PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!!!!!



nickliki32
25-02-06, 13:56
Παιδια τα εχω παιξει!Ακουστε με λιγο τι εχω παθει.Πριν λιγες μερες γυριζοντας σπιτι απο το χωριο ειδα ξαφνικα το ταχυμετρο απο τα 80χιλ να πεφτει ξαφνικα και πολυ γρηγορα 2φορες στο μηδεν.Τα επαιξα βεβαια αλλα επειδη γυριζα απο γαμο και ημουν ψιλοπιωμεμος ειπα <<μπα μου φανηκε>>Την αλλη μερα ενω πηγαινα βολτα ξανα τα ιδια αι αυτη τη φορα μου αναψε και το λαμπακι του immobilizer και του τιμονιου(αφου παλι το ταχυμετρο εκανε τα τρελλα του.Παω στη Fiat το βαζουν στο tester εδειξε ολα τα παραπανω που σας ειπα συν το οτι κατι γινεται με το δικτυο CAN.Moυ αλλαζουν τον πινακα οργανων μπας και παιζει κατι απο εκει και εχθες το βραδυ πανικος>>>>>>Ταχυμετρο-Στροφομετρο-Το λαμπακι με το κιτρινο τριγωνακι και το μυνημα <<Connection lost>>.Nα σας πω βεβαια οτι οποτε τα παιζει στροφομετρο και ταχυμετρο δεν συμβαινει τιποτα με τις στροφες του κινητηρα.Την Δευτερα θα ξαναπαω στη Fiat.Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει??????Εγκεφαλος???Πλεξουδα??(Μανα μου)Σας παρακαλω πειτε κατι!!!!

παντελης
25-02-06, 14:38
χαλαρωσε λιγο μην ανχωνεσε αν ειναι καινουριο να πεις να σου αλλαξουνε το καλωδιο ( γραμη can) που ενωνει τη μοναδα με το body computer. μαλλων πηρε λιγο υγρασια και αλλαξε η ομηκη του αντισταση.

MaGeLaNoS
25-02-06, 18:40
Και γω συμφωνω με Παντελη κατι παιζει με την πλεξουδα αλλα εφοσον εισαι στην εγγυηση μην αγχωνεσαι..

nickliki32
25-02-06, 21:20
Και γω συμφωνω με Παντελη κατι παιζει με την πλεξουδα αλλα εφοσον εισαι στην εγγυηση μην αγχωνεσαι..

Ακουστε και αν το εχετε ξανακουσει εγω ευχαριστως να σας κ@>¨"*&ω.Φευγω πριν λιγο να παω βολτα.Οκ??Μετα απο λιγο παιζει ενα τραγουδι που μου αρεσει και τσιτωνω τη μουσικη.ΕΕΕΕΕ.....μολις το εκανα τρελαθηκε ο πινακας.Λαμπακια παραλαμπακια ταχυμετρο στροφομετρο κλπ-κλπ.Χαμηλωνω αμεσως και ολα καλα.Ξαναψηλωνω και ντουκου απο την αρχη.Οσες φορες το ψηλωσα χαμος στον πινακα.Μολις χαμηλωνα ολα καλα!!!!!!!!!!!!ΡΕ παιδια σας παρακαλω πειτε τι παιζει????????????

Soul_Giannis
26-02-06, 02:03
Ο αδελφος μου ειχε ενα προβλημα παρομοιο με το κοντερ!!!!
Στην Alfa 156 καθως πηγαινε στο δρομο αν εκανες σινιαλο με τα φωτα ξαφνικα κοντερ και στροφομετρο ολα πεφταν και μετα ξανα οκ!!!
2 φορες αλλαξαν στροφομετρο και τελος εγκεφαλο!!!
Εκτοτε κανενα προβλημα!!!

S_Bravo
26-02-06, 17:45
Και γω συμφωνω με Παντελη κατι παιζει με την πλεξουδα αλλα εφοσον εισαι στην εγγυηση μην αγχωνεσαι..

Ακουστε και αν το εχετε ξανακουσει εγω ευχαριστως να σας κ@>¨"*&ω.Φευγω πριν λιγο να παω βολτα.Οκ??Μετα απο λιγο παιζει ενα τραγουδι που μου αρεσει και τσιτωνω τη μουσικη.ΕΕΕΕΕ.....μολις το εκανα τρελαθηκε ο πινακας.Λαμπακια παραλαμπακια ταχυμετρο στροφομετρο κλπ-κλπ.Χαμηλωνω αμεσως και ολα καλα.Ξαναψηλωνω και ντουκου απο την αρχη.Οσες φορες το ψηλωσα χαμος στον πινακα.Μολις χαμηλωνα ολα καλα!!!!!!!!!!!!ΡΕ παιδια σας παρακαλω πειτε τι παιζει????????????

Γι αυτο θα σου πει ο Soul_giannis....
πιστευω οτι τραβαει τ΄αντερα του το ice σου.Πυκνωτή εχεις;.... :twisted: :roll: :lol: