PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρήσιμα Στατιστικά - Χρώμα Αυτοκινήτου



aman17-2
07-03-05, 23:54
Για να δούμε τι χρώματα κυκλοφορούν ....

Η επιλογή άλλο χρώμα υπάρχει γιατί έχω αφήσει αρκετά χρώματα και έχω γράψει τα βασικά...οπότε αν το χρώμα σας δεν συμπεριλαμβάνετε απλά πείτε το και θα μπει.....

ThoDoriS
08-03-05, 00:04
Όλα μαύρα.......

babis
08-03-05, 07:18
αυτο

http://stilo.zeelandnet.nl/kleuren/images/745a.jpg

verde cristallo

ckalfas
08-03-05, 07:55
Polar Blue (σύμφωνα με την FIAT) όπως άλλωστε φαίνεται και στο avatar μου!

ΓΙΩΡΓΟΣ
08-03-05, 09:16
Μπλέ και τα μυαλά στα κάγκελα.Χρήστο έχουμε το καλύτερο χρώμα νομίζω.

ckalfas
08-03-05, 09:21
Αρχίζουν να πνίγουν την Θεσσαλονίκη τα μπλε Γιώργο!

mike
08-03-05, 09:28
Και τα ΤΑΞΙ μπλέ δεν είναι στην Σαλόνικα? ΧΕΧΕΧΕΧΕ

Nenya
08-03-05, 09:36
navy blue 403 B

ckalfas
08-03-05, 09:43
Και τα ΤΑΞΙ μπλέ δεν είναι στην Σαλόνικα? ΧΕΧΕΧΕΧΕ

Ναι! Αλλά δεν έχουν αχρωματοψία οι άνθρωποι εδώ να μας κάνουν νόημα να μας σταματήσουν, όπως συμβαίνει με τα κίτρινα στην Αθήνα! :lol:

mike
08-03-05, 11:09
Ναι το είδαμε, που στην Καρδίτσα ήρθες 6 ώρες πιο μετά απο εμάς γιατί είχες μία κούρσα για Λάρισσα!!!!! :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol:

Sound&Stilo
08-03-05, 11:14
Και το ανθρακί γιατί δε το συμπεριλάβαμε δηλαδή??!!!
Άκου εκεί, το καλύτερο χρώμα!! 8)

GN_AZ
08-03-05, 11:25
Ότι προέρχεται από Ιταλία και κυρίως τα μηχανοκίνητα επιβάλλεται να είναι κόκκινα

ckalfas
08-03-05, 11:51
Για εκτός πόλης είναι τα "Αγοραίον" (δηλαδή γκρι Μιχάλη μου).

ΓΙΩΡΓΟΣ
08-03-05, 12:05
Συμφωνώ Χρήστο.τα κίτρινα έγιναν σούπα.ταξί,megane coupe,punto,sei,γέμισε ο τόπος,ενώ το μπλέ μένει στο μάτι.Είναι ψαρωτικό χρώμα τι να κανουμε.

Nikos
08-03-05, 13:09
ΚΙΤΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΓΚΑΖΙΑ!!!!

Ότι και να κάνετε, τα εργαλεία είναι ΠΑΝΤΑ κίτρινα!!! Ακόμη και το λογότυπο στο banner του site μας, το 3D είναι ΚΙΤΡΙΝΟ!!!

:P :P :P :P :P :P :P :P

ΥΓ1: Ρε κιτρινιάρηδες!!!! Που χαθήκατε???? Που είναι οι υπόλοιποι?...

ΥΓ2: Δεν είναι τυχαίο ότι τα πιο modified Stilo του club είναι κίτρινα! (βλέπε τούρμπο, κατασκευές, NAV+, abarth...) 8)

nickliki32
08-03-05, 15:31
Ότι προέρχεται από Ιταλία και κυρίως τα μηχανοκίνητα επιβάλλεται να είναι κόκκινα
Συμφωνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :D :D :D :D

Karateka
08-03-05, 15:37
Ότι προέρχεται από Ιταλία και έχει κάτω από 200 άλογα, απαγορεύεται να είναι κόκκινο.

Tokis
08-03-05, 15:57
Μαύρο!!!!
Είναι το πιο <κακό> :twisted: με διαφορά....

Nikos
08-03-05, 16:45
GN_AZ έγραψε:
Ότι προέρχεται από Ιταλία και κυρίως τα μηχανοκίνητα επιβάλλεται να είναι κόκκινα

Συμφωνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω



Μην είμαστε και ιερόσυλοι!!! Κόκκινα μόνο τα Ferrari!



Ότι προέρχεται από Ιταλία και έχει κάτω από 200 άλογα, απαγορεύεται να είναι κόκκινο.


Ο Γιάννης το είπε καλά!!! :P:P:P:P

McSergio
08-03-05, 17:03
Εννοείται κίτρινο...

Νίκο και Γιάννη μου θυμήσατε μια κουβέντα που είχα με ένα παιδί που έχει το daewoo kalos.

Συζητούσαμε για την αλλαγή του ονόματος σε chevrolet aveo και μου είπε πως με κάμποσα ευρώ του αλλάζουν το σήμα και το κάνουν chevy...

Και αυθόρμητα μου ήρθε η σκέψη να πάω και γω στη fiat και με 100 euro να μου το κάνουν Ferrari stilo! :D :D :D

Soul_Giannis
08-03-05, 22:10
ΓΑΛΑΖΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!

john_stil
08-03-05, 22:49
Nero 632 :146

back
09-03-05, 01:34
εδω ειμαστε απο κοντα ολοι λετε οτι θελατε κιτρινο στο club δε το γραφετε ομως.
το μονο κακο ειδα το καινουργιο κιτρινο της fiat ειναι σα λεμονοκουπα.
κακο για σας που δεν εχετε βεβαια γιατι τα δικα μας ειναι πλεον συλεκτικα.
χεχεεχεχε.

boss
09-03-05, 02:59
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ: ΓΑΛΑΖΙΟ!!!!!!!!!!!!!!! ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ Soul_giannis

Stilo_Rodos
09-03-05, 03:57
Ασημένιο με πολύ μέταλλο μέσα που είναι για όλες τις ώρες, είναι Κύριλλε και sport και δεν το μαμάει ο ήλιος. :D

Psycho13
09-03-05, 09:12
Μαυριλα!!!!!

Katerina
09-03-05, 10:25
Γαλάζιο μεταλλικό .&-

face
09-03-05, 10:31
αν δείτε παπού να οδηγάει κίτρινο ποτε θα το ρίξω σε γκρεμό.....
μαυρο, ασημί bored bored bored......

κιτρινο αλλα τι κιτρινο...fiat κιτρινο.....με 3 σταγονίτσες πορτοκαλί στο μισόκιλο....

Katerina
09-03-05, 10:35
Αλέξ/πολη κυκλοφορεί ένας παπούλης με κίτρινο!!!
Face my dear... μην λες μεγάλες κουβέντες :P

face
09-03-05, 10:37
ποιος ο ιαβέρης..??γιατι απο ότι ξέρω έχει και αυτός ένα...

θα έτρεχε σε αγώνες αυτός κατερίνα....:):)δεν πιάνεται...

η μπορεί να είναι του γιού του....:)

Katerina
09-03-05, 10:40
χεχεχε το πιό πιθανό είναι να είναι της κόρης του μιας κ έχω δεί στο ίδιο κίτρινο κ μια κοπέλα.
(έχει κόρη ο Ιαβέρης?)

boss
09-03-05, 11:40
Είναι καθαρά θέμα ( ; ) αισθητικής... Συμφωνώ πως πάντα το μαύρο είναι το πιο κακό... αλλά βρε σύντροφοι - συνοδοιπόροι το μεταλλικό γαλάζιο είναι το απόλυτο... ψέμα, αυτό που "ξεγελάει" το μάτι... τονίζει διαφορετικά και πιο έντονα τις γραμμές του Stilo μας (δέστε το απόγευμα και με ηλιοβασίλεμα, για να καταλάβετε τι εννοώ ή πρώι με καθαρή ατμόσφαιρα) Κάνοντάς το να ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα... Γι' αυτό και μας ματιάζουν συνέχεια και ζητάνε και τα ρέστα στο δρόμο (... δεν ξέρανε δε ρωτάγανε)... Υπάρχει και η πιο προχωρημένη άποψη που λέει πως το γαλάζιο είναι too bad με μαύρες ζάντες και με λάστιχο πολύ χαμηλού προφίλ...

_____________________
όχι κεφαλαία παρακαλώ...

Nikos
09-03-05, 12:05
Συνομοσία!!! ΜΠΛΕ-ΓΑΛΑΖΙΟ ψηφίζει το μισό club γιατί υπάρχουν 2-3 χρώματα που λέγονται κάτι με σχετικό με μπλε (ενώ το κίτρινο είναι πάντα κίτρινο!). Τι σχέση έχει το χρώμα του Χρήστου (ckalfas) με του Γιάννη (Soul)??????????? Τέτοια κάνετε και μετά χαίρεστε!!!! :P:P:P:P

Nikos
09-03-05, 12:16
(δέστε το απόγευμα και με ηλιοβασίλεμα, για να καταλάβετε τι εννοώ ή πρώι με καθαρή ατμόσφαιρα)


Αν χρειάζεται κατάλληλες προϋποθέσεις και επιλεγμένα σκηνικά για να φανεί ωραίο... φέξε μου και γλύστρησα!!! Το κίτρινο είναι ΠΑΝΤΑ τέλειο!!! :P:P:P:P



Γι' αυτό και μας ματιάζουν συνέχεια και ζητάνε και τα ρέστα στο δρόμο

Αν ήταν πραγματικά τέλειο γαλάζιο, δεν θα το έπιανε και το μάτι!!!! :P:P:P:P

Οι κίτρινοι είναι κακοί!!! Εξάλλου και το κίτρινο είναι το χρώμα του κακού!! Το μαύρο είναι του πένθους!!! :P:P:P

YELLOW RULEZZZzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!

ckalfas
09-03-05, 12:57
Μπλε σαν το βαθύ γαλάζιο της θάλασσας, μπλε που ταιριάζει με τα χρώματα της χώρας μας! :D
Τα πλακάτ χρώματα (κίτρινο, μπλε, κόκκινο, λευκό) νομίζω ότι ταιριάζει με το γωνιώδες σχήμα του Stilo, εν αντιθέσει των μεταλλικών που ταιριάζουν με τα σχήματα που έχουν καμπύλες. :wink:

ΓΙΩΡΓΟΣ
09-03-05, 13:10
Συμφωνώ και επαυξάνω.Τα περισσότερα αυτοκίνητα με καμπύλες είναι σε χρώματα μεταλλικά και κυρίως ασημί το οποίο δίνει όγκο.Αντίθετα τα απλά χρώματα (μπλέ,κίτρινο,κόκκινο) είναι πιο σπόρ.Απ'όλα πάντως το μπλέ είναι που μένει και αυτό γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει πολύ.Έκανα γκάλοπ σε γνωστούς και φίλους.

mike
09-03-05, 14:00
Μπλε σαν το βαθύ γαλάζιο της θάλασσας, μπλε που ταιριάζει με τα χρώματα της χώρας μας! :D
Τα πλακάτ χρώματα (κίτρινο, μπλε, κόκκινο, λευκό) νομίζω ότι ταιριάζει με το γωνιώδες σχήμα του Stilo, εν αντιθέσει των μεταλλικών που ταιριάζουν με τα σχήματα που έχουν καμπύλες. :wink:

Πές τώρα στα παιδιά τον πραγματικό λόγο που το αγόρασες μπλέ και άσε τις υπεκφυγές..... :o

Δεν λές ε.... :lol:


Τώρα θα δείς.... :lol:


Λοιπόν ο Χρήστος το αυτοκίνητο δεν το αγόρασε.... :shock: :lol:


ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ!!!! Εξού και το φούλ μαμίσιο... :lol: :lol: :lol:


Όταν τον ρωτήσανε τι χρώμα το θέλει είπε ΜΠΛΕ!!! Για να το πετάξω στην θάλασσα μουρούρισε... :lol: :lol: :lol: :lol:

Απο τότε όμως το αγάπησε και δεν τον πειράζει που δεν πήρε το Golf που τόσο ποθούσε. Τώρα μετάνοιωσε την ώρα και την στιγμή που είπε την λέξη ΜΠΛΕ και τώρα προσπαθεί να μας πείσει οτι είναι και ωραίο.... 8) :shock: :lol: :lol:


Άστα Χρηστάκη τα μάθαμε και δεν μασάμε.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ckalfas
09-03-05, 14:15
:shock: Ρεεε μυθοπλάστη!
:shock: Βρε λασπολόγε!
Ρε για ποια Gόlfω λες;

Ρε τον Μιχάλη... ρε τον Μιχάλη!

Nikos
09-03-05, 15:26
XAXAXAXA!!! :D:D:D:D:D:D

Nenya
09-03-05, 16:24
όσο ποιο σκούρο τόσο ποιο χλίδα!!! για για να ευλογήσουμε τα γενιά μας (ναι ξυρίζομε ) το navy blue 403B που δεν το βγάζουν πλέον είναι γάμο τις χλιδές! ανάλογος τον φωτισμό φαίνεται από μπλε σκούρο μεταλλικό έως μαύρο! εσένα νικολάκη και πετράκη το κίτρινο απ όπου και να το δεις κίτρινο θα είναι ... (και δεν είναι και μεταλλικό το χρώμα ! το διάλεξες μήπως έτσι για να σου έρθει ποιο φτηνά ???) :twisted: :twisted:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
09-03-05, 17:32
Ο ιαβεησ εχει τρερισ γιους....και οι τρεις τρεχουν σε αγωνες.....εχει κιτρινι stilo στην σχολη και του το εχει παραχωρησει η fiat......

boss
10-03-05, 11:18
ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΕ ΝΙΚΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑΖΟΥΝ!!!!!!!!
ΓΑΛΑΖΟΑΙΜΑΤΟΙ ΤΟΥ CLUB, ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ... ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ, ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΑΣ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΝΑ 'ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ... ΧΡΩΜΑ ΤΟΥΣ... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ... ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΙΣΟΥΝ (ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΙΔΟΥΣ ΒΙΤΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;)... ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ... ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΕΙΝΑΙ...

Υ.Γ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΡΩΜΑ;
Υ.Γ.2 "YELLOW SUBMARINE", ΑΠΟ BEATLES... ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ... ΚΑΝΑΡΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ CLUB...

GN_AZ
10-03-05, 13:30
Θα έπρεπε να ντρέπεστε ...... Έχετε ιταλικά αυτοκίνητα και μου συζητάτε για κίτρινα ..... μπλε ...... μαύρα ..... καραβάκια στο Αιγαίο κτλ κτλ...... Ένα είναι το χρώμα κι αυτό είναι της φωτιάς (να ακούνε μερικά καναρινάκια και μερικά ψαράκια). Πάρα πολύ απλό παράδειγμα θα χαρακτήριζα τις Ferrari και τις Ducati που κρατάνε ψηλά τη σημαία της χώρας τους. Όπως βλέπω όμως δεν ψήφισε κανείς άλλος κόκκινο οπότε μόνος μου τα λέω μόνος μου τα ακούω.

stelios_11
10-03-05, 22:38
ανθρακι μεταλικο... απλα απιστευτο!!! στην συννεφια το βλεπεισ μωβ, εχει την κυριλα του μαυρου.. τι αλλο???

το μονο κακο (οπωσ και με ολα τα σκουρα) ειναι οτι λερωνει ευκολα..

Stilo_Rodos
11-03-05, 00:59
GN_AZ εγραψε:

Θα έπρεπε να ντρέπεστε ...... Έχετε ιταλικά αυτοκίνητα και μου συζητάτε για κίτρινα ..... μπλε ...... μαύρα ..... καραβάκια στο Αιγαίο κτλ κτλ...... Ένα είναι το χρώμα κι αυτό είναι της φωτιάς (να ακούνε μερικά καναρινάκια και μερικά ψαράκια). Πάρα πολύ απλό παράδειγμα θα χαρακτήριζα τις Ferrari και τις Ducati που κρατάνε ψηλά τη σημαία της χώρας τους. Όπως βλέπω όμως δεν ψήφισε κανείς άλλος κόκκινο οπότε μόνος μου τα λέω μόνος μου τα ακούω.

Γιώργο έλα στην ρόδο μια σεζόν με κόκκινο να δις πως θα φύγεις. :shock:

playlife1148
11-03-05, 02:10
.........................GRIGIO CRONO...............................και χαίρομαι γιατί αμφιβάλλω αν έχω δει άλλα 3 μέχρι τώρα γενικά!!!Ισώς να μην ξεχωρίζουν και δεν τα έχω προσέξει...Εχει κανενας εδώ μεσα ρε παιδιά????????????


________stilo 1.4 3d actual '04