PDA

Επιστροφή στο Forum : Μotor-Kote μουφα?



Stilatos
15-10-07, 15:26
Παρμενο απο 20vt club:

ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ MOTORKOTE100 ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΛΑΔΙΟΥ ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΕΙΣ
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΠΑΡΑΓΚΗΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ http://www.trade-wind.gr/ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΤΣΗΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΞΕΥΤΕΛΗΣΤΗΚΗ ΤΗΜΗ ΤΩΝ 40 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΙΤΡΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΟΙΑ ΤΗΝ BEST MOTORS CHEMICAL ΠΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ 167 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΙΤΡΟ ΑΦΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΔΕΝ ΤΕΡΙΑΖΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΜΑΖΙ ΜΕ 2 ΦΙΛΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ http://www.trade-wind.gr/ ΜΕ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ WWW.MOTORKOTE.COM KAI EIΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ BEST MOTORS CHEMICAL ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΞΕΙΣ ΕΜΕΙΣ Η BEST MOTORS CHEMICAL ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜOTORKOTE ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΕ ΒΑΡΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ WWW.MPC-HOME.COM TO MT10L ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΚΕΥΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΝΕΜΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΑΜΑΣΑΜΕ MOTORKOTE100
ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΙΑΣ ΕΤΕΡΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΜΕΝΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΑΔΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ MOTORKOTE ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ WWW.MOTORKOTE.COM ΚΑΙ ΔΙΑΝΕΜΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Η WWW.MOTORKOTE.COM ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ MOTORKOTE ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΕΓΕΙΝΑΝ ΤΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΛΙΠΑΝΤΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ [ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΡΑΟΥΛΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΕΝΑΣ ΛΕΥΒΙΕΣ ΜΕ ΝΙΟΥΜΟΜΕΤΡΟ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΑΣΚΟΝΤΑΣ ΠΙΕΣΗ ] ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΤΗΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ ΕΠΑΘΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΛΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΓΩΝΗΣΤΗ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΒΛΕΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟTORKOTE100 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΔΗΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΜΕΡΗΚΑΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΤΟΥ ΤΥΧΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΜΑΞΗ ΝASKAR ΒΑΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ME TA ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ WWW.MOTORKOTE.COM ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ [ΑΝ ΜΠΗΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΘΑ ΔΗΤΕ ΤΟ ΕΜΒΛΗΜΑ ] ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΤΟ ΑΜΑΞΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΡΟΝΑΡΗΣΤΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ MOTROKOTE ΚΑΙ ΦΥΣΗΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΣΤΕΝΑΧΟΡΗΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΧΝΤΡΟ ΠΑΙΧΝΗΔΙ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ



Na προσθεσω στο τελος οτι ΟΛΑ τα προσθετα λαδιου δεν κανουνε τιποτα παραπανω απο το κανονικο λαδι και επισης καποια μαλιστα μπορουνε να κανουνε και κακο οπως μερικα που βρεθηκανε να ειναι ηλιελαιο με χρωμα μεσα.

http://www.carbibles.com/additives.html

ioannidis
15-10-07, 20:55
Selenia και άγιος ο θεός!!!!
Το tipo μου με selenia καταφερε και εφτασε 370.000 km διχως να κάψει γραμμάριο παραπάνω από το κανονικό και δίχως να ανοιχτεί μοτέρ!!!! 370 και ακόμα πάει!!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ
16-10-07, 12:59
seleniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
for ever!!!

MaGeLaNoS
17-10-07, 21:15
Το μονο αξιο αναφορας σαν συμπληρωμα ειναι της STP..
Ολα τα υπολοιπα...

tangokass
17-10-07, 22:18
ρε παιδια αληθευει οτι οι αντιπροσωπιες της φιατ καταργησαν τα σελενια και βαζουν κατι αλλα...φακς η καπως ετσι τα λενε...ετσι μου ειπανε στην φιατ στην λιβαδεια

Stilatos
17-10-07, 22:24
οχι δεν εχουνε καταργηθει αποτι ξερω

ULTRALINK A75
26-10-07, 18:44
Χρησιμοποιω ΜΟTORKOTE100 εδω και καποια χρονια σ ενα SMART και στην 3λιτρη 75 καθε δυο αλλαγες λαδιων . Στην 75 εκανε δουλεια , ησυχασε ο κινητηρας , στο SMART ελαχιστη εως ανυπαρκτη .

Πριν λιγες μερες εμαθα για την υπαρξη των δυο Μοτορκοτε και εχω παθει πλακα !! Παλαιοτερα νομιζω οτι στο διεθνες site της MOTORKOTE ειχε την συσκευασια του "ελληνικου" . Δεν ειμαι σιγουρος ομως .
Αν αλλαξε κατι στην μητρικη εταιρεια μπορει οι εδω να βρηκαν τον προμηθευτη της μητρικης και να συνεχισαν το παιχνιδι μονοι τους και χωρις ανταγωνισμο για καποιο διαστημα ανενοχλητοι αφου ολοι πιστευαν οτι η MOTORKOTE αντιπροσωπευοταν στην Ελλαδα (και δεν τους εμπαινε η ιδεα να παρουν την αντιπροσωπευση) .
Να σημειωσετε οτι αγοραζω χονδρικη MOTORKOTE100 (για μερικους φιλους και εμενα αν και δεν εμπορευομαι παρα hi fi αυτοκινητου) .
Εχω μεινει εκπληκτος με την διαφορα της τιμης και με το πιο πραγματικα κανει καλυτερη δουλεια .