PDA

Επιστροφή στο Forum : PARKING



babis
27-02-05, 02:36
ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ, ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ,
ΓΕΝΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙΣΤΕ ΣΥΝΗΘΩΣ...
(ενα μεσο ορο στο περιπου).

Stilo_Rodos
27-02-05, 02:46
Όπου και να πάω βρίσκω αμέσως, πολύ σπάνια να μι βρω. :D

ThoDoriS
27-02-05, 03:15
Επειδή στο σπίτι και στην Αθήνα και στην Πάτρα έχω parking δεν έχει νόημα να απαντήσω αμέσως....στην σχολή είναι τεράστιος ο χώρος και συν το ότι δεν κινδυνεύω απο στρουμφάκια να με γράψουν βρίσκω πάντα(ή το παρατάω όπου βρώ).....

Απάντησα όμως το 3 γιατί άμα πάω στην Πάτρα ή στην Αθήνα για κάνα καφέ.....ψάχνω κάνα 10λεπτο περίπου για να παρκάρω......(έχουν πάει κ τα παρκινγκ στα ύψη τα άτιμα....)

aman17-2
27-02-05, 04:18
έβαλα 5 λεπτάκια γιατί ναι μεν όπου και να πάω βρίσκω στο δευτερόλεπτο αλλά Π-Σ-Κ πέφτει ζόρι ...οπότε μ.ο. 5 λεπτά

GN_AZ
27-02-05, 13:45
εδώ που είμαι σε 5 λεπτάκια το πολύ έχω βρει. Θεσ/νίκη μου έτυχε να ψάχνω 45 λεπτά μέχρι που έκλεισαν τα μαγαζιά και τα παράτησα. οπότε θα πω ένα 10λεπτο στο νερό

john_stil
27-02-05, 15:22
ο τοπος στο avarat μου τα λεει ολα.... και ακομα ψαχνω...

Mixalis
27-02-05, 16:23
Τις ωρες που γυριζω απο τη δουλεια.... κατι γινεται.
Τα πρωινα ομως, οπως και Τρ. Πε. Πα. απογευμα που ειναι ανοιχτα τα μαγαζια...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ακομα ψαχνω!!!

Natalia
27-02-05, 20:37
Καθόλου....βρίσκω αμέσως.....
Στην πυλωτή της πολυκατοικίας, όσο δεν έχω αυτοκόλλητο είμαι άρχοντας...
Από τη στιγμή που θα κολλήσω το αυτοκόλλητο με 4 VW κι εγώ μονάχο μου.....θα σας πω πότε θα σταματήσουν να με ....τρέχουν!!!!
Όσο για την υπόλοιπη πόλη......το παρατάω όπου βρω.
Αφήνω μουσική τέντα ανοιχτή, λίγα μπάσα παραπάνω, καθότι γνωστοί οι Πυργιώτες ως μερακλήδες, οπότε και να πάνε να με γράψουν, πετάγονται από τα γύρω μαγαζιά και φωνάζουν......
Ε..όταν δουν και τη λυγερή μου κορμοστασιά....δεν έχω παράπονο!!!!!!!
Μόνο 2 κλήσεις για παράνομο παρκάρισμα έχω στα 17 χρόνια που οδηγάω, είναι σοβαρό γιατρέ μου;;;;; :D

aman17-2
27-02-05, 20:55
αν σκεφτείς ότι ο φίλος μου είχε στον Πύργο σε 10 μήνες 4 για παρκάρισμα και 2 από ραντάρ....εε καλά είσαι...
είναι θέμα πινακίδων !!! :)

Soul_Giannis
27-02-05, 21:32
Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ τυχερος!!!!
Θα ελεγα ποποφαρδος!!!!:):):)

Nenya
27-02-05, 21:41
εγώ όταν πάω στη δουλειά (δεν είναι κέντρο) βρίσκω συνήθως άμεσος σπανια θα κάνω κανένα 15λεπτό όταν κατεβαίνω κέντρο για ψώνια ... τότε έχω πρόβλημα ... ΓΙΑΤΙ ΕΓΏ ΔΕΝ ΤΩ ΠΑΡΑΤ’Ω ΌΠΟΥ ΒΡΩ και δεν θέλω να το οδηγεί ο κάθε .....μ@λ@κ@ς παρκαδόρος .....

babis
28-02-05, 21:19
Εγω παλι απαντησα 5 λεπτακια γιατι στο σπιτι και στη δουλεια παιζει παρκινγκ, αλλα οπουδηποτε αλλου...τι διαολο στην αθηνα ειμαστε και στη παρνηθα να πας, 5 λεπτακια τα θελεις...!

face
28-02-05, 21:27
καθόλου, τα καλά της τιμημένης ελληνικής περιφέρειας....

εσεις εκει κάτω....ΠΙΞΤΕΕΕΕ!!:)

FBNNOS
28-02-05, 22:33
Συμφωνω απολυτα με τον προλαλησαντα
(που μαζι με τον Παντελη εχει ωραιο αμαξακι)

Natalia
28-02-05, 23:56
αν σκεφτείς ότι ο φίλος μου είχε στον Πύργο σε 10 μήνες 4 για παρκάρισμα και 2 από ραντάρ....εε καλά είσαι...
είναι θέμα πινακίδων !!! :)

Είπα........2 για παρκάρισμα......τις υπόλοιπες δεν τις μέτρησα!!!!!! :oops:

Natalia
28-02-05, 23:58
εγώ όταν πάω στη δουλειά (δεν είναι κέντρο) βρίσκω συνήθως άμεσος σπανια θα κάνω κανένα 15λεπτό όταν κατεβαίνω κέντρο για ψώνια ... τότε έχω πρόβλημα ... ΓΙΑΤΙ ΕΓΏ ΔΕΝ ΤΩ ΠΑΡΑΤ’Ω ΌΠΟΥ ΒΡΩ και δεν θέλω να το οδηγεί ο κάθε .....μ@λ@κ@ς παρκαδόρος .....

Ντινάκι αυτό το πρόβλημα το έχω όταν πάω Αθήνα. Το βάζω πάντα σε πάρκινγ ο κόσμος να χαλάσει, το ίδιο και στην Πάτρα, εκτός βέβαια αν εκεί που θα κάτσω έχω θέα το μωρό μου.
Παρκαδόρος δεν έχει μπει ποτέ και ούτε πρόκειται, γιαυτό και έχω ανακυρηχθεί η πιο σπαστική πελάτισσα στα μισά γκαράζ της Αθήνας. !!!!!!!!

Katerina
02-03-05, 11:13
Πρόβλημα με parking έχω στο σπίτι μου ρε παιδιά!!
Μένω σε μάλλον κεντρικό σημείο όπως έχει αποδειχτεί τελευταία κ μαρτυράω να βρώ
μέρος τις βραδινές ώρες που γυρίζω από τη δουλειά!
Στη δουλειά αντιθέτως, κανένα πρόβλημα!
Όσο για το που θα παρκάρω, ακόμα δεν έχω καβαλήσει πεζοδρόμια με το Stilo. Αποφεύγω.
Μπορεί να βρω 3-4 τετράγωνα μακριά αλλά πεζοδρόμια δεν ανεβαίνω!
Όταν πηγαίνω Αθήνα ή Θεσ/νικη κέντρο φροντίζω να βρώ οργανωμένο parking.
Το Punto που είχα παλιότερα, το είχα παρατήσει σε όλες τις πιθανές θέσεις παρκαρίσματος που μπορεί να βάλει ο νους σας. (αν μπορούσα να το παρκάρω όρθιο κ αυτό θα το έκανα :P )
Κλίσεις για παρκάρισμα δεν έχω πάρει, αλλά για ταχύτητα κ αλκοτεστ ας μην το συζητάμε καλύτερα... :lol:

Ναταλία πρέπει να είμαστε συνομήλικες αν κρίνω από τα χρόνια που οδηγείς...