PDA

Επιστροφή στο Forum : Κυριακή 5/11 Panda Sport Test Drive



MaGeLaNoS
02-11-06, 01:56
Την Κυριακη 5/9 στις 12 το μεσημερι η Fiat Ανδρεαδης μας προσκαλει να παραβρεθουμε στο Εμπορικο Κεντρο Mediterranean Cosmos,για να δουμε απο κοντα κ να οδηγησουμε το νεο "μικρο" Panda Sport 1.4 με τους 100 ιππους,την δυναμικη του οδηγικη συμπεριφορα κ φυσικα αξιοζηλευτες επιδοσεις απο το γνωστο 14αρι μοτερ της Fiat.

Θα συναντηθουμε στις 11.30 στα φαναρια της Βουλγαρη οπως την προηγουμενη φορα ωστε να μπορεσουμε να παμε κονβοι στο εμπορικο κεντρο.:fun:

face
02-11-06, 09:10
Να πατε παιδια, το οδήγησα και είναι μια μικρη βόμβα!!!

MaGeLaNoS
02-11-06, 13:08
Το μονο που με χαλαει ειναι οτι ειναι σαν κουβας..κατα τα αλλα απο ρεπριζ εχει να δωσει το μικρο..

DontMKsense
02-11-06, 15:33
Να πάμε ρε..φαση θα έχει

djpap
02-11-06, 18:17
Ελάτε να πιούμε καφεδάκι, καιρό έχει να τα πούμε από κοντα ;)

MaGeLaNoS
04-11-06, 01:48
Λοιπον σας εχω κ guest star τον Stergio-MAD...αραγε θα τον γνωρισουμε αμα τον δουμε απο κοντα?
Ενα μαυρο ψοφιμι (16αρι γαρ) δε καβαλαει?:):)

ammoulianiotis
04-11-06, 20:36
Τον Στεργιο;;; Χμ... Ξερετε απο ποτε εχουμε να τον δουμε; Αν δεν κανω λαθος απο την εκδηλωση του Λευκου Πυργου!!! Οσο για το μαυρο 16αρι του... Αντε ρε Στεριο να σε δουμε και σε ξεχασαμε!

MaGeLaNoS
05-11-06, 15:30
Ωραια περασαμε κ σημερα κ μαλιστα με πολλες συμμετοχες και την παρεα του PuntoClub Θεσσαλονικης.

Ειμασταν
MaGeLaNoS
Ammoulianiotis
Arf
Mad
DontMKSense
Athanasios
Aggelos
Arthouros
Stelios

Τελικα πως σας φανηκε το panda?Εμενα με στενευε απιστευτα στα γονατα κ απο κρατημα..."βρασε ρυζι".Παντως δυνατο το μοτερ κ ψυχωμενο κ με το μικρο βαρος εφευγε γρηγορα!

mitsos
06-11-06, 02:45
Παιδιά βρισκόμουν Θεσσαλονίκη, ειχα κατεβει απο Σαββατο για κατι δουλειές,
ήμουν 12:05 στο Cosmos, αλλά.... δεν ειδα πουθενα κινηση..

Μόνο ένα κίτρινο stilo(σαν το δικο μου) χωρις όμως πινακιδες, και ενα punto του puntoclub..

Πόσα stilo ήταν?

Σε μια φάση φευγοντας, ειδα το test drive 100hp panda να βολτάρει με κατευθυνση απο το cosmos προς την εθνικη..

Κριμα, γιατι ηθελα να σας δω απο κοντα..

Arf
06-11-06, 11:52
Εκείνη την ώρα ερχόμασταν στο COSMOS, βλέπεις κάποιοι δεν μπορούσαν με τίποτα να συνέλθουν από τα χθεσινοβραδυνά :P :P :P

Γιατί δεν χτύπησες κάνα τηλέφωνο ρε σύ?? Κρίμα πάντως...

mitsos
06-11-06, 12:49
Δυστυχώς, δεν είχα κανενός το τηλέφωνο..
Πιστεύω να μπορέσω να ξανακατεβώ,απο Καβάλα, συντομα πάλι..

Arf
06-11-06, 21:30
Καβάλα ε???? check your pm's, σου έστειλα το τηλ μου. Αν ανεβαίνεις καθόλου προς Ξάνθη μεριά, χτύπα τηλ....

Arf
06-11-06, 21:32
χμμμμ, γιατί δεν μπορώ να σου στείλω pm άραγε???? Γμτ, ακόμα να συνηθίσω το καινούριο site!!!!!

mitsos
07-11-06, 00:17
Ευχαριστώ Arf.
Και συ να ξέρεις ότι έχεις έναν φίλο στην Καβάλα.

Πράγματι, pm ούτε εγώ βρήκα πως στέλνεται...
Δεν πειράζει όμως, το e-mail μου είναι dimis_222@yahoo.gr

ammoulianiotis
10-11-06, 14:22
Το καινουργιο Panda και μενα δεν με ενθουσιασε! Παρα πολυ στενο και στα πολλα χιλιομετρα ασταθεστατο! Ειναι αυτοκινητο για κινηση μεσα στην πολη και το πολυ πολυ για μικρες διαδρομες γυρω απο την πολη. Τιποτα παραπανω! Οσο για το μοτερακι του δινει γκαζια σαν τρελο! (ε Σταματη;;;)

MiKe_KaVaLa
17-04-09, 17:41
ξεθαμα κανονικο μετα απο 2,5 χρονια...αλλα...

το οδηγησε κανεις απο εδω μεσα?
καλα απο χωρους ξερω ειναι μικρο αλλα πιστευω για 4 ατομα ειναι μια χαρα...
και στην αναγκη και 5 θα βολευτουν μεσα στο panda.

απο δυναμη τι λεει?συγκρινεται με κανενα αλλο?
παντος η εμφανιση του μου αρεσει πολυ...
το εχω δει σε ασπρο και κοκκινο και ειναι τρελα!

αλλα δεν το εχω οδηγησει το κακο panda...

tzagarakis
17-04-09, 18:47
Εγω το είχα για 2 μήνες.Πολύ παιχνίδι & πολύ νεύρο,όπως & πολλή βενζίνη.Δεν κάνει για πόλη λόγω κατανάλωσης,κατ΄τα 'λλα τρελό αμάξι

παντελης
17-04-09, 21:33
το καλητερο πιστευω ειναι το εξης δεν το εχω οδηγησει αλλα απο αυτα που λεει πρεπει να ειναι κυριολεκτηκα δολοφονακι
προκιτε για ενα Panda Mjet 1,3 με παραληλο της Novitec με ξυραφιασμενη τουρμπηνουλα μεγαλητερο intercooler και εξατμηση 55mm βγαζει 121 αλογα και 31 kg ροπη και απο οτι λεει ο αλεξανδρος παει πολυ σφαιρα προσωπικα το εχω δει σε φωτο μονο οχι ζωντανα .

MiKe_KaVaLa
17-04-09, 22:08
Εγω το είχα για 2 μήνες.Πολύ παιχνίδι & πολύ νεύρο,όπως & πολλή βενζίνη.Δεν κάνει για πόλη λόγω κατανάλωσης,κατ΄τα 'λλα τρελό αμάξι

και ποσο καταναλωση να εχει?
δεν νομιζω να ξεπερναει το δικο (1.6 Stilo) ...
εχει και το 6αρι κιβωτιο ταχυτητων!

lakis
17-04-09, 22:24
πιστευv ανετα τοχει ενα 1,6 stilo...εχω μπει κ εγω μεσα ειναι αρκετα γρηγορο

MiKe_KaVaLa
17-04-09, 22:43
πιστευv ανετα τοχει ενα 1,6 stilo...εχω μπει κ εγω μεσα ειναι αρκετα γρηγορο

εγω για την καταναλωση λεω μεταξυ Panda 100hp-1.6 Stilo...
ναι φυσικα τα αφηνει πισω τα 1.6 και πολυ ανετα...

MiKe_KaVaLa
17-04-09, 22:50
νικο εσεις που πηγατε για Test Drive στο M.Cosmos τι ελεγε το Pandaκι?

MaGeLaNoS
17-04-09, 22:52
Maik καλο αλλα μεχρι 120..μετα ψαχνεις να κρατηθεις απο τον αερα..δεν ειναι για πολλα πολλα εξω σε ανοιχτο δρομο.
Γρηγορο κ σφιχτο σαν αναρτηση αλλα πασχει λογω ψηλου κεντρου βαρους.

Αν σκεφτεσαι για μικρο καλυτερα ενα Grande Punto που ειναι κ χωρις τελος ταξινομησης τωρα.

tzagarakis
17-04-09, 22:57
και ποσο καταναλωση να εχει?
δεν νομιζω να ξεπερναει το δικο (1.6 Stilo) ...
εχει και το 6αρι κιβωτιο ταχυτητων!

Eντός πόλης,12-13 lt.Kαι αν το σκας (πραγμα που το κάνεις συνέχεια )και 14




Υ.Γ.Βέβαια αν ήταν δικό μου και όχι testdrive ,μπορεί να είχε λιιιιιιίγο μικρότερη κατανάλωση

lakis
18-04-09, 09:16
εγω για την καταναλωση λεω μεταξυ Panda 100hp-1.6 Stilo...
ναι φυσικα τα αφηνει πισω τα 1.6 και πολυ ανετα...


τα αφηνει πισω μη φανταστεις μεγαλη αποσταση μετα του φευγεις δεν εχουν κ πολλες τελικες κ δε μπορεις να το πας σε μεγαλες ταχυτητες δεν εχει κρατηματα πολυ καλα κ λογο του ογκου που εχει

paidaros
18-04-09, 09:53
παντως σιγουρα λογω των 100 ιππων πρεπει να ξεσκιζει στην επιταχυνση!