Σύνδεση

Επιστροφή στο Forum : Μετα τον στρατο τι;



ammoulianiotis
18-11-08, 20:20
Παιδια ειμαι σε σκεψεις αυτες τις μερες για το τι θα κανω με το αμαξι αφου απολυθω απο το στρατο. Θα ηθελα να βοηθησετε λιγακι και να πειτε την γνωμη σας...

ThoDoriS
18-11-08, 20:30
Αν και δεν ξέρω τι συνθήκες επικρατούν στη Θεσσαλονίκη θα σου πώ τι έκανα εγώ...

Το κράτησα και πήρα και μηχανή....

Το κρύο υποφέρεται, φοράς το μπουφανάκι σου τα γαντάκια σου και το κράνος και είσαι μια χαρά. Για το καλοκαίρι δε το συζητώ....είσαι άρχοντας...

Η κίνηση με το αμάξι δεν υποφέρεται....με το μηχανάκι απλά αποτελεί διασκέδαση...αν καταλάβεις ότι έχει κίνηση δλδ...

Το παρκάρισμα με το αμάξι δεν υποφέρεται....με τη μηχανή απλά δεν το σκέφτεσαι...

Το να κάνεις μια δουλειά γρήγορα με το αμάξι δεν παίζει....βαριέσαι κτλ...ενω με το μηχανάκι λές αντε ας το κάνω...

Ε τώρα να πω για το οικονομικό? Μου μένουν τουλάχιστον 200€ το μήνα...(Αν βάλεις Αττική οδό και βενζινη που χάλαγα με το αυτοκίνητο)

Και στην τελική θα έχεις 2 μεταφορικά μέσα αντί 1....θα μπορείς και να επιλέξεις...

carlos_jackal
18-11-08, 20:43
οπως μου ειχες πει και εσυ οταν εκανα τις ιδιες σκεψεις κρατα το και παρε μηχανη (Ζ750) που το γουσταρεις κιολας,και θα σκαμε στις συναντησεις με τα διτροχα!!!
+ολα του απο πανω

verone
18-11-08, 21:52
Turbo verone!
ROTREX!!!

Stilo_Rodos
19-11-08, 01:07
και εγω πηρα μοτο Kawa ER-6N και ειμαι οκ διοτι οταν ειμαι με το μοτο μου, μου λυπη η στυλαρα μου, τι και αν οδηγο μοτο, astra focus passat κανενα δεν με κανει να νιωθω τοσο ανετα οσο με την στυλαρα μου. απλα το βαριεμαι γρηγορα το αυτοκινητο δηλαδη ολα τα αυτοκινητα...Να το κρατησει και να παρεις και μηχανη.

canonis
19-11-08, 03:13
Αν και δεν ξέρω τι συνθήκες επικρατούν στη Θεσσαλονίκη θα σου πώ τι έκανα εγώ...

Το κράτησα και πήρα και μηχανή....

Το κρύο υποφέρεται, φοράς το μπουφανάκι σου τα γαντάκια σου και το κράνος και είσαι μια χαρά. Για το καλοκαίρι δε το συζητώ....είσαι άρχοντας...

Η κίνηση με το αμάξι δεν υποφέρεται....με το μηχανάκι απλά αποτελεί διασκέδαση...αν καταλάβεις ότι έχει κίνηση δλδ...

Το παρκάρισμα με το αμάξι δεν υποφέρεται....με τη μηχανή απλά δεν το σκέφτεσαι...

Το να κάνεις μια δουλειά γρήγορα με το αμάξι δεν παίζει....βαριέσαι κτλ...ενω με το μηχανάκι λές αντε ας το κάνω...

Ε τώρα να πω για το οικονομικό? Μου μένουν τουλάχιστον 200€ το μήνα...(Αν βάλεις Αττική οδό και βενζινη που χάλαγα με το αυτοκίνητο)

Και στην τελική θα έχεις 2 μεταφορικά μέσα αντί 1....θα μπορείς και να επιλέξεις...

+1 Πολύ σωστά ο προλαλύσας...

cavallino
19-11-08, 11:45
Αν και δεν ξέρω τι συνθήκες επικρατούν στη Θεσσαλονίκη θα σου πώ τι έκανα εγώ...

Το κράτησα και πήρα και μηχανή....

Το κρύο υποφέρεται, φοράς το μπουφανάκι σου τα γαντάκια σου και το κράνος και είσαι μια χαρά. Για το καλοκαίρι δε το συζητώ....είσαι άρχοντας...

Η κίνηση με το αμάξι δεν υποφέρεται....με το μηχανάκι απλά αποτελεί διασκέδαση...αν καταλάβεις ότι έχει κίνηση δλδ...

Το παρκάρισμα με το αμάξι δεν υποφέρεται....με τη μηχανή απλά δεν το σκέφτεσαι...

Το να κάνεις μια δουλειά γρήγορα με το αμάξι δεν παίζει....βαριέσαι κτλ...ενω με το μηχανάκι λές αντε ας το κάνω...

Ε τώρα να πω για το οικονομικό? Μου μένουν τουλάχιστον 200€ το μήνα...(Αν βάλεις Αττική οδό και βενζινη που χάλαγα με το αυτοκίνητο)

Και στην τελική θα έχεις 2 μεταφορικά μέσα αντί 1....θα μπορείς και να επιλέξεις...

Προσπάθησα να βρω έναν λόγο για να κρατήσω το αμάξι με αυτά που έγραψες αλλά δεν βρήκα :D

Πέρα από την πλάκα το αυτοκίνητο πάντα είναι απαραίτητο όταν έχεις σχέση / οικογένεια κλπ. Οπότε αν υπάρχει κάτι στον ορίζοντα δεν το πουλάς σε καμμία περίπτωση.

Εαν το αυτοκίνητο δεν σου έχει βγάλει προβλήματα το κρατάς, γιατί με όσα ακούς καταλαβαίνεις ότι & καινούργιο να πάρεις πάντα παίρνεις ρίσκο τι θα σου τύχει.

Τώρα για βελτίωση, εαν έχεις λεφτά προχωράς. Οχι όμως μόνο τα λεφτά της μετατροπής αλλά & καβάντζα για τα αρκετά επόμενα προβλήματα που θα βγάλει (σε περίπτωση turbo)...:(. Είτε επειδή η μετατροπή θα είναι κακής ποιότητας, είτε γιατί το γκάζι θα σε προκαλεί να το πατάς περισσότερο, είτε συνδυασμός.

paidaros
19-11-08, 15:16
καντο τουρμπο απλα μην το μετανιωσεις μετα!

Sn7per
19-11-08, 18:07
Παρε μηχανη φυσικα αλλα το Ζ αν δεν το εχεις οδηγησει ποτε, δοκιμασε το πρωτα γιατι ειναι σα τανκς (θεοβαρυ)

stilo-hraklis
19-11-08, 20:09
εγω το αμαξι εχω να το κινησω κατι μηνες....μηχανη και παλι μηχανη...το στιλο μου εχω ξεχασει πως ειναι....και αν θελω ταξιδακι?παιρνω της κοπελας μου...φοβερη οικονομια....μονο διοδια πληρωνω...βενζινη εχει βαλει αυτη.....αχχαχαχααχ

DontMKsense
19-11-08, 23:13
Junior θα στο πουλήσω εγώ το stilo ;)

Soul_Giannis
19-11-08, 23:22
ι....και αν θελω ταξιδακι?παιρνω της κοπελας μου...φοβερη οικονομια....μονο διοδια πληρωνω...βενζινη εχει βαλει αυτη.....αχχαχαχααχ

Εσυ το ξεφτιλισες!!!

verone
19-11-08, 23:48
Παιδία αλήθεια λέει δείτε στις αγκαλιές 10000€

ammoulianiotis
20-11-08, 21:02
Τα διαβασα προσεκτικα τα ποστ σας παιδια και ευχαριστω για το ενδιαφερον σας.
Για να πω την αληθεια την μηχανη την θελω και λεω τα λεφτα να τα ριξω εκει αλλα και παλι μου την δινει να με περνανε σαν σταματημενο κατι μαμα τουρμπακια!

Δεν ξερω ακομα τι θα γινει, να τελειωσω με το καλο τον στρατο, να δω σε τι δουλεια θα χωθω και μετα το ξανασκεφτομαι αλλα και ενα opelaki cabrio turbo δεν με χαλαει για να πω την αληθεια...

Και ανοιχτο που ταιριαζει με την μικρη μου ηλικια και δυνατο...

stilo-hraklis
22-11-08, 00:24
Εσυ το ξεφτιλισες!!!

δεν ξερεις για τι οικονομια μιλαμε γιαυτο μιλας!!!χα χα χα αχ