PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεμβράνες



MaGeLaNoS
15-05-07, 22:02
Μαγαζι με μεμβρανες στη Θεσσαλονικη που να μην ξηλωνει πορτες.Ακουω προτασεις-τιμες!

s6_sot
15-05-07, 22:37
Autoglass 180 ευρώ!!

sNk][AnacondA
15-05-07, 22:50
sth Peraia 140 eyro

Cubano_KG
16-05-07, 05:01
Sorry παιδες, αλλα μιας και μιλατε για μεμβρανες θεωρησα καλο να το βαλω και εγω εδω..

Llumar με 160 Ευρω για οσους ενδιαφερονται απο Αθηνα να βαλουν στο Stilo τους με εγγυηση και χωρις να ξηλωνει πορτες κ.τ.λ.(οπως καποιοι αχρηστοι...) ολες τις αποχρωσεις... ολα τα σταδια ανοιχτα-->σκουρα... πολυετης εμπειρια στον χωρο...
Επισης αλλαζει και τα λαστιχα απ'τις πορτες και γυρω απ'τα τζαμια μπρος πισω πλαϊνα κομπλε...!

stilo-hraklis
16-05-07, 12:27
εμενα και της πορτες μου ξηλωσαν και χαλασαν μονες τους και οι εγγυηση δεν τις καλυπτε και ηταν και μαρκα 3Μ μηπως ειμαι ατυχος?

ThoDoriS
16-05-07, 13:56
3M έχω στο stilo και lumar φίλος μου, και στις δύο ήμουν μπροστά που τις κάνανε εγκατάσταση...πουθενά δεν είδα να ξηλώνουν πόρτα ρε παιδιά και οι μεμβράνες είναι και τέλειες....

Τι να πώ γμτ...

Cubano_KG
16-05-07, 17:06
εμενα και της πορτες μου ξηλωσαν και χαλασαν μονες τους και οι εγγυηση δεν τις καλυπτε και ηταν και μαρκα 3Μ μηπως ειμαι ατυχος?
Ρε φιλε δημοσιευσε το ονομα την επωνυμια του μαγαζιου που πηγες μη την πατησουν κι αλλοι...
Καλο θα κανεις..
Ελεος δλδ δεν εχω δει, ουτε εχω ακουσει πουθενα αλλου τετοιες καταστασεις, ξηλωμα πορτες κ.τ.λ.

face
16-05-07, 19:14
Εμένα πάντως μου έβγαλαν τους καπλαμάδες...

Mixalis
16-05-07, 19:15
Το ιδιο και σε εμενα ρε παιδια. Μεμβρανες της Madico, χωρις να βγουν πορτες, 160 ευρω. Τρια χρονια τωρα, κανενα προβλημα... (εκτος απο μια κληση)

stilo-hraklis
17-05-07, 14:38
παιδια στο ιδιο μαγαζι εβαλα και στο αχ και ηταν τελιες...αλλα παλι ειχε ξηλωματα,.αν ερθω σε μιτινγκ θα σας τις δειξω,,αν μου επιτρεπετε σας λεω το μαγαζι...υπαρχει προβλημα να το πω?

Soul_Giannis
17-05-07, 15:06
Εμενα παιδια μου εσπασαν τα τζαμια και μου εβαλαν αλλα!!!!:yikes::yikes::yikes:


Πλακα κανω!!!
Δεν μου εκαναν τιποτα!!!Δεν μου ξηλωσαν τιποτα!!!

stilo-hraklis
18-05-07, 00:03
ουστ μωρη λουλου εσυ!!!

richard
18-05-07, 01:44
Εμενα παιδια μου εσπασαν τα τζαμια και μου εβαλαν αλλα!!!!:yikes::yikes::yikes:


Πλακα κανω!!!
Δεν μου εκαναν τιποτα!!!Δεν μου ξηλωσαν τιποτα!!!

Μηπως σου ξηλωσαν την τσεπη???:D :D

Δεν εχεις αναγκη,και να στο εκαναν θα εσκαγες με κανα X3 στις συναντησεις...:p :p :p

Soul_Giannis
18-05-07, 23:56
X5 φιλαρακι!!!
Οχι οτι και οτι!!!
X3 ειναι γι'αυτους που δεν μπορουν να παρουν Χ5!!!

richard
19-05-07, 13:43
X5 φιλαρακι!!!
Οχι οτι και οτι!!!
X3 ειναι γι'αυτους που δεν μπορουν να παρουν Χ5!!!

Αρα και το stilo 1.2 ειναι για αυτους που δεν μπορουν να παρουν 1.6 :bleh: :bleh: :bleh:
αλλα μπορουν να παρουν Χ5...:happy2:

MaGeLaNoS
19-05-07, 13:56
Το γ@μησατε το τοπικ..

CRIS
19-05-07, 22:15
Το γ@μησατε το τοπικ..

παντα υπαρχει τροπος να γ@μ@με την συζητιση φιλε μου νικο!!!!!!!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ
20-05-07, 00:00
νικο εχει εναν εδω στην τουμπα πολυ καλο εγκυημενος γιατι εγω εχω τις μεβρανες του 5χρονια και ειναι τσιλικες αμα θες περισσοτερες πληροφοριες παρεμε τηλ να σε ακουσω κιολας που χαθηκες

Cubano_KG
21-05-07, 02:00
...αν μου επιτρεπετε σας λεω το μαγαζι...υπαρχει προβλημα να το πω?
Δωσ'τον στεγνα...
...ακομα?;)

tangokass
22-05-07, 22:58
καλησπερα παιδες...εγω τιι μεμβρανεσ τισ εβαλα στην αθηνα στο υμηττο και δεν μου ξηλωσανε καμια πορτα...3μ με 190 ευρω

petros
07-06-07, 16:10
Την Δευτερα που μας περασε πηγα για μεμβρανες.
LLUMAR 170 ευρω.
Αλλα μου εκλεισε ραντεβου για τις 15/6
γιατι ειναι φουλ το καταστημα.
Τωρα για το αν ξηλωσει τιποτε δεν ξερω.Ειδωμεν!!!!!

paidaros
07-06-07, 16:13
Την Δευτερα που μας περασε πηγα για μεμβρανες.
LLUMAR 170 ευρω.
Αλλα μου εκλεισε ραντεβου για τις 15/6
γιατι ειναι φουλ το καταστημα.
Τωρα για το αν ξηλωσει τιποτε δεν ξερω.Ειδωμεν!!!!!

τελικα με ακουσες βλεπω!!!!!!!!!!!!!τα αυτοκολλητα ομως στα τζαμια που εχεις????

petros
07-06-07, 16:15
τελικα με ακουσες βλεπω!!!!!!!!!!!!!τα αυτοκολλητα ομως στα τζαμια που εχεις????

Τα αυτοκολλητα ειναι απο εξω.
Οι μεμβρανες μπαινουνε απο μεσα.

ΑΓΓΕΛΟΣ
07-06-07, 18:25
τι παιδι θεε μου αυτος ο γιαννης!!!
χα χα χα
φιλε πετρο τα λεφτα που θα σε παρει ειναι παρα πολλα

face
07-06-07, 20:01
Τα αυτοκολλητα ειναι απο εξω.
Οι μεμβρανες μπαινουνε απο μεσα.

Μαρκάς...?..
Καλύτερη δουλειά δεν θα σου κάνει κανένας....:)

ΑΓΓΕΛΟΣ
07-06-07, 21:46
120 εκτος απο το μπαμπριζ μπροστα τα εχω 4,5χρονια και δεν εχουν βγαλει ουτε μια φουσκαλα!!!
ξαναλεω τα 170 ειναι παραπολλα
3Μ!

petros
08-06-07, 18:14
Μαρκάς...?..
Καλύτερη δουλειά δεν θα σου κάνει κανένας....:)

Ναι ναι Μαρκας φιλε Πετραν.:D

petros
16-06-07, 00:54
Μπηκανε σημερα.:):thumbsup:
Τελικα οι πορτες ξηλωθηκανε.
+1 ειναι οτι σταματησε να τριζει το παραθυρο του οδηγου.

stilo-hraklis
21-08-07, 08:42
για την lumar εχω ενα γνωστο...αν μπορω να βοηθησω πειτε μου να ρωτησω...

Cubano_KG
11-09-07, 02:35
Μπηκανε σημερα.:):thumbsup:
Τελικα οι πορτες ξηλωθηκανε.
+1 ειναι οτι σταματησε να τριζει το παραθυρο του οδηγου.
τωρα το βλεπω...

Μεγιες μεγιες Πετρο!!!

carlos_jackal
26-05-08, 03:34
Ρε παιδια επειδη λεω τωρα που αρχιζει και καλοκαιριαζει να βαλω και εγω.τη εχετε να προτεινετε?μαγαζι,μαρκα,λεφτα.

ioannidis
26-05-08, 07:28
Carlos δεν ξέρω αν ο Alex - Glass βγάζει τις πόρτες αλλά ξέρω ότι βάζει μεμβράνες. Με χαρτί και για το ΚΤΕΟ.

Για το Stilo 170euro μου είχε πει όταν περνούσα την οροφή (Φεβρουάριο).
Μοναστηρίου 191.

paidaros
26-05-08, 21:11
φιλος στις συκιες με αξεσουαρ 150-170 ευρω αν θυμαμαι καλα για τριθυρο της luminarc με χαρτι κανονικα για κτεο!

carlos_jackal
27-05-08, 16:06
παιδαρος αυτος στις Συκιες που ακριβως ειναι?
Τελικα μεχρι ποιο σταδιο επιτρεπετε?

Sn7per
27-05-08, 16:18
Τι σιμασια εχει ποσο επιτρεπεται, κανεις δε θα σου πει κουβεντα

s6_sot
27-05-08, 16:24
Κανονικά δεν επιτρέπεται καθόλου. Τώρα όσο πιο ανοιχτες τόσο λιγότερες πιθανότητες να σε γράψουν για τις μεμβράνες...

Stilatos
27-05-08, 16:41
επιτρεπονται φιμε μονο πισω με τον κοκ για την ωρα αλλα το κτεο σου δινει αδεια αμα ειναι απο εγκαταστατη τρεχα γυρευε. Απλως αν ποτε εχεις προβλημα θα εχεις για τα μπροστινα πλαινα τζαμια με την τροχαια. Τα πισω πλαινα και το πισω τζαμι επιτρεπεται οσο θες.

carlos_jackal
27-05-08, 19:42
ναι για αυτο ρωταω χεστικα για την τροχαια το κτεο με νοιαζει!

ioannidis
27-05-08, 20:29
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Alex στο 1ο στάδιο και με το πιστοπιοιτικό του δεν θα έχεις πρόβλημα. Κάνε 1ο στάδιο στα μπροστά και full τα πίσω...

ioannidis
27-05-08, 20:34
Άσε που αυτό που έχει για να κυκλοφορεί στην πόλη (C1 νομίζω) έχει μεμβράνη και στο παρπριζ και είναι ένα κουκλί!!!

Αν είχε χαμηλό WAF θα τις έβαζα με την μία... Δεν ξέρω αν του χρόνου μπορέσω...

s6_sot
27-05-08, 20:52
Και να σκοτώσει κανέναν και να τον τρέχουν μετά. Και να μην φταίει η ασφάλεια του δεν θα τον καλύψει... Γι 'αυτό όχι μεμβρανη μπροστά, ακόμα και διάφανη...

ioannidis
27-05-08, 20:57
Καλά μην νομίζεις ότι είναι σκούρη. έιδική για μπροστά είναι. Αν και εγώ αν είναι να βάλω δεν θα το ρισκάρω. Μόνο στα πλαινα και πίσω... Και μόνο 1ο στάδιο...

Stilatos
27-05-08, 21:02
που κολλαει αυτο με την μεμβρανη μπροστα για την ασφαλεια ποιος το ειπε αυτο το πραγμα.

Αυτο δεν υφιστατε. Αμα ανησυχεις για κτεο δεν εχεις προβλημα αμα πας σε εγκαταστατη. Τωρα αμα αλλαξει τιποτα στο κτεο το μελλον δεν μπορω να σου πω αλλα για την ωρα περνας.

s6_sot
27-05-08, 21:15
Ok Stilate εσυ τα ξερεις όλα καλύτερα.

paidaros
27-05-08, 22:48
παιδαρος αυτος στις Συκιες που ακριβως ειναι?
Τελικα μεχρι ποιο σταδιο επιτρεπετε?

κατεβενοντας την επταπυργιου μετα τον αγιο χαραλαμπο την εκκλησια και το φαναρι που στα αριστερα ειναι τα GOODYS,συνεχιζεις ευθεια στα 100 μετρα δεξια στην γωνια ονομαζετε TRACTION!θα ζητησεις τον φωτη και θα πεις με στελνει ο γιαννης με το στιλο!
επιτρεπετε για το ΚΤΕΟ μεχρι την σκαλα 2 που σε δινουν και πιστοποιηση και περνας χωρις κανενα προβλημα!
(σκαλα 1 εχει απο την μανα του το stilo)

Stilatos
27-05-08, 23:02
s6_sot δεν κανω τον εξυπνο απλως το περασα εγω αυτο το πραγμα εβαλα φιμε επρεπε να περασω κτεο και δεν με περναγανε χωρις χαρτι. επισης πηγανε να μου δωσουνε κληση σε ενα μπλοκο και κοιταξαμε μαζι τον νομο γι αυτο σας τα λεω αυτα να ξερετε τι γινεται εξω.

Επισης ειχα ρωτησει τον ασφαλιστη μου μια μερα που ηρθε να ανανεωσουμε το συμβολαιο. Να τα ψαχνετε αυτα διοτι πολλοι ασφαλιστες λενε βλακειες. Εδω σε ενα παιδι να μην του δωσουνε φουλ αποζημιωση του ειπανε οτι το Punto gt που του επιασε φωτια δεν ητανε κανονικο gt και ητανε μετατροπη. Οταν βρηκα στο επερ οταν βαζεις αριθμο πλαισιου ποτε κατασκευαστηκε το αμαξι και ποιο ακριβως μοντελο και μετα που του το παρουσιασε στον ασφαλιστη με αλλο ενα χαρτι απο την fiat auto hellas το βουλωσε ο τυπακος.

ThoDoriS
28-05-08, 09:12
Έλα μωρέ νόμιμες είναι οι μεμβράνες...όλοι πλέον σχεδόν τις φοράνε....

Απλά όταν τις βάζεις πέρνεις και ένα χαρτί-πιστοιποιητικό ότι είναι νόμιμες και τελειώνει η δουλειά....

Εγώ με το Soul μαζί περάσαμε κτέο και δείξαμε το χαρτί και ήμασταν κομπλέ...απλά το σημείωσε ότι είχαμε μεμβράνη εγκεκριμένου τύπου...

Soul_Giannis
28-05-08, 09:25
Ναι αλλα μην ξεχνας Θοδωρη πως προχθες εφαγα 80ευρα προστιμο γιατι πολυ απλα ειχα στα 2 μπροστα τζαμια(οδηγου-συνοδηγου)και το χαρτι τους εδειξα και το κτεο τους εδειξα!Παιδια εαν ειναι να σε γραψουν θα σε γραψουν!που θα πεσεις ειναι!

ioannidis
28-05-08, 09:27
Ώπα; Σε γράφουν κι' ας έχεις όλη την χαρτούρα;;;;

ThoDoriS
28-05-08, 09:41
Ρε Γιάννη που σε γράψανε? Μήπως έκανες τίποτα άλλο?

Stilatos
28-05-08, 09:58
γι αυτο σας λεω παιδες ο νομος ειναι αστα να πανε. με το κτεο εισαι νομιμος αμα εχεις χαρτι εγκαταστατη. Με τον κοκ εισαι παρανομος αν εχεις στα μπροστινα πλαινα. Ειναι πολυ χυμα ο νομος για το φιμε καποια στιγμη θα φτιαχτει στο μελλον.

ioannidis
28-05-08, 10:00
Ναί,όταν οι αυτοκινητοβιομηχανίες βάζουν πιο σκούρα κρύσταλλα και μπροστά.

Stilatos
28-05-08, 10:11
μα και ατομα που πηρανε αμαξια με φιμε κρυσταλα απο την μανα εχουνε προβλημα τωρα ακομα και με χαρτι αντιπροσωπιας με τον νομο που ειναι χυμα. αμα δεις πολλα αμαξια ακριβα εχουνε μονο στα πισω τζαμια σκουρα.

paidaros
28-05-08, 20:37
τα καινουργια οσα εχω δει βαζουν στα πισω και στο πισω παρ-μπριζ!τουλαχιστον σε honda και fiat που εχω δει ετσι ειναι!

Sn7per
28-05-08, 20:43
Τι λετε ρε μαγκες θα με τρελανετε!
Υπαρχει περιπτωση να σου πει μπατσος οτι εχεις πολυ σκουρα τζαμια ?

Κατ αρχην (οσοι ασχολουνται με εμας) εχουν να αασχολιθουν με ποιο σημαντικα πραγματα.

Προσφατα με σταματησε ενα μπατσος και πανω που επαιρνε στοιχεια μου λεει "πολυ μαυριλα τα τζαμια ρε φιλε"
του λεω "εχω χαρτι φιλε μια στιγμη να στο δωσω"

και η απαντηση "-καλα ρε φιλε ξερω οτι εχεις χαρτι δε το θελω, εσενα λεω αν σου αρεσει"

Δεν εχω φυσικα κανενα χαρτι.

Τωρα... αν βαλεις μεμβρανες και σου δινουν χαρτι οτι εισαι οκ και με το νομο τι μασατε δεν καταλαβαινω...

s6_sot
28-05-08, 21:01
Μα δεν λέει το χαρτί ότι είσαι οκ και με το νόμο αυτό είναι το πρόβλημα...

Sn7per
28-05-08, 21:09
Αν εχω χαρτι ας μου δωσει κληση καποιος και θα την πληρωσω οταν θα κυκλοφορουμε με διαστιμοπλοια, ακου εκει ο αλλος εφαγε προστιμο 80 ευρω για τζαμια.

Ο νομος λεει οτι πρεπει να φαινεται η φιγουρα του οδηγου.
Αυτο και τιποτα αλλο για ονομα του θεου.

tangokass
28-05-08, 21:43
δεν βρισκεις ακρη με τα στρουμφακια....καταρχην με το να σου πει οτι τα τζαμια ειναι πολυ σκουρα δεν λεει κατι...και που το βλεπει αυτος οτι ειναι σκουρα???απο που καταλαβαινει την σκουροτητα...εχει καποιο οργανο που την ελενχει???οπως και οταν γραφουνε τα παπια με τις εξατμισεις για θορυβο...σπανια εχουνε ντεσιμπελομετρο....σχεδον παντα χρησημοποιουνε το αυτι τους για οργανο....

vagelis83_thess
28-05-08, 23:05
παιδιά έβαλα στο δικό μου πριν 5 μέρες, λαγκάδα 110 το μαγαζί λέγεται auto glass
δεν έβγαλαν τίποτα από ταπετσαρίες μόνο το πάνω λάστιχο από τις μπροστινές πόρτες... ήμουν μπάστακας πάνω από το κεφάλι τους.... λοιπόν οι μεμβράνες και η δουλειά είναι σπέσιαλ...και χαρτί για κτεο και τιμή 150ευρω..

s6_sot
28-05-08, 23:11
Πες μου ότι έβαλες τις Lumarr με αυτά τα λεφτα!?! Όντως τα παιδιά εκεί κάνουν πολύ καλή δουλειά, εκεί τις πέρασα και εγώ και έστειλα και έναν φίλο μου. Και προφανώς είμαστε και οι δύο ευχαριστημένοι...

vagelis83_thess
28-05-08, 23:14
ναι αυτές έβαλα φίλε

Karateka
16-07-08, 03:29
Ξέρει κανείς ποιος τοποθετεί μεμβράνες MADICO στη Θεσσαλονίκη?

ioannidis
21-07-10, 08:31
Χθες (κάλιο αργά παρά ποτέ) μπήκαν και στο δικό μου μεμβρανούλες της 3Μ ή 50 ή 52% (δεν θυμάμαι).
Σκοτίνιασε ο τόπος λίγο αλλά έδειξε... και επίσης δρόσισε!
Έβαλε επίσης και στα 2 από τα 5 φύλλα της οροφής.

Τις έβαλα στον Alex και μαζί με την συντήρηση της οροφής (καθαρισμό και γράσωμα) πήγε 180.
Αλλά η κανονική τιμή των μεμβρανών είναι 160.

Soul_Giannis
21-07-10, 10:41
Βαλε φωτο να δουμε αυτη την αηδια το αμαξι σου!Θες και φιμε!!!

ioannidis
21-07-10, 13:16
Είναι μέσα στην μπίχλα τώρα... από βδομάδα...
Επίσης πρέπει να το ακούσεις καθώς το έκανα λίγο πιο αθόρυβο πια! (έβαλα μεσαίο)

mitsos
21-07-10, 16:48
ΈΛΑ ΡΕ ΜΙΧΑΛΗ, ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΕΕΕ!!!!

Έβαλες επιτέλους μεμβράνες!! και μεσαιο!
"Διακριτικός" και αθόρυβος δηλαδή έγινες! Τωρα εισαι για πιο prive καταστάσεις...

(Υ.Γ. : εγω φοράω ανοικτες στα μπροστινα παραθυρα + το πορτ-μπαγκαζ, και τις πολυ σκουρες στα πισω παραθυρα... Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ορατότητας)
Η ηλιοροφή δεν ειναι "φιμε" απο μόνη της?

Α, και βάλε photos..! εσυ για να λες "μες στη μπιχλα" θα εννοεις απλα λιγη σκονη ή μερικες σταγονίτσες λάσπης...!

canonis
21-07-10, 20:00
Ξέρουμε κανένα μαγαζάκι που να περνάει μεμβράνες για να κάνουμε ματ (μαύρο) το αυτοκίνητο?
Για Θεσσαλονική...

MaGeLaNoS
21-07-10, 22:54
Ξέρουμε κανένα μαγαζάκι που να περνάει μεμβράνες για να κάνουμε ματ (μαύρο) το αυτοκίνητο?
Για Θεσσαλονική...

Αν εννοεις να ντυσεις ολο το αμαξωμα ειτε σε μαυρο ειτε σε λευκο η οποιαδηποτε αλλο χρωμα με μεμβρανη τοτε CarShop.Αλλα να εισαι ετοιμος οικονομικα..

mitsos
21-07-10, 23:28
Ξέρουμε κανένα μαγαζάκι που να περνάει μεμβράνες για να κάνουμε ματ (μαύρο) το αυτοκίνητο?
Για Θεσσαλονική...

δεν νομιζω ότι θα ηταν όμορφο κάτι τετοιο... Πεταμένα λεφτα φιλαράκο. Η μεμβρανη θα γρατσουνιστει ευκολα, θα φθαρει, μπορει να ξεκολλησει σε καποιες γωνιες ή κοψίματα

canonis
22-07-10, 00:54
Για τέτοια μεμβράνη μιλάω παιδιά...

http://www.youtube.com/watch?v=i3LPfHk3gKo&feature=related

Nikos
22-07-10, 07:27
Για τέτοια μεμβράνη μιλάω παιδιά...

http://www.youtube.com/watch?v=i3LPfHk3gKo&feature=related
Για τέτοια μεμβράνη λέει και ο Magelanos. Αν είδες στο λινκ που έβαλες, στην Αγγλία κοστίζει 1.400 με 2.000 λίρες. Δλδ 1.600€-2.400€ (τιμές Αγγλίες). Αν ακούσεις να σου λένε για κανένα 3χίλιαρο στη Θεσσαλονίκη, μην πέσεις κάτω... :)


Εξακολουθείς να θέλεις να μάθεις που περνάνε τέτοιες μεμβράνες? :)

ioannidis
22-07-10, 07:37
ΈΛΑ ΡΕ ΜΙΧΑΛΗ, ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΕΕΕ!!!!

Έβαλες επιτέλους μεμβράνες!! και μεσαιο!
"Διακριτικός" και αθόρυβος δηλαδή έγινες! Τωρα εισαι για πιο prive καταστάσεις...

(Υ.Γ. : εγω φοράω ανοικτες στα μπροστινα παραθυρα + το πορτ-μπαγκαζ, και τις πολυ σκουρες στα πισω παραθυρα... Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ορατότητας)
Η ηλιοροφή δεν ειναι "φιμε" απο μόνη της?

Α, και βάλε photos..! εσυ για να λες "μες στη μπιχλα" θα εννοεις απλα λιγη σκονη ή μερικες σταγονίτσες λάσπης...!

Ναι η οροφή έχει πράσινα κρύσταλλα, αλλά θεώρησε καλό να βάλει και στα 2 μπροστινά φύλλα μεμβράνες. Δεν ξέρω αν θα τις κρατήσω.
Χθες το οδήγησα και βράδυ μέσα στην πόλη και μπορώ να πω ότι δεν είναι ενοχλητικό.
Σήμερα θα το ξαναπάω για κάτι μερεμέτεια. Τώρα που το κατέβαζα κέντρο, άνοιξα τα παράθυρα και τότε κατάλαβα την διαφορά. Επίσης κατάλαβα ότι έχω βάλει το 2 στάδιο παντού! :)

MaGeLaNoS
22-07-10, 10:09
Για τέτοια μεμβράνη μιλάω παιδιά...

http://www.youtube.com/watch?v=i3LPfHk3gKo&feature=related

Για τετοια μεμβρανη σου λεω.Εχει κ σε αλλα χρωματα.Βασικα ειναι αυτοκολλητο κ οχι μεμβρανη κ βγαινει κ σε αλλα χρωματα.Ειχα ντυσει το καπο σε carbon αλλα οπως ειπα κ πιο πανω ετοιμασου οικονομικα γιατι θα τσουξει..

Ειδικα αμα ειναι 3Μ..

Soul_Giannis
22-07-10, 11:04
Για τέτοια μεμβράνη μιλάω παιδιά...

http://www.youtube.com/watch?v=i3LPfHk3gKo&feature=related

Εδω στην Αθηνα ειναι ενας που κανει τετοιες ιστοριες!Εμενα μου ειπε για το Stilo 1500!!!!

angelinho
22-07-10, 11:34
καλα πρωτα απολα το stalth που γραφει ο αλλος στο βιντεο ακυρο τελειως...to stealth δεν ειναι ματ μαυρο...απλα ειναι επιστρωμενο με μια ουσια που εχει την δυνατοτητα οι ακτινες των ρανταρ να μην αντανακλώνται πανω του και ετσι να μην εμφανιζεται στα ρανταρ....

το ματ αυτο το ειδα στην ποσειδωνος σε μια πορσε... εντυπωσιακο και πολυ ομορφο γενικα.... αλλα το θεμα ειναι αν χαλαει ευκολα τοτε τι να το κανεις....ειδικα αν αρχιζει μετα η γρατζουνια και απλωνει.... να ηταν φτηνο να πεις ενταξει μωρε θα ξαναβαλω πχ στο προφυλακτηρα μονο....αλλα....

Υ.Γ.: ααααααααααχ φερραρι..... πονεσα εκει που εβγαλαν το σημα της :P

mitsos
22-07-10, 11:57
Υ.Γ.: ααααααααααχ φερραρι..... πονεσα εκει που εβγαλαν το σημα της :P

χαχαχαχαχαχα!!!!! +1

MaGeLaNoS
22-07-10, 12:06
Το αυτοκολλητο το συγκεκριμενο της 3Μ ειναι παρα πολυ σκληρο κ μονο ευκολα δεν χαλαει.οι περισσοτεροι που τα φορανε σε ακριβα αυτοκινητα το κανουν κ για να προστατεψουν το χρωμα μαζι με νεο λουκ.Υπαρχει κ εντελως διαφανη μεμβρανη που κ να την ξυσεις δεν χαλαει γιατι ειναι θερμοκολλητη.

Αν καποιος ενδιαφερεται να δει την διαφανη την εχουμε φορεσει σε ενα Audi TT καινουριο κ ουτε μυγακι δεν κολλαει επανω.