PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκδρομή στην Καστοριά.



ckalfas
11-02-05, 09:00
Πριν το μεγάλο "Μπαμ" υπήρχε η ιδέα για μία εκδρομή στην Καστοριά. Ισχύει ακόμη;
Νίκο αν ισχύει, μπορείς να ξαναγράψεις ότι έχει σχέση με την εκδρομή;

Karateka
11-02-05, 09:08
Δε μου λέτε, είστε μέσα για Μέτσοβο. Έχω βρει και καταπληκτικά δωμάτια με €60.

Nikos
11-02-05, 09:08
Η ιδέα ισχύει.

Προγραμματίζεται για το 4ήμερο της καθαράς Δευτέρας ή για το 4ήμερο της 25ης Μαρτίου. Κάποιοι είχαν δηλώσει πότε μπορούν. Αν είναι εύκολο να ξαναδηλωθούν οι συμμετοχές, με επιθυμητή ημ/νία και αριθμό ατόμων. Επειδή χάσαμε χρόνο τώρα, οι δηλώσεις θα γίνονται μέχρι τέλος Φεβρουαρίου. Από εκεί κι έπειτα θα πάρω προσφορές από καταλύματα.

Nikos
11-02-05, 09:13
Γιάννη, στο 4ήμερο είχε συμπεριληφθεί μία διαδρομή μέχρι το Μέτσοβο. Απλά το Μέτσοβο είναι πολύ μικρό σε σχέση με την Καστοριά και ίσως να μας προβληματίσει όντας μια μεγάλη παρέα που θα θέλει και τα φαγητά της και τους καφέδες της και τα ποτά της... Είναι πολύ όμορφο αλλά πιστεύω ότι θα αρκούσε να το επισκευθούμε μία από τις μέρες που θα είμαστε Καστοριά.

ckalfas
11-02-05, 09:25
Εμένα προσωπικά θα με βόλευε την Καθαρά Δευτέρα, διότι την Δευτέρα δεν θα δουλεύω. Για μένα αυτές οι εκδρομές δεν είναι 4ήμερα διότι και στις 2 περιπτώσεις τα Σαββάτα θα δουλεύω, οπότε για μένα θα είναι 2ήμερο.

Karateka
11-02-05, 09:26
Νίκο δεν υπάρχει τίποτα στην Καστοριά, από μία φίλη που ψάχνει.

ckalfas
11-02-05, 14:38
Εγώ πάντως είμαι μέσα σε οποιοδήποτε μέρος αποφασιστεί, γιατί καλό το μέρος αλλά καλύτερη η παρέα οπουδήποτε. Απλά, για 'μένα θα είναι 2ήμερο (Σάββατο βράδυ & Κυριακή βράδυ).

birel
12-02-05, 09:01
Κι εγω μεσα για Καθαρα Δευτερα.και δυο ατομα παντα.

Soul_Giannis
13-02-05, 23:35
Παιδια βλεπω πως κανονιζετε για Κ.Δευτερα!!!
Δυστηχως τοτε δεν μπορω!!!
Βεβαια δεν υπαρχει κανενα προβλημα!!!
Αν αλλαξει κατι στο προγραμμα μου θα σας ενημρωσω!!

ThoDoriS
14-02-05, 00:16
Εγώ όποια απο τις 2 ημερομηνίες να είναι δεν μπορώ να συμμετέχω.....
Την Καθαρή Δευτέρα γιατί έχει το καρναβάλι στην Πάτρα κ στις 25 γιατί είναι αργία 4ημέρου για μένα συν του ότι έχω γενέθλια στις 25/3......

Βέβαια η εκδρομή είχε απο αρχης το χαρακτηρισμό "εκδρομή βορείων μελών" οπότε σίγουρα θα γίνει απο τα βόρεια μέλη μας :D:D

Nikos
14-02-05, 08:07
Θα κάνω σήμερα μερικά τηλέφωνα, να ελέγξω διαθεσιμότητα...

ckalfas
15-02-05, 15:04
Κάποιο νέο;

Nikos
15-02-05, 15:44
Έχω επικοινωνήσει με 2, τα οποία δεν έχουν ούτε ράντσο στον διάδρομο... Για 4 δωμάτια ρωτάω. Αν είναι να προκύψει και άλλος στην παρέα, ας ενημερωθώ για να ξέρω...

Karateka
15-02-05, 18:24
Aν βρείτε βάλτε και εμένα για 2 βραδιές. Κανόνισα και άλλαξα το stand-by μου.

ckalfas
17-02-05, 15:20
Πόσοι μαζευτήκαμε τελικά;
Νίκο, αν δεν βρούμε Καστοριά, ας ψάξουμε και κάπου αλλού. Πάντως, η Καστοριά ας μείνει πρώτη επιλογή και δεύτερη Μέτσοβο ή Γρεβενά (σε κάποιο χωριό).

Karateka
17-02-05, 15:26
Για Μέτσοβο δε υπάρχει ούτε σάλιο.

Karateka
09-03-05, 07:45
Τελικά με τα χίλια ζόρια βρήκαμε δωμάτια στο Μέτσοβο και ξεκινάμε με το Νίκο και το Χρήστο το Σάββατο για το τριήμερο. Απ'ότι λένε θα βρούμε και χιόνια πολλά.

Karateka
15-03-05, 18:36
Τρεις ήτανε να πάμε από το club, δύο τελικά μείναμε και ο ένας εξ'αυτών με "Εγγλέζο", λόγω καμμένου πολλαπλασιαστή στο Stilo του.

Έτσι ξεκίνησε η τρελοπαρέα με ένα Stilo 1.6, ένα C4 1.6 και ένα Rover 416. Αφού είχαμε περιπέτειες με εκχιονιστικά και χιονοθύελες στο πήγαινε, φτάσαμε στο χιονισμένο Μέτσοβο όπου για 2 μέρες βγαίναμε μόνο για τα απαραίτητα ψώνια. Τον υπόλοιπο καιρό, μέσα με ρετσίνα, ουισκάκι και κρασί και μπόλικο "TABOO".

H ατάκα της εκδρομής ανήκει σε μία από τις γυναίκες όταν παίζοντας ΤΑΒΟΟ σε προσπάθεια επεξήγησης της λέξης που έπρεπε να βρούν ακούστηκαν τα εξής:

"Το κάνουμε μία φορά το χρόνο..."

και χωρίς δισταμό και καθυστέρηση ιδού η άπαιχτη απάντηση-ατάκα

"SEX".

Το τί έγινε μετά δεν περιγράφεται. Καλά τον άντρα της δεν τον σκέφτηκε πριν απαντήσει?

Τέλος τη Δευτέρα αμέσως μετά τα 10 κοντοσούβλια και λουκάνικα, ήρθε η ώρα της επιστροφής. Μέτσοβο - Θεσ/νίκη 4,5 ώρες!!!!

Ναι καλά ακούσατε, οι επιστήμονες των Εθνικών οδών είχαν αφήσει μόνο μία λωρίδα κυκλοφορίας στις σήραγγες της Καστανιάς και δημιουργήθηκε το αδιαχώρητο. Για μιάμιση ώρα, πηγαίναμε πρώτη-νεκρό, πρώτη-νεκρό.

Αθάνατη Ελληνική Τροχαία.

ThoDoriS
15-03-05, 21:27
Τέλος τη Δευτέρα αμέσως μετά τα 10 κοντοσούβλια και λουκάνικα......

Αχ ζηλεύω......έτσι είναι....όχι καλαμαράκια κ χταπόδια κ τέτοιες χαζομάρες....

ckalfas
16-03-05, 08:01
Ο καιρός ήταν απίστευτος! Όλη η Ελλαδα ηλιοφάνεια και ζέστη και στο Μέτσοβο έριχνε χιόνι!
Το θέμα ήταν ότι περάσαμε όμορφα και γυρίσαμε γεροί!
Πάντως, όσοι δεν έχουν πάει στο Μέτσοβο καλά είναι να περάσουν μία βόλτα! Είναι μία από τις πιο οργανωμένες, αυτάρκεις και παραδοσιακές πολιτείες της Ελληνικής περιφέρειας.