PDA

Επιστροφή στο Forum : Fiat - Ferrari - BMW



REPT1L3
15-04-06, 18:19
:146 Καλησπέρα σας παιδιά, ο σκοπός αυτου του post είναι απλά από ενα προσωπικό μου προβληματισμό και τίποτα αλλο, και απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας... Σήμερα το μεσημέρι ανέβαινα στην δουλειά μου (από παραλία μεριά). Καθώς προχώραγα με τα 82 μου αλογάκια ακούγωντας μουσικούλα (και την εξάτμιση... :146 ) για κάποιο λόγο κεντρίζει το ενδιαφέρον μου το καθρεφτάκι του οδηγου(να σας προλαβω... οχι επειδή ειναι "ωραιο") και αυτο που βλεπω που μετα στεκοτανε δίπλα μου, με έβαλαν σε τρομερες σκέψεις... ηταν μια FERRARI Challenge Stradali (όπως την βρήκα να την λέει το επίσημο της site καθ'οτι ασχετος απο τα μοντελα της). Τι να σας πω... όποια λέξη και να σας πω για να προσπαθήσω να σας την περιγράψω θα ήταν άδικο γι'αυτο το "αυτοκίνητο". Όπως σας είπα ήταν δίπλα μου αρκετη ωρα (για λίγα δευτερολεπτα μιλάω) έτσι ώστε να την χαζέψω... ΜΟΛΙΣ χάϊδεψε το γκάζι της ο τύπος πάει και η εξάτμιση(η δικιά μου) που άκουγα πάει η μουσικούλα πήγε και η σκατούλα στην κάλτσα με αυτον τον ήχο που εβγαλε.... και μετα χάθηκε! Μετά απο όλο αυτο στάθηκε δίπλα μου μια Μ6 όπως την είδαμε όλοι μας στην έκθεση που πέρασε.. τι να σας πω και εκεί, εν 1ης είπα ότι είμαι τρελα κολοφαρδος σημερα την τράβηξα και φωτογραφίες για να θυμάμαι αλλα όσο και αν την κοιταγα με ξενέρωνε όσο θυμόμουν το άλλο ΘΗΡΙΟ!!!

Λίγο ακόμα και τελειώνω συγνώμη για το μέγεθος και αν σας κούρασα.
Συνεχίζοντας τον δρόμο μου για την δουλεια χωρια οτι τους εβριζα όλους μαζι με τον εαυτό μου καθόμουν και συλογιζόμουν γιατι μπαίνουμε στον κόπο και ξοδεύουμε λεφτα για εξατμίσεις ζαντες κτλ κτλ Δεν παμε να παρουμε όλοι απο ενα Matiz καλύτερα...;;;
Ουφ τα ειπα και ξαλάφρωσα

Και πάλι συγνώμη για τυχον ασκοπη σας απασχόληση διαβάζωντας αυτο το post!!!

aman17-2
15-04-06, 19:32
με την ίδια λογική αφού δεν μπορείς να νοικιάζεις παλάτι πάνε μείνε σε καμιά τρύπα.....
ότι μπορεί κάνει ο καθένας....
μην απογοητεύεσαι...
αυτά είναι μόνο για να τα χαζέβεις μιας και είναι για λίγους...για πολύ λίγους...
για εμάς τους κοινούς θνητούς αφήστε μας να "παίζουμε" με τα παιχνίδια μας και άστε τους άλλους
να χαίρονται τα διαμάντια τους...

REPT1L3
16-04-06, 14:04
Το ξέρω ακούστικα λιγάκι αυτοκαταστροφικός αλλά είχα απελπιστεί!!! Τέλος πάντων η ζωή συνεχίζεται... και μέχρι το 2009 που ξεχρεώνω έχω να του ρίξω euros!!!! χεχε :191

Koulou
17-04-06, 14:45
Πάντως, επειδή έχει τύχει ν' ακούσω κι εγώ chalenge stradale, ο ήχος της είναι τουλάχιστον σοκαριστικός!!!

aman17-2
17-04-06, 15:09
http://www.ekincaglar.com/coin/flash.html
τα λόγια είναι περιττά....

stavrosm
17-04-06, 21:45
Παιδια μην απογοητευεσται καθολου.Η Φεραρι ανηκει και αυτη στο γκρουπ οποτε σκεφτητε πως το αυτοκινητο μας μπορει να εχει επανω του κατι απο αυτην και ας ειναι εστω και ενα μικρο λαστιχακι.

MaGeLaNoS
18-04-06, 00:30
Τι Challenge Stradale και M6..γεμισαμε χρεπια..
Εγω θα ελεγα στα παλικαρια να τα πεταξουν και να παρουν κανενα σοβαρο αμαξι(αρκει να μου πουν που θα τα πεταξουν :D)
Μια Stradale κυκλοφορει παντως και στην Θεσσαλονικη στους δρομους του Πανοραματος και αποσο εχω δει ο τροπος με τον οποιο αποθηκευεται στο σπιτι του ιδιοκτητη ειναι απιστευτος..ατιμα ευρωπουλα..

REPT1L3
18-04-06, 08:42
http://www.ekincaglar.com/coin/flash.html
τα λόγια είναι περιττά....


Τι να πει κανείς το λιγοτερο που μπορει να πει σε εσενα τουλαχιστον ειναι οτι εχεις δικιο...