PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρολογικές βλάβες



ulysses
15-11-08, 18:19
Εμένα ρε παιδιά το αμαξάκι με έχει ξεσκίσει στα ηλεκτρολογικά.Μιά τα stoppers δεν ανάβουν,μλια οι ενδείξεις απο το κοντέρ τρεμόπαιζαν σαν τρελές,μία το άλλο.Με έχει εξοργίσει!Και στη Fiat μου φαίνεται αγρό αγοράζουν οι τεχνικοί.Κάτι εξηγήσεις που μου δίνανε,ανάθεμα και αν κατάλαβα τι μου είπαν..

Α τις προάλλες μου τρύπισε το καζανάκι και ο κινητήρας ανέβαζε θερμοκρασία λες και θα σκάσει και μου είπαν στη fiat δεν καλύπτεται απο εγγύηση.Δηλαδή εγώ το τρύπισα?Μην τρελαθούμε κιόλας..

Athanasios
15-11-08, 18:55
Την τελευταια φορα που μου εκανε αυτα τα ηλεκτρολογικα μετα απο λιγο ζορι μου εκαψε πολλαπλασιαστη.Πηγα τον αλλαξα και ολα ηρθαν στα ισα τους.To examiner δεν προκειται να σου δειξει αν ενας πολλαπλασιαστης ειναι στα τελευταια του.Οσο για το καζανακι εχουν δικιο στην Fiat εαν τρυπησε το καζανακι απο σκουρια τοτε ναι εχουν αδικο.Εαν εγινε πανω στον δρομο απο καμια πετρα η απο τιποτα αλλο ειναι αναλωσιμο οπως και τα φρενα και οι ιμαντες λυπαμαι.Ειναι σαν να σου εριξαν μια πετρα στο τζαμι και να τους λες "μεσα στην εγγυηση ειναι φτιαξτε το".

ulysses
15-11-08, 19:57
Θανάση,για να λέμε του στραβού το δίκιο,τώρα που το σκέφτομαι μπορεί απο το ανέβα-κατέβα σε πεζοδρόμια να τρύπισε το καζανάκι.Παίζει τέτοια φάση?

paidaros
16-11-08, 00:26
οχι καμια!ειναι ελατωματικο υλικο!
το εχω 7 χρονια και δεν εχει τρυπισει τιποτα!

Athanasios
16-11-08, 01:05
Θανάση,για να λέμε του στραβού το δίκιο,τώρα που το σκέφτομαι μπορεί απο το ανέβα-κατέβα σε πεζοδρόμια να τρύπισε το καζανάκι.Παίζει τέτοια φάση?


Αν το χτυπησες καπου μπορει.Επειδη και εγω το ειχα τρυπησει το δικο μου(ειχα παει με το αμαξι στο βουνο :p) το καταλαβα μετα απο μια-δυο μερες.Αλλαξε το καλυτερα βαλε κατι πιο sportive η μαμα το μπουκωνει το αμαξι πολυ.

ulysses
16-11-08, 16:45
Θανάση,οταν λες βάλε κάτι πιο sportive τι εννοείς ψυγείο?Πως είναι ενα sportive ψυγείο δηλαδή?Εχεις foto απο yours?

Και το κυριότερο πες μου τιμή και απο που θα το βρώ,σε κατάστημα car tuning ή αντιπροσωπεία..Thanks αδερφέ !

ioannidis
16-11-08, 21:57
Καζανάκι = σιλανσιέ εξάτμισης.
Άλλο το καζανάκι και άλλο το ψυγείο...

ulysses
17-11-08, 00:05
Sorry παιδιά για το σαρδαμ,ήθελα να πως πως τρύπισε το ψυγείο του κινητήρα.Πως μου κόλλησε το καζανάκι συνέχεια!!!!Και λέω "τι μου λέει ο χριστιανός??????"Τόσο πίσω είμαι?Στην εποχή των παγετώνων!Ρε κόλλημα που έφαγα!

verone
17-11-08, 02:42
Η πιτσιρικάς είσαι η δεν έχεις σχέση με το αυτοκινιτο.
Τα αυτοκινιτο δεν μπορεί να πάει πάνω από 10 χιλιόμετρα χωρίς ψυγείο εσύ πως πας να το δουν από δω και από κει.
Να σου πω μήπως περιμένεις να κλείσεις 30 μηνύματα για να μας πουλήσεις τίποτα που έχει σχέση με ήχο;
Βαλε μας καμία φωτογραφία το αυτοκινιτο σου.
Έλα σε καμία συνάντηση να σε γνωρίσουμε άντε γιατί πολύ ασχολήθηκα μαζί σου και κάτι μου βρωμάει.

nasos
17-11-08, 12:13
Ουδεν σχολιο...................................

Stile
17-11-08, 13:16
Ε ρε γλέντια.... Αδέρφια... κάντε έρωτα και όχι πόλεμο!!

ioannidis
17-11-08, 13:22
Πετάς ερωτικά υποννοούμενα ή με φαίνεται;;; :D:D:D:D

verone
17-11-08, 17:46
Παιδία με έχει φέρει στα όρια ο τύπος.
Δεν γουστάρω να έχω ούτε ένα μέλος όπου είναι για συμφέρον γραμμένος αλλά έπρεπε να τον αφήσω να καταλήξει στο πωλείται αλλά δεν άντεξα να μας δουλεύει με εξατμίσεις και ψυγεία που θέλει να μας το παίξει και άσχετος.

paidaros
17-11-08, 21:12
αλλο εξατμιση και αλλο ψηγειο!
αλλο π......α αλλο βουρσα!
ξεχωριστε επιτελους!

ThoDoriS
18-11-08, 00:30
Ξέφυγε και αυτό....