PDA

Επιστροφή στο Forum : Anti-radars ως Εργοστασιακό extra??



face
10-02-05, 10:38
Vauxhall First To offer Camera Detectors


peed camera detectors are being sold ready-fitted in new cars for the first time ever. Vauxhall is offering the Origin b2 trap-spotting technology as a £429.95 option.

But if you think that sounds expensive, Auto Express can reveal UK motorists paid £110million-plus in speeding fines last year. The shocking figure is revealed in Britain's first-ever official guide to where the cameras are sited, free with this issue.

It comes amid claims that speeding has hit epidemic levels. RAC figures show fifty-five per cent of drivers admit to breaking the law - up 10 per cent on this time last year. And motorists had better watch out, if scientists at the Transport Research Laboratory get their way. In a report for the Department for Transport, it has recommended lowering the national speed limit to 50mph on most single-carriageway A and B roads.

The move would prevent up to a quarter of accidents without adding significantly to journey times. The TRL said minor country routes should have limits no higher than 40mph.

πηγή: www.autoexpress.co.uk

θα το δίνουν και σαν xtra στον εξοπλισμό τώρα....???

πόσοι έχουνε anti-radars????΄

κάνουν τίποτα η άνθρακας ο θησαυρός??

Nikos
10-02-05, 14:37
Σύντομα κοντά σας anti-radar onboard σε Stilo.... :D :D :D (2 weeks remaining...)

ckalfas
10-02-05, 15:01
Νίκο, μόνο καφετιέρα θα λείπει από εκεί μέσα.
Πάντως, περιμένουμε να μας πεις αν κάνει όντως δουλειά.

MaGeLaNoS
10-02-05, 17:50
Στο εξωτερικο η χρηση αντιρανταρ ειναι παρανομη και διωκεται ποινικα και μαλιστα υπαρχει πρωσοποκρατηση για τον οδηγο που το εχει εγκατεστημενο στο αμαξι του σε ορισμενες περιπτωσεις.Ομως τα κερδη απο τα αντιρανταρ ειναι πολυ μεγαλα για τις εταιριες γιαυτο και πλεον προσφερουν συστηματα GPS τα οποια εχουν καταχωρημενα τα σημεια στα οποια στηνονται μπλοκα και ετσι απλα αλλαζεις διαδρομη.Ετσι και αντιρανταρ εχεις για να αποφυγεις τα στρουμφακια και GPS και ολα οκ..

aman17-2
11-02-05, 16:21
Νίκο, μόνο καφετιέρα θα λείπει από εκεί μέσα.
Πάντως, περιμένουμε να μας πεις αν κάνει όντως δουλειά.

πίσω έχει πρίζα ????? (πατέντα by athanasios) μια καφετιέρα πίσω και όλα οκ!!!!

face
12-02-05, 13:07
τωρα που είπες athanasios σακηηηηη που εισαιιιιι>?????

Nikos
14-02-05, 07:47
πίσω έχει πρίζα ?????


Έχει αλλά είναι κατειλημένη από το Bluetooth GPS...

verone
03-03-05, 19:50
Ας μου πει καποιος τι το θελω εγω αυτο πρωτα δεν υπαρχουν ποια καμερες και δευτερο στα μπλοκα ποιος σταματαει?
ΑΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΤΡΕΧΕΙΣ ΤΕΛΟΣ VERONE!

Ktlk
06-03-05, 11:30
τα αντι-ρανταρ δεν εχουν προβλημα αφου απλςσ σε προειδοποιουν...αν σε σταματησει μπατσος και σε γραψει για αυτο μπορεις να αθωοθεις δικαστικα(αποδεδειγμενο)εαν τωρα εχεις snooper το οποι παρεμβαλει στα ρανταρ της αστυνομιας τοτε εισαι παρανομος και διωκεσαι ποινικα...

MaGeLaNoS
06-03-05, 13:48
τα αντι-ρανταρ δεν εχουν προβλημα αφου απλως σε προειδοποιουν..

Σε εχουν σταματησει ποτε επειδη εχεις αντιρανταρ?Αν σε σταματησουν ρωτα τους πως σε καταλαβαν και θα σου δειξουν μια μικρη ασημενια συσκευη στο μεγεθος κινητου που εγκλωβιζει-ας πουμε-το σημα του αντιρανταρ σου.

"αν σε σταματησει μπατσος και σε γραψει για αυτο μπορεις να αθωωθεις δικαστικα(αποδεδειγμενο)"

Εχεις γνωστο σου που αθωωθηκε?Αν ειναι να παρω τον ιδιο δικηγορο γιατι εγω εχω γλυτωσει 2 φορες την φυλακιση για antirantar(εξαγορασιμη ποινη) με το Punto μου την μια φορα με 220χλμ στο δρομο για Μουδανια και την δευτερη 234χλμ(ετσι εγραψε το "οργανο" )οταν πηγαινα Λαρισσα

Stilo_Rodos
06-03-05, 15:44
MaGeLaNoS εγρψε:

με το Punto μου την μια φορα με 220χλμ στο δρομο για Μουδανια και την δευτερη 234χλμ(ετσι εγραψε το "οργανο" )οταν πηγαινα Λαρισσα

Ρε Νίκο αυτό δεν είναι Punto αλλά που ντο!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

MaGeLaNoS
06-03-05, 16:47
Σπυρο το ειχε "περιποιηθει" καταλληλα ο father...που να δεις εσυ 50αρη αντρα να το οδηγει και αφου τον σταματαει η τροχαια και κατεβαζει το φιμε παραθυρο,το στρουμφακι να μενει καγκελο περιμενωντας να δει κανεναν πιτσιρικα..τρελο γελιο!

Ktlk
07-03-05, 15:53
γνωστο δεν εχω,εχω ακουσει περιπτωσεις που εχουν αθωωθει...και οπως λεει και η νομοθεσια μας,εαν αθωωθει καποιος για ενα συγκεκριμενο ζητημα,ολοι οι υπολοιποι με το ιδιο ζητημα αθωωνονται...(Το θεμα επιβεβαιωνεται και απο γνωστο και εγκυρο περιοδικο με πολλα χρονια στην πλατη του...)...Κυκλοφορουν και αντι-ρανταρ τα οποια δεν εντοπιζονται...Μπορεις να δικαιωθει; γιατι σου παρεχει καθαρα πληροφορηση...ετσι κι αλλιως για να ειναι νομιμη η κληση θα πρεπει να εχεις προειδοποιειθει οτι η ταχυτητα σου καταγραφεται....αλλιως μπορεις να αθωωθεισ και απο αυτο(Ενα παληκαρι απο το δικο μας κλαμπ την γλητωσε ετσι)Τωρα ενα το αντι-ρανταρ κανει παρεμβολεσ οστε να αποκρυπτει την πραγματικη σου ταχυτητα και να εμφανιζει διαφορετικη στο οργανο της τροχαις τοτε δεν την γλυτωνεις με τιποτα...Το εχω ψαξει...

face
07-03-05, 16:25
το τελευταίο με έσωσε απο αυτόφωρο αφού με χτύπησαν με ibiza cupra και 220 στο κοντερ....

άρχισε να σκούζει, πλακώθηκα στα φρένα μέχρι τα 130 και μετα το εσβησα για να μπορούν να διαβάσουν...

το καλό είναι ότι μετα ο μπαρμπα στρουμφ κούναγε το πιστόλι σαν κουμπαρα νομιζοντας οτι κάτι έπαθε....χεχε

Ktlk
08-03-05, 13:54
ακριβως..αυτο μονο προειδοποιει για να κοψεις ταχυτητα γαι να περασεις κυριως απο το ρανταρ,,,,η περιπτωση που σου λεω οτι δικαιωνεσαι ειναι να σε καταγγειλουν για κατοχη αντι-ρανταρ...