PDA

Επιστροφή στο Forum : thodori i need help



stilovatis
26-03-05, 00:17
ela vre thodora thel na grapsw sto club kai den mporw na grapsw ellhnika oti gramatoseirakai na valw ellhnika den mpainpoun.... kamia idea??exw windows xp......dwse mou ta fwta sou!!

+AID+
26-03-05, 01:07
Αριστερό Alt+Shift πάτησες για να κάνεις την εναλλαγή από το λατινικό πληκτρολόγιο σε Ελληνικό;

ThoDoriS
26-03-05, 01:45
Σώπα ρε σύ......το φόρουμ σίγουρα δεν έχει πρόβλημα....το πρόβλημα λογίκα είναι σε σένα και στον explorer σου.....

Από ότι βλέπω μπορείς και γράφεις ελληνικά στο site ομως γιατί δίπλα στην τοποθεσία έχεις γράψει Αθήνα με ελληνικά....οπότε κάποτε έγραφες.....

Αν πάλι γενικά δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά, τότε μέσα στο Control Panel έχει ένα section που λέγεται regional settings.....πήγαινε εκεί και βάλε παντού ελληνικά....(greece & greek δηλαδή....)


Περιμένω κάτι λεπτομερέστερο να μου πεις να δούμε τι φταίει...

Arf
26-03-05, 01:59
Κι εμένα το έκανε μερικές φορές αυτό. Όταν το γυρνούσα σε ελληνικά, αυτό έγραφε ...κινεζικα...
Διορθώθηκε μόνο του, προφανώς με κάποιο από τα automatic updates των XP. Stilovati τα automatic updates τα έχεις ενεργοποιημένα?

aman17-2
26-03-05, 02:27
Αριστερό Alt+Shift πάτησες για να κάνεις την εναλλαγή από το λατινικό πληκτρολόγιο σε Ελληνικό;

παίζει επίσης και το cntrl + alt

stilovatis
26-03-05, 16:12
mages tipota ta dokimasa ola....mexri kai me ultrex to elousa....

aman17-2
26-03-05, 17:22
για δες αν στις επιλογές της γλώσσας που έχεις έχει εγκατασταθεί και η Ελληνική γιατί παίζει να έχεις βάλει μόνο τα Αγγλικά οπότε ότι και να πατάς δεν κάνεις εναλλαγή αφού έχεις μόνο μια γλώσσα
Πίνακας Ελέγχου->Τοπικές Ρυθμίσεις και ρυθμίσεις Γλώσσας->Γλώσσες->Λεπτομέριες

stilovatis
26-03-05, 17:37
to koitaksa kai auto env ston ypologisth moy exv ellhnika(word e.t.c) sto explorer den exw ellhnika..exw allaksei tis rythmiseis toy allaksa grammatoseires typoys ellhnikwntipota apolytws gamwto.....

aman17-2
26-03-05, 21:51
καμιά αναβάθμιση στον explorer? ποιά έκδοση έχεις?

philippyz
09-04-05, 17:03
επαναεκατασταση του I/E το ειχα παθει και εγω ετσι ελυσα το προβλημα . απο τοτε χρεισημοποιω avant & mazilla

Nenya
09-04-05, 20:17
στο μενου του ΙΕ view > encoding > και greek (οτιδηποτε greek)