PDA

Επιστροφή στο Forum : Μην πλύνετε ποτέ την μηχανή του STILO σας.



Nick K.
02-03-07, 15:30
Πριν 4 μέρες πήγα το STILO μου για πλύσιμο. Μέσα, έξω, ταπετσαρίες, πατώματα, οροφές, ηλιοροφές......

Όταν με ρώτησε ο Υπεύθυνος εκεί
''Θέλετε να πλύνουμε και την μηχανή?"
είπα
"Ναι"

Αποτέλεσμα? Κάηκε ο εγκέφαλος των αερόσσακων που κοστίζει 387 ευρώ με την εργασία τοποθέτησης!

Συμπέρασμα? Μην πλύνετε ποτέ την μηχανή του STILO σας παρά μόνο στο επίσημο service της αντιπροσωπείας.

Ευτυχώς μου πλήρωσαν την ζημιά από το πλυντήριο.

richard
02-03-07, 15:40
Φιλε Nick Κ εισαι τυχερος που σου πληρωσαν την ζημια απο το βενζιναδικο...
Ευτυχως εγω το γνωριζω,ελπιζω να μη την πατησει κανενας αλλος!

Stilatos
02-03-07, 15:42
εγω παλι το πλενω μονος μου και με λαστιχο οχι πιεστικο. και εννοεται καλυπτω τους εγκεφαλους με πλαστικη σακουλα.

s6_sot
02-03-07, 15:45
Νομίζω πως αν καλυφτούν εγκέφαλος και συναγερμός δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Πάλι καλά που στο πλήρωσαν από εκεί...

ngtech
02-03-07, 16:38
Υπάρχει ένα καταπληκτικο καθαριστικό της AUTOGLYM. Ψεκάζεις καικ ξεπλένεις... Τέλειωσες...

MaGeLaNoS
02-03-07, 17:53
Υπάρχει ένα καταπληκτικο καθαριστικό της AUTOGLYM. Ψεκάζεις καικ ξεπλένεις... Τέλειωσες...

Οπως κ μια πολυ μεγαλη γκαμα απο τα γερμανικα Guard,ολα σε μπορφη αφρου που ξεπλενεται πολυ ευκολα.Αλλα το πιο σημαντικο ειναι αυτο που ειπε πραγματι ο Stilatos.
Μια ναυλον σακουλιτσα σε εγκεφαλο-μπαταρια κ κανενα προβλημα.Ποτε δεν αντιμετωπισα κατι δυσαρεστο ετσι.

Stilatos
02-03-07, 21:20
μην ξεχασεις νερο χωρις πιεση και μηχανη που αφεθηκε για 10 λεπτα να κρυωσει (διοτι λιγο ζεστο να ειναι η μηχανη θελει για να φυγει ευκολα η βρωμα)

ammoulianiotis
03-03-07, 21:50
Βρε δε λες παλι καλα Nick K που σου πληρωσαν τη ζημια!

paidaros
05-03-07, 23:58
πολυ τυχερος εισαι που σε πληρωσαν την ζημια!!!!φαντασου να μην την πληρωνανε(οπως γινετε συνηθως)και να χτυπουσες το κεφαλι σου στον τοιχο!!!!!!!!!!

Soul_Giannis
06-03-07, 18:56
Εχω πλυνει πανω απο 6 φορες την μηχανη!!!Παντα καλυπτω εγκεφαλο και συναγερμο!!!Ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα!!!

neuromancer
11-03-07, 17:58
Εγώ πάλι δεν την έχω πλύνει ποτέ. Μόνο τη φύσηξα 2-3 φορές. Εδώ που τα λέμε, καλά καλά δεν πλένω το απέξω, με το μέσα θα ασχολούμε...

ammoulianiotis
11-03-07, 19:01
Εδώ που τα λέμε, καλά καλά δεν πλένω το απέξω, με το μέσα θα ασχολούμε...
Χαχα! Φωτη νομιζω καλυπτεις και τον Μητσο εδω... :bleh:

Koulou
12-03-07, 19:28
Εγώ πάλι δεν την έχω πλύνει ποτέ. Μόνο τη φύσηξα 2-3 φορές. Εδώ που τα λέμε, καλά καλά δεν πλένω το απέξω, με το μέσα θα ασχολούμε...

Και όχι μόνο τον Μήτσο!;) :D :D :D

Cubano_KG
13-03-07, 06:05
Πριν 4 μέρες πήγα το STILO μου για πλύσιμο. Μέσα, έξω, ταπετσαρίες, πατώματα, οροφές, ηλιοροφές......

Όταν με ρώτησε ο Υπεύθυνος εκεί
''Θέλετε να πλύνουμε και την μηχανή?"
είπα
"Ναι"

Αποτέλεσμα? Κάηκε ο εγκέφαλος των αερόσσακων που κοστίζει 387 ευρώ με την εργασία τοποθέτησης!

Συμπέρασμα? Μην πλύνετε ποτέ την μηχανή του STILO σας παρά μόνο στο επίσημο service της αντιπροσωπείας.

Ευτυχώς μου πλήρωσαν την ζημιά από το πλυντήριο.

Φιλε μου εγω του επλυνα τη μηχανη και ολο το σασι απο κατω τον Αυγουστο μετα τις διακοπες.. χωρις να καλυψω τιποτα και δεν μου επαθε το παραμικρο..

PascM
16-03-07, 17:55
Δεν πιστεύω να το κάνεις συχνά? Ίσως απλά ήσουν τυχερός! Πάντος δεν θέλει νεράκια το Stilo μας!