PDA

Επιστροφή στο Forum : Σκισμενο λαστιχο!



George
22-03-05, 01:55
Εχθες καθως εφευγα με εναν φιλο μου με το αμαξι του που ηταν παρκαρισμενο πισω απο το stilaki μου, οταν αναψε τα φωτα και φωτισε τα τα λαστιχα μου κυλισε ενα δακρυ απο το δεξι μου ματι... :cry: λειπει σε ενα σημειο κοματι απο το δεξι πισω λαστιχο...σημειο? λειπει 25 εκατ. σε μηκοσ και ολο το πλατος του λαστιχου μου. φαινεται σαν λιωμενο στο κεντρο του σκισιματος και στα πλαγια φαινεται σαν να το εκοψα με μαχαιρι! Το καλο ειναι οτι τα λαστιχα θα τα αλλαζα σε κανα τριμινο αλλα το κακο ειναι οτι ετοιμαζομουν μια απο αυτες τις μερες να παω μεγαρα να τα αποτελειοσω :lol: .αλλα αποτελειωθηκαν μονα τους... :( εχει κοπει μεχρι το βαθος που φτανουν και οι εγκοπες του λαστιχου αλλα δεν εχει πεταξει βυζακι.(καρουμπαλακι) λετε να μου σκασει? θα σκασω! :cry: :cry: :cry:

ThoDoriS
22-03-05, 02:37
Μέγαρα άμα πάς με αποτελειώμενα λάστιχα....το μόνο που θα καταφέρεις είναι να αποτελειώσεις και το αμάξι σου....Γιατί??? ε μα γιατί σε κάποια στροφή θα φύγει κ θα το ψάχνεις στην αμμοπαγίδα.....


Τα παιδιά που ήμασταν στο track day το είδανε απο πρώτο χέρι.....εκτός αν θές να πάς αργά όπως πάει η μάνα μου στην λαική.....τότε κάνουν.....

Για αποτελειωμα είναι καμιά αλάνα και τα σχετικά (ρώτα Μήτσο και Βρουμ Βρουμ.....εχουν master σε αυτο το τομέα).....τα άλλα είναι να έχει λάστιχα το αμάξι....και ειδικά τα Μέγαρα....(α ρε πως φεύγανε στην κ4)