PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με την εγγύηση!!



vangelis-1.6
09-03-05, 19:13
Παω χθες το πρωί στην αντιπροσωπία της fiat στον άλιμο να αλλάξω κόρνα γιατι μου είχε καεί κ θα πήγαινα το μεσημέρι να το πάρω, οταν πήγα μου λέει ενας του συνεργείου εκεί οτι οκ η κόρνα αλλα ειναι με χρεώση γιατι μου έχει λέιξει η εγγύηση, εγω εκείνη την ώρα τρελάθηκα, εγω είχα παραγγείλει το αυτοκίνητο Νοέμβριο 2002 που τότε ηταν 2 χρόνια εγγύηση και το πέιρα 21 Φεβρουαρίου 2003 που είχε κανει η fiat το διαφιμιστικό οπου ηταν με 5 χρονια και μου είχαν πει οτι το πέρνεις με 5 χρόνια αλλα μέσα στα 2 αυτα χρονια δεν μου στείλαν την επεκταση της εγγύησης +3 χρόνια, ουτε το γραφει αυτό πουθενά στην fiat, εχω πέσει απ τα συννεφα, ξέρει κανεις τι μπορώ να κάνω? ειναι καθαρή απατεονιά...

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
09-03-05, 19:32
Εχουνε απολυτο δικιο...Υπαρχει στα αρχια μας επιστολη που αναφερει οτι οσες παραγγελιες εγιναν πριν 1/2003 εχουν δυο χρονια εγγυηση .οσα παραγγελιες γινανε μετα την 1/2003 στο εργοστασιο......σε στεναχωρω που το λεω αλλα ειναι η πραγματικοτητα....αν θες μπορω να την βρω και να την αναρτησω στο topic......
sorry!!!!!!

MaGeLaNoS
09-03-05, 19:50
Τωρα τελευταια και με τα οσα βλεπω και ακουω στην σελιδα απο παιδια που την εχουν "παθει" με τις εγγυησεις μου φαινεται οτι προσφερεται για στοιχηματισμο το συγκεκριμενο θεμα:1 θα μου το καλυψει,Χ παιζεται να το καλυψει,2 δε το καλυπτει με τπτ.Παντως περα απο την πλακα πιστευω ειναι ενα θεμα στο οποιο πασχει η FIAT και δημιουργει ασχημη εικονα στους υποψηφιους πελατες της φιρμας.

vangelis-1.6
09-03-05, 20:37
Αν μπορείς Κωνσταντινε κανε μια ερώτηση, πάντος παρότι το αυτοκίνητο το παράγγειλα πριν το 2003 το αυτοκίνητο αρχισε να το φτίαχνει η fiat μετά το 2003 γιατι το είχα παραγγείλει μαύρο μεταλλικό και το μαύρο μεταλλικό η fiat αρχισε να το βγάζει στην παράγογή μετά το 2003, ηταν το πρώτο μαυρο μεταλλικό στην ελλάδα, με χει ενοχλήση πολλή το θέμα γιατί με την εγγύηση ειχα γλυτώσει ενα σορό λέφτα αυτά τα 2 χρόνια κ τι θα βγάλει ακόμα τα υπόλοιπα χρόνια που αρχίζει να παλιώνει, ξέρεις τι κόστος έχει αν κανω επέκταση της εγγύησης?

aman17-2
09-03-05, 22:09
ξέρεις τι κόστος έχει αν κανω επέκταση της εγγύησης?

Στο ποστ
http://www.stiloclub.gr/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=246&start =0
αναφέρει ο Γιάννης (Karateka)
Σήμερα πήγα στην αντιπροσωπεία (βλέπετε έχω πληρώσει €365 γα επέκταση ενός χρόνου της εγγύησης)

aman17-2
10-03-05, 00:26
μήπως τελικά να πάμε ομαδικά σε ένα δικηγορικό γραφείο με ετήσια συνδρομή για να καλύπτει σε τέτοιες περιπτώσεις (όπως με την εγγύηση που έχει 1000 παραθυράκια) που δεν ξέρουμε (όχι όλοι μιας και αρκετοί εδώ μέσα ξέρουν) ώστε και να πατάμε γερά και να διεκδικούμε?

vangelis-1.6
10-03-05, 09:55
επιδή η μάνα μου δουλεύει στο δικηγορικό γραφείο του λυκουρέζου εχω βάλει να αρχισουν κάποιο ψάξιμο, να δω σε ποιόν θα στραφώ γιατι απο κει που το πείρα (γιανα με δελεάσουν) μου είχε πει οτι το πέρνεις με 5 χρόνια εγγύησης και τώρα που τον πέιρα μου κάνει τον κινέζο και μου λέει κατι άσχετα (οτι η εγγύηση τον 5 αρχισε απο το 2004) ο καθένας μου λέει και αλλα..

Karateka
10-03-05, 10:22
Mπορείς να κάνεις και μία καταγγελία εδώ: www.inka.gr

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
10-03-05, 12:01
VAGELI ΣΤΕΙΛΕ ΜΕ PM TON ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΩ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ ΝΑ ΔΩ ΑΜΑ ΕΧΕΙς ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ Η ΟΧΙ.........ΠΕΡΙΜΕΝΩ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙς ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΞΑΝΕ....

Nenya
10-03-05, 12:15
Mπορείς να κάνεις και μία καταγγελία εδώ: www.inka.gr
παθών γιατρός ο Karateka