PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγκέντρωση North Clubs



MaGeLaNoS
05-04-06, 10:06
Εδώ και καιρό υπάρχει η σκέψη για μια από κοινού εμφάνιση όλων των παραρτημάτων της Βόρειας Ελλάδας των club αυτοκινήτων. Μετά την λήξη της χθεσινής συνάντησης των North Clubs αποφασίστηκε η διοργάνωση μιας συγκέντρωσης στις 14 Μαίου στην παραλία της Θεσσαλονίκης όλων των club μαζί για φιλανθρωπικό σκοπό αλλά και για ενίσχυση του θεσμού των North Clubs που θα δώσει δύναμη στους λάτρεις της αυτοκίνησης να μπορέσουν να διεκδικήσουν ακόμα περισσότερα από την πολιτεία σαν ενιαίος φορέας και όχι σαν ξεχωριστά club ο καθένας. Εξάλλου η δύναμη είναι στους πολλούς..

Πώς θα σας φαινόταν το Stiloclub να δώσει και αυτό με την σειρά του το παρόν?

Η διοργάνωση θα λάβει χώρα το πρωί μπροστά στον Λευκό Πύργο και το κάθε club θα συμμετάσχει με 5 αυτοκίνητα. Θα υπάρχει ένας μεγάλος κουμπαράς στον οποίο θα συγκεντρωθούν χρήματα για τα παιδιά του «Παπάφειου Ορφανοτροφείου Θεσσαλονίκης»
Η όλη προσπάθεια δεν θα στηριχθεί από κάποιον σπόνσορα γιατί θέλουμε το North Clubs να αποκτήσει μια δική του δυναμικότητα και να δείξει ότι μπορεί να στηριχθεί στα πόδια του. Αυτό μεταφράζεται σε κάποια μικρά πάγια έξοδα που αφορούν την αγορά μιας τέντας για να στεγαστεί το κάθε club με το πανό του-αγορά που δεν πρόκειται να ξεπεράσει τα 60 ευρώ.

Πιστεύω πως είναι μια καλή ευκαιρία εκτός από το φιλανθρωπικό έργο να υπάρξει και η ανάλογη προβολή του club.

Περιμένω τις απόψεις σας επί του θέματος..

neuromancer
05-04-06, 10:24
Μήπως τα 5 αυτοκίνητα είναι λίγα? Πόσα είναι τα Club? Πρέπει να είναι λίγο ογκώδης η μάζωξη για να τη δει ο κόσμος. Ίσως και καμμιά καταχώριση σε ραδιόφωνα (εφόσον είναι για φιλανθρωπικό σκοπό δεν νομίζω να κοστίσει σε χρήμα).

Karateka
05-04-06, 10:31
Μιλάμε για πάνω από 15 clubs με 5 αυτοκίνητα το καθένα.

neuromancer
05-04-06, 11:01
Μιλάμε για πάνω από 15 clubs με 5 αυτοκίνητα το καθένα. :shock: Είναι πολλά τα clubs ...Χάρη. :) Sorry νόμιζα είναι 5-6.

Karateka
05-04-06, 11:14
Γιάννης Φώτη μου, Γιάννης.

neuromancer
05-04-06, 13:31
Γιάννης Φώτη μου, Γιάννης.

Ναι ρε, σε θυμάμαι. Απλά έτσι είναι η ατάκα.

Arf
05-04-06, 13:49
:shock: Είναι πολλά τα clubs ...Χάρη. :) Sorry νόμιζα είναι 5-6.

Άρη τον ελέγανε τον άνθρωπο!!!!!! :D :D :D :D

Ακούγεται ωραία ιδέα. Ο χώρος είναι κεντρικότατος, οπότε η παρουσία του κόσμου είναι εξασφαλισμένη...

Και το κόστος είναι πολύ μικρό...

neuromancer
05-04-06, 13:58
Άρη τον ελέγανε τον άνθρωπο!!!!!! :D :D :D :D

Βοήθα λίγο! Πού το άκουσα? Σε ταινία?

EDIT:«Είναι πολλά τα λεφτά Άρη» που έλεγε και ο Καλογήρου στον Κούρκουλο στην ταινία (ΠΟΙΑ??) για να δικαιολογήσει την επιλογή του να αποπειραθεί να σκοτώσει κάποιον που εκτιμούσε.

EDIT2: ΛΟΛΑ http://www.imdb.com/title/tt0127665/combined
(1964, ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ)

περισσοτερα
http://www.lalos.gr/default.asp?mnu=1&id=1&ACT=5&content=142

Arf
05-04-06, 14:23
αχχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!! :D :D :D :D :D

Μ'αρέσει η σταδιακή απάντηση μου δίνεις στις ερωτήσεις σου...

Mad
05-04-06, 14:50
Και κατά τη δική μου γνώμη είναι πολύ καλή ιδέα!!!!Το θέμα είναι Νίκο μέχρι πότε πρέπει (αν πρέπει) να δώσουμε το ok σαν club και μέχρι πότε πρέπει να αποφασιστεί ποια αμάξια θα συμμετάσχουν!!!Συζητήσατε κάτι τέτοιο ή το αφήσατε για άλλη συνάντηση;;;

MaGeLaNoS
05-04-06, 15:06
Φωτη τα club ειναι 18 στην παρουσα φαση και υπαρχουν και 3 ακομα τα οποια απεχουν και δεν γνωριζουμε αν θα παρουν μερος στην εκδηλωση οποτε 18*5=90 αυτοκινητα δε θα ειναι και λιγα στο πλακοστρωτο της παραλιας :)

Οσον αφορα παιδια το θεμα των 5 αυτοκινητων θα ηθελα να πω το εξης.Συζητηθηκε στα North Clubs να μπουν καποια αυτοκινητα απο το εκαστοτε club τα οποια εκτος απο βιτρινα θα εχουν και την δυνατοτητα να τραβηξουν τα βλεματα των περαστικων και εξηγω τι εννοω με αυτο.Επειδη θα απεχουμε απο χορηγους και σπονσορες δεν θα υπαρξει κατι αλλο σαν event παρα μονο η συγκεντρωση των αυτοκινητων.Οποτε καλο ειναι να μπουνε καποια αυτοκινητα τα οποια να μπορουν να παιξουν ισως μουσικη-χτισμενα με ηχο-ή να ειναι βλετιωμενα εξωτερικα-εσωτερικα ωστε να "προκαλουν" με την καλη εννοια τον κοσμο να πλησιασει και να μαθει το τι γινεται εκεινη την στιγμη στην παραλια.

Στεργιο τωρα ειδα το post σου.Καλο ειναι να γνωριζουμε μεχρι την αρχη της επομενης εβδομαδας αν θα συμμετεχουμε πριν την εκθεση Car-Moto-Boat ωστε να γινει και ενας σχεδιασμος πως θα στηθουμε και να επιλεξουμε και τα αυτοκινητα που θα μας εκπροσωπησουν

Γιαυτο παρακαλω ολα τα μελη της Βορειας Ελλαδας να δηλωσουν εαν επιθυμουν να ειμαστε μεσα στην εκδηλωση αυτη

Arf
05-04-06, 17:02
Γιαυτο παρακαλω ολα τα μελη της Βορειας Ελλαδας να δηλωσουν εαν επιθυμουν να ειμαστε μεσα στην εκδηλωση αυτη


Πιστεύω πως πρέπει να είμαστε οπωσδήποτε...

Τώρα για τα αυτοκίνητα, βλέπουμε πόσοι ενδιαφέρονται(όχι αναγκαία μόνο από την Θεσσ/νίκη) και το ξανασυζητάμε...

ammoulianiotis
05-04-06, 20:48
Και εγω με την σειρα μου πιστευω οτι πρεπει να λαβουμε συμμετοχη!
Προτεινω οποιος θελει να βαλει το αμαξι του πανω στο πλακοστρωτο να το δηλωσει (με μια φωτο μαζι) και επειτα να γινει ψηφοφορια για να αποφασισουμε ποια αμαξια θα ειναι παραταγμενα στο χωρο του StiloClub. Οπως ειπε και ο Αρης δικαιωμα συμμετοχης σε αυτη την εκδηλωση εχουν ολα τα μελη του StiloClub και οχι μονο εμεις απο Θεσσαλονικη.

neuromancer
05-04-06, 22:13
Οπως ειπε και ο Αρης δικαιωμα συμμετοχης σε αυτη την εκδηλωση εχουν ολα τα μελη του StiloClub και οχι μονο εμεις απο Θεσσαλονικη.
Εννοείται, ας είναι κι απ'όπου θέλει. Αρκεί να καλύπτει τις ανάγκες και να είναι διαθέσιμος/η.

DontMKsense
06-04-06, 00:11
Ναι ρε παιδιά φυσικά και πρέπει να είναι το stiloclub μέσα!!!!

SPIROS2002
06-04-06, 11:23
και εγω συμφωνω το stiloclub να παρει μερος

MaGeLaNoS
06-04-06, 14:38
Ωραια βλεπω οτι ειμαστε θετικοι για την διοργανωση αυτη.Λοιπον παιδια να γνωριζετε οτι θα υπαρξει ενα meeting μεσα στο Σαβ/κο,πιθανοτατα Κυριακη,για να βαλουν υποψηφιοτητα οσοι θελουν να μπουν στην εκθεση και να εκλεξουμε 5 αυτοκινητα που θα μας εκπροσωπησουν σαν club και με την ευκαιρια να πιουμε και ενα καφε 8)

neuromancer
06-04-06, 15:02
Μήπως να γινόταν ένα poll π.χ. 5 ημερών, για να αρχίσουμε σιγά σιγά να τηρούμε διαδικασίες για να μην έχουμε γκρίνιες μετά? Για το τυπικό μέρος.

MaGeLaNoS
06-04-06, 15:48
Νομιζω οτι ενα poll δεν θα εδινε ξεκαθαρη λυση γιατι
1)δεν επισκεπτονται πολλα ατομα την σελιδα τελευταια με αποτελεσμα να μην εχουμε πολλες ψηφους και πιστευω οτι κατι τετοιο θα αφησει το θεμα να ατονησει
2)δεν θα εχουμε ξεκαθαρα αποτελεσματα γιατι μπορει να ψηφιστει ενα αυτοκινητο περισσοτερες απο μια φορες απο τον ιδιοκτητη του και ετσι δεν ειναι ισοπιθανο το ενδεχομενο να εκλεχθει το οποιοδηποτε αυτοκινητο
3)στο poll δεν υπαρχει ξεκαθαρη εικονα των δυνατοτητων του καθε αυτοκινητου ουτε εχουμε μια γενικη εικονα καν το πως ειναι διαμορφωμενο(αν ειναι) το καθε αυτοκινητο
4)υπαρχουν παιδια τα οποια θελουν να παρουν μερος αλλα δεν επισκεπτονται την σελιδα και πολλους απο αυτους τους βλεπουμε μονο στα meeting οποτε δεν θα μπορεσουν και αυτοι να ψηφισουν αφου δεν ασχολουνται με νετ και ειναι αδικο πιστευω αυτο.

Γιαυτο αποφασιστηκε ενα meeting ωστε να μπορεσουμε να συζητησουμε και λιγο το θεμα της παρουσιασης καθως και καποια αλλα θεματα που εχω στο μυαλο μου να κανουμε απο τον επομενο μηνα και θελω την γνωμη σας γιατι για εσας θα ειναι :)

Εξαλλου πιστευω οτι πανω απολα ειμαστε παρεα οποτε ας πιουμε και ενα καφεδακι απο κοντα να γνωριστουμε καλυτερα..εσενα Φωτη δεν σε εχω δει καθολου :)

neuromancer
06-04-06, 15:52
Νομιζω οτι ενα poll δεν θα εδινε ξεκαθαρη λυση γιατι...

Βασικά εννοούσα poll για τη συμμετοχή, όχι για το πιο Stilo.


...εσενα φωτη ουτε σε εχω δει καθολου :)
Κατά τον Ιούνιο θα ξεμπλέξω... είμαι βαθιά στα σκ.... :cry:

ammoulianiotis
06-04-06, 21:24
Νικο συμφωνω με αυτο που λες να αποφασισουμε για το αμαξι απο κοντα αλλα αν καποιος θελει να φερει το αμαξι του απο καποια αλλη πολη προτεινω να μπει κατευθειαν στα αυτοκινητα που θα εχει το StiloClub πανω στο πλακοστρωτο!

neuromancer
06-04-06, 21:29
Νικο συμφωνω με αυτο που λες να αποφασισουμε για το αμαξι απο κοντα αλλα αν καποιος θελει να φερει το αμαξι του απο καποια αλλη πολη προτεινω να μπει κατευθειαν στα αυτοκινητα που θα εχει το StiloClub πανω στο πλακοστρωτο!

Να συμπληρώσω εδώ ότι δεν χρειάζεται να είναι όλα φουσκωμένα. Αν είναι ολα φουσκωμένα, την επόμενη που θα σκάσει μύτη event θα τύχει να λένε όλοι οι φουσκωτοί "ήμουν στο προηγούμενο" και θα έχουν και δίκαιο. Ας είναι και συμβατικοί για να φαίνεται το πριν και το μετά.

Για την προτεραιότητα στους μακρινούς συμφωνώ, ώστε να έχουν και κάποιο επιπλέον κίνητρο για να έρθουν.

MaGeLaNoS
06-04-06, 22:30
Συμφωνω και με τα δυο post παιδια.Οποιος ερθει εκτος εδρας θα μπει σιγουρα στα αυτοκινητα που θα μας εκπροσωπησουν.Θα χαρουμε να δουμε και μελη εκτος Θεσσαλονικης και να τα πουμε απο κοντα.


Να συμπληρώσω εδώ ότι δεν χρειάζεται να είναι όλα φουσκωμένα

Φωτη εχεις δικιο σε αυτο.Εξαλλου δεν κατεβαινουμε σε διαγωνισμο.Ολοι οι ενδιαφερομενοι θα παρουν μερος,θα μπουν σε κληροτιδα και θα διαλεξουμε στο meeting το σαβ/κο τυχαια ποια αυτοκινητα θα ανεβουν στο πλακοστρωτο.

Σε περιπτωση που καποιος εκτος Θεσσαλονικης ενδιαφερεται να ανεβασει το αμαξι του ας το δηλωσει παρακαλω μεχρι την Κυριακη το πρωι ωστε να γνωριζουμε ποσες θεσεις απομενουν να καλυφθουν

Koulou
07-04-06, 01:57
Καλή φάση!