaxos (106rallye)
10. Karateka (Alfa 147)
11. stamatisgalis
12. DontMKsense
13. BravoTwoZero
14. Athanasios

...Για να μην ξεχνιόμαστε...

Nikos
01-02-06, 20:12
Δηλαδή το topic της δυναμομέτρησης ακυρώνεται. Δεν πρόκειται να πάμε στις 19/02...

Όχι δεν ακυρώνεται! Απλά πρέπει σύντομα να αποφασίσουμε αν θα πάμε 19/2 για δυναμομέτρηση και αν θα πάμε στις 26/2 Νάουσα. Ειδικά αν πρόκειται για αυθημερόν, είναι πολύ εύκολο να κανονιστεί γιατί δεν θα έχουμε να λέμε και να ξελέμε σε ξενοδοχεία. Όποτε μας καπνίσει ;)



Γιατί όμως??? Αφού υποτίθεται ότι είχε κανονιστεί, σε συνεργασία και με άλλα club... ή μήπως όχι?

Ναι έγινε συζήτηση και συμφωνήσαμε να πάμε όλοι μαζί. Όμως τα άλλα 2 clubs δεν δείχνουν σημεία ζωής. Το clubcento ίσως δεν συμμετέχει και καθόλου, γιατί μου είπε ο Κων/νος ότι μόνο αν πρόκειται για τζαμπέ θα μπουν στο παιχνίδι. Από τα Punto, ο Δημήτρης μου είπε ότι ήθελε ο ίδιος ούτως ή άλλως να μετρήσει (για τον χαβαλέ γιατί το μέτρησε πρόσφατα) και αν ακολουθήσει κάποιος άλλος, έχει καλώς. Εμείς επειδή από μόνοι μας είμαστε αρκετοί (14), μπορούμε να το κάνουμε ακόμη και αν κάνουν πίσω τα άλλα 2 clubs. Περισσότερα ας τα πούμε στο σχετικό τόπικ.


ΠΡΟΤΑΣΗ:
Να γίνει η εκδρομή αυθημερόν και την Κυριακή 26/2? Να αποφασίσουμε κάτι γιατί περνάει ο καιρός και δεν θα κάνουμε τίποτα... Ας δώσουμε το παρόν για να τελειώνουμε κάποια στιγμή ;)

Κυριακή 26/2
1. Nikos
2.

Karateka
01-02-06, 20:35
Κυριακή 26/2

1. Nikos
2. Karateka
3.

ckalfas
02-02-06, 00:51
Κυριακή 26/2

1. Nikos
2. Karateka
3. ckalfas (εκτός απροόπτου)
4.

ckalfas
03-02-06, 00:23
Κυριακή 26/2

1. Nikos
2. Karateka
3. ckalfas (εκτός απροόπτου)
4.

Κανείς άλλος;;;

Αν δεν δηλώσουν κι άλλα άτομα, φοβάμαι πως πρέπει να το μετακινήσουμε για τον Μάρτιο, ώστε να έχουμε τον Φεβρουάριο μόνο για την δυναμομέτρηση και τον επόμενο μήνα για την εκδρομούλα μας.

Nikos
03-02-06, 08:17
Κανείς άλλος;;;

Στην συνάντηση ήταν και άλλοι "μέσα". Ίσως δεν έχουν μπει στο φόρουμ. Εγώ σήμερα το απόγευμα θα ρίξω τηλέφωνα για την δυναμομέτρηση. Αν είναι να μην κάνουμε την εκδρομή Φεβρουάριο, τότε να κάνουμε 26/2 την δυναμομέτρηση, να βολεύει και τον Γιώργο...

DontMKsense
03-02-06, 11:12
Ούπς 26/2 δεν θα είμαι εδώ...αλλα αν βολεύει τους περισότερους κανένα πρόβλημα θα λείπει όμως το πιο γρήγορο 1,6 :P

Nikos
03-02-06, 13:07
Λοιπόν, επειδή έγινε ένα ψηλομπέρδεμα, θα πάει η εκδρομή για αρχές Μαρτίου και θα τακτοποιήσουμε το θέμα της δυναμομέτρησης για 19 Φεβρουαρίου.

ckalfas
04-02-06, 00:00
Ούπς 26/2 δεν θα είμαι εδώ...αλλα αν βολεύει τους περισότερους κανένα πρόβλημα θα λείπει όμως το πιο γρήγορο 1,6 :P

Εεε Όοοχι!!! Ποιος θα μας προσπενάει από δεξιά και θα βγάζει φωτογραφίες;

Πάντως, το θέμα της εκδρομής θα αποφασιστεί στην δυναμομέτρηση και τότε θα σταλθούν τα τελειωτικά SMS.

DontMKsense
04-02-06, 01:43
Βρε συ!!Για την δυναμομέτρηση λέμε πως θα κάνουμε προσπεράσεις πάνω στο δυναμόμετρο..?? :216

stamatisgalis
15-02-06, 20:59
Οχι ρε φιλαρες να την αφησουμε για τον Μαρτη.Ειναι ευκερια να ξεσκασουμε λιγο και ας γινει καλητερα αυθημερον να μην ξεπαραδιομαστε αφου ειναι στην μεση και η διναμομετριση αρκει να ξεκινησουμε πρωι και οτι ωρα τελειωσουμε.Niko-Karateka-ckalfa ειμαι και εγω μεσα για την εκδρομη και την Κυριακη 26/02.

Nikos
16-02-06, 07:28
Οχι ρε φιλαρες να την αφησουμε για τον Μαρτη



Niko-Karateka-ckalfa ειμαι και εγω μεσα για την εκδρομη και την Κυριακη 26/02.

Ρε συ Σταμάτη! Αφού κι εσύ ο ίδιος λές για Μάρτη, μετά για ποιά εκδρομή μιλάς για τις 26? :216 :216

Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ.
Να μην γίνουν όλα μαζί, και για τα χρήματα και για το να γίνουν πιο οργανωμένα.

Καλό θα ήταν σιγά-σιγά να αρχίσουμε να λέμε ποιές Κυριακές είμαστε διαθέσιμοι τον Μάρτιο να πάμε την αυθημερόν εκδρομή. Οι Κυριακές του Μαρτίου είναι οι εξείς:

05/03 06/03 είναι Καθαρά Δευτέρα.
12/03
19/03
26/03


01. Nikos --- 19/03 --- 26/03

Karateka
16-02-06, 15:05
01. Nikos --------- 19/03 --- 26/03
02. Κarateka ----- 19/03 --- 26/03

ckalfas
17-02-06, 00:34
01. Nikos --------- 19/03 --- 26/03
02. Κarateka ----- 19/03 --- 26/03
03. ckalfas-------- 12/03 --- 26/03

stamatisgalis
20-02-06, 20:57
04. ΣΤΑΜΑΤΗΣ -----19/3----26/3

ammoulianiotis
20-02-06, 21:17
01. Nikos --------------- 19/03 --- 26/03
02. Κarateka ----------- 19/03 --- 26/03
03. ckalfas-------------- 12/03 --- 26/03
04. stamatisgalis -------19/03----26/03
05. ammoulianiotis------19/03

ckalfas
21-02-06, 16:12
01. Nikos --------------- 19/03 --- 26/03
02. Κarateka ----------- 19/03 --- 26/03
03. ckalfas-------------- 12/03 --- 26/03
04. stamatisgalis -------19/03----26/03
05. ammoulianiotis------19/03


Με τα αποτελέσματα μέχρι τώρα είναι φανερή η προτίμηση στις 19/2 & στις 26/2.
Καλό είναι να αποφασίσουμε το ταχύτερο δυνατό για να ανακοινωθεί σε όλα τα μέλη και μέσω SMS.

Nikos
21-02-06, 16:13
Επειδή μάλλον στο τέλος του Μάρτη θα γίνει, καλύτερα να περιμένουμε όλο τον Φεβρουάριο για να πούνε όλοι ημερομηνίες...

Nikos
01-03-06, 15:47
Κύριε Κάλφα... μήπως έχετε τίποτα να μας πείτε?....

ckalfas
01-03-06, 16:00
Χμμμ... :127
Λοιπόν, σύμφωνα με τα προηγούμενα posts, αλλά και με όλα όσα έχουμε συζητήσει στις μεταξύ μας συναντήσεις σκεφτόμαστε πως η καλύτερη ημερομηνία διεξαγωγής της ημερήσιας εκδρομής μας είναι η 19η Μαρτίου (μία εβδομάδα πριν το τριήμερο της 25ης Μαρτίου).
Έτσι... κύριοί μου γυαλίστε τα ερπετά σας, βάλτε κανένα φράγκο στην τσέπη, φορτίστε τους ασύρματούς σας-τις φωτογραφικές σας μηχανές-τις βιντεοκάμερες, βάλτε υπενθύμιση στα κινητά σας και ξεκινάμε την Κυριακή 19/3 για Νάουσα-Βέροια-Βεργίνα.
:arrow: Θα γίνουν παράλληλα και τα γυρίσματα και οι παραλειπώμενες σκηνές για το StiloDVD.
:arrow: Θα σταλθεί και SMS για τα μέλη που δεν έχουν πρόσβαση στο site και... λεπτομέριες στην συνέχεια, οπότε... αναμείνατε στα μόνιτόρ σας!!! :154

ammoulianiotis
02-03-06, 14:06
γυαλίστε τα ερπετά σας

Για ποιον χτυπαει η καμπανα;;; :216


φορτίστε τους ασύρματούς σας-τις φωτογραφικές σας μηχανές-τις βιντεοκάμερες


Κοινως, παρτε τον εξοπλισμο σας!
Χρηστο, θα παμε να δουμε τα κρασια που λεγαμε; :132 :132 :132

DontMKsense
02-03-06, 15:07
Έτσι... κύριοί μου γυαλίστε τα ερπετά σας

ωωωωωχχχ ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!!Θα σπάσω κανένα νύχι απο το τρίψε τρίψε...

ckalfas
03-03-06, 00:25
ωωωωωχχχ ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!!Θα σπάσω κανένα νύχι απο το τρίψε τρίψε...

:lol: :lol: :lol:
Ναι Μητσάρα, τρίψε λίγο μπας και φανεί το βερνίκι, ύστερα από τα ανεπάλληλα στρώματα σκόνης! :wink:

Σοφόκλα όσο για τα κρασιά θα δείξει, διότι μέχρι τότε ο Γιώργος θα μας πεί σίγουρα αν θα γίνει (αυτός έχει τις επαφές με τον Μπουτάρη).
Οπότε αναλόγα με το αν θα πάμε ή δεν θα πάμε θα διαμορφωθεί και το πρόγραμμα.

Nikos
03-03-06, 07:10
Χρήστο, δεν βγάζεις το πρόγραμμα? Και αν αλλάξει κάτι το διορθώνουμε...

ckalfas
03-03-06, 15:41
Λοιπόν, ύστερα από πολύ σκέψη και συζητήσεις έχουμε και λέμε:

Α. Περίπτωση που δεν πάμε στον Μπουτάρη
Ραντεβού στις 9:00 π.μ. στο 1ο Parking ύστερα από την έξοδο της Εξωτερικής Περιφερειακής (ή αλλιώς της Εγνατίας Οδού), ακριβώς μετά τον Γαλλικό Ποταμό.
Επίσκεψη στην Βέροια, στην περιοχή "Ελιά" για πρωινό καφεδάκι.
Κατά τις 12:00 αναχώρηση για την Βεργίνα, όπου θα επισκεφτούμε τον Αρχαιολογικό Χώρο για καμία ωρίτσα.
Μετά αναχώρηση για Νάουσα όπου θα πάμε για μεσημεριανό φαγητό και...
Αναχώρηση για Θεσσαλονίκη.

Β. Στην περίπτωση που θα επισκεφτούμε τον Μπουτάρη.
Αναχώρηση την ίδια ώρα από το ίδιο μέρος. Επίσκεψη στον Άγιο Νικόλαο Ναούσης για πρωινό καφεδάκι.
Επίσκεψη στο οινοποιείο του Μπουτάρη.
Αναχώρηση για Βέροια για μεσημεριανό, έτσι "ζεστοί" που θα είμαστε...
Μετά το φαγητό επίσκεψη στον Αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας και...
Αναχώρηση για Θεσσαλονίκη.

Να έχετε τον νού σας ότι θα τραβήξουμε μερικά πλάνα για το stiloDVD, το οποίο θα το παρουσιάσουμε στην έκθεση.
Αν θέλετε να προσθέσετε κάτι γράψτε το...

ammoulianiotis
03-03-06, 20:03
έτσι "ζεστοί" που θα είμαστε...

Μ'αρεσε αυτο! Ακου εκει "ζεστοι..."
Ωραιο το προγραμματακι που εκανες Χρηστο!
Τα πλανα για το StiloDVD θα τα τραβηξουμε 100%!
Α!!! Μην ξεχασω!!! Οσοι εχετε ασυρματα να τα παρετε! (Σε προλαβα κυριε Καλφα!!! :216)

ckalfas
11-03-06, 16:50
Λοιπόν έτοιμοι για το επόμενο Σαββατοκύριακο;

Koulou
12-03-06, 20:56
Παίδες, θα λείπω από Πέμπτη Αθήνα εγώ, οπότε άλλη μια απουσία! :roll: Μήπως το έχω γΑμήσει με τις εκδρομές;;; :roll: :lol: :lol: :lol:

ammoulianiotis
12-03-06, 22:46
Μια σημειωση θα ηθελα να κανω: Αν ο καιρος ειναι βροχερος η εκδρομη θα γινει κανονικα; Απο την σημερινη συναντηση καταλαβα οτι αν ο καιρος ειναι βροχερος μαλλον δεν θα ερθουν πολλοι...

MaGeLaNoS
13-03-06, 01:19
Εγω ειμαι μεσα αλλα οπως ειπε και ο junior αμα βρεξει δε λεει για εκδρομη..

ckalfas
13-03-06, 15:34
Θα δούμε για την πρόγνωση του καιρού και θα αποφασιστεί, αλλά θα ήθεκα να μάθω ποιοί και πόσοι ενδιαφέρονται να έρθουν με καλό καιρό (ας υποθέσουμε, γιατί εγώ είμαι all weather...)
1. ckalfas
2...

MaGeLaNoS
13-03-06, 15:52
Εφοσον ειναι καλος ο καιρος και γω μεσα Χρηστο
1.ckalfas
2.MaGeLaNoS

ammoulianiotis
13-03-06, 21:17
Με καλο καιρο και αν δεν τυχει τιποτα εκτακτο ειμαι μεσα και εγω!

1.ckalfas
2.MaGeLaNoS
3.ammoulianiotis

ckalfas
14-03-06, 15:58
Απ' ότι φαίνεται και απ' ότι άκουσα το Σαβ/κο θα είναι καλός ο καιρός, οπότε μάγκες ετοιμαστείτε!
Άντε, οι τρεις μας θα πάμε; Για να βλέπω κι άλλους...

MaGeLaNoS
14-03-06, 17:16
Μολις τωρα εμαθα για μια δουλιτσα που προεκυψε και παιζει να φαω φρικη πηγαινε-ελα Χαλκιδικη το σαββατοκυριακο.Θα ενημερωσω προς Πεμπτη για το αν θα ερθω σιγουρα..

SPIROS2002
14-03-06, 18:26
το αμαξι θα το παρω την παρασκευη οποτε και εγω ειμαι μεσα για την εκδρομουλα. αλλα αν κατι στραβωσει με την stilara τοτε.............

ckalfas
15-03-06, 15:50
Ύστερα από την αποστολή των SMS εκδήλωσαν ενδιαφέρον οι:

1. ckalfas
2. MaGeLaNoS(;)
3. ammoulianiotis
4. Παύλος
5. Άγγελος
6. StamatisGalis
7. BravoTwoZero
8. SPYROS2000
9. Panoramix
10. DontMKsense
11. Viper
12. Karateka
13. King_Arthouros(;)
14. Stelaras(;)

και αυτοί μέχρι τώρα... Ελπίζω να δηλώσουν και άλλοι μέχρι το βράδυ για να γνωρίζουμε τον αριθμό των ατόμων για να κλειστεί το τραπέζι του μεσημεριανού.
Πάντως, αν καταφέρουμε και μαζευτούμε καμία 15αριά αυτοκίνητα θα είναι η μεγαλύτερή μας εξόρμηση!!!
Άντε να βλέπω και άλλα χεράκια να σηκώνονται...

Panoramixk
15-03-06, 18:01
ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΜΟΣ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΚΤΩ ΘΑ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙΣ ΠΟΛΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΥΡΙΕ ΚΑΛΦΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ammoulianiotis
15-03-06, 23:08
14 Stilakia ειμαστε!! Πολυ ωραια!!! Θα εχω την καμερα μαζι μου, οποτε να ξερετε να εχετε γυαλισμενα τα καμαρια σας!!!

ckalfas
16-03-06, 00:09
Δεν ξέρω αν είμαστε 14 Stilo, αλλά καμία 10αριά σίγουρα (και μία Alfa 147)
Λοιπόν, αν και περιμένουμε νέα από τον Γιώργο για το θέμα Μπουτάρη το πρόγραμμα θα εφαρμοστεί, ανάλογα την περίσταση.
Αύριο θα ειδοποιήσω τον Νίκο από την Βέροια (Viper) να κλείσει τραπέζι για να μην τρέχουμε 10-12 αυτοκίνητα μέσα στην Βέροια για να ψάχνουμε που θα φάμε τόσα άτομα!
Ααα! Δεν σας είπα και το καλό... Σήμερα ο Νίκος έβγαλε (επιτέλους) το αυτοκίνητο από το συνεργείο που το είχε σχεδόν από το καλοκαίρι. Έτσι μαζί με τα χαρμόσυνα νέα ότι το Club θα πάει στα μέρη του, σε συνδυασμό με το ότι θα πάρει το αυτοκίνητό του στα χέρια του τον χαροποιήσε διπλά!!!
Καλορίζικο φίλε Νίκο!

ammoulianiotis
16-03-06, 13:03
Χρηστο εγω μαλλον θα εχω και παρεα μαζι μου, οποτε στο τραπεζι προσθεσε κανα 2 καρεκλες παραπανω! οκ;

ckalfas
16-03-06, 15:47
Οκ Σοφόκλα!
Λοιπόν, κυρίες και κύριοι ραντεβού στις 9:00 στο Parking ακριβώς μετά την γέφυρα του Γαλλικού ποταμού για να βολεύει κι αυτούς που θα έρθουν μέσω της εξωτερικής Περιφερειακής (ή Εγνατίας Οδού).
Από εκεί φεύγουμε φάλαγγα για Νάουσα. 10:30πμ πρέπει να είμαστε άπαντες στο Οινοποιείο του Μπουτάρη. Είσοδος 3€ για τον καθένα, περιλαμβάνει περιήγηση & δοκιμή κρασιών.
Αφού ψωνίσουμε κανένα μπουκαλάκι φεύγουμε βουρ για Άγιο Νικόλαο Ναούσης για καφεδάκι και φωτογράφιση.
Μετά ξεκινάμε την διαδρομή Άγιος Νικόλαος-Σέλι-Βέροια μέσα από την φύση για βιντεάκια και φωτογραφίες.
14:30 καθόμαστε στην ταβέρνα "Φλαμουριές" όπου έχουμε κλεισμένο τραπέζι και... μετά Βέροια για ρεβανί!!!
Αμέσως, αφού γλυκαθούμε πέρνουμε τον δρόμο για τον Αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας... όπου βρίσκεται ο τάφος του Φίλιππου Β' πατέρα του Μ. Αλεξάνδρου.
Τέλος, φάλαγγα και βουρ Θεσσαλονίκη!

Πάρτε φωτογραφικές, κάμερες... αναμένεται να περάσουμε Stilo-υπέροχα!!!

ammoulianiotis
16-03-06, 21:46
Αυτό που με έκανε εντύπωση είναι ότι χθες (Τετάρτη) που έστειλες το πρώτο sms έγραφες "Τωρα που ανοίγει ο καιρός..." ενώ έξω έριχνε καρεκλόπόδαρα!!! Καλά ρε συ, τυφλός είσαι;;; :216 Τεσπα, ωραίο πρόγραμμα κάναμε! Έχω βάλει την κάμερα να φορτίζει, το ίδιο και το ασύρματο και περιμένω την Κυριακή! Μόνο να μην βρέχει γιατί θα μας τα χαλάσει όλα!

BravoTwoZero
17-03-06, 11:12
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι χθες (Τετάρτη), που έστειλες το πρώτο sms, έγραφες: "Τώρα, που ανοίγει ο καιρός...", ενώ, έξω, έριχνε καρεκλόπόδαρα!!!... Τυφλός είσαι;;;... Τέλος πάντων... Ωραίο πρόγραμμα κάναμε! Έχω βάλει την κάμερα να φορτίζει, το ίδιο και το ασύρματο και περιμένω την Κυριακή! Μόνο να μην βρέχει γιατί θα μας τα χαλάσει όλα!

Δε θέλω να σας απογοητεύσω, αλλά ο καιρός στην περιοχή, την Κυριακή, θα είναι συννεφιασμένος με πιθανή ασθενή βροχή...

Για του λόγου το αληθές:
1) Πρόγνωση για τη Νάουσα: http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=149
2) Πρόγνωση για τη Βέροια: http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=50

BravoTwoZero
17-03-06, 11:24
Οκ Σοφόκλα!
Λοιπόν, κυρίες και κύριοι ραντεβού στις 9:00 στο Parking ακριβώς μετά την γέφυρα του Γαλλικού ποταμού για να βολεύει κι αυτούς που θα έρθουν μέσω της εξωτερικής Περιφερειακής (ή Εγνατίας Οδού).
Από εκεί φεύγουμε φάλαγγα για Νάουσα. 10:30πμ πρέπει να είμαστε άπαντες στο Οινοποιείο του Μπουτάρη. Είσοδος 3€ για τον καθένα, περιλαμβάνει περιήγηση & δοκιμή κρασιών.
Αφού ψωνίσουμε κανένα μπουκαλάκι φεύγουμε βουρ για Άγιο Νικόλαο Ναούσης για καφεδάκι και φωτογράφιση.
Μετά ξεκινάμε την διαδρομή Άγιος Νικόλαος-Σέλι-Βέροια μέσα από την φύση για βιντεάκια και φωτογραφίες.
14:30 καθόμαστε στην ταβέρνα "Φλαμουριές" όπου έχουμε κλεισμένο τραπέζι και... μετά Βέροια για ρεβανί!!!
Αμέσως, αφού γλυκαθούμε πέρνουμε τον δρόμο για τον Αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας... όπου βρίσκεται ο τάφος του Φίλιππου Β' πατέρα του Μ. Αλεξάνδρου.
Τέλος, φάλαγγα και βουρ Θεσσαλονίκη!

Πάρτε φωτογραφικές, κάμερες... αναμένεται να περάσουμε Stilo-υπέροχα!!!

Συμπληρωματικά σχόλια επί των ανωτέρω:

1. Η ξενάγηση στο οινοποιείο είναι εντυπωσιακή!... Μετά το τέλος της, καταλήγει σε ένα όμορφο πρατήριο, όπου, κάποιος μπορεί να προμηθευθεί (ανάμεσα στα άλλα) και "πειραματικές" ποικιλίες, "ανώνυμα" μπουκάλια, τα οποία βρίσκονατι στη διαδικασία "ονοματοποίησής" τους και προώθησης στην αγορά
2. Στον Άγ. Νικόλαο θα καθίσουμε στο δημοτικό ξεν/χείο, δίπλα στο ποτάμι
3. Η διαδρομή Άγ. Νικόλαος- Σέλι, είναι (σχετικώς) ασυνήθιστη για τους πολλούς, αλλά πανέμορφη
4. Από το Σέλι κατεβαίνουμε στη Βέροια (από τον "παραδοσιακό", πλέον, δρόμο) και καταλήγουμε στην ταβέρνα "Φλαμουριές", λίγο έξω από την πόλη, κοντά στο Β!ΣΣ. Η ταβέρνα είναι super guarantee (από όλες τις πλευρές). Είναι σημαντικό (λόγω μεσημεριού Κυριακής) να βρισκόμαστε εκεί 14:40- 15:00
5. Σε ό,τι αφορά στην "επιχείρηση ρεβανί", μιλάμε, βεβαίως, μόνο για Χοχλιούρου, μέσα στο κέντρο της πόλης
7. Η επίσκεψη στους τάφους και το μουσείο της Βεργίνας είναι και συνάρτηση του χρόνου διάρκειας των προηγουμένων... δραστηριοτήτων, γιατί ο χώρος δε λειτουργεί και ως νυκτερινό κέντρο...

BravoTwoZero
17-03-06, 11:31
Εάν κάποιος (-οι) σκέφτεται (-ονται) να έχει (-ουν) μαζί του (-ς) ασύρματο πομποδέκτη (VHF), ας γράψει (-ουν) εδώ τη συχνότητά του, ώστε να συντονισθούμε σε ένα δίκτυο (μία συχνότητα) όσοι έχουμε αντίστοιχα μηχανήματα.

ammoulianiotis
17-03-06, 20:45
Εγώ θα έχω μαζί μου ασύρματο (τώρα δεν ξερω και πολλα απο VHF και UHF) αλλά αυτό μπορούμε να το καθορίσουμε και στο ραντεβού που έχουμε στο πάρκινγκ μετά το Γαλλικό. Όσο για το καιρό και εγώ το άκουσα... Κρίμα ρε παιδια... Θα ήταν ωραία να κάναμε την εκδρομή μας με έναν βαρβάτο ήλιο και καμιά 20αρια βαθμούς! (ζητάω πολλά; :216)

BravoTwoZero
18-03-06, 09:17
Εγώ θα έχω μαζί μου ασύρματο (τώρα, δεν ξέρω και πολλά από VHF και UHF, αλλά αυτό μπορούμε να το καθορίσουμε και στο ραντεβού, που έχουμε στο πάρκινγκ, μετά το Γαλλικό).

Φέρε το μηχάνημα μαζί (εσύ κι όποιος άλλος έχει αντίστοιχο) και θα τα συντονίσουμε στη συνάντηση.

ammoulianiotis
19-03-06, 15:52
Παιδια :215 που δεν μπορεσα να ερθω αλλα οταν μπλεκεις με τον Μητσο τετοια παθαίνεις! Βγήκαμε να πιούμε ένα ποτό, μετά ήρθε και άλλο και άλλο και καταλαβαίνετε τι έγινε! (Το μαγαζι το έχει και ένα φιλαράκι μου απο Αμμουλιανη, οπότε κερνούσε και αυτος συνέχεια)
Τα τσούξαμε για τα καλά χθες βράδυ :132 :132 :132!!!
Το πρωί όσο και να βαρούσε το ξυπνητήρι το μάτι δεν έλεγε να ανοίξει...
Ελπίζω να περάσατε κάλα! Περιμένουμε φωτογραφίες και εντυπώσεις! Μηηηηηητσόοοοοοοοόόό πότε θα ξαναπάμε για ποτό;;; :216 :216 :216

DontMKsense
19-03-06, 16:28
Πότε..???ΠΟΤΕ!!!Ακόμα δε μπορω να πάρω τα πόδια μου...περιμένουμε φώτος παιδιά γιατι εμείις.....

ckalfas
19-03-06, 19:42
Δεν πειράζει παιδιά... εσείς χάσατε μία ωραία εκδρομή στο Βέρμιο! :( :twisted:
Συναντηθήκαμε όλοι στο Parking του Γαλλικού ποταμού και στις 09:30π.μ. ξεκινήσαμε για Βέροια.
Στην είσοδο της Βεροίας βρεθήκαμε με τον Νίκο (Viper) από την Βέροια και συνεχίσαμε για Νάουσα. Φτάσαμε στο Οινοποιείο του Μπουτάρη και αφού βγάλαμε μερικές φωτογραφίες μπήκαμε για ξενάγηση και γευσιγνωσία. Λεπτομέρειες δεν θα πω... αξίζει να πάτε για μία επίσκεψη! ...και για να δείτε την προβολή και για να δοκιμάσετε, αλλά και να αγοράσετε κρασιά, τα οποία δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο!
Από εκεί έπισκεπτήκαμε τον Άγιο Νικόλαο Ναούσης για καφέ. Οι Θεσσαλονικείς ξέρουν πόσο όμορφο μέρος είναι (πάρκα, γέφυρες, νερά, πλατάνια κλπ).
Κατά τις 13:30 πήραμε την διαδρομή Άγιος Νικόλαος - Σέλι. Η διαδρομή φανταστική! Ομίχλη και χιόνι συνθέτουν ένα απόκοσμο σκηνικό! Σχετικές φωτό θα δείτε σύντομα στο Gallery...
Στις 14:30 ΜΑΣΑ!!! Κοκορέτσια, αρνάκι, κεμπάπ, κρασάκι, τσιπουράκι... αλλά και το γνωστό ρεβανί Βεροίας!
Μετά την κρασοκατάνυξη ξεκινήσαμε τον δρόμο της επιστροφής!
Φτάνοντας στην Θεσσαλονίκη αποφασίσαμε ότι δεν μας έφτανε η Stilo-δόση και συνεχίσαμε για καφεδάκι στο City Gate.
Συμπέρασμα;
Εκδρομές τέτοιου είδους πρέπει να γίνονται γιατί τα μέλη έρχονται πιο κοντά, δυναμώνουν τις κοινωνικές σχέσεις μεταξύ μας!
Ααα! και κάτι άλλο... επειδή η μονοήμερη εκδρομή μας φάνηκε (κατά γενική ομολογία) πολύ μικρή, σκεπτόμαστε για την διοργάνωση μίας διήμερης εκδρομής στις Πρέσπες κατά τον Μάϊο.

Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που με την παρουσία τους τίμησαν την εξόρμηση του StiloClub:
1. Stelaras
2. Άγγελος+Έλενα
3. Kareteka+Αναστασία
4. StamatisGalis+Σοφία
5. SPYROS2002
6. BravoTwoZero
7. Viper
8. Panoramix+Ελένη
9. ckalfas+Μαρία

Πάμε για άλλα τώρα...

BravoTwoZero
19-03-06, 19:44
ΜΠΡΑΒΟ σε όλους για την οργάνωση, τη συμμετοχή, το κέφι, τη διάθεση, τη χαρά, την παρέα!

Και εις άλλα με υγεία!

ΥΓ: "Απουσίες στα μητρώα σημειώνουμε..." και κλήσεις στα κινητά κάνουμε...

ammoulianiotis
19-03-06, 21:27
ΥΓ: "Απουσίες στα μητρώα σημειώνουμε..."
Καλά ντέ!!! Μην βαράτε! Δεν ήταν κάτι το σχεδιασμένο!
Αν ήταν να μετραμε απουσίες... ο καταλογος θα ήταν μεγάλος!

Karateka
20-03-06, 14:51
Συγχαρητήρια σε Γιώργο και Χρήστο για την οργάνωση της εκδρομής. Αποδεικνύεται ότι όταν είναι όλα οργανωμένα στην εντέλεια, η εκδρομή είναι άκρως επιτυχημένη. Πολύ καλή η ιδέα της επίσκεψης στα οινοποιεία "ΜΠΟΥΤΑΡΗ" και άκρως επιμορφωτική, καθώς επίσης και πολύ καλό το φαγητό.

Μία θερμή παράκληση μόνο, την άλλη φορά να είμαστε πιο σοβαροί όταν ταξιδεύουμε σαν club, ώστε να μη δίνουμε στόχο σε τροχαία και μας έχουν στην "μπούκα" μετά κάθε φορά που κάνουμε εκδρομές.

ckalfas
20-03-06, 15:23
Όντως, ο Γιάννης έχει δίκιο!
Όλα καλά, αλλά την επόμενη φορά θα πρέπει να είμαστε πιο οργανωμένοι στο δρόμο!
Τέλος πάντων, όλα καλά, να είμαστε γεροί να κάνουμε την επόμενη εκδρομή μας...

SPIROS2002
20-03-06, 18:57
η εκδρομουλα μας ηταν πολυ ωραια.φανταστικη.περασαμε υπεροχα.πιστευω οτι ολοι το διασκεδασαν?οσοι δεν ηρθαν Ε Χ Α Σ Α Ν?
οσο για το αλλο εχετε δικιο.
ΑΡΑΓΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑΕΙ Η ΚΑΜΠΑΝΑ?

ammoulianiotis
21-03-06, 13:19
Μία θερμή παράκληση μόνο, την άλλη φορά να είμαστε πιο σοβαροί όταν ταξιδεύουμε σαν club, ώστε να μη δίνουμε στόχο σε τροχαία και μας έχουν στην "μπούκα" μετά κάθε φορά που κάνουμε εκδρομές.

Γιατι ρε παιδια; Τι εγινε;

Koulou
21-03-06, 15:55
Εγώ πάντως δε ζηλεύω! Αθήνα πέρασα τέλεια! :216 :216 :216 :216 :216 :216 :216