PDA

Επιστροφή στο Forum : Αισιοδοξία για δημιουργεία πίστας προδιαγραφών F1 (ξανά!!)



face
10-03-05, 10:09
Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ON LINE

Τετάρτη, 9 Μαρτίου 2005 14:39

Την αισιοδοξία του για την κατασκευή πίστας Φόρμουλα 1 στην Ελλάδα εξέφρασε ο υπουργός Tουριστικής Aνάπτυξης Δημήτρης Αβραμόπουλος ύστερα από τη συνάντησή του με τον Πρωθυπουργό.

Χωροταξικά έχει βρεθεί λύση, δήλωσε ο κ. Αβραμόπουλος, και σύντομα θα ανακοινωθούν λεπτομέρειες σχετικά με την υλοποίηση της εν λόγω επένδυσης, η οποία, όπως τόνισε, χρειάζεται πολλή σοβαρότητα και καλή προετοιμασία.

Σε ό,τι αφορά την τοποθεσία, ο υπουργός ανέφερε ότι στην ευρύτερη περιοχή της Βοιωτίας υπάρχουν κατάλληλες εκτάσεις

............

πόσες φορές άραγε το έχουμε ακούσει αυτό????

απο τότε που ο έβερτ ήθελε να κάνει circuit μέσα στην αθήνα...

Stilo_Rodos
10-03-05, 11:19
Πέτρο άκουσα και για την ρόδο ότι είναι στα σχέδια αφού πλήρη σε έκταση ένα κομμάτι τις και είναι κατάλληλο.

face
10-03-05, 11:29
σπύρο για την ρόδο το έχω ακούσει και εγώ, για βοιωτία τώρα το ακούω για πρώτη φορά....

Nenya
10-03-05, 12:13
έχω βαρεθεί να ακούω για αυτή την πιστα... όλο λένε λένε λένε και όλο λόγια μένουν ....

Panos_IOA
10-03-05, 12:20
Πως λεει το γνωμικο;; Οταν πεσουν του παπα τα γενια!!! :D
Και εδω δεν μιλαμε για απλο παπα (θα βρισκαμε ενα σπανο αναμεσα σε τοσους... :D ), αλλα για τον Αρχιεπισκοπο!!!! :D

MaGeLaNoS
10-03-05, 13:50
Οταν εγω θα γινω ευρωβουλευτης και το Stilo μου θα βγαλει φτερα τοτε θα γινει πιστα στην Ελλαδα.Παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι γιατι και τωρα να ξεκινησει με την επομενη κυβερνηση θα σταματησει(αν αλλαξει),θα χαθουν παλι χρηματα απο το ευρωπαικο ταμειο(χτιζουν βιλες οι βουλευτες),θα χρωσταμε δισεκατομμυρια παλι(βλεπε Ολυμπιαδα) και θα πληρωνουν για πολλες γενιες τα σπασμενα οι επομενοι.

Stilo_Rodos
11-03-05, 00:44
Ώρες ώρες μου έρχεται εγκεφαλικό και αυτό γιατί όποτε πάω Σουηδία για δουλεία και μετά γυρνάω πίσω στην Ελλάδα τρελαίνομε με αυτά που βλέπω και καταλαβαίνω, ακούω καλός ήρθατε και εγώ βλέπω να θέλουν να μου πιάσουν το ****. παντού φτιάχνουν σε όλο τον κόσμο χωρείς να γίνετε αυτό που κάνουν η δικι μάς, να μας ληστεύουν και να χρεώνου ακόμα και το παιδί που θα κάνουμε, έλεος πια. :x

Stilo_Rodos
11-03-05, 00:45
Πιστεύω αν γίνει η πιστά θα ανέβει και η οικονομία αρκετά αφού θα πνίγουμε στον κόσμο.

MaGeLaNoS
11-03-05, 00:53
Μεχρι να γινει η πιστα ομως θα πνιγουμε στα χρεη και εκτος απο αυτο εγω πσιτευω πως θα εχουμε τα ευτραπελα του νεου αεροδρομιου(βλεπε τρυπες με την πρωτη βροχη αποκτησαμε αεροδρομιο-ενυδρειο)και εκτος απο την αρντηικη κριτικη θα γινουμε ξανα ρεζιλι διεθνως..αν και δεν νομιζω οτι πια δεν εχει σημασια για την χωρα αυτη ουτε μας πολυνοιαζει..

Nenya
11-03-05, 10:32
Πιστεύω αν γίνει η πιστά θα ανέβει και η οικονομία αρκετά αφού θα πνίγουμε στον κόσμο.
για εξήγησε μου πως ακριβώς θα πνιγούμε γίνει η πιστά θα ανέβει και η οικονομία αρκετά αφού θα πνίγουμε στον κόσμο γιατί δεν το καταλαβαίνω!

face
11-03-05, 10:44
ντίνα μία πίστα προδιαγραφών f1 με 150000 θεατές μέσον όρο είναι ένα μεγάλο οικονομικό γεγονός....

και δεν είναι μόνο οι θεατές, είναι χίλια άλλα πράγματα...λεφτα απο τηλεόρασ, σπονσορες, και άλλα πολλά evevts που μπορεί να γίνουν....είναι πάρα πολλά τα έσοδα απο μία τέτοια πίστα αλλα θέλει και κατάλληλο promotion....